Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   745 / 1680
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Nem a legszebb. De ha működik nincs ezzel probléma. Úgyis csak te nézegeted.
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ez van/volt itthon, tehát ebből kellett építkezni. Először egy rossz digmulti házába akartam beleépíteni, de az 5mm-el keskenyebb volt, nem fért bele a kijelző. Ezután akadtam erre a tápra, aminek csak előlapot kellett csinálni nyákból. Mivel nem kiállításra készül, működni meg tökéletesen működik, így nekem megfelel.
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ezt mondom én is. :yes:
(#) zsoltee0001 válasza jpocok hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Manapság a netezéshez se kellene sokkal komolyabb gép, csak a sok banner + flash miatt igényeli a 2 magos procit
(#) erdgab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Nem rossz az a megoldás,a lényeg,hogy kifogástalanul működjön,csinosítani ráérsz majd később,ha akarsz rajt.
(#) Electricboy hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Kész lettem a mini fényorgonám elektronikájával (ha esetleg érdekel valakit akkor rakok fel majd videót is.) Eleinte a NYÁK-kal gyűlt meg a bajom, de sikerült megcsinálni van benne szépség hiba sajnos a GE diódák nem fértek be a helyükre tehát az sajnos ferdén lett beültetve (át vágott az EAGLE). Pozitívum hogy elsőre indult . Jöjjenek a képek:
(#) janikukac válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia! Éngem érdekel a vidi ! Mekkora fesz kell neki, és mekkora az áramfelvétele?
(#) Electricboy válasza janikukac hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Oké akkor estefelé felrakom.
12V al üzemel és kivezérlés nélkül 20mA, kivezérléssel átlagosan 50 mA nekem egy 100 mA es dugasztápról tökéletesen megy.
(#) vicsys válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Nem is rossz! Gratula!
(#) Electricboy válasza janikukac hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Felraktam a videót!
Videó a működéséről.
Vicsys Köszönöm
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok!
A legújabb szerzeményem.
(#) Mybuster válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Gratula szép a nyákod!
(#) Mybuster válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Hello jól néz ki de nemtudom hogy mi célt szolgál a fény miatt ez most pic es óra vagy egy számláló? bocsi csak a videón nemtálltam semmit!
(#) Davidd válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Udv.lennel olyan szives feltenned a kapcsolast a fenyorgonadrol.Elore is koszonom nagyon kivancsiva tettel.Enis most fontolgattam hogy epitek.
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Oké köszi értem mosmár vágom!! :yes:
(#) Electricboy válasza Davidd hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Üdv!
Persze felteszem.
Fényorgona_1
Fényorgona_2
Ha esetleg érdekel a Nyáktervem akkor azt is közzé teszem.
(#) Davidd válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Koszonom.Pont van 2db 741 es ic az lenne a kerdesem hogy a ledek helyere nem lehetne tenni egy tirisztort vagy triacot hogy egoket kapcsolgassanak .mert van szines egoim Jobb lenne veluk megcsinalni
(#) Davidd hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok.Tudom nem nagy valami azert gondoltam felteszem.A jovendobeli erositom doboza ami meg egy regi szalagos dvd je volt . Ma vagy a heten keszitek hozza egy elolapot csak nincs olyan anyagom amibol csinaljak.megmutatom eddig menyit haladtam vele.
(#) Electricboy válasza Davidd hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Biztosan meg lehet csinálni én szerintem valami erősebb tranzisztort/FETet fogok betenni és több ledet. Kérdezd meg a Fényorgona topikban engem is érdekel a válasz.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Üzemképes, tesztelhető állapotban van a Proli007 alapkapcsolásain nyugvó labortápegység. Ez 3 fő részre oszlik, amik mindegyike külön megér egy kis méltatást.
1. Labortáp: jelenleg Ukimax=80V és Ikimax=4A. Önállóan is tökéletesen működik, a határadatai széles tartományban beálílthatóak. Az áram és feszültség mérés is eleve benne van, csak 200mV-os műszert kell rácsatlakoztatni.
2. Hőfigyelő: ami egyedi karakterisztikát valósít meg. Enyhe melegedéskor gyorsan nő a ventilátor feszültsége kb. 4V-ig, ahol elindul a forgás. Aztán a hőmérséklet növekedésével egyre gyorsul a hűtés. Elérve a maximumot, egy másik funkció is működésbe lép, ami pl. közvetlenül képes meghúzni egy relét, amivel izlés szerint beavatkozhatunk (pl. DC-OFF, vagy újabb hűtés indítása, stb.)
3. Relés eláválasztó: a bemeneti feszültség kapcsolgatásához. Ezzel drasztikusan csökkenthető a melegedés, amiből egyenesen következik a határadatok kitolhatósága.
(#) bankimajki válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia, dokumentumokat merre lehet hozzá találni? Ill. milyen műveleti van benne hogy 80V-ig is elmegy? Amúgy szép lesz.
(#) janikukac válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Csodás !

Készülnek hozzá Alkotós műszerek is?
(#) Alkotó válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Doksit még sehol.
A labortápban lévő műveleti erősítő TL062. Mi köze ennek az Ukimax-hoz?
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Bármilyen 200mV jó hozzá, tehát az eddigiek bármelyike is.
(#) bankimajki válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Arra gondoltam, hogy emitterkövetős felépítés. De ezek szerint nem az. Egyébként gondolom hogy áteresztő tranyós. És a fő tápköre egy feszültségszintű. Vagy esetleg több megcsapolású trafó van benne, és több kül. fesz. szintet kapcsolgat. Amennyiben csak egy akkor elég szép kis teljesítményt el kell fűteni, ha mondjuk 5V-on akarod a 4A-ert kivenni.
(#) janikukac válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Nekem is tökéletesen működnek a műszereid, igaz az A-métert még nem illesztettem pontosan.
Nekem már csak a dobozolás hiányzik, de nincs még faanyagom..
(#) Alkotó válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Az előválasztónak éppen az a dolga, hogy a "főfeszültséget" kapcsolgassa. Ha csak 5V kell a kimenetre, ahhoz kb. 20V lesz csak a bemeneten.
Speciális trafó kell hozzá, de ez benne lesz majd a leírásban.
(#) Abukodonozo válasza Davidd hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia!

Egészen pofás lesz, én is nagyon szeretek bontott dobozokba építeni. Azt írtad, hogy "szalagos dvd lejátszó", nem videómagnóra gondoltál véletlenül?
(#) Davidd válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Igen arra...csak nem jutott eszembe a pontos nev
Következő: »»   745 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem