Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » USB porton vezérelhető feszültségszabályzó
Témaindító: zcsendes, idő: Okt 5, 2020
Témakörök:
Sziasztok! USB portról vezérelhető DC-DC konvertert keresek, amely 12V DC-ről 1.5V..9V között 0.1V léptékkel állítható kimenete van kb. 1A terhelhetőséggel. Az lenne a feladat, hogy a PC-re vagy Raspberry-re kötött eszközt saját programból lehessen állítgatni, hogy mekkor feszültséget adjon. Valaki tudna ajánlani ilyet akár kész, akár egység csomagban? Esetleg kapcsolási rajzot? Előre is köszönöm!
Az USB szerintem pont nem erre való. Raspberry-nek van GPIO lába, meg csomó egyéb lehetősége. Én ezekkel valósítanám meg. Esetleg egy DAC konverterrel.
Szia RS232 vel lehet vezérelni pl ezt..Bővebben: Link
USB - UART modul, mikrokontroller és valamilyen szabályozható DC-DC konverter. Utóbbi a nehéz feladat.
Az igaz, de akkor PC (esetemben stick PC) nem köthető rá
Nem labortápra gondoltam, inkább valami olcsóbb pár ezresért összerakható kütyüre, mert több kellene belőle, köszi az ötleteket
Potméteres DC-DC átalakítók pár száztól 1-2 ezresig sokféle van, de programozhatót nem találtam eddig A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
Mekkora áram kell? Mert egy USB-re köthető MCU belső Digit-Analóg konverterrel alapból tudja ezt, csak kell a kimenetére egy kétszeres erőstésű műveleti erősítő.
Adott esetben PWM kimenete is lehet. - Ja, látom, 1A, ez kicsit sok. Akkor a műv. erősítő kimenetére kell vm. fesz.követő kapcsolás - A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
Ott van a kezdő hozzászólásban: 1 A. Egy kellően erős műveleti erősítővel megoldható, "csak" fűteni fog egy picit.
Valójában 0.5A is elég lenne, kicsit túlméreteztem.
Csak pontosítás: nem az USB-ről kell táplálni, arra lenne külön egy 12V tápbemenet. Az USB-ről csak a PC vezérlő jele jön, mondjuk egy virtuális soros portként A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
Nem került szóba az USB-s táplálás. Amit leírtam megoldást, annak az anyagköltsége 1.000 Ft környékén van. Némi egyszeri fejlesztést igényel.
Kevesebb firmware munka, picit magasabb anyag költség mellett egy USB-soros (pl. FTDI) chip használatával és a korábban említett MCU, integrált DAC + műv.erősítő + fesz.követő kapcsolás segítségével is megoldható. De ezzel újat nem igazán írtam, csak a már eddig elhangzottakat foglaltam ösze.
Szia!
Elindulni, meg ha több kell és olcsón, arra itt van ez: https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/11848 8A-t tud és 12V-os. Megmókolhatdo, hogy ne a rádiós vevő vezérelje a meghajtó MosFET-et, hanem az usb-ről jövő konverter vagy amit vezérleni akarsz onnan. Vagy a leddiszkont.hu-nál van ugyanilyen csak infrás vezérléssel, nem rádióssal ill. sima potis megoldással is van ugyanez, az 1500Ft körül van, csak már nem tudom, hol láttam. A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
Ennek nagy valószínűséggel PWM kimenete van, "kicsit" más, mint amit zcsendes keres.
Idézet: „Potméteres DC-DC átalakítók pár száztól 1-2 ezresig sokféle van, de programozhatót nem találtam eddig” Akkor egy programozható / elektronikus potméter megoldhatja a problémádat. Csak azt kell vezérelni egy mikrokontrollerrel SPI-n keresztül. Akár az említett USB - UART kombinációval, de van elég sokféle beépített USB-portos uC is...
Az ilyen potiknak van egy nagy hátrányuk. A potenciméter részükre kapcsolódó feszültségeknek a tápfeszültség tartományba kell esniük, legalábbis "nagyon" nem lóghatnak ki belőle. Az átfolyó áram maximális értéke is erően korlátos, általában ±1 mA környékén van.
Alaposan meg kell nézni, milyen kapcsolásba illeszthető be.
Igazad van, ezért írtam feltételes módot. A kérdező ismer többféle potméteres DC-DC konvertert, ezek kapcsolási rajzát kellene megnézni ehhez.
Ha PWM kimenete van akkor talán ez megoldás lehet:
PWM to Analog DC
Ráraknék usb-re egy arduino pro micro-t (atmega32u4) arra egy DAC-ot vagy ha elég, a saját pwm-jével egy kimenetet csinálni, szűrni.
Aztán egy sima áteresztőtranzisztoros stabilizátornak erről adnám a referenciafeszültséget, vagy van kismillió DC/DC átalakító is, aminek lehet külső referenciát adni. A pro micro meg tud lenni usb-uart alapból. Idézet: Tudnál példát mutatni? „van kismillió DC/DC átalakító is, aminek lehet külső referenciát adni”
Most hirtelen ezt találtam ami tökéletes lehet a feladatra.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |