Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   39 / 91
(#) Matatka válasza kistotti01 hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Szerintem a táp részével minden rendben, egy 100Ah-ás aksiról megy. nincs más rákötve. Ezzel nem nagyon lehet rossz. Ezzel teszteltem a tda7375 erősítőmet is, ott nem volt gond ezzel. Képet sajnos nem tudok most csinálni mert nincs gépem és a telefonom sem fényképezős. (szarabbul élünk mint 4 éve )
Azért köszi
(#) Matatka válasza Matatka hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A megoldás az lett, hogy én hanyagolom az LM1036-ot. Készítettem egy lepke szabályozót módosított értékekkel és most ezt tesztelem. Ez a potikkal együtt 8 alkatrészből áll és egyből teszi a dolgát (gondolom a 1036 is csak nekem nem jött be) Akit esetleg érdekel a kapcsolás az a Hangszínszabályzó topik végén megtalálja.
Üdv
(#) Grindi hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
lm1036 al együtt mellékelek 4 másmilyen hangszínszabályzót akit érdekelne.
(#) gaboca323f hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
Üdv!

Van valakinek arra ötlete, kapcsolása, hogy hogyan lehetne távirányíthatóvá tenni az egészet?
(#) vicsys válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Igen. Ezen dolgozok, csak időm nincs...
(1db PIC+1db DAC+1db LCD+1db OPA+1db LM1036)
(#) titi válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Hali!
Talán ez kiindulásnak jó: Bővebben: Link
Itt az adó hozzá: Bővebben: Link
Persze a feszültégszinteket hozzá kell igazítani...
(#) gaboca323f válasza titi hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Ez az SAA1250-SAA1251 páros igéretesnek tűnik számomra, és beszerezhetőnek is. Viszont a TEA1009-est nem találtam sehol.
Hogyan tudom összekapcsolni az LM1036-al úgy hogy a potméterek helyett működjön?
(#) gaboca323f válasza vicsys hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Nekem időm még csak-csak lenne, de sajnos nem értek a PIC-ekhez, pedig biztos megkönnyítené a többi munkámat is.
(#) Grindi hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Valaki tudna nekem segíteni, hogy hogyan tudnám kiiktatni a balansz potit?
(#) Mzolee válasza Grindi hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Fogsz 2 db 27 kOhm -os ellenállást egyik lábukat összekötöd (ez meg középre) és a fennmaradó 2-t pedig a poti végpontjainak egyik és másik helyére.
(#) Grindi válasza Mzolee hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
egy paintes rajzot készitenél? mert ma nagyon nem megy a dolog :S
(#) Grindi válasza Mzolee hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Köszi a választ közbe rájöttem és mukodik !
(#) Grindi válasza Mzolee hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Köszi a választ mukodik !!! :worship:
(#) Beni01992 hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok!
nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a 47k-s potik helyett megfelelő e az 50k ? Illetve lineáris vagy logaritmikus kell?
(#) kistotti01 válasza Beni01992 hozzászólására (») Jún 17, 2011 / 1
 
Hello!
Véleményem szerint belefér a 50k ohm. Az a 3k ohm nem fog nagyon sokat számítani. A potik típusa Lineáris legyen és persze mono. Logaritmikus potit ne használj, semmi féle kép sem.
(#) Beni01992 válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Tetszik a kapcsolás nagyon ötletes! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt direktbe rá lehet kötni a hangszínszabályozó potiaira vagy sztereó potira kell cserélni őket?
köszi előre is
(#) Beni01992 válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
rendben köszi szépen a gyors választ!
(#) kistotti01 válasza Beni01992 hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Bocs, de ezt a kérdést nem értem...
A bemeneti jelet közvetlenűl a hangszínszabályzó áramkörre kötöd. Majd a hangszínszabályozó kimeneti jele lesz az erősítőd (végfokozat) bemeneti jele. Az erősítő kimeneti jele pedig megy a hangszóróra.
(#) Kovidivi válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 19, 2011 / 1
 
Feszültség osztóként működnek a potik, tehát akár 10k-mal, és akár 100k-mal is jól fog működni a kapcsolás.
(#) Beni01992 válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
bocsi lehet rossz helyre írtam a választ....a potméterek állapotának kijelzésére készült egy lm3914-el felépített áramkör. A kérdésem erre az áramkörre vonatkozik: Tehát a potméterek ráköthetőek egyszerre mind a hangszínszabályzóra mind pedig az lm3914-es áramkörre vagy pedig sztereó potmétert kell alkalmazni?
(#) kistotti01 válasza Beni01992 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Hello!
Nem kell az elképzelésedhez sztereo poti. Mono potival is müködik. De sztereo potival egyszerűbb kivitelezni. Hiszen mono potinál egy kivezetésre akkor 2 vezetéket kell forrasztani, ha sztereot használsz akkor egy poti kivezetésre egy vezeték fog kapcsolodni. Ha szükséges, nekem valahol van ehhez az LM3914-es megjelenítéshez nyáktervem, ha kell előkereshetem.
(#) kissadam válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Üdv!
Keresd elő ha ráérsz, hátha valaki kedvet kap az építéshez.
(#) kistotti01 válasza kissadam hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Íme a nyákterv és a beültetési rajz. Ez eredetileg egy ledes hőfokmérő volt, de némi módosítással erre a célra alkalmassá tettem. A tápfeszültség 3-16V. A panelon lévő trimmer potival kalibrálható be, ízlés szerint.
(#) Beni01992 válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
köszi szépen. a nyákot már előző hozzászólásba megtaláltam
(#) kissadam válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszönjük a segítséget, egyszer talán én is megépítem!
(#) Kovidivi válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
A sztereó poti sokkal drágább, mint két vezetékkel többet forrasztani azonos helyre, és legalább az "együttfutás" is tökéletes lesz!
(#) kistotti01 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Nálunk a sztero poti kb. 30 maximum 40Ft-al drágább a mononál. Ami 4 poti esetén nem annyira nagy költség. Igazából ebben az esetben nem szükséges annyira hajszál pontos együttfutás. Elvégre csak a poti "állását" jelezi ki az áramkör. Itt most pár 10 ohm különbség nem fog gondot okozni.
(#) Kovidivi válasza kistotti01 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Szegeden csak ilyen potiból lehet építkezni, ami rendes minőségű: [http://www.szatellit.hu/products.php?subgroup_number=22-10]Bővebben: Link- monó[/url] [http://www.szatellit.hu/products.php?subgroup_number=22-09]Bővebben: Link, sztereó[/url]. Az együtt futásnál nálam az szokott a legnagyobb gond lenni sztereó potiknál, hogy a legkisebb állásnál az egyik oldal már szól, míg a másik csendben van még. Ha tovább tekerem a potit, akkor jó lesz az együtt futás, csak indulásnál rossz. Jó lenne, ha szegeden is lehetne ilyen olcsón sztereó potit venni...
(#) kistotti01 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Hűha. Itt tényleg elég nagy az eltérés, 130 Ft különbség, az már lényegesnek mondható. Ahhoz képest, hogy műanyag házas potik, ahhoz képest magas az áruk. Nálunk a fémházas potik olcsobbak, mint a műanyag házasok. Én pedig a fémházast többre tartom, úgyhogy azt vásárolok.
(#) storm hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek érdemes lm1036 elé illetve után műv. erősítőt tenni? Illetve kicsatoló kondinak 1µF-os fólia, vagy inkább elkó?
Következő: »»   39 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem