Fórum témák
» Több friss téma |
Cikkek » EPSON nyomtató átalakítása NYÁK nyomtatóvá EPSON nyomtató átalakítása NYÁK nyomtatóvá
Szerző: IOsys, idő: Júl 17, 2015, Olvasva: 23461, Oldal olvasási idő: kb. 3 perc
A burkolat eltávolítása után a burkolatot ki is dobhatjuk, nem lesz rá többet szükség. Előttünk van a sín, rajta a kosárral, hátul pedig a függőleges lapadagoló mechanika. Utóbbira se lesz szükség, ennek a kiműtésében segít a Service Manual. Szinte minden hasonló cikkben azt írják, hogy ahhoz, hogy a NYÁK-lap beférjen a fej alá, a fejet kell megemelni. Ez a misztikuma és a titka az egésznek. De ez egy ordas tévedés. A kosárban (ami tartalmazza a patronokat) belül kiállnak pöckök, amik bepattintáskor fixen tartják a patronokat. Ha megemeljük a fejet, túl magasan lesznek a patronok is ahhoz, hogy bepattinthatók legyenek ezekbe a pöckökbe. Ehelyett sokkal egyszerűbb és elegánsabb mód is van a fej megemelésére: az egész sín megemelése. Összesen 4 csavar tartja, lent és oldalt, tehát mi sem egyszerűbb, mint a 2 lenti alá berakni 2 db NYÁK-lapból készült alátétet, és ennyi. Érdemes ezt tényleg NYÁK-lapból megcsinálni, mert ha túl magasra kerül a fej, elmosódott lesz a nyomat, ha túl alacsonyra, beleakad a NYÁK-lapba. De mielőtt ezt megtennénk, síkágyassá kell alakítani az eredetileg függőleges rendszerű lapbetöltő részt. Szereljük le a sínt, a kosár persze maradjon rajta, a vezérlő kábeleit értelemszerűen húzzuk ki, ahonnan kell. Érdemes mindenről képet készíteni, hogy összeszereléskor ne legyenek kérdések. A lapbetöltő mechanikát úgy, ahogy van, el kell távolítani. Itt nem mindenről lehet megállapítani, hogy mi tart mit, néha segít, ha az ember erős és akaratos. Addig kell bontani, amíg csak a felesleges tinta gyűjtő vatta marad. Ezt a vattát is el kell távolítani, jobb helyre kerül majd a tinta, mert újra lehet hasznosítani. Normális működésnél felháborítóan sokat pazarol.
Bontás közben szembe fog jönni a lapérzékelő optokapu. Ezt a végén majd el kell helyezni a lapbehúzó henger közelében. Erről később. A nyomtató hátulját és a tápegységet burkoló részt ki kell vágni. Ez Dremel multifunkciós kézi fúrgógép vagy hasonló nélkül nem nagyon fog menni, mert vannak olyan helyek, ahol a fűrész nem fér el. Érdemes alaposan lemaszkolni valami módon a ki nem vágandó részeket, hogy ne menjen minden tele apró műanyagdarabokkal. Én zacskókkal csináltam, tökéletesen bevált. Ha akár egy apró műanyag is bekerül a fogaskerekek közé, többet nem forognak.
A fejtisztító állomást is meg kell emelni, különben rohamos sebességgel fog beszáradni a fej a magasabb pozíciója miatt. Első ránézésre nekem bonyolultnak tűnt, de szerencsére nem csak a mozgó részt, hanem az egész egységet ki lehetett akasztani és húzni, így csak az alá is NYÁK-lap darabokat kellett ragasztani és mehetett vissza, majd a szükséges helyeken melegragasztóval odarögzíteni. Itt pár pöcköt ki kellett törnöm, de annyi baj legyen. Ha a te típusodnál nem jön ki egyben ez az egész egység, ami előfordulhat, akkor a kreativitásodra van bízva ez a dolog, de mindenképp fontos ezt is megemelni, különben a fej bánja, ha beszárad a rajta maradó tinta miatt. A fejtisztító egységet Cap Assy néven említi a szervizmanuál.
Utolsó, de lényeges mozzanat az adagolótálca megalkotása. Ez készülhet akárhogy, a lényeg az, hogy olyan magas legyen a végén, hogy a rajta végigtolt papírlap pontosan a lapbehúzó hengerhez kerüljön. Rendkívül fontos ezt úgy rögzíteni a nyomtatóhoz, hogy minden egyes nyomtatásnál pontosan ugyan oda kerüljön a lap, mert először mindig egy piszkozatot kell nyomtatni, ami alapján eldől a kivágni szánt NYÁK-lap pontos mérete és pozíciója. Tehát ezt a lapadagolót hozzá lehet rögzíteni csavarral a nyomtató hátulján lévő két "toronyhoz", ami a függőleges lapadagoló hátsó támasztólemezét tartotta.
Ezen tornyok egyikéhez kell ragasztani a korábban említett lapérzékelő optokaput. Erről még lesz szó, most menjünk tovább. Lényegében ennyi az egész, mehet vissza a NYÁK-ból készül alátétekre a sín, a csatlakozók a helyükre, és kezdődhet a munka. Egy dologról még nem esett szó, a "felesleges tinta" elvezető csőről. Ennek végét én egy fogpiszkáló tartó tégelybe dugtam, lehet is látni rajta keresztül, hogy tintabetöltéskor és nyomtatáskor mennyit pazarol. Ezt a tintát időnként vattán keresztül fel lehet szívni és be lehet tölteni a fekete utántölthető patronba. Ha nem vattán keresztül van felszívva, jön az aljáról a besűrűsödött iszap is, ami eldugaszolja a fúvókákat. A cikk még nem ért véget, lapozz! Értékeléshez bejelentkezés szükséges! |
Bejelentkezés
Hirdetés |