Fórum témák
» Több friss téma |
Van egy 4A-ig mérő műszer amivel kb. 8 a-ig kellene mérnem.
Hogy lehetne ezt megoldani a legegyszerűbben?
az ampermérővel párhuzamosan kötsz egy ellenállást. (sönt-ellenállás), amely értéke: Rs, ami az I*R=(n-1)*I*Rs képletből kiszámolható, ahol n az a szám, ahonyszorosára meg szeretnéd növelni az áramerősséget, R pedig a mérőműszer ellenállása.
És az I? A mérő méréshatára, vagy amit mérni akarok?
A mérőm rb-je 0.8 ohm, tehát a képleted szerint ekkora sönt kellene. szerintem 1 ohmos megfelelne a célnak. Létezik 1 ohm 7w körüli ellenállat?
az I a (tankönyvem szerint is ) a műszer méréshatára. amúgy létezik, igen 10Wos, sőt 100Wos is.
a feszültségmérő méréshatárát pedig (ha érdekel) egy un. előtét-ellenállással tudjuk kiterjeszteni: a feszmérővel sorba kötünk egy ellenállást, aminek viszont ez a képlete: U/R=(n-1)U/Re ahol U a műszer méréshatása, R a belső ellenállása, n a kívánt hányados, mint fennt , Re pedig az előtét ellenállás.
minden jót..
Én is köszönöm mindenkinek, megoldódott a dolog.
Hali! Van egy multiméterem ami az áramerősséget százados pontosággal méri (pl: 0,02 A), hogyan lehetne megvariálni hogy ezred pontossággal mérjen?
sziasztok
nem teljesen ide vag, de nem akartam uj topicot nyitni. nem tudja valaki tipusat amivel magneses teret tudom nezni kis 3 labas ic.hogy ebbol csinaljak amper merot. valaszokat elore is koszi
HALL-effektus alapján működő félvezető eszköz. (Hall-generátor, Hall-szenzor néven is emlegetik)
Pl: KMZ10 mágneses tér érzékelő (híd), Philips (Infineon), ezek 4 lábúak! A 3 lábúak csak kapcsolásra alkalmasak, beépített schmitt-triggerükkel.(ezekből is kétféle van: unipoláris - amíg van mágneses tér addig kapcsol, és bipoláris - ez északi pólussal be, míg délivel kikapcsol. Ilyenek végzik pl a PC ventillátorokban a kommutációt - DC brushless motor) Hasonló van az egyenáramot is mérni képes lakatfogókban: az adott pozícióban a földmágnesség kompenzálása után lehet vele mérni. Vasmag nélkül ezzel sem tudsz áramot mérni, egy gyűrűmagon kell hasítékot kiképezni és oda beragasztani, a vasmagra pedig 1A-méréséhez kell vagy 60menet. Sajnos ennél még egyszerűbb az áramváltó.
Sziasztok!
Van egy 71DA-2 típusú ganz amper, voltmérőm. Az lenne a kérdésem, hogy milyen egyszerű körrel lehet megadni, hogy ne ampert mérjen?
Ha jól láttam, 1mA vagy 60mV (Mérendő feszültség – műszerfeszültsége) / műszer árama.
Ha 24V –ot akarsz mérni: 24-0,06=23,94, 23,94/0,001=23940ohm Elvileg, bármely egyenfeszültségre, meg tudod így csinálni.
Heló!
Azt szeretném kérdezni hogy találtam itt a hozzászólásiok között egy kapcsrajzot arra hogy egy panelműszerrel lehessen feszt és áramot is mérni(kép)!! De sajnos nincsenek rajta az ellenállások értékei???!!! Valaki tudna rajtam segíteni????
A suliban,olyasmit tanitottak,hogy az ampermérő a belső ellennállásának elméletileg végtelennek lenni.Ekkor nem halad at rajta áram, vagy valahogy igy.
No de... A fogyasztó sorba van vele kötve... Akkor az áramot nem korlátozza annyira,hogy nem fog folyni.Mondjuk egy 10MOhm belső ellenállású analóg ampermérő. Vagy, akkor,hogy is van ez? Nem értem. Tudom,hogy a kérdésem nem a témával kapcsolatos, de nemakartam megint e miatt egy ujat nyitni. Kösz a valaszt.
Rosszul emlékszel, amire te gondolsz, az a feszültségmérő. Az árammérőnél a mérendő áram egy kalibrált, megfelelően megválasztott értékű ellenálláson folyik keresztül, és az azon eső feszültséget mutatja a műszer.
A mai világban ez feltétlenül igaz, de a mechanikus műszerek között (főleg a lágyvasas ~ műszerek) volt olyan, ami közvetlenül mérte az áramot. Ezek ellenállása század Ohm nagyságrendű.
Akkor az ampermérőnél éppen minimálisnak kell lenni az ellenállásnak, és fesz.mérőnél, meg óriásinak? Akkor valamit összekevertem.Ez nem rosz 3 éve tanultam ezt,akkor még jó szovjet műszerekkel dolgoztunk.Hat az batran nevezhető gépnek.
Úgy van, ahogy írtad. Az A mérőnél a fogyasztó árama átfolyik a műszeren, tehát annak a lehető legkisebb kell legyen az ellenállása. A feszmérő párhuzamosan kapcsolódik az áramkörrel, tehát a legkevésbé akkor terheli az áramkört, ha a lehető legnagyobb az ellenállása.
Igen, kicsit elkeverted, de nem baj, mert most itt a lehetőség, hogy helyre tedd magadban.
Árammérő: cél, hogy minél kevésbé változtassa meg az áramkörben uralkodó viszonyokat; mivel a terheléssel sorba kötjük követelmény a minél kisebb ellenállás (R ideális = 0). Feszültségmérő: itt is cél, hogy minél kevésbé változtassa meg az áramkörben uralkodó viszonyokat. Párhuzamosan kötjük be az áramkörbe, így ezeknél követelmény a minél nagyobb ellenállás (R ideális = ∞).
sziasztok!
a segítségetekre lenne szükségen egy AVR el szeretnék feszültséget mérni, az A/D konverterek bemenő max feszültsége 5V a feszültslgméréssel nincsen baj, hanem az áramméréssel, mekkora söntellenállásra lenne szükségem ahoz hogy az 5V os bemenettel tudjak mérni mondjuk 5A ig? segítségeteket előre is köszönöm!! Üdv.: Roland
Szia! Ohm-törvény szerint ugyebár R= 1Ω-os ellenálláson esik 5V, ha 5A folyik rajta. De sajnos több probléma is van ezzel az egyszerűsített méréssel. Először is, ha egy 1Ω-os ellenálláson 5A folyik, akkor az bizony 25W-ot fog eldisszipálni, ami erős túlzás lenne, árammérő belső ellenállásnak túl nagy. Másodszor, a mérendő áramnak mindenképp egy pozitívabb ponteciálú pontból kell a 0V-os referenciapont felé folynia. Ezért ezt a feladatot egy közvetlenül az ADC bemenetére kötött söntellenállás helyett valamilyen mérőerősítő segítségével szokták megoldani, amely integrált formában, készen is kapható pl.: Link.
Helló! Melyik az a legkisebb feszültség amit mér a műszer ( mikro vagy millivolt)? És mennyi a méréshatár (végkitérésnél mennyit mutat)?
ahogy szabályzom egy potivan gnd és +5v között egészen nagy felbontásban és gyorsan 0-1023 között mozog a változó értéke
még annyit elfelejtettem hogy a változó értékét tudom osztani és szorozni és lehetőleg 0-30v ig kéne mérni 00,01 pontossággal köszi!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |