Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   926 / 1271
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Mínusz egy van
(#) Lali24 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok! 2sc5388 as végtranzisztort mivel lehet helyettesíteni?
Van nekem c5088 as ezzel lehet?
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia, köszönöm a gyors válaszodat! Régen csináltam már ilyet, hogy végtranyó csere és ha jól emlékszem, akkor még valamit cserélni kell körülötte, Igaz?
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
És ezzel nem helyettesíthető? KSC5088
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Nem jó helyette. A bázis csatoló elkóját feltétlenül cseréld ki!Egyébként a BU808-as helyettesítését többféle módon is meg lehet oldani. Egy alternatíva.
(#) ficko68 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok nekem van egy thomson tv az a baja megy egy darabig vagy 5 percig utána kikapcsol és a képcsőből ijen csatogo hangog jőnek van mikor meg megy egész nap milehet a gond ha tud valaki segiteni meg mőszőném
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Volt egy ilyen érzésem...teszek fel egy videot nem tom mennyire látszik a kép mozgolodása.
Az Audiotonnál sikerült visszarakni a képet,viszont olyat csinál mikor bekapcsolom a tvn akkor villog a led és nem indul be a képcsö csak kis csattogás jön a sorkimenötöl aztán beindul de nincs kép ha kikapcsolom és be akkor már megy rendesen.Az ellenállás amit jelöltem a képen az elsö hozzászolásban az lehet a ludas,vagy más?
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia.Sziasztok.A 2sc5388 milyen tipusú készülékben volt?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Lehet hogy ezért itt megköveznek,de én volt már hogy 2sd2499-el+bázis-emitter közé egy 1N4148-al (katóddal a bázis felé)helyettesítettem a BU808DFI-t.A meghajtó jelet csatoló 10 µF kondit ajánlott 22µF/63V 105 C fokos-ra cserélni, illetve a rendszertápon lévő 2 elkót is ellenőrizni. Nem melegetdett túlzottan: 43 fok. Ha mégis akkor kapott plussz hűtést.

Üdv.:Roymen
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Kicseréltem az ellenállást mivel nem tom mekkora volt benne megmértem a körülötte lévöket igy egy 910K tettem be erre ilyen lett a kép ha sokadjára bekapcsol talán...
Mit kellene tennem?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) mikoszabolcs hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Sík képcsöves, Samsung Tantus Flat típusú televízió hibájával kapcsolatban. Azt tapasztalom, hogy ha a készenlét eltűnik áramszünet miatt (vagy mert ki kell húzni valamiért a konnektorból) utána a készülék nehezen akar elindulni. Ha a készülék huzamosabb ideig áram alatt van, a készenlét nem szakad meg akkor több hétig hónapig sincs vele semmi gond, készenlétről szépen elindul.

Ha frissen helyezem áram alá, a bekapcsoláskor hallható kis kattanás (talán relé?) megvan, de az a nagy gong hang (talán ezt a lemágnesező tekercs adja ki ha jól vagyok informálva) elmarad. Ilyenkor reagál a távvezérlő kikapcsolására, de hiába indítom újra akkor is csak a kis kattanás a nagy gong hang elmarad. Ilyenkor áramtalanítom a készüléket, majd vissza be, pár ilyen áramtalanítás és áram alá helyezés játszadozás után egyszer csak bekapcsolódik, azaz kattan egyet a relé hang és a gong mély hang is jön, és utána tökéletesen működik a készülék.

Én arra gyanakszom, hogy mivel más hibajelenség nincs, csak amikor feszültség-mentesítődik a rendszer, valahol egy kondenzátor vagy kondenzátorok hibájára gyanakszom.

Mivel a szerviz óradíja majdnem több mint amennyit a készülék ér, és itt vidéken olyan munkalehetőségek vannak csak amiből még spórolással sem telik új lapos tv-re, ezért
szeretnék még életet lehelni belé. Van valaki akinek van ötlete, a leírtak alapján tippje, hogy
mely kondenzátor vagy kondenzátorok esetleg más alkatrész az amivel érdemes ilyenkor
próbálkozni ? Netán ha valakinek konkrét tapasztalata is van ? Rákerestem erre a készülékre
természetesen, hosszas fórumokat átkutatva többen is tapasztalták ennél a képcsöves tv-nél
ezt a problémát, de érdemi megoldásról senki sem írt beszámolót.

Nagyon köszönöm előre is az érdemi hozzászólásokat, segítő szándékú post-okat !
(#) Edimax válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Helo. Cseréld ki a PTK. A táp részibe van. 2 vagy 3 lábú.
(#) eyess válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
A leírásod alapján kontakt hibára lehet gyanakodni.Forrasztási hiba , hibák stb.
Üzem melegen jó , hideg állapotban már nem.Szóval elsősorban táp környéke , és kontakt hiba. És ha ez rendben van , akkor lehet tovább haladni.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Köszönöm Eyess! Alaposan átnéztem a tápegység részében a panelt, nagyítóval jól megvilágítva, és nem látok gyanús kontakt hibát. A fontosabb részeket átmelegítettem pákával, hogy biztos legyen. De a hiba nem oldódott meg. Ezért gondoltam, hátha találkozott már valaki pont ezzel a hibával, hogy ha "jó" készenlétre kapcsolom ki, és nem megy el az áram, hónapokig gond nélkül készenlétről visszakapcsolható a tv. De ha akár készenlétről is, akár csak 5 másodpercre kihúzom az áramból a készüléket, már bajlódni kell vele mert nem gong-at csak kattan egyet és annyi :-/ Köszönöm a további hozzászólásokat is!
(#) eyess válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Egyébként Samsung ???? Kellene a tv hátuljáról némi információ.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Igen Samsung Tantus Flat 72 cm 100 Hz típusa CW29A6HA, hagyományos képcsöves 2003 körüli modell ha jól sejtem. Belülről hasonló az összes samsung-hoz kivéve a Dolby Surround és a nagyobb teljesítményű hang végfok részeket ahogy én látom. De belül is patyolattisztára porszívózva szakszerűen azóta, mert próbálkoztam már én feltárni ezt a hibát megkeresni...
(#) mikoszabolcs hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Ezt a dokumentációt sikerült beszereznem az adott Samsung Tantus Flat készülékhez, hátha ez segít bármiben is a hozzáértő Tisztelt Közönségnek:

http://s3.toldacuccot.hu/dl.php?sid=98bba51f454b6d4c2546c97320fa318b&file=samsung_sct53a_chassis_cw29a6ha_tv_sm.pdf
(#) eyess válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Nos itt lenne a lényeg.Amikor nem működik úgy ahogy kéne azt az állapotot kellene majd elkapni , és a rajzon szereplő minden értéket kimérni , de főleg a táp környéki , a készenléti feszültséget stb .

Samsung.pdf
    
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Szerintem rakd vissza azt a rossznak vélt ellenállást, de előtte mérd meg és írd meg az eredményt!
(#) roymen válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Szia.Sziasztok.Próbára ha van otthon,cseréld ki a C814,és C813-at(óvatosan mert C814-es kondin még feszültség van jó sokáig áramtalanítás után is).Ha marad a hiba,a készenléti 5v-ot kéne lecsekkolni az IC806 stabkocka után hogy nem ingadozik-e?.R818,847 ellenőrzése nem nyúlott-e meg.Egyenlőre ennyi.Ja,és ESR-re kondikat átmérni a tápban.

Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) czibulak hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Megint üdvözletem!

Került még tavaly nyáron egy orion hordozható színes minitévém.
CTV-5.
Azt mondja hogy nem hajlandó függőlegesen eltéríteni.
12V-ot kért regelire, azt is adtam neki egy külső DVD író tápjából.

Elég furcsa de a dugasztáp kűlső pontján kell neki + és a tűn a - .
Meg tud segíteni valaki egy kapcsolási rajzzal?
Esetleg hasznos tanáccsal?

Előre is köszönöm!


Lőrinc
(#) prevent hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
sziasztok! olyan problémám lenne
van egy sonny triton nagy tv-m ha be szeretném kapcsolni pityeg 3mat a készülék lámpája és utána se kép se hang kikapcsolom a gombal várok vele és ujjra kapcsolom ugyan ezt csinálja
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
A gond az h nem tom megmérni mert a képen lehet nem látszik azért cseréltem végül mert el volt válva az egyik láb a foglalattól
(#) bogumil13 válasza Edimax hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Helo.a PTK=PTC?
(#) amplifier hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kéni, egy philips tv javításában, ami a képen látható hibát produkálja. A hang normális, tehát lehet hallani az épp aktuális csatornán közvetített műsor hangját. Hol lehet a probléma?
(#) roymen válasza prevent hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
B + túlfeszültség védelem (OVP) miatt áll vissza készenlétbe és villog a led 3-at. Tápot kéne leellenőrizni.A sortranzisztort vedd ki,mérd ki hogy jó-e. A sasszén a sortranyó kollektor és az emmiter forrpontjai közé aggass egy 80w-os izzót.Világítania kell kb. fél fénnyel.Ezután mérd meg az izzón a feszültséget.A többit írom később ha ezek megvannak.

Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) roymen válasza amplifier hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Szia.Mérd meg a crt panelen a TDA6108 feszültségeit.6-os lábon kapja a 180v-ot. 1-es lábon piros szín be,9-en piros ki.Piros katódon is mérjél feszültséget.Volt már olyan is hogy a digiboxot kivettem visszatetten és jó lett.Nem hiszem hogy csöves lenne a tv pedig philips
Rajzod van hozzá?


Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Még annyi hogy mérd már meg a CRT panelen a 3343 és 3348 ellenállatok értékét,és a 6305 diódát nem drót-e?Amúgy milyen cső van benne?

Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) amplifier válasza roymen hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Üdv!

Ahogy méregettem a TDA6108 lábait, hirtelen megjavult. Valami érintkezési probléma volt IC környékén. Átforrasztottam a panelt, most úgy tűnik rendben van a gép.
Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   926 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem