Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok.Egyik robotomhoz szeretnék egy AI chattet.Tervezdtem egy kapcsolási rajzot papírra,de nagyon sok alkatrész kell hozzá.Mivel csak PC-t tudok programozni,az egész ai chat analóg.Ezért rengeteg alkatrész kell.Valaki tud egy könnyebb kapcsolási rajzot?Ami lehetőleg LCD-s legyen.Mert az én chettem 7 szegmenses kijelzővel udtam csak megtervezni.A legjobb lenne ha a kapcsolási rajzhoz lenne beégetendő program is.Mert ha az nincs,nem sokat érek el,mivel a pc programozás és a PIC programozás nagyon eltér egymástól.(Ezt biztos ti is tudjátok)A PIC mindegy,hogy milyen,csak ne legyen több 18F-nél.Az általam tervezett kapcsolási rajznál a billentyűzet nem PC billentyűzet,hanem egyszerű nyomógombokból kell elkészíteni.Abban a kapcsolási rajzban amit küldtök a jövőben,mindegy,hogy számítógép billentyűs,vagy nyomógombos.Az LCD mindegy,hogy milyen, a legjobb lenne ha NOKIA 3310 LCD lenne.De ha nem az van a kapcsolási rajzban,hanem más,akkor is megfelel.Remélem van valami kapcsolási rajz és program a PIChez.Segítségeteket előre is köszönöm. :yes:
Szia,
egy LCD téma egy link innen, kapcsolási rajz annyi hogy hozzákötöd a vezetékeket a PIChez. A PICet lehet ANSI Cben proramozni, ez azt jelenti hogy nincs szignifikáns eltérés a PC programozához képest. A programnak nyilván tartalmaznia kell a bot funkcióját, amit sajnos senki nem tud megírni helyetted.
Hát PIC programozáshoz nullára értek.A robot nagyjából kész van.Az egész robot analóg.Amit terveztem ai chattet nem nagyon szeretném használni,mivel kijelzőstől mindenestől több mint 100 alkatrész kell.És mivel nem értek a picekhez,ezért kapcsolási rajzot se tudok hozzájuk tervezni.Én nem azt kértem,hogy csináljatok nekm kapcsolási rajzot,vagy programot,haenm esetleg tudtok-e valami linket,ahol lenne program és kapcsolási rajz.Úgy halottam ,hogy egy programba se lehet úgy,hogy egyszerű pc programot írok és nekem átalakítja pic programmá.mivel a pic-ben vannak különleges dolgok.Amik a PC-ben nincsenek.Pl.:porta,trisa stb.Ideáig minden projektem megterveztem analógan,de egyikhez se kellett ennyi alkatrész.Ez most azért lett több mint 100 alkatrészes,mert nagyon bonyolult egy ai chattet pic nélkül megoldani.Én ha lehetséges egy olyan linket kérnék,ahol van kapcsolási rajz és program.Picbe nem kezdek bele,mert félek,hogy összezavarom a c-vel.1Én 12 éves vagyok,szüleim is megmondták,ha tanulok eggyet tanuljak meg és jól.Meg is tanultam a c-t.Mást nem tervezek tanulni.Ezért kérnék valami linket.Nagyon örülnék ha tudnátok valami kapcsolási rajzot adni progival együtt.Rengeteg köszöettel és persze ponttal jutalmaznám azt a személyt aki megoldaná ezt a problémát. :yes:
Szerintem nem kell félned, hogy megkavarodsz. Azért sem célszerű, ha mereven elzárkózol más nyelvek ismeretétől, mert pl. assemblyben úgyis meg kell majd tanulnod, ha műszaki pályára tévedsz.
Próbáltam keresni kész projektet, egyenlőre semmi érdemleges. Az jutott még eszembe, hogy mi lenne, ha Arduino-val realizálnád a dolgot? Az talán még közelebb van a PC kódoláshoz, így kevésbé lenne megkavaró.
Szia.Van egy baj.A kapcsolás és a picbe égetendő progi sűrgősen kellene.Tehát 3 nap alatt nem lehet programozási nyelvet megtanulni.Kérlek titeket segítsetek kapcsolási rajzal és progival.Sűrgőss.És köszönöm idlobnak is,csak sajnos 3 nap alatt időm sincs megtanulni.Nagyon foglalt vagyok.Csomó háziolvasmány,ide-oda futkározás a városba.Én nem azt kértem,hogy tervezzd nekem meg kedves icserny,hanem valami kész projektet.A feladatot elmondom.A feladat az,hogy legalább 3 mondatra tudjon válaszolni.Pl.:a sziára az legyen a válasza,hogy helló,akkor ha én megkérdem ,hogy vagy,akkor az legyen a válasza,hogy jól.És ha megkérdem a nevét vagyis azt kérdem,hogy,hogy hívnak,akkor az legyen a válasz,hogy engem LFR-nek hívnak.De mindez LCD-n legyen kiírva.Nem úgy értettem,hogy három nap alatt kell kész legyen,csak úgy túloztam.Hogy kevés idő van.Három hét alatt nekem ez kellene.Három hét szerintem kevés ,hogy egy új programozái nyelvet tökéletesen megtanulj.És időm sincs.Lehetőleg a legjobb lenne ha NOKIA 3310 LCD lenne,de ha más,azt se bánom.Bocs a túlzásért.Nem három nap,de az a három hét is kevés.Persze nem lenne kevés ha lenne időm.De mivel nincs,akkor nem tudom megtanulni.Esetleg még valami.De nem hiszem,hogy ilyan dolog létezik.Rendes PC programot c nyelven amit írtam átírná pic programmá.A Parsicot ismerem,de az nem olyan,hogy rendes pc programot beírom és kész.Hanem kell ismerni a picek felépítését,stb.Kérlek segítsetek.
Próbálj meg leszállni a földre! Ezt 3 nap alatt akkor sem lehetne megoldani, ha te lennél (vagy mi volnánk) a Microchip főmérnöke.
Egyelőre az sem világos, hogy mi a feladat. Ha ez tisztázódik 3 nap alatt, már az is szép eredmény lesz. Esetleg szétnézhetsz a Modulrendszerű, grafikus PIC programozás című topikban, ha gyors babérokra vágysz, de a feladat pontos leírása nélkül ott sem fognak tudni segíteni.
Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Valaki elválalja,hogy a PC progit átírja pic-re?Nagyon megköszönéém.És végre megszabadulnék ettől a ponttól,aki végre új gazdára vár. Ha valaki válalja,akkor írjon itt a fórumon ,akkor felteszem az általam írt progit,és akkor a válalkozó ahogy megcsinálta a programot,vagyis a pices programot,az töltse fel ide a fórumra.Ahogy feltöltötte,máris jön a gazda nélküli ötven pontocska.
Nem akarlak elkeseríteni, de sokszor 3 nap is kevés lesz ahhoz, hogy összehozz egy ilyet. Nézd meg ezt az oldalt, igaz, nem PIC, de ott van letölthetően a C forrás, ha belenézel, láthatod, mi kell csupán egy-egy szó felismeréséhez. Fősulin nagyon futólag érintettük a beszédanalízist, három évig is üldögélnék a matekja fölött, mire érteni kezdeném...
Alternatív megoldás, ami külsőleg ugyanúgy működik, de nem a szavakat értelmezi: a hangot átviszed egy szűrőn (a linkelt oldalon szintén ott van), annak a kimenetét pedig egy újratriggerelhető monostabil multivibrátorra kapcsolod. Így, amíg beszélsz, a monostabil kimenete egy határozott szintet vesz föl, vagyis ha "jól kérdezel", lesz három eltérő időtartamod, amíg a kérdés tart. Ezeket sokkal könnyebb mérni, mint a szöveget felismerni. LCD-s kapcsolásokat, kódokat pedig kismilliót találsz, semmi egyéb nem kell, csak előre eltárolt szöveget kiírni aszerint, milyen hosszan kérdeztél a géptől. Egyetlen hátránya, hogy a Idézet: kérdésre vagy azt a választ adja, hogy „Szevasz, mit kajáltál reggelre” Idézet: , vagy még azt is meg kell írni, hogy adott időhatárokba bele nem eső hangminták esetén jelezze az "érthetetlen" kérdést „engem LFR-nek hívnak”
Idézet: „Ahogy feltöltötte,máris jön a gazda nélküli ötven pontocska.” Az az igazság, szerintem a legtöbben nem a varázslatos 50 pontok miatt segítenek a másiknak. Mivel a pontoknak nincs semmi konkrét értelmük, így hát nem is hatnak motivációként túl sok emberkére. Aki tud, az segíteni szokott. Aki nem tud segíteni, az meg belátja, hogy fölösleges erőlködnie, mert úgy sem fog tudni igazán érdemben segíteni (valószínűleg). Amit te most szeretnél építeni, az egy nagyon komoly dolog, pláne a nulláról elkezdve. A műveletet, amit szeretnél, úgy hívják, hogy DSP, Digital Signal Processing, azaz digitális jelfeldolgozás. Nem egy piskóta feladat, már a megértése sem. A mikrofonból érkező jelet tárolnia kell, meg kell vizsgálnia, digitális jelfeldolgozó processzornak oda kell adni, hogy hadd rágja meg egy kicsit az adatokat, és ha a megfelelő algoritmus szerint az a mikrofonba érkezett információ pl., hogy: "Mi a neved?", akkor az LCD-re való kiírás már gyerekjáték. A feladat oroszlánrésze nem a jel digitalizálása és tárolása, sem pedig az LCD-re való kiíratás, hanem a jel digitális feldolgozása az, ami nagyon húzós. Virtuális spektrumtérképet kell összehozni, azt alkalmazni a letárolt digitális információhalmazon, majd a megfelelő algoritmus alapján megvizsgálni. Na ez a nehéz. Ide nem elég egy egyszerű kis LCD-kiíró, meg felvevő program. --- Egyébként csodálom a tanulni akarásodat, a kitartásodat, és az eddig elért tudásodat, viszont ahhoz, hogy valamit igazán megérts, le kell ülnöd kő keményen a tervezőasztalhoz és jó erősen gondolkodnod kell a dolgokon, és a saját elméleteidet felállítani a műveletekről, a folyamatokról. Ehhez nem elég 3 nap, még a PIC alapjaihoz sem. Pedig jó játék, szóval, ha van kitartásod és erőd, akkor nyugodtan fogj bele, de add meg magadnak az időt a megtanulására, ami több hónapot is igénybe vehet. Cserébe viszont érteni fogsz hozzá, de csak ha valóban elgondolkozol a dolgokon építkezés, tervezgetés közben és folyton az adatlapot bújod.
Vagyis akkor az az ai chat program amit írtam,nem ér semmit?És akkor ha ilyen bonyolult az egész dolog,akkor szerintetek senki se csinálná meg?Kijavítottam magam.Ott van a #478289 hozzászólásomnál.Csak eltúloztam.3 hét alatt kéne meglegyen.Csak 3 napot úgy értettem,hogy gyorsan kell.Ja ,és még valami.12 évesen is rengeteg dolgom van.Takarítás a szobába,segítés a szüleimnek,minden nap 2 órára megyek el itthonról a nagyszüleimhez,kilenc könyv van háziolvasmánynak,és a projektjeimet,vagyis a kapcsolási rajzaimnak időt kell szánjak az építésükre is.Ha egyáltalán nem lesz megoldás,vagyis valami kapcsolási rajz vagy valami akkor képtelen leszek az általam megtervezett analóg megoldást elkészíteni.Csak az a baj,hogy úgy terveztem meg,hogy a végére több mint 100 alkatrész kell bele.Az pedig billentyűs.A billentyű nyomógombokból áll.De abban az a jó,amit én terveztem,hogy csak azokra a szavakra válaszol,amelyeket tud kezelni.Ha nem tudja kezelni a szót,vagyis "nem ismeri" ,akkor egy piros led gyullad be.Ami azt jelzi,hogy erre nincs mit szóljon.
Idézet: „Vagyis akkor az az ai chat program amit írtam,nem ér semmit?” Nem mondanám így, de ha PC-re írtad, akkor a kontrollerek világában nagyjából használhatatlan. Ott nagyon máshogy kell gondolkodni, egy számítógépes program így vagy úgy dugig van mindenféle API-hívásokkal, amikhez az operációs rendszer biztosítja a hátteret, míg kontrollerek esetén nincs is operációs rendszer, hacsak valami nagyon primitívet nem írsz rá. Ez két külön világ, eltérő alkalmazásokra vannak kitalálva. Ezt a 100 alkatrészes problémát sem értem, ne gondold azt, hogy egy áramkör bonyolultságát vagy használhatóságát az építőelemek száma jellemzi. Egy szó mint száz, elhangzott a kulcsszó: DSP. És nagyjából emiatt szerintem nulla esélyed van arra, hogy valaki nekiül, és összeüt egy megoldást az igényeid szerint (olykor a felnőttek is elfoglaltak...). Szerk: itt - ha olykor ráérsz - megnézheted, miről beszélt Norberto mester, segédanyagokat is találsz, de sokat kell még tanulnod, mire kezdeni is tudsz velük valamit.
Fel tudnád tölteni a kapcsrajzot amit rajzoltál? Csak kiváncsiságból.
Na itt van az amit én terveztem.Remélem érthető.Szimulátorban leteszteltem,működött.Akkor élőben is kellene ,hogy működjön.Én nem mondtam,hogy föltétlenül hangfelismerős rendszer kell.Ilyet nem is írtam.Lehetne a billentyűzetes.De hátha úgy könnyebb,hogy egy gombot ha megnyomsz egy mondat.Pl. az első gomb,azt íratja ki ,hogy szia.A második gomb,azt íratja ki,hogy hogy vagy.
Hosszú idézet Topi cikkéből:
Idézet: „A PIC látszólag ugyan olyan mint bármelyik másik intergrált áramkör. Ám mégis segítségével csodálatos dolgokat lehet készíteni. Ebben a cikkben egy már két évvel ezelőtt készített robotomon keresztül fogom bemutatni, hogy mi is a PIC, hogyan kell tényleg nulláról (kizárólag csak elektronikai alapismeretek segítségével) elkezdeni. Íme két kép csak úgy ízelítőnek, hogy mi lesz a végeredmény: Ez a robot, rádión (433,92MHz-en) soros adatokkal programozható, egyhelyben képes megfordulni, és bármit össze tud rajzolni. (Innovációs versenyen díjazott, C3 versenyén nyertes pályamunka) Egyetlen PIC, vezérli a következőket: * Kettő mozgató motor * Egy ceruza emelő motor * Két résoptó * Egy végálláskapcsoló * Egy kis zümmer a hanghoz * Rádió vevő * Kijelző * Menü gombokat * Kijelző háttérvilágítást * Soros adatok értelmezését * Akkumulátor töltöttségi szint ellenőrzést * Szimmetrikus futás számítást (két külön motor hajtja, de ha az egyik megakad, vagy lelassítod kézzel, belassítja a másik oldalit is. Így kizárt hogy ferdén menjen. Ha az egyik kereke szőnyegen van, vagy jobban tapad, akkor is egyenesen megy) * Start gombot * stbstb Azt hiszem ez a legjobb példája a multitask PIC programozásnak Következzen tehát egy bemutató, kezdve a PIC mint integrált áramkör és mint komplett számítógéppel.”
Azért jó lenne ha odaírnád a forrást meg hogy nem Te készítetted.
Topi cikkéből Egyszerűbb lett volna belinkelni.
Szia.Bocs,de egyáltalán nem azt írsz ami ide tartozik.Az TOPI cikkje.Amit copyztál és pasteztál.Csak akkor írj,ha tudod az AI chat kapcsolást piccel,vagy valamit ami ide tartozik.Én nem azt nem tudom,hogy hogyan kell robotot készíteni,én azt nem tudom,hogy kell ai chattot készíteni digitálisan.Mert én ahogy a saját tervezésű rajzomban látszik,és amint írtam nem tudok picet programozni.Ha nem tudod,ne írj olyasmit ami nem ide tartozik,mert nem akarom,hogy a topikomat lezárják.Ezt nem rosz indulattal mondtam.
Idézet: „A feladat az,hogy legalább 3 mondatra tudjon válaszolni.Pl.:a sziára az legyen a válasza,hogy helló,akkor ha én megkérdem ,hogy vagy,akkor az legyen a válasza,hogy jól.És ha megkérdem a nevét vagyis azt kérdem,hogy,hogy hívnak,akkor az legyen a válasz,hogy engem LFR-nek hívnak” Nos, ez nekem erősen úgy hangzott, hogy beszédet kellene értenie a szerkezetnek, nem gombnyomást - de ezen inkább ne vitatkozzunk. Azon sem, hogy a csatolt "kapcsolási rajz" (ilyen minőséget a jövőben inkább ne, ha kérhetem) lehet, hogy szimulátorban - logikailag - működőképes, de semmiképp ne építsd meg a rajz szerint, kivéve, ha sok-sok felesleges led és dióda van otthon. Az előtétellenállások hiánya miatt ugyanis olyan sorrendben fognak elpukkanni, ahogy tápot kapnak. Továbbá, Google találatok a 3310-es kijelzőjéhez. Tessék keresgetni köztük, biztos van olyan, ami nem hőmérsékletet meg miegyebet ír ki, hanem gombokkal kiválasztható akármit. Idézet: „mert nem akarom,hogy a topikomat lezárják” Pedig mióta látom, miről van szó, egyfolytában ezen jár az eszem, de egyelőre meghagyom... Meglátjuk, mi sül ki belőle.
Persze a legjes legjobb a beszédes lenne.Vagyis beszélsz hozzá és ő az LCD-n választ ír ki.De ha azt nem lehet,vagy nagyon nehéz megvalósítani akkor jó egy gombos megoldás is,persze digitálisan.Bocsánat a rosz képminőségért.És bocs,a diódákért.Elfelejtettem az előtétellenállást berajzolni.
Én is csak ajánlani tudom a parsicot.(modulrendszerü g. PIC prg. a topikja)A gombos verziót 10 perc alatt össze lehet rakni.
Helló kedves idlob.Köszönöm szépen a bíztatásod.Igazad volt.Amióta szóltál az ARDUINO-val kapcsolatban sokat gondolkoztam.Mondtam magamban próba szerencse.Tehát nekiáltam a tanulásnak.Kiolvastam a könyvet és sikerült megtanulnom.Igaz reggeltől éjfélig csak olvastam és tanultam.Nagyon hasonlít a C-hez.Igazad volt.És most már megterveztem magamnak a chattot,megírtam első ARDUINO programom,az ai chattot.És működőképes.Bár az LCD vezérlésről semmi szó se volt a könyvben.De nem baj hét szegmensessel oldottam meg.Esetleg tud valaki egy internetes leírást vagy valami e-book-ot az LCD vezérlésről ARDUINO-ban?Köszönöm szépen a bíztatást mint neked mint a moderátoroknak.Hála neked és nekük és még egy barátomnak,akinek a nevét sajnos nem mondhatom ki,mert ő nem akarja,sikerült egy új programozási nyelvel megismerkednem.Köszönöm mégegyszer.De aki bíztatott érezze úgy,hogy kap tőlem 1000000 pontot.Köszönöm mégegyszer.Sziasztok.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |