Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   89 / 282
(#) nferi1 válasza Lacq hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
A központ már be van kötve, és programozva.
A probléma ott kezdődik, hogy az 180 km van tőlem.
Ha van valami probléma akkor telefonon elég nehéz elmagyarázni a szüleimnek hogy mit csináljanak. Az otthoni gépet tudom vezérelni. Ezért gondoltam hogy rákötöm a gépre, és távolról tudom "macerálni".
A DLOADX nekem nagyon jól működött a notebookomon egy 2 méteres vezetékkel.
De ugye ha bekábelezem az asztali pc-hez akkor min 20 méter kábel kell. És csak akkor akarom megcsinálni, ha "elbírja" a kábel. A kezelőn csak 1 szer kell engedélyezni a soros letöltést, és amíg nem indul újra addig bármit meg lehet csinálni a DOLAX-ból.
(#) Lacq válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Lehetőség van arra is hogy ISDN mudulra kössed az rs232 es portot ilyenkor a telepítői leírás szerint be tudsz csatlakozni. Bár nem értem milyen gond lehet
Leírásban ezt a 59. oldatól tárgyalja!

Igaz ez az integra 1.0 veziója
Láttam nagyobb verzió számúba tcp-ic protokoll lehetett programozni de ha járok olyan felé megnézem neked.
amiket összeraktam integrákat nem szokott gond lenni velük 5 évente vagy nagyobb áramszünet esetén akksit cserélek és ennyi
(#) Lacq válasza Lacq hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
szerintem 20m tuti h nem fog menni!
rs232 ről beszélünk!
Talán egy INTRS modul segítene még.
Van még egy lehetőséged ETHM2 modullal mehet neten keresztül elméletbe ezt most néztem de elég húzos az áruk. Másrészt egyiket sem próbáltam!

Remélem ez segített.
(#) Sanyesz1977 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Hali Mindenkinek!

Köszi a tippet, megpróbáltam, de ugyanezt csinálja!
Előfordulhat, hogy valami miatt lett?
Lehet még valamit csinálni vele, vagy dobjam ki?...
(#) mecsa hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy PC 1616-os központom, szeretném összekötni Pc-vel, csak a kommunikáció nem akar létrejönni, amikor a le-vagy feltöltésre kattintok, kéri, hogy engedélyezzem a DSL kapcsolatot a kezelőn, én ezt meg is teszem, és nem történik semmi, se le- se feltöltés.
Aki tudja mit csinálok rosszul kérem segítsen.
Köszönöm!
(#) Lacq válasza mecsa hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
*+6+mesterkód
5 opciót be kell kapcsolnod és jó is lesz :yes:
6 órán keresztül aktív a funció.
Igazából kezelőről is hamar fel lehet programozni
16 zóna+nekvekkel max 30 perc

a teljes leírásba a 17 oldalon találod

15 opcióba a TLM figyelést kapcsod ki ha nincs telefonvonal kül mindig dobja majd a hibát
(#) Lacq válasza Lacq hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Bocsi DLS néztem és te pc-vel akarsz rákapcsolodni ugye?
Most néztem h vagyok!
*+8+telpítő kód+499+telepítő kód+499

teljes leírás 39 oldal!
Sorry a bakiért
(#) mecsa válasza Lacq hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Köszönöm a választ, de
a problémám az, hogy a *8telepítői kód 499 telepítői kód 499 beütése után nem csinál semmit, csak vár a kapcsolatra.
(#) Lacq válasza mecsa hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
nos akkor megfelelő kábelt használsz e?
És persze a program sem mind1!
Úgy tudom régebbi kábelekkel nem nagyon meg a dolog.

De miért akarsz egy 16 zónás központot géppel programozni?
(#) mecsa válasza Lacq hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
ez a kábel korábban működött, a programot pedig most kaptam egy riasztó áruházból, de a régivel sem megy. A kábelemet egyébként én csináltam.
Nem feltétlenül akarom géppel, csak ha már volt rajta programozott ügyfél, egyszerŰbb lett volna most rátölteni egy másikra.
(#) lzh6k4 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
DEOL bekötés esetén valamit át kell állítani, hogy szabotázsra riasszon?

Illetve ha valamiért le kell szedni az érzékelőt, akkor hogyan kell eljárni? Zónát átteszem nem használtra, vagy az összes partícióról kitiltom?

A sziréna szabotázszónáját 11-re tettem, ez így tökéletes?
(#) mikos78 válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
szia igen a 013 opcioban a 2-est be kell kapcsolni
es akkor fog szabotazsra riasztanií
(#) mikos78 válasza mecsa hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
ha azt mondod hogy a kabel az tutis es csak a kapcsolaatra var akkor ha nem valami gagyis usb rs232-es attalakitod van akoor csak az azonosittoval lesz a gond....
ami nem mas mint a 1616-os panelnal 161600
1832-es nel 183200
es a 1864-es nel 186400
es mennie kell

amugy neha sokkal konnyebb kezelorol felloni a kozpontot mint 16 zonanal eloszedni a lektokot kapcsolodni ....... :yes:
(#) Lacq válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
azért az ellenállásokat se feledjük!

Jobb központoknál zónánként is meg lehet variálni a bekötési módot :yes:
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok !

Van egy 5010 központom ehhez kellene egy vezérlő,A neten vettem valamit,de nem tudom jó e hozzá.A típusát nem tudták megmondani.A web áruházak kínálatában sem találtam ilyen kinézetűt, hogy beazonosíthatnám.Esetleg,ha valaki tudna segíteni ebbe.
A képet mellékelem.Előre is köszönöm a segítséget.http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=5432&ppid=0&pop=1#
(#) ittakopasz válasza kiskíváncsi hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
itt a teljes leírás ebben benne van milyen keelők valók hozzá.
Bővebben: Link
(#) kiskíváncsi válasza ittakopasz hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A típusokat ami jó hozzá azt meg tudom nézni.Viszont a kérdésem az lenne ,amit vettem annak mi a típusszáma és az jó e hozzá ?
(#) oneboy hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Nemrég vásárolt ingatlanban BENTEL KYO 32 központ BENTEL NC2 led kezelővel. Az előző tulajdonostól mikor megkaptam a kulcsokat megemlítettem a riasztót. Úgy vélem nem igazán lehet hozzáértő ember.

Ennyit mondott róla: hát igen, van, és adott egy Bentel KYO 4, KYO 8, KYO 32 felhasználói kézikönyvet, a lap sarkában egy ceruzával felírt kóddal. És mondta is hogy az a kódja a rendszernek.

Kérdeztem hogy ez a mesterkód? Erre a válasz ja hát ő azt nem tudja. Már egy ideje nem használják a riasztót.

Első ránézésre a ledekről azt látom hogy riasztás van a memóriában, méghozzá legalább egy ezek közül szabotázs riasztás.

Kérdésem lenne hogy valaki tudna e segíteni, hogyan kezdjek hozzá, mit kell tegyek hogy bátran használhassam a rendszert? Felhasználó szinten értek hozzá.
Mindenképp jó lenne törölni a riasztásokat a memóriából, megtudni a mesterkódot, és amit kaptam hozzá ez mégis milyen sorszámú kód, és ezen kívül van e még kódja.

Előre is köszönöm! :lookaround:

Felhasználói kézikönyv
(#) frecsko válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia.
Van hozzá LCD kezelő? Mert csak arról tudod ezt a nagy rendszert programozni. Vagy PC-ről, de ahhoz program kell ami nincs közzétéve.
(#) Syn7h37ic válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
A legegyszerűbb, ha letöltöd a Bentel security suite programot, ezzel könnyen és gyorsan mindent be tudsz állítani.
Az adatkábel is egyszerű, sima 9 tűs anya-anya csatlakozó, ahol az egyik csatlakozóban megcseréled az RX-TX szálakat.
(#) ittakopasz válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Ha jól emlékszem korábban már feltettem a linkjét a hozzávaló szoftvernek.
Bentel suite és ami még kell:
Bővebben: Link
(#) oneboy hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
LCD kezelő sajnos nincs. Valaki segítene esetleg egy rövid leírással mégis mit hogyan csináljak ha megvan a program? Köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
A program tud magyarul. Az install kód kell hozzá, ha nincs meg akkor központ reset, és gyári alapra áll. A progi automatikusan kapcsolódik, ha megfelelő az install kód.
Néhány leírás a mellékletben...
(#) oneboy válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
A programot épp most telepítem. Kábelt azt honnan tudnék szerezni? A laptopomon nincs soros port és gondolom ahhoz pedig az kellene, ilyenkor mit kell tenni? Azt hiszem ez az egyetlen kód amit én kaptam több mint valószínű hogy nem install kód. Tehát resetelnem kell a központot, és hogy? Ilyenkor semmi sem marad? Újra fel kell programoznom mindent, jól gondolom?
(#) Syn7h37ic válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Ha nincs soros port, akkor egy USB-rs232 átalakítót kell venni, azzal is jól megy. Reset esetén minden a gyári alapra áll vissza, tehát újra kell programozni a riasztót.
Magyar programozói leírás, benne van a kábel rajz , és a hardware reset leírás is:Bővebben: Link
(#) oneboy hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Köszönöm, rengeteget segítettél, segítettetek! :worship:
Magát a kábelt csinálnom kell, vagy valahonnan be tudom szerezni?
Ha kinyitom a központ dobozt, lehetséges hogy szabotázs riasztást kezdeményezek, igaz?
(#) Syn7h37ic válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Ha kinyitod a központot akkor riasztani fog. A kábelt csináltam még régebben, vettem egy egyszerű 1.5 méteres soros hosszabbító kábelt, és a kábel "apa" végét lecseréltem "anya végűre, és a rajz szerint kötöttem be.
(#) oneboy hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
A szabotázs riasztást leállíthatom egy felhaszálói kóddal is, (tegyük fel hogy azt kaptam) vagy csak mesterkóddal?Vagy nem kell leállítanom, a reset miatt le fog állni?
(#) Syn7h37ic válasza oneboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Érvényes kóddal leállítható a riasztás természetesen.
(#) dil hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok!
PC585 központ PK5500 kezelővel matávos vonalon ment. Váltottam Fibernet kábelTV-s telefonta (azt mondták műkörni fog), de komunikációs hibát jelez, és riasztásnál nem telefonál. A tárcsahang várást lecseréltem 2másodpercre, de így sem megy. Egyébként a rendes telefon működik.
Van-e valakinek tapasztalata ötlete?
Előre is kösz.
Következő: »»   89 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem