Fórum témák

» Több friss téma
Lexikon
Keresés

Kétféle módon lehetséges: a) Additív (összegező) színkeverés akkor áll elő, amikor különböző színű fényforrások egyidejűleg sugároznak be egy felületet vagy érik a szem retinájának nagyon közeli pontjait és a fényforrások fénysűrűségei közötti arány változtatásával állítják elő a kívánt szint.

b) Substraktív (kivonó) színkeverés akkor áll elő, amikor fehér fényből színszűrők segítségével kiszűrnek egyes spektrumrészeket és így állítják elő a különböző színeket.

A színes tv-képcsövek az additív - elve alapján működnek. A háromkatódú színes képcsövek - jelenleg csak ilyenek vannak használatban - három elektronsugara egyszerre gerjeszt három különböző alapszínű foszforpontot (vagy foszforcsíkot), amelyeknek egymáshoz mért távolsága már a szem színfelbontó képességének határán belül esik. Ezt az additív színkeverést területi keverésnek nevezik. Szubsztraktív színkeverést használnak például a színes film vetítésekor, ahol a szűrő a színes film.

Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem