Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Szia, én úgy tudom, hogy nem tudod visszaolvasni a kódot alapból.
Szia!
Nézz szét az Arduino hivatalos oldalán. Jó eséllyel fogsz találni a Bluetooth vevőhöz és a H-híd vezérléshez is függvénykönyvtárat, ill. példaprogramot. Már csak annyi a dolgod, hogy összekombináld a kettőt.
Köszi. Valami ilyesmit akartam hallani. Még nézelődöm. Köszi.
Egy nagyon fura problémába ütköztem. Adott egy arduino mega 2560 R3as board, és RG12864B-BIW-V grafikus kijelző, meg egy 8 csatornás relé modul optocsatolós leválasztással.
A problémám, hogy amikor a beállított időbe kapcsol a relé, akkor elmegy a kijelzőn a kép. Van hogy félig, van hogy teljesen. Úgy vettem észre, hogy a CS1 láb megy el ilyenkor, mert az a fele tűnik el a kijezőnek, ha csak a fele látszódik. A program nem fagy le, csak nincs kijelzés. A hiba nem mindig jön elő, de elég sűrűn, hogy zavaró legyen. Eleinte arra gondoltam, hogy a közös 5V a baja, mert ugye az arduino nem bírja megtáplálni a 8 relét, ha behúz ezért külön tápról megy. Szétválasztottam, az optok az arduino 5Vját kapják, a relék meg a tápból jövő 5Vot. De ez se oldotta meg a gondot. Lehet a kapcsolóüzemű táp zavar be? Az arduinó, az 12Vot kap a DC csatin. Holnap még letesztelem sima táppal is, de a legjobb lenne ha nem az lenne a baj. Esetleg még a vezetékezés is okozhat valami zavart? Mennyire érzékeny az lcd és az arduino közti vezetékezés?
Üdv Mindenkinek!
Használt itt már valaki RF22-es modult? És ha igen hogyan tudott vele átvinni folyamatosan változó értéket? Mondjuk egy potit adc-vel beolvasok, elküldöm, a vevő meg egy szervot forgat? De ez csak példa.
433MHz-es modulra gondolsz? Én ezt próbáltam ki, jól működik: Bővebben: Link Nem valami gyors az adatátvitel, ha delay nélkül használom, igencsak vibrál a LED, ami 50Hz-es tartományt jelenthet. És néha hibázik is az átvitel. Most 5cm a távolság az adó és a vevő között.
Nem, ezek SPI buszos adó vevő modulok, állítható frekivel. 340 méter hatótáv amit eddig mértem. Egyébként sikerült végre működésre bírni normálisan, egy LED-et pwm-el gyönyörűen szabályoz késés nélkül folyamatosan. Itt vannak a kódok, akit érdekel a dolog.
Adó (Arduino Mega 2560, 128x64-es grafikus lcdvel.)
Vevő (Arduino Nano v3)
Engem érdekel. De honnan van az adó vevő készlet? Az adónál a 19. sorban nullázod a disp változót, így sose fog lefutni a 27. sori if. Gondolom azóta már javítottad.
Igen azóta már javítva lett. Ez az éppen működő kód, a legelső ami tette a dolgát. A modulokat ebay-ről rendeltem, egész jó áron. Kellett még egy szintillesztő hozzájuk és működnek is. A frekit elvileg 433MHz-től 900-ig lehet állítani, de jobb ha csak simán inicializálva van és megy 434MHz-n kódolva, így a kapucsengők és egyebek se zavarják. Rádió modulok
Bővebben: Link Nekem ilyen van, ez is működik
![]()
Én is ilyennel szórakoztam de nem nagyon voltam elégedett velük
![]() ![]()
Helló,
előre leszögezném nagyon kezdő vagyok mind az elektronika, mind az arduino területén. Össze próbáltam rakni egy kisebb kapcsolást, amit mellékeltem is. Arduinot-t használtam programmerként, a sima LED villogtatás tökéletesen működött, gondoltam újabb szintre lépek, és bekötök egy kapcsolót is. A kód a következő volt:
Az eredmény pedig, a kapcsoló záráskor a LED világít, majd miután nyitom az áramkört, a LED még 1-1,5 másodpercig világít tovább, csak utána alszik el. Mi lehet ennek az oka? Ismét jelezném, nagyon kezdő vagyok, legyetek kíméletesek. Köszi előre is a hozzászólásokat!
A 70cm rádióamatőr sáv (430-440 MHz )kiosztást is érdemes megfigyelned és bekalkulálnod.
Ha nem így teszel akkor érhetnek meglepetések! Attól nem leszel boldog ,hogy a kapucsengők nem zavarnak. De attól sokkal több és nagyobb teljesítményű eszköz távolabbról is megtud viccelni. ![]()
A bemeneted lebeg, nincs se lehúzó ellenállás, se felhúzó, se semmi. Így már kapcsoló nélkül, ha közelítesz a kezeddel, be tudnád kapcsolni a LED-et. Vagy kapcsold be a pull-up resistort még a setup-ban: digitalWrite(buttonpin,HIGH); , vagy pedig rakj kívülről egy ellenállást. A bemenetnek is van egy kis kapacitása, az tárolja a kapcsoló állását. Vagy használj két állású kapcsolót, ahol a bemenetet vagy 5V-ra, vagy GND-re húzod, de nem hagyod lebegve.
Sziasztok!
Meglepő dolgot vettem észre. Van UNO-m, meg MINI PRO-m is. Néztem, hogy a Mini-n van A6, és A7 is, tehát kisebb, mégis több analóg bemenete van. Szuper! Amit eddig észrevettem, hogy az Aref nincs kivezetve, de azt meg lehet oldani forrasztással. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire kicsi, 3,2*1,7cm-es. Az UNO-val lehet programozni, ki sem kell vennem az IC-t, csak kiválasztani a programból, hogy melyikre töltődjön fel a program, RX, TX, RESET, VCC és GND közösíteni, és már mehet is. Nagyon kényelmes megoldás.
Nincs ezzel most semmi gond. A 340 méteres hatótávot mértem ezekkel a kis rugóantennákkal, amire meg nekem kell oda ez bőven elég, még talán sok is. Ha meg gond adódna akkor elmegyek illegálba, 5-600MHz környékén mi a helyzet?
![]()
A következő ISM sáv az 860 MHz körül van ...
A többi nem preferált itthon. A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
Köszönöm, nem akarok hülyeséget írni, de a mikro kapcsoló három kivezetéssel rendelkezik, annak függvényében hogy zárjon (lenyomva-vagy felengedve). A harmadik, eddig nem használt kivezetésen 1k ellenállással lehúztam GND-re és így megy. Most már csak azt nem tudom, elég neki az 1k lehúzónak?
Sziaszok! Két kérdésem lenne, az egyik, hogy ezek az adó-vevők kétirányuak-e, mert az ebay-en nem ír külön adó vevőt, a másik, hogy a frekijét hogyan lehet állítani?
Szia!
Létezik belőle adó, vevő, ill. kétirányú modul. Fix frekvencián működnek, vagyis nem hangolhatóak, úgyhogy digitálisan kell kiszűrni az esetleges zajokat (pl. szomszéd kapucsengője). A 433 MHz-en kívül elterjedtek még a 315, ill. a 868 MHz-es modulok, ahol szintén digitálisan kell kiválogatni a hasznos jeleket. A távirányításra használt 27, 40 MHz-es ill. 2,4 GHz-es adóvevők viszont több féle frekvencián működnek. Előbbiek általában kvarc cserével, míg utóbbiak digitálisan hangolhatóak. A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
Amit én linkeltem kicsivel feljebb azok adó vevő modulok, ráadásul kódolva megy az adat, így nem igen zavarja semmi. A frekvenciát meg inicializáláskor lehet állítani.
Köszi a választ! Én úgy értelmezem, hogy ez kétirányú :Bővebben: Link
de légyszíves nézd meg te is, mert nekem arra lenne szükségem.
Igen, kétirányú. Ezt használom épp most is.
![]()
köszi!
![]()
Nincs mit. RF22-es könyvtárral működik a dolog.
Már utána néztem, köszi.
Sziasztok! Azt hogyan lehetne megcsinálni arduinoból (vagy nem, de egyszerűen), hogy adott egy 5 vagy 10 amperes adapterem, ezzel szeretnék akkumulátort tölteni, természetesen nem a 10 amperrel, hogyan lehetne azt, hogy mondjuk csak 0,5 amperrel töltsön, de fontos, hogy erről a táprol tudjam tölteni.
Ez eléggé ágyúval verébre dolog lenne, ha csak nem akarsz töltési karakterisztikákat beprogramozni. Viszin ha csak ennyi kell oda elég egy mezei áramgenerátor is. De hogy válaszoljak konkrétan, egy MOSFET-et kötsz valamelyik pwm kimenetre és a kitöltéssel tudod szabályozni az áramot.
Köszi a választ! Kezdjük ott mi az a mosfet?
Egy tranzisztor fajta. Nagyon gyors kapcsolási sebessége van, és alacsonyabb frekvencián szinte akkor is kinyit ha csúnyán ránézünk a gate-jére. De itt a wiki link, le van írva minden. Bővebben: Link Gyakorlatilag ugyan arra való mint a tranzisztor, csak jobb
|
Bejelentkezés
Hirdetés |