Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Megmértünk mindent, közbe már kiderült hogy nem a bojlernél van a gond hanem az óránál ami már az eon hatásköre.
Nem... Vadi új fűtőszállal lett beüzemelve... Hát, ez van... Majd találunk valami alternatív megoldást! Remélem hamarosan lesz aki közkincsé teszi ezeket a dolgokat...
Idézet: „az óránál sem villog a visszajelző.” Ez mit jelent?
Bele való fűtőszál ez? Gyártották1,8 és 2kW-ossal is.
Az enyémet most szedték szét, egy vízkőtömb volt a szál körül Most gondolom némileg takarékosabb. De különben ha többen vagytok, akkor az a napi 6,5 óra nem is olyan sok ám. Amikor mi hárman laktunk nálam, simán 20 ezer volt a vellanyszámla, egyedül meg csak 6, és ez ugyanaz a 120-as bojler... A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
Üdv! A bojler fűtőszál milyen jól viseli a minimális hajlítást? Az alapba való becsavarozáskor a végei kissé szétállnak, ahogy a tömítés a közepe felé jobban nyomódik és feszül, de ha valamennyit enged, akkor az alakján is változtatnék.
Oké, kösz. Egy hőcserélőt alakítottam át elektromos fűtésűre, de itt az alaplap felül van, így hosszabb fűtőszálat kerestem a jobb hatékonyság érdekében, de ilyenről a városban nem hallottak. Fekvő bojlerbe tervezték. Fűtőszál
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2013
Sziasztok! Az évek során többször javítottam a Hajdú 120 literes bojlerünket. (fűtőszálcsere, alaplapcsere, vízkőtelenítés stb.) A bojlert kb. 1985 körül gyárthatták. A kérdésem az lenne hogy mit tapasztalunk ha kilyukad a tartály? (Az oldalán elég rendesen rozsdásodik, néha meg is cseppen amit tömítés cserével nem tudtam kijavítani....) Valami jó ötlet?
Nagyjából az általad leírt tüneteket tapasztaljuk. Elég öreg cseréld ki.
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mitől büdös a víz a bojlerben? Rengeteget keresgéltem mindenfelé, de érthető, valószínű, esetlegesen biztos választ sehonnét nem kaptam. Szakemberektől sem. Tények: A bojler napi használatban van. 80l-es Hajdu. Kifogástalanul működik, tehát fűt, nem durrog, nem folyat sehol. A meleg víz, tehát a bojler által felmelegített víz záptojás szagú. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az ember valamiféle termálvízben lenne, kénes, irritálóan büdös szagú. Elszíneződés nincs, tehát a víz szép tiszta amúgy. A házba bejövő víz (hideg víz) egyáltalán nem büdös, természetesen vezetékes hálózati ivóvíz. Mitől mégis a büdös szag? 1 éve lett a bojler teljesen felújítva, komplett vízkőtelenítés, vadi új alaplap, anód, fűtőszál, stb.... Hozzászólásokat előre is köszönöm!
Csak röviden: Bővebben: Link
Vagy még ez is ezt taglalja: Bővebben: Link A lassan folyik ki a meleg-víz... bekezdésnél.
Volt maszek munkahelyemnél is ilyen a mai napig a víz. Pillanatra menyitod a melegvizet és nem bírsz megmaradni az egész házban! Mintha odaröttyintettek volna egy írtó büdöset, talán még dögszagú is. Igazából mi se jöttünk rá, de én sejtettem, hogy nem tiszta az a víz. Ha jól megforgattam a számban a hideg vizet, akkor lehetett érezni hogy picit tó íze van. (persze nem ittam belőle). Fúrt kút...
Mindkét esetben a megoldás az, hogy nem járatjuk sok ideig 60fok alatt a hőtárolót. Illetve hetente legalább egyszer 60 - 70 fok fölé fűtjük legalább 24 órán keresztül tartva ezt a hőfokot. Ha meg erősen vízköves, esetleg karbantartás hiányos akkor értelemszerűen cselekszünk.
Új típusú 120 l-es hajdú villanybojlerem, hőkioldója kb. hetente kiold. A hőkioldót és hőfokszabályzót
cseréltem /Ez egybe van építve ennél a típusnál/. A bojler belsejét vízkőtlenítettem. A probléma ezek után sem szűnt meg. Van valami ötletetek, mi lehet a gond ?
Szia!
Tekerd lejjebb a hőfokszabályzót, így nem tudja elérni a vízhőfok a vészkioldási értéket.
Lejjebb tekertem, de így is kiold. Lehet hogy még lejjebb kell tekerni ?
Igen, lehet. Addig tekerd, amíg már nem old le és persze a vízhőfok sem csökken az elvárható alá.
Helló mindenkinek! Az lenne a kérdésem hogy a 120 l bojlerünkbe kb 1,5 évente szét ég a fütőszál ez az új fajta lapos alaplapos hajdú bojler, kör talpas fűtőszál jár bele. A fűtőszál vagy kilyukad vagy mint most is felhasad 2-3 cm hosszan az is csoda hogy még nem szenvedtünk áramütést. Mivel lehetne helyettesíteni, mert nagyon hasonló az ariszton bojler fűtőszálához, az hátha üzembiztosabb lenne.
Ezek manapság ilyen "minőségűek".
sziasztok! most vettem egy hajdu fta5-ös (5literes) bojlert a konyhapult alá. Adtak hozzá egy csaptelepet és a használati utasításában az szerepel, hogy csak azzal szabad használni. Régebben ezek úgy működtek, hogy a hidegvíz bevezetésénél volt egy kis csap, talán túlfolyónak hívják, ahogyan a leírásból kivettem, itt a csaptelepben van ez a túlfolyó. A leírásban az is benne van, hogy semmit nem szabad átcsövezni önhatalmúlag. Nekem volt egy bojlerem korábban, ami szétrohadt és arra gondoltam, levenném róla a túlfolyót, rátenném erre és használnám a régi (jobb minőségű) csaptelepemmel. Rosszul gondolom? köszi
Már megvan a válasz, rosszul gondolom, mert ebben a bojlerban nincs erős tartály, ami bírná a bejövő nyomást, ehelyett egy gyenge tartálya van. A melegvizet pedig úgy adja, hogy a csap megnyitásakor a csap tolja bele a hideget.
Ez így van. A meleg víz csöve mindig nyitva van, ott távozik a táguló víz is. Amikor kinyitod a meleg csapot tulajdonképp hideg vizet engedsz a tartály aljába és az tolja ki maga előtt a meleg vizet. Ezeket figyelembe kell venni, különben a víznyomástól szétreped a tartály.
Sziasztok! Van egy hajdu bojlerem. Esténként, amikor melegít, magas sípoló hangot ad ki. Nem folyamatosan, hanem időnként kicsit megszakad, vagy hosszabb időre abba is hagyja. Ezt már évek óta csinálja, de most mégis szeretnék valamit kezdeni vele.
Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Különböző weboldalakon olvastam, hogy hibás biztonsági szelep adhat hangot, de nem feltétlenül ilyet. Gondoltam még arra is, hogy (felül) lyukas a tartály.
Az biztos, hogy nem a tartály lyukas, mert akkor csepegne a víz. Hangot adhat a vízköves fűtőbetét mellett gőzzé váló víz is.
A fűtőbetétet tavaly cserélték. Hang előtte is volt és azóta is van.
Akkor nincs más mint amikor van a hang kifülelni melyik részről jön. Így messziről sajnos nehéz kitalálni.
Sziasztok!
A Hajdu bojler az esti tusolások után, a vízmelegítés során nem a biztonsági szelepnél csepeg hanem lent a védőbúra közepén lévő lyukon keresztül. kb. 3-4 hónapja észleltem ezt először. Másfél éve szedték ki legutóbb a vízkövet és szereltek fel új biztonsági (túlnyomás) szelepet. Tapasztalat illetve tipp?
Sza!
Lyukas az üst, esetleg a alj vagy a tömítőgyűrűknél ereszt. Le kellene venni a brkolatot és benézni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |