Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1855 / 2208
(#) jani1987 hozzászólása Máj 15, 2016
Nem boldogulok a végfok kimenő trafójával. A lemez zárt és nem tudom megbontani. Ötlet?
(#) djcaveman válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 15, 2016
Üdv.
Milyen kimenő ez, Beag, Eag? M102B-nek tűnik. Méretei?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 15, 2016
Kissé odébb ütögeted a lemezelést, és meglátod a rést, a középső oszlop végén. Másik végén (tekercs fölé) kibillent, kihúz.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Máj 15, 2016
Még nem találkoztam ezzel a típussal de már megvan a megoldás. Köszönet.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) Simon mondja válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 15, 2016
M. Visszarakni lesz szívás, mivel nemtudsz középről tologatni. Egy lemezt végezz ki, és "húzd" be vele a lemezeket a végén.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 15, 2016
A kimenőtrafóról van valamilyen cikk amit elolvasnék? Korábban biztos ki volt írva valahova.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 15, 2016
A téma képei közt: 130-140 oldal tájt.
(#) Simon mondja válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 15, 2016
Én is úgy emlékszem, mintha lett volna cikk.
Ez van.


Kálmán: Nemmondod, hogy visszalapoztál?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) granpa válasza Simon mondja hozzászólására (») Máj 15, 2016
De bizony: Kálmán mondja!
(#) jani1987 hozzászólása Máj 16, 2016
EF80-PCL82 kombóra van valakinek kapcsolási rajza amíg végig nézem az eddigi képeket? Kettőt-kettőt kaptam belőle.
(#) küzmös Gergely válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 16, 2016
A PCL82 Trióda+pentóda. PCL86 előd csöve. Ebből fejlesztették ki a PCL85-86-os csövet- Önmagában alkalmas erősítő készítésre.. Minden benne van. Itt a fórumképek közt rengeteg kapcsolás van. TV/rádió (5K körüli) kimenővel is szépen szól. EF80-al kis jelű (mikrofon)bemenet készíthető. Trióda módban sok mindenre használható, és pentóda módban is. Kicsit mikrofóniás lehet, hiszen televízós KF cső. Esetleg önmagában fejhallgató erősítő.
(#) gcsabee válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
A pcl82 nagyjából ugyanaz mint az ecl82 csak más a fűtése. ECL82/PCL82 adatlap Ezért a ecl82-vel épített kapcsolások megfelelnek neked! Itt van pl egy mullard ecl82 SE eredeti leírás: Mullard ECL82 SE 3W
(#) jani1987 hozzászólása Máj 17, 2016
Nekem ilyen adatlapom van:

névtelen.JPG
    
(#) boti2 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
Az alsó sor a C (trióda) rész alapadatait tartalmazza, a felső (kijelölt) sor pedig az L (pentóda) rész alapparamétereit. Ahogy más is írta a PCL82 két cső egy búrában. Önmagában alkalmas egy hangfrekvenciás végfok építésére, merthogy épp erre tervezték anno. Az ECL82 és a PCl 82 teljesen azonos csövek. Különbség csak a fűtésben van: az E párhuzamos 6,3V-os (6,3V, 780mA) fűtésű, a P pedig soros (300mA/16V) fűtésű. Teljes értékű adatlapnak itt vannak pl. ezek.
(#) jani1987 válasza boti2 hozzászólására (») Máj 17, 2016
Milyen érdekes a számomra, hogy az ic-től eltérően nem raknak hozzá egy alap kapcsoási rajzot. Ezt még szokni kell. Ráadásul most döbbentem rá, hogy az építéshez szükséges 3 alkatrészt mind a boltba hagytam. Pénteken jön a rendelés és vissza megyek érte.
(#) mofesa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
Adatlap van, amiből sok minden kiderül, ha tudod már olvasni. Rajzot is találsz nem egy csőhöz. Persze előfordul, hogy nem az igazi, akkor jön a leskelődés. Menet közben majd alakul. Nem árt pár példányt beszerezni minden építés előtt a csövekből. Ezeket ugyanis válogatni kell, feltéve ha nincs szerencséd, vagy pont nem kapsz olyat, amik párban vannak.
(#) jani1987 válasza mofesa hozzászólására (») Máj 17, 2016
Hála az égnek és a kolegától való rendelésnek (meg az ajándék csőnek) van tartalék.
(#) küzmös Gergely válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
Sztereo 2x2W SE ,illetve 2db csőből egy darab 8W körüli mono PP kapcsolás is készíthető. Lehet agyalni hogy mit szeretnél. Kimenőket is ennek jegyében kell keresgélni.
(#) jani1987 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 17, 2016
Most a kimenő megtekerésével szenvedek mert se anyagom se ismereteim nincsenek a témáról.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
Azóta (mikor néztem legutóbb) hátrébb került a 147 oldal tájára.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
Az anyag jó (lett volna) a lebontottból is. Ismeret meg ott ahol írtam. Valamint h.sz.-aimban is találsz leírást. Ha nem akarsz (most még/ 1 gitárhoz minek) sztereót, csinálj PP-t, jobban jársz.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2016
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2016
A PCL82 elé nem igazán jő választás az EF80. Zajos, és mikrofóniás lesz.
Ha már pentóda, akkor EF86, de jobb egy trióda. ECC83, vagy ha más nem E(P)ABC80 triódája.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2016
De ha nincs választás, mert ilyen csöveid vannak, akkor az EF80 -at berakhatod a PCL triódája, és pentódája közé. Így az erősítés is nagy lesz, és az EF80 sem tud rakoncátlankodni.
(#) küzmös Gergely válasza pucuka hozzászólására (») Máj 18, 2016
Inkább keressen egy akármilyen PCF80-802-82 csövet és azt tegye a PCL82-esek elé. Djhans fórumtárs így építette, kapcsolási rajz is van hozzá, én is megépítettem anno és egész jól szólt, még Junoszty trafópárokkal is.
(#) pucuka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 18, 2016
Azt is lehet, csak azt szerettem volna tudatosítani, hogy az EF80 a bemeneti fokozatba nem egy jó választás, pláne egy viszonylag nagy erősítésű trióda elé.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 18, 2016
Sziasztok!
Tudnátok segíteni egy elektroncsöves indukciós kemence kapcsolásának kiszámolásában?

Íme amit a neten össze tudtam szedni.
indukciós kemence 1.oldal
itt esett a legtöbb szó a csövekről.

a fórum:
ide írjatokha van ötletetek

azért ide írtam mert itt sokan értenek a elektroncsövekhez

Köszönöm!
(#) cua válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 18, 2016
Ez nem az "Elektronikus jatekok epitese" (vagy valami hasonlo) cimu konyvbol van? 70-es evek kozepe?
(#) donn válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 18, 2016
Szia nekem van dynacord eminent 2 sem ment eddig szépen de egyszer csak bezugott es hangott nem adott le a Bisztositékotis kiverte de kicsereltem már bekapcsol de hang nincs tudnál nekem segiteni mitehendo lenne vele én tippelek mert van benne egy Telefunken ECC81 es cso kicsi nem tudom az lehete a baj kőszi
(#) mohinger válasza donn hozzászólására (») Máj 19, 2016
Beszélni magyar?
(#) djcaveman válasza donn hozzászólására (») Máj 19, 2016
Lehet csőhiba, is, de igazából én a tápegységbe kezdeném a javítást. Figyelmedbe ajánlom az egyenirányítók, és annak köreiben lévő puffer elkók ellenőrzését. Remélhetőleg nem járattad annyi ideig hibásan, hogy más is tönkremenjen. Ha a biztosíték kiolvadt annak oka volt. Megfelelő értéket tettél vissza? Ugye nem nagyobbat???Elég nehéz kiolvasni mit is akarsz....
Következő: »»   1855 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem