Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   387 / 1271
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Eloszor 75W-ossal probáltam, most pedig 100W-al, a pufferen most 297V-ot mértem.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ez nem túl jó hír. A tápegységben nem találsz melegedő alkatrészt a 100-as izzós próba alatt-után.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
A melegedéshez túl rovid ideig van bekapcsolt állapotban, mert a védelem pár másodperc után letiltja a tápot. Nem vettem észre melegedést sehol sem. Ez gyanítom a sorvégtrafo hibája.
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
A modulok kellenek bele.A "függőleges eltérítő" az az áramkör,amit javítottál.Abban cserélted az elkót,és azután kezdett vacakolni.
Az előző hszben mellékelt képen a jobb alsó sarokban lévő alaktrészeket nézd át.A kis fekete hengeres alakú vackok biztosítékok.Azokat is mérd meg.
István
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
A relé érintkezőit zárd rövidre, hogy a védelem ne vehesse le a feszültséget a tápról és így próbáld. Jó lenne megtudni, hogy mi okozza ezt a hibát.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Azt vettem észre, hogy a sortrafo egyáltalán nem ad le semmit. A +-15 V helyett 1,5V-okat, az RGB végfokra 200V helyett csak 136,5 V megy. Viszont észrevettem még egy dolgot. A 9V helyett ami megy a panelra csak 7,5V-ot kap. Lehúztam a csatlakozot a panelrol, ugy is annyi, tehát nem ez a panel szívja le. Kicseréltem a stabilizátort, megmértem, a bemenezére csak 9,5V megy, ami szerintem kevés. Ha a stabilizátort nem kotom hozzá a táphoz, úgy a táp 14,5V-ot ad le, ami jo. Lehet hogy terhelésre lecsokken a tápbol kijovo feszultség annyira, hogy nem képes ellátni a táplált részeket??
(#) Tonybacsi hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!
A következő problémáról szeretnék segítséget kérni Tőletek.Van egy Beijing 837-1 tip.37cm-es kis tv.(többször "C" vágányra került szegény, de mindig visszakerült valami úton-módon a körforgásba). Nagyon szeretem gyönyörű szép a képe (élesség, szín, fókusz, stb.), csakhogy az utóbbi időben egyre jobban látszik a képcsövön sok, vízszintes, vékony, fehér, folyamatos csík,valamint csatornakiosztástól függően (!) szintén vékony de szaggatott csíkozódás, és a képernyő alsó széle is kezd összemenni (csak a feléig). A TV mára már inkább "csak" monitorként üzemel (anno volt a RT-ben egy átalakítás "hogyan lehet AV csatlakozást kialakítani a Beijing 837 tv-re"), így átalakítottam és azóta igy működik. Ha még nem "képcsöves" jó lenne ha jó lenne .
Csatoltam pár képet is, remélem tudtok segíteni. Doksim, kapcs. rajzom van.
(#) fredee4444 válasza Tonybacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Hali.
Ezek visszafutási csíkok, ha jol látom. A fuggoleges eltéríto IC korul lévo elkokat ki kell cserélni, mert valoszinu kiszáradtak,így kisebb lett az értékuk és rossz kioltási idozítést okoznak. Ha pedig már szét van szedve a táp kondijait sem árt kicserélgetni. Udv.
(#) kadarist válasza Tonybacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szia!
Cserélj ki egy pár elektrolitkondenzátort a függőleges eltérítés áramkörében. Ezen kívül érdemes átkondizni a kapcsolóüzemű tápegységet is, a primer és a szekunder oldalon is.
Teljes rajz: kattints a Get Manualra
(#) Tonybacsi válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ha jól tippelek akkor a D7609-es IC és környéke lenne az?

2-4.jpg
    
(#) Tonybacsi válasza Tonybacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
De egyre gondoltunk....
(#) kadarist válasza Tonybacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Direkt bekarikáztam a kondikat pirossal!
(#) Tonybacsi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Köszi látom.
Ezek szerint a képcsőnek még nincs baja?
(#) kadarist válasza Tonybacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 / 1
 
Nincs.
(#) Tonybacsi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a gyors reagálást,tippet.
Holnap be is izzítom a Wellert.
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
A "függőleges eltérítő" az az áramkör,amit javítottál. ja igen tényleg.
Igen igen, a biztosítékokat már ellenőriztem. Azok jók. Már vizsgálódtam arrafele, diódákat ellenállásokat, méricskéltem. Az elkókat nem forrasztottam ki egyenként ellenőrizni... A eltérítőt holnap ellenőrzöm.
(#) gyozol hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok az a gondom vele hogy csak egy csik van középen vizszintesen
mit tudnék vele kezdeni?
milyen alkatrészt cseréljek?
köszönöm elöre is
SANYO 3012 PSD
(#) gyozol válasza gyozol hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Bocsi sanyo cep 3012 psd
a tv
(#) simi9896 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
sziasztok
kaptam egy sony KV-32FX60D tv-t de az a bajom vele hogy hangyás a kép.Műholdon is meg AV-n is.Az lenne a kérésem ha valaki tudja mi a baja irja már meg hogy kell-e hozzá szerviz vagy komoly baja van,most kezdem tanulni az elektronikát ha tud valaki segitsen.elöre is köszönöm.
(#) kolesz hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt, szeretnék kérdezni Tőletek, hátha tudtok nekem segíteni.
Van 1 Thomson projektoros tv-m, aminek a hv splitter box-a áthúz. Azt szeretném kérdezni, hogy ez lehet-e a hibás alkatrész vagy valami más alkatrész okozza a problémát?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Doncso válasza kolesz hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Szia, felejtsd el, én ugyanezzel szívtam kb 1 éve, sansztalan a javítása, már próbáltam a kikaparással és az újraöntésével is, felejtő, el kell menni a SINI be és megvenni az új splittert, kb 10-12e FT ra lehet számítani. Apropó, nem egy RP46-os véletlen és ütemesen csattog amikor próbálod bekapcsolni?
(#) fredee4444 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Sziasztok.
Nem tud valaki véletlenul valami jo módszert sorvégtrafo mérésre? Egyáltalán le lehet mérni valahogy, hogy nem zárlatos-e? Koszi
(#) Doncso válasza fredee4444 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Vagy megépíted a sorki tesztert, vagy : Bővebben: Link
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Üdv, újra...
Biztosítékok rendben. Függőleges eltérítőnél minden OK. Mindent portalanítottam, égésnyom nincs, "amperszagot" sem érezni, a kondik is épnek tűnnek. Minden normális. Ellenállásokat és a diódákat kimértem.
Indításkor hallani egy másodpercre a crt tévék jellemző pár kHz-es sípolását, majd elhalkul. Négyszer "próbálkozik" bekapcsolás után.
Olyan, mintha egy pillanatra elindulna, de valami hiba miatt leáll. És ezt négyszer csinálja.
Az átforrasztáskor tönkre tettem egy IC-t?
Zárlat után már vagy háromszor átnéztem az egészet, de nem találtam.
(#) BarnaPili válasza katona.t hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Amikor próbálkozik,akkor menyi feszt mérsz a sorvégtranzisztor kollektorán?A műszert kapcsold a legnagyobb méréshatárba! Az hallatszik,hogy csak nyüsszen,vagy fölsercen a nagyfesz is egy pillanatra?
István
(#) katona.t válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Úgy mérjem, hogy a kollektor vissza van kötve normálisan ahogy lennie kell?
Csatoltam egy felvételt a hangról.
Kb. ez hallható: képcső hátuljánál a mikrofon, főkapcsoló be, vinnyog, majd ki. Ezután a mikrofont a "ne nyúljhozzá, mert agyoncsap" piros vezetékhez tettem közel. Klatty, víjvíjvíj klatty. Itt hangosabb, innen jön a hang.
Remélem segít. Szerintem ez csak nyüsszen, viszont a mintha a nyagyfesz részről jönne a hang.
(#) kolesz válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Szia!

Amikor bekapcsolom, kétszer áthúz, aztán se kép se hang, elmegy a betáp LED-ről is az áram.
Igen, valóban egy RP 46-os készülék. Neked is ilyen volt/van?
Te vettél bele új splitter-t? Úgy jó lett a tv?
(#) kadarist válasza kolesz hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Előbb szigeteld ki az áthúzásnál. Talán Nálad beválik a sárralkenés.
(#) kolesz válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Köszi, ezt már próbáltam. Olyan, mintha valami folyadék jött volna ki belőle.
(#) kolesz válasza kadarist hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
2 áthúzás után, teljesen elmegy a feszültség a tv-ről.
Következő: »»   387 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem