Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 26
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Számold ki milyen érték jön ki ha a megengedett brumm fesz 300mV, és az áramerősség 25A.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
az 410.000uF
(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Mindegy, fogj egy 1F-os autókondit, az 100% hogy jó lesz oda. Tehát trafó, graetz, hidegítés puffer, ezekre lesz szükséged. Most már tudod miből mekkora kell.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Ló van! :smile:
Csak az lett volna a cél hogy Ő számolja ki.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Persze, tudom én, de látod nehéz a szülés.
(#) cimopata hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Ha gratz-el egyenirányítotok, akkor 50 helyett kapásból 100Hz-el töltögetitek a kondibankot.
(#) subwoofer220 válasza cimopata hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
És ez rossz??
(#) cimopata válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Nem ez jó!

A macit ugyanannyi kondival etetve már csak feleolyan hangosan fog brummogni.
(#) supratt hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Üdv mindenki

lenne egy 100 wattos autós erősítőm (meg egy 200as is van ) és számítógép táppal szeretném hajtani !
12 volton 13 ampert ad
minden kábel megvan (rca) csak az lenne a kérdés hogy mit hova kell kötni , dugni illetve hogy a táp csak ha áram alá van helyezve már a kimeneteken (az összesen) leadja az áramot?
(#) Doncso válasza supratt hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia, Kösd a sárga kábelt a + ra és a REM szálra, a feketét a GND-re, a hangszórók egyértelműek, és a bemenet is. Ha lehet hinni a megadott adatoknak, és az erősítő 100w-os, a táp pedig 13A-t tud 12v-on akkor el fogja vinni.
Üdv.
(#) danodano válasza supratt hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia!
Ha jól értem az a kérdésed, hogy hogyan lehet bekacsolni a számítógép tápját. Ha Atx a táp, akkor az alaplapra menő csatlakozó zöld színű drótját össze kell kötni az egyik feketével, ekkor elvileg bekapcsol. A +12 volt a citromsárga vezetékeken van, a GND meg értelem szerűen a fekete.
(#) Béla29 hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Üdv mindenki.Elég kezdő vagyok de lenne egy erősíttőm és szeretném szobába üzemelteni.kérlek segítsetek mit hogyan.
a leírás:2x150/1x400W RMS
2x250/1x800W max
Jelszint állítás, 3 fokozatú szűrő(LPF,HPF,FULL), Hangváltó, Bass Boost és Sub Sonic filter a szebb mélyért!
segítséget előre is köszönöm.Üdv Béla
(#) Béla29 válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
2db 25amperos biztije van
(#) Doncso válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Kell egy komolyabb trafó 7-800w, kell jó nagy pufferkondi, az se baj ha autóba való 1F-os, illetve egy bitang graetz híd, ha nem akarod csutkán járatni, akkor elég egy PC-táp is.
(#) Béla29 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
2db 8ohm-os hangfal lenne 4ohm-ra kötve..szeretném csutkán járatni
(#) Béla29 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
akkor kellene nekem...
1db corsair tx850w trafó elég komoly.ára 37.000
1-2f-es kondi ára 15.000.....
ejha ebből már veszek valami erősítőt....
(#) Béla29 válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
jól mondom?
(#) Inhouse válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Jól. Mit vártál?

Lehetne még bontott PC-táp, akár 2-3db egyforma párhuzamosan, átalakítva, hogy a 12V-os ág legyen 13,8V stabil.

Üdv
Inhouse
(#) szamóca válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Vagy kihagyod az inverterét, és megfelelő tápfeszültségű tápról járatod. De ez sem lesz olcsó.
(#) Moderátor hozzászólása Béla29 hozzászólására (») Aug 7, 2010
 
Hahó!
(#) Béla29 hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget,marad a kocsiba. Itthonra megveszek erősítőt.

Üdv:Béla
(#) ati19931109 hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Helló mindenki!
Akkor lenne egy kérdésem, amire nagyon pozitív választ szeretnék.
Akkor most van egy SAL Boxer 300W 4 channel autóerősítőm és akkor köthetek rá számítógép tápegységet v nem?
Tok tekercseltetni trafót, ha nem jó megoldás a pc táp.
De az első kérdésemre válaszoljatok, ha lehet és csak ha tényleg nincs más megoldás akkor a 2.-ra
A válaszokat előre is köszi! ! !
(#) cimopata válasza ati19931109 hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Az nem baj ha követelőző a stílusod, de szerintem megtarthattad volna magadnak is.

Arról meg nem tehetünk, hogy ugyanazt a kérdést ebben a topikban majdnem minden oldalon felteszik, csak visza kellene olvasnod kicsit.

De hát aki lusta és a stílusa sem megnyerő az nem tudom milyen reményekkel kaphatna válaszokat.

üdv!
(#) zsoltee82 hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Én is egy autóerősítőt használnék szobai üzemre
egy régi Videoton hangfal hátuljára csavarozva, amolyan 2.1-es rendszerként kiegészítve még két sztereó hangdobozzal. A mélynyomó Sal SRP2530 8ohm, a kis hangfalakban pedig szintén sal mélyközép és magas 8ohmos hangszórók vannak. Az erősítőm Intersonic Maxound MX400 (használtan vettem még régebben egy piacon) 4 csatornás, 300Wos táppal, úgy gondolom ez csatornánlént kb 50W lehet. A subot hídban hajtom vele 2 csatornán. Viszont én az inverteres tápját nem használom, mert van egy kétoldalas 2*26V-os 250W-os trafóm és graetz és puffer után +-36V-om van. Szerettem volna kimérni hogy mekkora feszt csinál a gyári tápja de amikor ki akartam próbálni autóakksin akkor nem működött (pedig régebben ment vele) , így nem tudom hogy mekkora feszt visel el. A próbák során nem tapasztaltam semm rendkívüli melegedést, de mégis félek hogy sok ez neki és egyszer megpurcan A zeneres stabilizátora ami az előfoknak szolgáltatja a tápot az nem melegszik túl szerintem, viszont a végfokokat meghajtó tranzisztorokat már jobban féltem. Nem tudja valaki hogy mekkora az ilyen teljesítményű autóerősítő tápellátása?
(#) Doncso válasza zsoltee82 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Ez nem túl nehéz dolog, nézd meg a puffer elkókat hány voltosak, egy 50v-os kondinak kb 30-40v még egészséges, majd nézd meg a végtranyók tipusát, az adatlapon benne van mekkora Uce vel rendelkezik, máris okosabb vagy.
(#) Béla29 hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.

Kell egy komolyabb trafó 7-800w, kell jó nagy pufferkondi, az se baj ha autóba való 1F-os, illetve egy bitang graetz híd,

Valaki legyen kedves és elmagyarázná ezeket,hogyan kellene egybe kötni.Esetleg rajzot találok valahol róla?
És a trafóra és a bitang graetz hídra valami linket ahol találhatók.Graetz-hídról lövésem sincs mi az

Bocsi a sok kérdésért és a tudatlanságomért.

Előre is köszönöm:Üdv Béla
(#) kadarist válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Szia!
Vannak szerszámaid? Forrasztópákád, multimétered? Vagy teljesen kezdő vagy, és ez lenne az első elektronikai munkád?
(#) Béla29 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Üdv.
Igen vannak a felsorolt szerszámaim....
Auto hi-fi-hez "értek" ez alatt azt értem komplett rendszer tudok beépítteni(fejegység,erősítő,hangszórók,)
(#) Béla29 válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Üdv.
Akkor esetleg valaki tudna nekem segíteni?
Előre is köszönöm.
(#) cimopata válasza Béla29 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Itt kell neked az 5. ábra. Egyébként magyar nyelven is rengeteg leírás van erről.
Bővebben: Link
Következő: »»   14 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem