Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1631 / 3579
(#) nagy hoho válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Az enyém nem csapkodott ennyire.
(#) mandor válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Nem hiába van a macskának 9élete!
Nekünk is van a nagyobbik azt egyszer megverték illetve megmérgezték. 2napon keresztül nem evet nem ivott csak aludt már mi is azt hittük,hogy meghal és nem! Pár nap múlva már semmi baja nem volt. Macskák nagyon szívós állatok elég nehéz őket kicsinálni. Nálunk a nála jóval nagyobb kutyát (Vizsla és golden keverék) befenyíti és a kutya haptákba vágja magát. Volt a minap,hogy eszik a macska menne oda a kutya,hogy ő most elveszi. A macska olyan állast adott neki,hogy azóta a közelébe nem megy. igaz a kutyáknál ez fent van tartva,hogy ő hagyja a macskát enni és cserébe elvárja,hogy őt is hagyják. Az utóbbi nem mindig van meg. Illetve van egy kicsi is ő fiú kb féléves. Ővele már elemére talált a nagy és van kivel játszania. De ezt nem ismerné el,hogy játszanak... De ezek az állatok olyan a makacs önfejű dögök,hogy az nem igaz! A nagy annyira el lett kényeztetve,hogy ha le tesszük mellé a halat akkor nem eszi meg oda sem megy de ha elé tesszük úgy megeszi!
(#) szamóca hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
(#) zolee1209 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
:szeret: :law: Mármint nem Téged, hanem a zenét... De miért törölnék? : /
(#) szamóca válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A jutyubon mostanság sok a panasz a sok letíltás miatt.
Más fórumokon is panaszkodnak e-miatt. Pl ezt már kétszer törölték az elmúlt két napban.
(#) Ricsi89 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Én múltkor vettem észre egy eredetileg külföldi zenekar zenéje volt magyar változatban, magyar előadótól. Csak a hangszerelés és a zene címe volt ugyanaz. Erre meg letiltották a hangsávot. Még ha eredeti nyelven lett volna. De így, hogy teljesen más nyelven, más szöveggel volt...
(#) Rober_4 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Érdekes nekem az élő előadás a hamis hangok ellenére is jobban tetszett! Ez a keverés annyira műanyag, mintha Lagzi Lajcsi csinálta volna. Ráadásul végig azt vártam mikor lép már be a basszusgitár... De nem lép be ez ilyen....
(#) janikukac hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok ! Van egy kérdésem, nagyon fontos, 5-re megy a feladat a suliban !

Na, tehát ez egy kétismeretlenes egyenlet lesz. Arra kérlek, hogy a két egyenletet írjátok ki nekem ebből, hogy ki tudjam számolni!!!

Idézet:
„4 évvel ezelőtt az apa 4-szer idősebb volt a fiánál, és m-szer idősebb a lányánál. Most kétszer annyi idős, mint a fia és a lánya együttvéve.”


Már próbáltam megoldani, de nem volt jó.

Azért raktam ide is fel, mert a másikba nem való volt... Előre is köszi !
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia!
Te,Jani!
Szerintem nem benned van a hiba,hanem a feladatban.Egy konkért számértéket sem látok a 4 évvel ezelőttön kívül.Következésképp,számokban nem lehetséges kifejezni az életkorokat! Ez az én személyes véleményem,nem feltétlenül igaz!
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Te, Máté !

A feladat az, hogy meg kell határozni, ki hány éves. Szerintem megoldható , csak nekem nem megy. c
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Te,Jani!
Ebből szerintem nem lehet meghatározni,mivel nincs olyan adat,hogy mondjuk Apa meg Lánya együtt 50 évesek.Ha lenne,akkor semmi akadálya nincs a megoldásnak.Én is végigvezettem,de nem jött kis semmi számadat,csak viszonyítás pl:F=4+A/4.Sok ilyen feladatot csináltam már,mindjárt mutatok egy épkézlábat.
(#) MaTe193 válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Tessék,itt van pár:
Idézet:
„1.Határozzuk meg Bori,Orsi,Ricsi életkorát,ha a következőket állítják:
Bori:Éveink számának összege éppen 60.
Orsi:4 évvel vagyok idősebb Borinál
Ricsi:20 év múlva leszek olyan idős,mint amennyi most Bori és Orsi évei számának összege.

2.Peti ezt mondta édesapja életkoráról: „Apa annyi éves,mint ahány hónapos voltam ,amikor apu kilencszer volt nálam öregebb.” Hány éves Peti apukája,ha tudjuk, hogy 26 évvel és 8 hónappal idősebb Petinél?

3.Hány éves most az,aki 10 év múlva 4-szer annyi idős lesz, mint 20 évvel ezelőtt volt?
(#) sprofan válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Már miért ne lehetne megoldani? csak sok logika kell ami nem mindenkinek van... (nem lenézés, de tényleg sok kell)
4 évvel ezelőtt:
Fiú: 10 éves, lány 4 éves, apa 40 éves. 4x10=40
Most:
fiú: 14 éves, lány 8 éves, apa 44 éves. (14+8)x2=44

Az m pedig egyenlő 10-el, mert 4 évvel ezelőtt az apa pont 10x idősebb a lányánál.
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Köszi, de erre leírnád az egyenletrendszert? Gondolok a két egyenletre...
(#) MaTe193 válasza sprofan hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Hja,kérem!
A próbálgatás...No igen,logika meg idő.De Jani egyenletet kért,az van is,de abból csak ezzel a módszerrel jön ki valami.Amit én szúrtam be,az puszán egyenlettel megoldható.A tanárunk azt mondta,a próbálgatás nem teljesértékű megoldás,ezek szerint van olyan feladat,aminél mégis.
[OFF]Lenézésnek semmiképp nem veszem,másnak talán,de az az én dolgom...
(#) bankimajki hozzászólása Máj 20, 2011 1 /
 
Sziasztok, azt hogyan lehet megoldani, hogy ha fejlesztek, akkor több helyre is mentse az aktuális munkámat. (pl. ha több gépen dolgozok, amik össze vannak kötve, akkor mindegyiken meg legyen és ne kelljen mindig hurcolni.) Vagy beállítani hogy ha be van dugva egy pendrive, akkor automatikusan arra is és a merevlemezre is mentsen. Van erre valami progi. Vagy be lehet valahol állítani ezt az op.rendszerben. (XP ill. win7 is van a gépemen.) Nagy ritkán még linuxozok is. A megosztott doksikba való mentés nem jó a részemről.
(#) DuMatyi válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 20, 2011 1 /
 
Külső adattároló. Azt mindenhonnan eléred. Én a szakdogámat 2 db pendrivén őriztem. Hetekre lebontva a mappákat. Esetleg a Win95-ös időben a Táska alkalmazás volt mappaszinkronizálásra. Laptop és asztali gép, ha be volt jelentkezve, akkor automatikusan cserélte vagy kiegészítette az adatokat.
(#) bankimajki válasza DuMatyi hozzászólására (») Máj 20, 2011 1 /
 
Na amit az utolsó mondatodban pedzegetsz, az kell nekem. XP alatt is van táska doksi. De még sosem használtam és azt sem tudom mire jó.
(#) El_Pinyo válasza janikukac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A feladat megoldható, természetesen az m paraméter függvényében. Ezt matematikában paraméteres egyenletrendszernek nevezik. Az egyenletrendzer felírása a következő:
x = 4*y
x = m*z
x+4 = 2(y+4+z+4), ahol
x: apa 4 évvel ezelőtti életkora
y: fiú 4 évvel ezelőtti életkora
z: lány 4 évvel ezelőtti életkora
az m = 10 esetén az egyes megoldások:
x = 40
y = 10
z = 4
Ez azt jelenti, hogy most (4 évvel később):
x = 44
y = 14
z = 8
Szóval azért megoldható ez a feladat.
(#) árnyék válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia .
Esetleg nézz körül ezen a helyen , hátha találsz valami használhatót .
(#) janikukac válasza árnyék hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Köszi szépen !
(#) árnyék válasza janikukac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia .
Én ezt nem értem "bankimajki"-nak válaszoltam és te köszönöd meg ? Ezek szerint neked is kellett valami hasonló ? Azért örülök hogy segíthettem . Egyébként szivesen
(#) janikukac válasza árnyék hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
El_pinyonak ment (volna) , ha nem nyomtam volna félre...
(#) árnyék válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Lásd elöző hozzászólásom !
(#) árnyék válasza janikukac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Akkor bocsi !
Ovatosan a félrenyomásokkal, főleg ha van barátnőd
(#) árnyék válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Járvány van ?
(#) janikukac válasza árnyék hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Most nincs. :pirul:
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Benáthásodtam. Francba..
(#) Directors hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.
Hallottam egy régi magyar sláger zenét a Nóta tv-n de sajnos a címet nem tudom.
A videó fekete fehér volt így gondolom nem mai darab lehet.
Valami olyasmiről szól.hogy Én a bánatot elűzöm meg,hogy nem jó a bánatra gondolni.
Egy híres férfi banda volt és egy koma énekelte egyedül.A hangja ismerős volt de így nem ugrik be az együttes neve.Nem egy lassú szám de nem is pörgős.Olyan kettő között.
1975 körül zene talán.
Tudnátok nekem ebben segíteni,hogy legalább melyik együtteseket nézzem meg?
Előre is köszönöm.
(#) szamóca hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Atya ég!
Directors: Apostol?
Következő: »»   1631 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem