Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Linksys WRT54G firmware frissítés
Linksys WRT54G firmware frissítés
Szerző: Tom-ee, idő: Feb 3, 2009, Olvasva: 49663, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   2 / 8

A legelső hiba az volt, hogy nem olvastam eléggé utána egy ilyennek, illetve nem rendelkeztem megfelelő információkkal. Találtam egy cikket, ami részletesen leírt mindent, és úgy gondoltam ennyi elég is. Belevágtam, aztán csodálkoztam, hogy miért romlott el, és miért nem lehet visszahozni a "vasat" az élők sorába. Nem véletlenül írja minden valamire való firmware-felület, hogy a frissítés veszélyes, csak saját felelősségre alkalmazható, és nem véletlenül nem vonatkozik ilyen esetekre a garancia sem! Hiába olvastam ugyanis végig az egész cikket, nem tűnt fel, hogy a leírás nem az én v5-ös típusomhoz íródott, hanem egy újabbhoz, a v7-hez. A pontos típust bárki könnyedén ellenőrizheti, több ponton is feltűntette a gyártó. Segítheti az azonosítást az a 12 karakteres kód, ami a gép alján található (S/N). A következő táblázat remekül összefoglalja a lehetséges variánsokat: 

 

A szerkezet sorozatszáma

Modell

S/N első 4 karaktere

WRT54G v1.0

CDF0 or CDF1

WRT54G v1.1

CDF2 or CDF3 or CDF4

WRT54G v2

CGN10 (Canada) / CDF5

WRT54G v2.2

CDF7

WRT54G v3

CDF8

WRT54G v3.1

CDF9

WRT54G v4

CDFA

WRT54G v5

CDFB

WRT54G v5.1

CDFC

WRT54G v6

CDFD

WRT54G v7

CDFE

WRT54G v8

CDFF or CDFG

 

Azonosítás sorozatszám alapján… (forrás: Wikipedia)

Óvva intenék tehát mindenkit, aki még nem csinált ilyet, vagy nincs megfelelő tapasztalata, az ne essen neki egyből, hanem olvasson utána rendesen a lehetőségeknek. Először is ismerni kell a pontos típust, utána kell keresni az ezzel kompatibilis firmware-eknek, és jó, ha van ezekhez értékelés, leírás, tapasztalat. Meg kell vizsgálni, hogy az adott firmware (továbbiakban = fw) tudja-e azt a funkciót, ami hiányzik, és ami miatt frissíteni akarjuk a régit. A legtöbb esetben ezekhez a fw-ekhez tartozik azért valamilyen leírás. Ezt nagyon figyelmesen át kell olvasni! (Ezek ugyanis az általános szabályokon túl többnyire felhívják a figyelmet az esetleges specifikációkra is.)

A WRT54 sorozat viszonylag egyszerűen frissíthető a saját, webes felületéről is. Egyszerűen betallózza az ember a fájlt, a többit elvégzi a technika. Jó esetben… Rossz esetben kész a baj. Nagyon fontos, hogy egy ilyen művelet hosszabb ideig is eltarthat! Ha eközben pl. kihúzzuk a tápot, vagy megszakítjuk a műveletet, az végzetes lehet! Ezért nem árt mindenekelőtt egy komplett biztonsági mentést készíteni a rendszerről. Nekem ilyenem sem volt, itt követtem el a második nagyon nagy baklövést. Ennek hiányában ugyanis előfordulhat, hogy csak hosszas keresés után találunk olyan fw-t ami rendesen működni fog. (Én kb. 5-6 félével próbálkoztam, mire találtak nekem végre egy olyat, ami rendesen fel is ment és elindult.)

Megfelelő információk és mentések hiányában tehát ott álltam egy gyakorlatilag szoftveresen tönkretett router mellett. Ez abban nyilvánult meg, hogy az összes LAN csatlakozóhoz tartozó LED folyamatosan világított, a POWER LED ész nélkül, folyamatosan villogott, a gép pedig semmilyen felületen nem volt elérhető. (A POWER LED folyamatos villogása arra utal, hogy a szerkezet képtelen bootolni, ami azt jelenti, hogy sem a saját webes felülete nem érhető el, sem másmilyen módon – pl. tftp-n, vagy cmd-n – nem lehet hozzáférni az adataihoz, illetve nem javítható az elrontott fw.)

Elkezdtem fórumokat keresgélni, ahol volt ugyan 1-2 tipp, próbálkozás, de ezek ilyen esetben már nem segítenek.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   2 / 8
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem