Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   770 / 845
(#) KoblogPerGyok válasza Massawa hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Ok, átkérem a topikot. Elszúrtam korábban. dsPIC33fj. Átteszem oda.
(#) KoblogPerGyok válasza Massawa hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Úgy emlékszem tőlem még nem kért senki rajzot.
A szondának nem is kell, mert az SPI 320 000-en megy. Senki nem mondta, hogy a teljes 80MHz kimegy rá.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023
(#) Thowra válasza asch hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Üdv!
EZT a modult kötöttem össze egy USB <> UART modulon keresztül a számítógéppel. A modulon a képen lévő módosítást csináltam, a sáv átvágásával (1) vált SPI ről UART módra. Átalakító 3,3V ra állítva. Próbáltam Arduinoval is összekötni, többféle mintakóddal próbáltam de nem működik. 9600 bauddal visszaadja mit küldök adatlap szerint ez az alap beállítás.
(#) KoblogPerGyok válasza Thowra hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Idézet:
„9600 bauddal visszaadja mit küldök adatlap szerint ez az alap beállítás.”


Ez pontosan mit jelent? Azért kérdezem, mert ugyan PIC-ben küzdöttem meg az UART-al, vannak ott is bakik, hátha...
(#) Thowra válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Ha pl 0x02 kerül küldésre, 0x02 jön vissza (hexa parancsokkal kezelhető). Ha szöveget írok be akkor az. Nincs zárlat az RX-TX közt. Más baud esetén nem ad vissza semmit.
(#) Pethical válasza Thowra hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Láttam valamit neten, hogy nem minden Kínai olcsó verzió vehető rá az UART-ra. Esetleg nézz utána ennek.
(#) KoblogPerGyok válasza Thowra hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Azt lehet tudni hogyan állítottad át ennek a modulnak a baud rate értékét? Mert azt nem találtam. A megfelelő regiszterét kell írni, de minden újraindításnál az alapértékre esik vissza. A másik amit nem teljesen értek, hogy mintha azt írta volna az adatlap, hogy a kommunikáció automatikusan felismerésre került volna átalakítás nélkül.

Szóval UART-on keresztül hogyan próbálod meg írni a baude rate-et állító regisztert?
(#) Thowra válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Nem próbáltam állítani, a 9600 ideális nekem.
Pc oldalon a terminálban állítottam.
A modult alapból SPI buszon lehet elérni, így van bedrótozva. 1 sáv átvágásával vált UART módba. Tud I2C t is, de az a sáv amit ál kell kötni az ic alatt van. Egyszerűbb lenne uarton kezelni.
Sajnos I/O hiány van így az SPI nem járható út.
(#) KoblogPerGyok válasza Thowra hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Ok, kezd világosabb lenni, csak azért kérdezek ennyit, mert mintha azt írtad volna, hogy más baud-el nem megy. Hát persze, hogy nem. De akkor ez pipa. Milyen adatot szeretnél neki küldeni? És miért? Melyik regiszetert akarod írni vele? Ez a modul alapból nem küldi az UART-ra azt az adatot, amit a mágneskártyáról kiolvas? Ha UART-on küldesz neki adatot, azzal mit kellene állítani?

Bocs hogy ennyit kérdezek, e nekem még nem világos teljesen.
(#) KoblogPerGyok válasza Thowra hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Sejtem mit szeretnél, bocs hogy bénázok, ilyet még nem birizgáltam. A leírásban szerepelnek a command-ok. Gondolom azt küldöd neki virtual terminálon keresztül. Pl. a leírás 70. oldalán futottam bele ebbe. Sokat nem olvasgattam, mert nekem sincs sok időm, de ezek szerint ennek megfelelő Hex értékeket küldenél neki. DE simán tévedhetek is. Ott 4 bit van egy kommandra. Itt már lehetnek gondok, nem is kicsik. Totál nem vágom ezt, de ha 8 bit-megy át egy kommanddal együtt, de csak 4 bitet értelmez, akkor a sorrend 2x is gondot okozhat. Hová kell tenni a vezető 0-kat? Illetve a legnagyobb gondot ilyenkor a byte-order szokta okozni. Te kiszámolod, hogy az egyik kommand hexa 10. Ok, binárisan, ha jobbról balra olvasod, akkor ok. DE! Mi van ha a gép balról jobbra olvassa? Ha tényleg ilyen kommandokkal lehet üzemeltetni és nem tévedek nagyot, akkor a sorrend igenis FONTOS! Főleg, ha a Windows-on küldöd neki az adatokat. Big Endian/Little Endian.

Próbáld meg az egyik kommandot kiíratni binárisan a windows számológépben. Írd le, majd pötyögd be fordítva, küld el annak a hexa-értékét. De ezzel még nem biztos hogy ok lesz minden, mert a nullákat hova kell tenni? Már ha kell persze...

Esetleg azért küldi vissza az adatokat, mert nem tudja értelmezni, így jelzi, hogy gond van. Per pillanat erre tudok gondolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2023
(#) Régi motoros válasza Thowra hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Mivel küldöd a kódokat? Felprogramozott hardverrel (arduinoboard, espboard mittudomén)?
PC -ről a programozókörnyezetből (a fejlesztőkörnyezet soros monitorán)?
PC -ről valami terminálprogrammal (cmd, puty mittudomén)?
Mert utolsó esetben az is előfordulhat, hogy igazából a visszhangot látod csak, ami a terminálprogramban van bekapcsolva csak, és igazából nincs is semmilyen kommunikáció vagy kapcsolat a hardverrel. Magyarán úgy néz ki, mintha a HW ugyan azt visszaküldené amit te küldtél neki, holott nem is.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2023
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 11, 2023 /
 
Sziasztok

Az miért lehet, hogy egy idő után eltűnnek az utólagosan telepített alkalmazások?
Ki kell keresni a könyvtárkezelőbe és megint telepíteni.
Így spórol a helyel, ha valami egy ideig nincs használva, akkor dobja?
(#) Thowra válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Próbáltam pcről és mikrovezérlővel is. Pc programban az echo ki van kapcsolva (tesztelve).
(#) roland9 hozzászólása Feb 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az Attiny13a előfordulhat, hogy nem tudja kezelni a "pulseIn" parancsot?
A lejjebb látható kódot, ha feltöltöm egy Nano-ba ott teljesen jól működik, viszont ha Attiny13a-ba töltöm nem akar működni.

Lenne esetleg valakinek ötlete vagy tapasztalata?

  1. int data1;
  2.  int data2;
  3.  void setup(){
  4.  pinMode(PB3, INPUT);
  5.  pinMode(PB4, INPUT);
  6.  pinMode(PB0, OUTPUT);
  7.  pinMode(PB1, OUTPUT);
  8.  digitalWrite(PB0, LOW);
  9.  digitalWrite(PB1, LOW);
  10.  }
  11.  
  12.  void loop(){
  13.  data1=pulseIn(PB3,HIGH);
  14.  data2=pulseIn(PB4,HIGH);
  15. if (data1>1300){
  16.   digitalWrite(PB1, HIGH);
  17.   }
  18.  
  19. if (data1<1200){
  20.   digitalWrite(PB1, LOW);
  21.   }
  22.  
  23.  
  24. if (data2>1300){
  25.   digitalWrite(PB0, HIGH);
  26.   }
  27.  
  28. if (data2<1200){
  29.   digitalWrite(PB0, LOW);
  30.   }
  31.  }
(#) vargham válasza roland9 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Nézd meg, milyen implementáció tartozik hozzá.
(#) roland9 válasza vargham hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Szia,

Ez tartozik hozzá.
(#) pajesz66 hozzászólása Feb 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Arduino-val szeretném használni ezt az ADS1115 modult: https://joy-it.net/en/products/RB-ADC01
Van ennek a modulnak valamilyen különleges tulajdonsága a "sima" ADS1115-höz képest, vagy csak azt kellene kiderítenem, hogy a tüskesoron hol van az I2C láb?
(#) Pethical válasza pajesz66 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Szia!

Úgy tűnik, hogy semmi extra, annyi, hogy van rajta egy ntc amit jumperrel tudsz az a0-ra kötni, ha használni akarod.

Miért raspberry pi-hez való modult használsz arduinohoz? Persze kb. mindegy, csak ez azért elég nagy.
(#) pajesz66 válasza Pethical hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Elég speciális oka van... adott beszállítótól kell rendelnem, ahol a szokott arduinos modul nem kapható csak ez....
(#) Pethical válasza pajesz66 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Oh, így már értem.
(#) Kovidivi válasza roland9 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Arduino-nál általában D1..D9 szokott lenni, nem pedig PB3, mint ahogy te használod.
(#) gaspa hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Üdv
Hol tudnám ezeket a könyvtárakat letölteni az <ESP32Lib.h>-hoz kellenek(1.8 IDE ) ?
#include <Ressources/Font6x8.h>
#include <Ressources/CodePage437_8x8.h>
#include <Ressources/CodePage437_9x16.h>
Az ESP32 alaplapot betöltöttem az url-el,de legalább másik 50-et is betöltött.
Hogyan lehet felesleges alaplapokat kitörölni?
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Az IDE-nek nem része az esp32, és a hozzátartozó libek sem, mintahogy le is töltötted külön...
Az ESP32Lib nem "gyári" része az esp32 arduinó fejlesztő környzetének, nyilván a hiányolt libeket onnan tudod letölteni, infót gyűjteni, ahonnan az ESP32Lib.h -t begyűjtötted. Vagy guglizgatsz szorgalmasan utánuk.
(#) gaspa válasza pipi hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
A felesleges alaplapokat sikerült eltávolítani.A libeket még keresem,de a kérdést csak egy napi guglizás után tettem fel.
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Feb 19, 2023 / 1
 
Mivel gyakorlatilag semmi konkrétumot nem adtál meg, így sok segítséget nem várhatsz, guglizgass csak
(#) Kovács Tibor hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Sziasztok!
Itt most egész pontosan mit nem talál a program?
Letöltöttem az RTC library-t, de valami nem kerek...
Mit töltsek le?
(#) proba válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Esetleg második sor I2C device.h
Mint hiányzó file?

Ezekben az a szép, nagyon nem mindegy melyik könyvtárat melyikkel párosítod.
(#) Kovács Tibor válasza proba hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Azt is letöltöttem, de igazad lehet hogy nem mindegy mit mivel párosítasz. És az honnan derül ki?
(#) bbb válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Az adafruit_i2cdevice.h hiányzik neki. Ha megnézed amit kiír, ott megtalálod hol hivatkozik rá és abban a fájlban kell megnézned mégis hol keresné a fájlokat. Előfordul ugyanis, hogy véletlenül abszolút hivatkozással van beírva a kérdéses könyvtár, s akkor ha nem jó helyre teszed, nem is fogja megtalálni.
(#) Kovács Tibor válasza bbb hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Keresem, de addig még egy kérdés:
a hibaüzenetben mit jelentenek a számok a kettőspontok között"RTClib.h :25:32:
Következő: »»   770 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem