Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Az alábbi Fet ről szeretnék megtudni egy -két dolgot, csak nem értek az ilyen adatlapokhoz. Szükségem lenne a GS maximális feszültségére, illetve arra a feszültségre ami a maximálsi áramot okozza. Aminél a Fet eléri a 12 A . Én láttam benne több ilyen feszültséget is, +-20V, 4V, 2V, Nem tudom, hogy melyik kellene nekem. Illetve azt, szeretném megtudni, hogy rövidzár esetén azt történik, hogy ez a feszültség meggnövekszik és ebből kifolyólag túlterhelődik a Fet? Vagy ez így nem igaz ? Előre is köszönöm a segítségeket. Üdv.: István
U(GS)=+-20V (Abszolut maximum!)
A 12A-t Ugs=-10V-nál éri el (T=25Celsius) a 1039-es oldalon az I(D)/U(GS) karakterisztikát nézd! Mit értesz Idézet: ? Adj egy rajzot! „rövidzár esetén”
Szia!
A Vgs max=+-20V. A 2-4V az a Vgs(th), a nyitási küszöbfeszültség, ennyi kell a gatere, hogy elinduljon az áram. A 12A a (Fig 3.) grafikon szerint olyan 7V körül már biztosan át tud folyni, de minél nagyobb annál jobb (persze max 20-ig). A rövidzár alatt mit értessz? Egyébként az úgy nem igaz. A túl nagy áram, vagy a túl nagy feszültség, vagy a kettő szorzata teszi tönkre.
Sziasztok!
Adott az BH 500 KEYSTONE nevű gombelemtartó. Ennek megnéztem az adatlapját és nem igazodtam ki rajta. Itt a linkje: http://www.soselectronic.com/a_info/resource/n/keystone/bh5000.pdf Van benne egy táblázat, ami a méreteket írja le, de egyszerűen nem értem a jelentését a törtszámoknak. Látom, hogy az egyes betűk oszlopai mire vonatkoznak, azt is tudom, melyik sor kell nekem, de nem jövök rá, hogy milyen mértékegységben szerepelnek azok a törtek. Miliméterben kéne nekik, mert az oldalon nincs más, de ezek ahhoz túl kis értékek. Valamilyen arányszámokra gondolok, de nem tudom, mihez vannak viszonyítva. Valaki homályosítson fel! Előre is köszönöm.
Helo
Ami mellet nincs mm az hüvelykbe (inch) van megadva, beszorzod 25.4el és megkapod hány mm. Ennyi miatt topikot nyitni
Bocs. Ez nekem annyira logikátlan...
Az egész cikkben miliméterekről regélnek és próbáltam összeszorozni mindennel a törteket, hogy rájöjjek, milyen arányszámok azok a mértékegység nélküli vackok... Váljék mentségemre: Késő van. Bár inchben számolni délután sem jutott volna eszembe...
Szia! Látom nem vagy képben a gombelemekkel kapcsolatban, és a tartókkal sem. Itt minden méret (dimensions )collban van megadva, amit Te miliméternek (CELL) gondolsz az a belehelyezhető gombelem átmérőjére vonatkozik, a második két szám, pedig az elem feszültségre.
Szerintem semmi logikátlan nincs benne, csak tudatlan vagy.
Ez tény.
Köszi, hogy türelmesek vagytok velem. Igyekszem vele nem visszaélni.
Üdv!Ennek a lednek az adatlapján melyik áram és fezsültség mit jelent?
Sziasztok!
Van az AD8221, Adatlap: http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/AD8221.pdf Ebben van írva egy olyan a 4. oldal alján, hogy "Short-Circuit Current: 18 mA" Ebből következik az, hogy ha én a kimenetét lehúzom közvetlenül földre, akkor sem lesz baja, igaz? Csak elkezd folyni 18mA. Kösz! ádám A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
Sziasztok!
Van a következő adatlap: BMP085 Jól értem, hogy a lábakon egymástól függetlenül lehet -0.3 tól +4,25V ig feszültség? Magyarul ha nem adok neki tápot, akkor nem lesz baja attól, ha az I2Cs lábain közben van valami? (Más szenzorok is lennének a buszon, és a BMP085 nem lenne mindig bekapcsolva). Kösz!
Üdv!
Nem lesz baja, nyugodtan használhatod ilyen módon is.
Sziasztok
Zenerek terén nem kimondottan vagyok otthon. Segítene valaki, hogy ez a 1n4732a Helyettesíthető-e egy 5,1 Voltossal? Üdv
Köszi, sikerült.
Üdvözlet!
olvastam a hozzászólásokat és épp ezen az àramkörön gondolkozom,hogy megépítem és az lenne a kérésem,hogy sikerült e összerakni az áramkört és mik a tapasztalatok ha lehet tudni? Jobb a hangzása mint az LM1036 nak? Köszönet előre is
Sziasztok!
Egy MCP1640-es DC/SC STEP UP IC-ből szeretném kiverni a lehető legnagyobb kimenő áramot, ugyanis telefontöltésre használnám. Be: LiPo cella, 1000mAh, 3.7...4.2 V Ki: 5V, ?mA Az adatlap ilyen kondíciók mellett 300...350mA max. kimenő árammal kecsegtet, azonban jelenleg 5V-on 50mA-t sem tudok kivenni belőle (leesik a kimenő feszültség). Az ajánlott kapcsolást raktam össze, az ajánlott értékekkel. Mivel azt is írj,a hogy a kimenő áram nagyságát befolyásolja a kimeneten lévő kapacitás, azt is megnöveltem az ajánlott 10µF-ról 68µF-ra, de nem nagyon volt hatása. Induktivitásnak egy 1.2A-es telítési áramú, kutyaközönséges Lomex-es induktivitást tettem be... Feltételezem, hogy alkatrészválasztással lesz itt a gond (mondjuk ultra low ESR kondi kellene), de egyelőre akkor is gyanúsan kevés a kivehető teljesítmény. Van-e esetleg ötletetek? Köszönöm!
Nem nem. Nem az Ultra Low ESR lesz ott a lényeg. De ha gondolod, tegyél vele (kimeneti kondi) párhuzamosan egy 100nF -os kerámia kondenzátort. X7R vagy ilyesmi anyagút, ami ide való. Amúgy rá kéne szkópolni a kimenetre, és főleg a bemenetre! Lehet, hogy a cellafeszültség leesik. Próbálkozhatsz a bemeneti kondenzátor növelésével is, és szinten 100nF mellé (így szkóp nélkül)
Illetve jó lenne tudni, hogy melyik számodra a közönséges induktivitás. Ferrit magost kéne használni, akár egy sima egyenes magút (nyitott mágneskör), mert akár fél MHz -ig is felkúszhat a frekvencia. A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
Sziasztok. egy kis segítséget szeretnék kérni . Egy adatlappal elakadtam,. vagyis feltünt egy apróság amit nem értek . szeretnék építeni egy 2450 Mhz- es oszcillátort, egy max2750 es IC- vel. addig világos hogy mekkora feszültség áram kell az IC nek . Az SHDN lábbal vezérlem az IC muködését logikai 1 vagy nulla alapon, és a TUNE nevü lábbal hangolom a frekvenciát . Ugye emiatt VCO. DE szóljatok, ha félre értettem valamit. És most térjünk rá a kérdésemre . A karakterisztikából látszik hogy a nyitási idő 8us(turn on), a zárasi(turn of) 5us (táblázat). Ezek az értékek a bekapcsolás után keletkeznek csak és kikapcsoláskor? Mert ugyebár mikor oszcillál az Ic ilyen lefutási és felfutási idővel aligha érné el a 2,5 Ghz et. Melyik karakterisztikán látom hogy a magas szintem milyen értékek közt mozoghat? hogy érthető legyen az utolsó kérdésem. Ha stabil 5 voltot kapcsolok Vcc re a logikai egyen hány voltot mérhetek ? Ez melyik karakterisztikából derül ki ? köszi elöre is.
adatlap
Azok az idők az oszcillátor SHDN vezérlőjellel történő ki- és bekapcsolására vonatkoznak. Ha az SHDN lábbal akarod vezérelni (pl. modulálni - nem pont erre szolgál), figyelembe kell venni a kapcsolódó ábrákat is.
Idézet: „Ha stabil 5 voltot kapcsolok Vcc re a logikai egyen hány voltot mérhetek ?” Ezzel nem igazán tudok mit kezdeni, ha bővebben kifejtenéd. A bemenetek GND - 0,3 V -ot, ill Vcc + 0,3 V -ot viselnek el. A VCO -t nem szokás ki, be kapcsolgatni legalábbis modulációs célból. Azt az ezt követő áramkörökben kell megoldani. A VCO frekvenciáját PLL -el kell megfelelően stabilan tartani. A PLL kimenőjele egy egyenfeszültség, aminek a nagysága arányos a referencia frekvencia, és a VCO frekvenciájának különbségével. Ezt vezeted az áramköröd TUNE bemenetére. A kimenőjelét megosztod, egyrészt megy valamilyen modulátorra, vagy keverőre, másrészt a PLL osztójára. Az SHDN bemenet, csak az áramkör altatására szolgál például, az 5, és 8 us ennek a jelnek a késleltetési ideje. A bufferelt oszcillátor kimeneten a 2,4 GHz -es jel szintje -3 dBm. A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
Idézet: „A bemenetek GND - 0,3 V -ot, ill Vcc + 0,3 V -ot viselnek el.” Ezt most nem értem. A Vcc- re kapcsolható maximális feszültség +5.,5 V a földhöz képest . Vagyis ezt írja a táblázat . Kérlek magyarázzátok el ezt nekem. Akkor miért+ 0.,3 ? Sajnos nem értek a PLL-hez_(proóbáltam utána olvasni), de tulajdonképpen nincs is szuükségem szabályzott frekvenciára. +/- 50 MhHz bőven belefér. Tulajdonképpen a kimenetet, a négyszögjel teljesítményét ( U és I) szeretném erősíteni. (aAmi sztem szerintem nem lesz egyszerüű_... mivel ekkora frekvencián még nem dolgoztam) . Majd az erősített jelet felhasználni. Tulajdonképpen jó lenne tudni az Outon mekkora jel van . (U,I) Ezt az adatlapból ki lehet bogarászni ? Tudom kicsit uúgy hangzik ,h hogy nagy_fába vágtam fejszém . De hát így tanul az ember. A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
A bemenetere kapcsolható feszültség, az ami 0,3 V amivel mehetsz negatívba a GND -hez képest, tranziens, vagy miegymás, ugyanez pozitív irányban a pozitív tápfeszültséghez képest, (szintén tranziens) ha 5,5 V, akkor ehhez képest. Persze az az 5,5 V, az leginkább üzemszerűen 5 V.
Nem tudom mi a szándékod a VCO kimenő jelével, de ha kisugározni akarod, akkor az adófrekvenciának olyan pontosnak kell lenni hogy beleférjen az adott csatornába. A vevőnek szintén, különben nem fognak a frekvenciák találkozni. (meg azért mások is vannak a levegőben, és azokat sem illik zavarni) A VCO kimenetén a jel teljesítmény szintje -3 dB (adatlap) Ez pont az 1 mW fele. A szöveges részben olvashatod, hogy a buffer kimenete 50 ohmos terhelésre van optimalizálva, ami annyit tesz, hogy ezt a 0,5 mW teljesítményt az 50 ohmos terhelésen kapod. Ez a következő fokozat bemenete. Ebből már tudsz számolni feszültséget, bár az RF technikába többnyire teljesítmény szintekkel operálunk.
Oh nagyon sokat segítettetetek köszönöm neketek . Amit szeretnék az tulajdonképpen nem más mint egy nagyfrekvenciás elektromos erőtér létrehozása , amelyben tudom vizsgálni az anyagokat. Köszi mégegyszer.
Árnyékolt fülkében/szobában. Van szabvány az árnyékolás mértékére.
Sziasztok!
MCP2021A ic-t használok, de most csak MCP2021 van. Viszont ez valahogy nem akar működni. Tudna valaki segíteni hogy mi a 2 ic között a különbség? Bővebben: Link Sajnos nem tudok ilyen szinten angolul.
Nem ismerem közelebbröl, az adatlap szerint azonban az MCP2021A modernebb minimum 2 lábon mások a feltételek: az LBUS-nal kezdödik. Ahol a pullup ellenállások az ujban csak bizonyos feltételek mellett vannak kapcsolva.
Az ujban a permanent dominant detector lekapcsolja az LBUSt. Az elsö táblázatban látod a többi különbséget. Szerintem lefelé nem kompatibilis ( azaz a 2021 nem helyettesiti a 2021A-t).
Köszönöm, ettől tartottam én is. Bár gondoltam hogy csak egy kis változtatás van, elvégre csak egy A betű.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |