Fórum témák
» Több friss téma |
Hellosztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan állíthatnék elő +3,3V-os feszültségből -3,3V-ot a lehető legkisebb felharmonikus-tartalommal. Segítségeteket előre is köszönöm: Hurka
4049 ből csinálsz egy oszcillátort, egyenirányítod, és jól szűröd. (lehet, hogy fémdobozba kell raknod)
Bocsi, lehet két hülye kérdésem?
Ennél a kapcsolásnál a +3,3V-ból is biztosan -3,3V lesz? Nem látok ,,feszültségbeállító" elemet. Illetve hogy ,,indul be" az oszcillációM Köszi!
Ha 3.3 V a tápfeszültség, és nem terheled a kimenetét, akkor annyi lesz. A tápot kapcsolja ide- oda. De ha pontosat szeretnél, akkor 5 V ból csináld, és zénerrel stabilizáld. De tápnál egy két tized volt nem szokott számítani.
Bocsi, most veszem észre, hogy az oszcillátorról megy. két inverterből meg tudod csinálni, visszacsatolással, meg egy kondival. még mindíg marad négy a diódák hajtásához
Szia,
ICL7660 kis plusz szűréssel? (1,5-10V közözz működik...)
Hali!
ICL7660-ra én is gondoltam, de nem csak plusz szűréssel, hanem külsö oszcillátorról hajtanám. Így jobban el lehet nyomni a zavarfeszültséget. (az eredeti kapcsolófrekvencia kb. 5-7 kHz, ha ezt tízszeresére lehetne emelni, akkor a tápot szűrő kör elnyomása a kapcsolófrekvenciára vonatkoztatva szintén tízszeresére emelkedne). A gyári, maximos, drágább IC-k között láttam olyan feszültségátalakítót. amelynek a kapcsolófrekvenciája 160kHz volt. Vélemények? Köszönöm az eddigi segítséget is: Hurka
Szia !
Mivel orvosi műszerről lenne szó, a legkorrektebb megoldás egy DC/DC konverter lenne. Pl ez: http://www.tracopower.com/datasheet_g/tme-d.pdf A TME0303S megfelelhet a célra, feltéve hogy elég a 260 mA kivehető áram a kimeneti oldalon. Persze a többi gyártót is megnézheted. Az ICL7660-at,és egyéb öszvér megoldást nem ajánlom, mivel nem valósul meg velük a galvanikus elválasztás, ami egy orvosi műszernél alap.
Hali!
Lenne három kérdésem: 1., Hol lehet ezeket beszerezni? 2., Mennyiért? 3., Lehet ezeknek a ,,szekunder'' részét sorba kötni (hogy +-3,3V legyen?) Köszönettel: Hurka (u.i.: ez egy hordozható eszköz lenne, a teljes tápellátás Li-Ion akksiról történne, így nem is szükséges galvanikus leválasztás)
Milyen készülék ez, nem fér bele még egy LiIon akku?
Mondjuk egy RCR2032?
Üdv!
Kis felharmónikusokat akarsz..? Lenne rá egy elvetemült ötletem. Napelem modul! Lomexnál árulnak, kb 400Ft egy 5V/70mA cella. De 7V/200mA cella is 1500Ft körül van (mint egy Maxim IC). Csak hát ez is relatív nagy lenne, és kéne még pár UV LED is, hogy meg tudd hajtani a solar cellát. Ha az már megvan, akkor a fesz. stabilizálást egyszerűen meg tudod csinálni egy referencia (ez akár lehetne a Litium akku) és egy műveleti erősítő segítségével.
A Ditrelec forgalmazza, itthon az SOS electronic
foglalkozik a -traco termékeivel. http://www.soselectronic.hu Az áruk az 1W-os konvertereknek 3000Ft körül mozog. 2db-al megoldható a szimmetrikus "szekunder" táplálás, mivel a kimenetük teljesen földfüggetlen.
Elirtam: Distrelec
Üdvözletem mindenkinek!
A problémát a következőképpen oldottam meg végül: a -3,3 voltot ICL7660 segítségével állítom elő, melyre külső oszcillátorral (CMOS 555) adok kapcsolójelet. Ennek a frekvenciája kb. 100 kHz. A felharmónikusokat egy 680uH-s induktivitásból és egy 10 µF-os kondenzátorból felépített aluláteresztő szűrővel ,,tüntetem el". Így kellő tisztaságú tápfeszültség áll elő, a kapcsolójel harmónikusai nem észlelhetőek a kimenőjelben. Segítségeteket mégegyszer köszönöm! Üdvözlettel: Hurka |
Bejelentkezés
Hirdetés |