Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AUX bemenet utólagos építése
Lapozás: OK   2 / 15
(#) Gránátalma hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Üdvözletem, engem az érdekelne konkrétan, hogy keverő előerősítőn pontosan mi is az az "AUX SEGÉD KIMENET" ?

Ugyanis egy kész kapcsolásban (RT 2000/5 címlapon tlaálható) látom, de igazából nem értem mi ez és minek van ott....ötletek?
(#) Kiraly211 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok ! Aux bemenetet szeretnék egy hordozható kétkazettás cd-s stereo rádióra . Ha lehet akkor stereo-t. A cd- je nem működik. Az eddigi ötletek alapján egy vezérlő IC - t találtam benne amiről a leírást mellékelem. A magnó részét nem használom , egy dvd lejátszót szeretnék hozzákötni zene hallgatásból . Segítségeteket Köszönöm
(#) harmlevi hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon ill. az elektronika terén is igen kezdő vagyok ezért szeretném a segítségeteket kérni!
Autóm fejegységére szeretnék sztereo Aux bemenetet!
Ez egy Blaupunkt CD30 MP3 -as fejegység 2004-től Opelekbe szerelték!
Köztudott (opeles körökben), hogy nincsen rajta rendes bemenet, csak Mono (ph+ ph-) ami egy úgynevezett telefonkihangosító funkcióként szolgál! Kicsit utánanéztem a dolgoknak és találtam több forrást is csak sajnos külföldi oldalak, és nyelvismeret és/vagy elektronikai jártasság hiányában akadályba ütközöm a megvalósításnál, hogy hogyan lehet ebből Sztereo Aux bemenetet csinálni…
Szóval ha jól értelmezem, a fejegység mono kimenete egyébként sztereoban kezdődik, csak le van butítva, valahogyan ezt hidalják át, ill. alakítják és így lesz belőle sztereo bemenet…


http://www.flickr.com/photos/30671072@N03/4815160238/in/set-72157624550286290/

Mellékeltem ezt a linket, egy albumról, ahol elvileg minden le van írva, képekkel illusztrálva, csak meg kell valósítani, csak az a baj, hogy románul van így nem értem, de hátha valakinek ez segítség itt a fórumon a rávezetésben, így google fordítóval az alábbi eredmények jöttek ki: két fehér csík: SE TAIE AICI = Vágott itt, piros vonal: PUNTE DE LA PIN 1 LA REZISTENTA = híd ellenállás pin 1!
A többi nekem magától értetődőnek tűnik! A barna: Jobb csatorna, zöld: Bal csatorna, Kék: PIN 4 Földelés…
Szóval kinéztem egy AUX kábelt, ezt: http://pixmania.unas.hu/spd/235625/BLAUPUNKT_Jack_35_mm_koax_kabel
Arra gondoltam, illetve annyit értek, hogy veszek egy ilyen kábelt (3 vezetékes, gondolom Jobb-Bal és Föld), leszedem róla a csatlakozót, a Jobb-Bal csatornát a beleforrasztom a R és L lyukakba, a földelést meg a kékkel jelölt Pin-re ahogy a kép mutatja. Az a piros jelölés alapján az egyes PIN-t összekötöm, azzal az ellenállással egy kis kábellel amit szintén a kép jelöl, remélem eddig jól gondolom…
De nem értem, hogy a fehér csíkoknál (se taie aici) mit kell csinálni, valahogy át kell vágni a nyomtatott áramkörben, az ott futó két vezetőt? Ha igen, hogyan kell azt csinálni? Ha nem, mit kell csinálni ill. mivel? Gondolom ez oldja fel azt, hogy Mono, és utána a Piros kábellel csinál Sztereót (hidalja)?
A Forrasztáshoz kell használnom valami pasztát, vagy elég csak a cin? Az utána következő képek valami barna izé van ezen a területen, az mi, mire jó?…

Másik kérdésem, a kapcsolhatóság, van a fejegységen egy TEL Mute nevű csatlakozás, ami ha le van földelve, (több helyen úgy olvastam, ill. láttam, hogy a rádió fém házához érintkezik kábel segítségével) akkor a rádió átvált EXTERN IN feliratra és ez a bemenet fog megszólalni…
http://www.youtube.com/watch?v=19WYapCMDmk
Erre kell egy kapcsoló amit a linkelt (magyar, de sajnos csak MONO megoldás) videón látható módon szeretnék elhelyezni, a vészvillogó melletti vakkapcsolóba ill. a előző link többi képén is erről van csak én nem ott akarom kivezetni a Jackdugót!
El tudja valaki mondani, hogy mit vegyek egy ilyen kapcsolóhoz, hogy így azzal a gombbal tudjak váltani a módok között? (ha lehet linket adjatok vagy pontos nevet mondjatok, mert fogalmam sincs, hogy hogyan keressem..:S)
Nagyjából ennyi lenne, az összes kérdésem! Ha sikerülne kiviteleznem a dolgot, az nagyon jó lenne, mert a transmitteres megoldás nem jó, nálam eléggé zúg, recseg, rossz minőségű, szóval arról lemondtam, a fejegységcsere sem jöhet szóba, mert tetszik, hogy beleillik a gyári környezetbe, meg egyébként elégedett is vagyok vele…
Remélem tud valaki egy kicsit is segíteni mert jó lenne, ha a dolog beválna, mert az Opeles fórumon sokan hiányolják a bemenetet, akkor nekik is segítenék ill. feltenném magyarul képekkel illusztrálva...
Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget és a fáradozást és elnézést a helyenként esetlegesen nem szakszerű ill. pongyola megfogalmazásért, de nem vagyok szakember!

Üdv: Levente
(#) abcdabcd válasza harmlevi hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Románul én se tudok, viszont amit írsz meg az, hogy az adott vezetékekre egy egy kis "ávtágni" vonalat is raktak azt mutathatja, hogy talán így gondolják, a forrasztáshoz a sima forrasztóón elég/kell mert ez ha ólommentes forrasztás azt nem is tudja melegíteni esetleg egy normál páka, ha viszont raksz rá hagyományos ónt, akkor már tudod is melegíteni és forrasztani.
Az a "barna izé" az meleg ragasztónak néz ki, azért lehet hogy a beforrasztott vezetékvégeket rögzítse, hogy ne szakadjanak le könnyen maguktól, ilyet barkácsáruházban találhatsz szerintem kis pisztoly amit a konnektorba kell bedugni és a belerakott rúd formájú ragasztót felmelegíti, megnyomod a gombját és az elején tudsz kinyomni belőle így...

Meg a kábel amit linkeltél az a 35cm-es ha levégod róla a kék csatlakozót, akkor nincs is értelme megvenni, mert akkor vegyél egy sima jack dugót meg hozzá annyi kábelt amennyit szeretnél, ha nem a kéket vágod le róla hanem a jack-et akkor már más kérdés

Az átkapcsolással szerintem aztán foglalkozz inkább, miután kiderült, hogy ez így jó e egyáltalán...
(#) boros92 hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Hello, van egy Blaupunkt Montreux C30-as kazettás autórádióm, a kazettás egységet kivettem belőle és szeretnék jack csatlakozót kötni rá, ha valakinek van ötlete hogy mit hova kérem segítsen

Képek nem túl jó minőségűek mert telefonnal készültek, de ha kell teszek fel normálisat...

Vásárolható blaupunkthoz jackes AUX kivezetés, de nekem ezek a csatlakozók hiányoznak, gondolom ehhez a típushoz ez a megoldás nem elérhető:
http://www.pixmania.hu/hu/hu/46340381/art/blaupunkt/jack-3-5-mm-koa...l.html
(#) Inhouse válasza boros92 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Ahogy ezekből a fotókból kivehető, ott van az a csatlakozó felül...az ISO felső részén szokott lenni, alatta a szokvány táp és hangszóró kimenetek...

Üdv
Inhouse
(#) boros92 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
hát találtam két megoldást is,
nem tudom eldönteni, hogy melyik mert úgy néz ki, hogy ez az egész a blaupunktnál nem szabvány szerű
(#) boros92 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
megvan a válasz, a pirossal bekeretezett lesz az, köszi a segitséget
tehát aki Blaupunktba akar Aux-ot az ott működik
(#) Inhouse válasza boros92 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Na ugye, hogy ott van...hol kerested eddig?

Üdv
Inhouse
(#) gamenate hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Hello mindenki lenne egy a témával kapcsolatos kérdésem van egy Sharp QT 77 80's Boom Box- rádióm
képBővebben: Link
szóval ebbe a rádióba akarok beépíteni aux bemenetet vagy egy sima jack kábel is megfelel csak lehessen AM-en vagy akárhogy mp3-at csatlakoztatni rá.
a segítséget előre is köszönöm
(#) Inhouse válasza gamenate hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Esetleg MP3-as FM transzmitter?

Üdv
Inhouse
(#) Csaba09 hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Üdv
Azt szeretném kérdezni hogy SC7313 audio vezérlő 6-18 as lábára köthetek e Aux Bemenetet? ( 6-osra jobb 18-asra bal közöst pedig valahol GND )

Ez egy Watson Autós rádiba van és ezek a lába nincsenek bekötve és nem rendelkezik aux bemenetel, ezért szeretnék rátenni egyet.

SC7313
(#) abcdabcd válasza Csaba09 hozzászólására (») Máj 26, 2011 / 1
 
Én ahogy nézem az adatlapot, a 6-os párja a 16-os, és a 18-as párja meg a 20-as, az egyik BIN(L/R) a másik meg IN(L/R)...

Akár próbáld meg, ha nem csinálsz zárlatot nagy baj nem történik valószínűleg

Csak mondjuk az jutott eszembe, hogy hogy kapcsolsz a bemenetre, szóval valahogy erre kéne utasítani az ic-t ilyenkor... a 26-27-28 asak a soros vezérlővonal lábai...
(#) Csaba09 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Igazad van Bocsi elírtam 6-16.

Tehát ezek a pontok kibírják amit mondjuk egy MP3-as kiad?
És ha összezárom a 2őt?
Arra gondoltam hogy ezek a lábaknál már nincs kiválasztás
A bemenet választás nem csak Left Inputs és a Right Inputs lábainál történik?
Egyébként annak is csak 1-1 lába van bekötve.
(#) abcdabcd válasza Csaba09 hozzászólására (») Máj 26, 2011 / 1
 
Ezt "A bemenet választás nem csak Left Inputs és a Right Inputs lábainál történik?
Egyébként annak is csak 1-1 lába van bekötve."
annyira nem értem, hogy mit írsz...

Az adatlapon amit linkeltél ott van, hogy:
" Control is accomplished by serial I2C bus microprocessor interface." -első oldal Description rész...
Illetve a 2. oldal blokk diagram is valami ilyesmit mutat, hogy a "serial bus decoder..." -nak van köze a bementválasztó kapcsolóhoz...

Szóval leginkább akkor tudhatod ezt bekötni, ha van a cuccon gomb az előlapon, hogy a bemenetet tudod jelforrásként kiválasztani
Esetleg lehet, hogy magától oda kapcsol, szóval kipróbálni ki lehet...

A jelszint: "Maximum input signal handling 2 Vrms", szóval ha max ennyi jön ki az MP3 lejátszódból, akkor rendben van, ez 2,82V csúcstól csúcsig...
(#) Csaba09 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Az előlapon igen van ilyen ezzel váltok a cd memcard és a rádió közt.
Épp most forrasztottam rá a vezetéket közvetlenül a lábakra.Összerakom és kiderül hogy mi lesz.
megmérem van e rajta fesz és ha nincs akkor rádugom a telefonom minimum hangerőn mivel csak az van most nálam.
(#) Csaba09 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Miközben rakosgatom összefelel amit nem érthetően írtam le az a 13-14-15 , 9-10-11 -es lábakta értetem. Hogy gyárilag ott kapja a ráditól a cd-től.... a jelet. És ezek közül az egyik oldalnak a 13-as a másiknak a 11-es van bekötve a többi szabadon áll.
(#) abcdabcd válasza Csaba09 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Most eszembe jutott egy durva de működő megoldás Ha valahol meg tudod szakítani a rádióból vagy a cd-ből jövő analóg jelet, ami az ic-be megy és beraksz egy sima analóg két állású kétáramkörös (stereo miatt) tolókapcsolót akkor meg is van oldva a dolog, mivel ezeket bemenetként most is ki tudod választani
(#) Csaba09 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Ez nekem is eszembe jutott csak nem tudom azt hogy ide a 14 10 -es lábakra ráköthetem e? Azt hitem valami kis értékű jel adás van azokon a lábakon vagy ilyesmi. Ha ez nem működik rátérünk arra az esetre már csak az előlapot feltapintom és viszem ki a kocsiba.
Pár perc és jelentkezem ez eredménnyel.
(#) Csaba09 válasza Csaba09 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Nah
Jelentem működik
Célnak éppen megfelel de kicsit problémás.

Mikor rátettem a műszert a jack dugóra akkor mértem 1-2v-ot aztán rádugtam a fülhallgatómat és hallatom az éppen cd-én játszott zenét.

Rádugtam a telefonom, a kocsiba cd által játszott zene nagyon lehalkult elindítottam egy számot a telefonon és az megfelelő minőségbe hallatszott, viszont a háttérben még mindig ott volt a cd-által játszott zene.

Ez nem is zavarna mert a Cd-ét le tudom állítani.
Viszont mikor tekerem a hangerőt akkor recsegés hallatszik ami elég hangos :S .
Ezzel lehetne valamit kezdeni ?

Egyenlőre ez marad ma már eleget barkácsoltam a későbbiekben viszont biztos megcsinálom a másik módszert.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) abcdabcd válasza Csaba09 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Örülök!
A multiméterrel, hacsak nem TrueRMS fajta (vagy analóg pl Ganzuniv műszer), akkor csak szinuszos jel esetén mérsz pontos értéket, de talán a 2,8V-ot nem haladja meg... (ha nagyon érdekel a pontos érték tölts le, vagy pl Audacity-vel generálj 1kHz-s szinusz jelet és azzal mérj...)

A zavar amit hallottál, az talán megszüntethető, ha egy mondjuk 10kOhm-os ellenállást beteszel a CD lejátszó L-bemenet és föld közé és az R és föld közé, és ezt megteszed a most készített bemeneteddel is... magyarul bemeneti lezárást raksz be...
(Szégyenszemre ez a Technics erősítőmből is ez gyárilag is ki lett hagyva, ugyanezt a jelenséget produkálva... nekem ez megoldotta ezt az áthallatszódást)

A hangerő tekerés az érdekes, lehet ott is valami vezeték összeszedi ezt a zavart, mondjuk amit most kötöttél be, és az hallatszik a hangszórón... erre így most nincs külön ötletem...
(#) lefituta hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit! Egy kis segítség kellene nekem, mert van egy chrysler autórádió magnóm és szeretnék egy aux bemenetet kialakítani rajta. A hátulján van egy tuchel de nem tudom, hogy kimenet egy cd tárhoz vagy kimenet egy külön erősítőhöz? Mindenesetre a menüben felajánlja a cd funkciót de megnyomva csak azt írja, hogy no cd. Arra tippelek, hogy a tuchel a cd tárhoz megy és valami visszajelzés jöhet a tártól, hogy be van kötve. Ezt a tuchelt szeretném felhasználni aux bemenethez, hogy az otthoni számítógépem tudjam vele hangosítani. Tehát nem kocsiban szeretném működtetni. Tudtok valamit ajánlani? Felmerülhet még az FM transmitter esetleg a kazetta adapter de ez mind minőség romlással jár. Előre is köszi a választ.
(#) abcdabcd válasza lefituta hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Esetleg ilyen: Bővebben: Link ?

Ha leírod a rádió tipusát ha van rá írva valami, vagy h milyen autó tipusból van pontosan akkor lehet könnyebb segíteni...
Bővebben: Link -mert így sokféle dolog előjön amit fent linkeltem az pl állítólag 1995-ös autóból van...
(#) Robee16 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Sony S2050C fejegységem,a minap barkácsoltam bele egy aux kimenetet,minden tökéletesen működik,csak egy baj van, amikor a telefonom rádugom a szivargyújtó töltőre irgalmatlanul sípolni kezdenek a hangszórók.Valakinek valami ötlet?Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) sznyeg válasza Robee16 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A sípolás hangfrekis gerjedésre utal szerintem... Látni kellene.
(#) Robee16 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
az az érdekes hogy odahúzok egy hosszabbítót a kocsihoz és gyári 230v töltőjével töltöm akkor semmi gáz nincs,csak az autós 12v egységgel sípol.az aux bemenetet a CD lejátszón keresztül kötöttem hozzá,és ahogy azt elöttem is írták,nekem is ment a zene halkan a háttérbe,ezt úgy oldottam meg hogy 75 percnyi "csendet" kiírtam egy cd-re és ez megy mindig.
(#) lefituta válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szia! Köszönettel vettem a küldött linket, azt hiszem ez a segítségemre lesz!
(#) john94 hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Hello!
Van egy Kenwood KDC-W4527 típusú autórádióm,aminek a CD olvasó része nem működik.
Megszeretném csinálni,hogy a gépre kötve tudjam haszn álni erősítőként.
De találtam a hátulján bemenetet,szerintetek oda be lehet kötni?Vagy az minek a csatlakozója?
Köszi a segítséget előre is.
(#) john94 hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Szerintem a (nagyon) régi hozzászólásom nem volt elég részletes.
A rádiót szétszedtem,és megnéztek,milyen alkatrészek vannak benne.
TDA 7512-t találtam benne, és úgy tudom,hogy arra kell rákötni a bemenetet.
Csak azt nem tudom,hogy közvetlenül kell rákötni,vagy valamit kössek elé?
És melyik lábakra kell kötni?
Adatlap

[OFF]Nem volt időm vele foglalkozni az iskola és a gyakorlat miatt,meg egy időre hanyagoltam is a rádiót
(#) r3pl4y válasza john94 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia!
Az általad említett IC egy tuner IC... tehát nem a végfok.
Ez felelős a rádióért ami a fejegységbe van.

A végfok IC az adatlap szerint.. egy TDA7560.
Azonban így látatlanban nem biztos, hogy sokat tudok segíteni...
Azt is csinálhatod, hogy közvetlen ennek a végfoknak a bemenetére kötöd a gépet... de ebben az esetben akkor érdemes berakni valamilyen hangerőszabályzó potmétert elé, mivel ha direktbe rakod rá a gép jelét akkor ugye nyilván nem lesz használható az alap hangerőszabályzó, mivel az kimarad a körből...
Belegondolva nem biztos, hogy ez a legjobb lehetőség, mivel nem tudom, hogy az IC mekkora jelet vár a bemenetén... lehetséges, hogy nem vonalszintet...sőt...(most hirtelen nem találtam az adatlapján, hogy mennyi kell neki a teljes kivezérléshez.)

Viszont van benne elvileg egy TDA7407D típusú IC... ez egy TQFP tokozású IC...ez egy jelprocesszor... és ez végzi a hangerőszabályzást és EQ-t is...
Na most az adatlapja szerint az 1 -es lába a CD Jobb oldali bemenete, a 3-as a GND az 5-ös pedig a CD bal oldali bemenete... Esetleg ide már lehetne kötni a géped bemenetét... és akkor megmarad a jelszint illesztés és a hangerőszabályzás is...

Bár én a helyedbe nem sokat foglalkoznék ezzel... ugyanis egy olyan teljesítményű erősítőt építeni külön a géphez ami ebbe benne van lehetne kb. 2000Ft -ból...

A hátulján lévő csatlakozók amúgy nem bemenetek hanem kimenetek... PREout... innen kellene vinni a jelet az autóerősítőre.
Következő: »»   2 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem