Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   834 / 2208
(#) mark.budai válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Igazad van, elvitt a "hév" egy kicsit. Ha sikerül olyan áron szereznem 6c33c-t, mint ami a legutóbbi nagybörzén volt, én is építek vele egy SE-t.
(#) Gery78 válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Viszont a nagyobb fogyasztás mellett nagyobb teljesítmény is a jutalom. Nem tudom ez a 6C33C engem is megrémít mert embertelen nagy kimenő kell hozzá, a másik, meg mivel egyenirányítok 310mA-t a félvezetőn kívül? Két párhuzamosan kapcsolt diódájú AZ4-el? Az elektroncső.hu-n láttam ilyen kimenőt, de az EI150-es vason van, és 1,25k-s impedanciával, nem 600 Ohmmal. A 6AS7G is trióda, és kis impedanciás cső, ennél sem kell sok menet a kimenőre nem?
(#) Gery78 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Milyen árban volt a 6C33C?
(#) mark.budai válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Cirok Laci nekem azt mondta, hogy 800Ft volt Ha ennyi lesz, ha én mégegyszer eljutok, akkor veszek 6-ot, vagy 8-at.
(#) rhesus23 hozzászólása Dec 20, 2009
Vajon működne ez a kapcsolás?

Rajz itt.
(#) mayky válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
800 Ft az jó ár, csak kérdés hogy újak voltak vagy valamilyen használtak.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Idézet:
„Cirok Laci nekem azt mondta”
A 6H13C sikerült annyira lealkudni az ezerből ! De ugyrémlik a 6C33C - is annyi körül volt a nagybörzén.
(#) tungsram válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Már megint a lehúzgálós téma. Nem egyszer leírtam már: ne ilyen netes szemeteket húzzatok le hanem MAGYAR oldalakon is vannak normális rajzok amik még működnek is . Itt pl a fele rajz hiányzik.
(#) mark.budai válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Valamennyire használtak, de akkor is megéri, még használtat se kapni ennyiért..
(#) rhesus23 válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Ezt én rajzoltam csak így tettem fel, mert ide nem engedi a BMP-t. A táp, a bemenet meg a kimenő hiányzik róla. Egyébként működhet?
(#) tungsram válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Elvileg igen csak azt nem értem, hogy miért kell ilyen kapcsolásokhoz ragaszkodni ahol most speciel egyenáramú csatolás van.Ha az előcsö besz.... viszi magával a véget is. Kettő közvetlen fűtésű csövet én akkor se alkalmaznák ha fizetnék érte.
(#) rhesus23 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2009
Én azért így rajzoltam, mert az adatlap is így adja meg a karakterisztikát. Egyébként szükség van a pentódára (szerintem) mert egy csővel akarom kivezérelni a végcsövet. Az egyik rácsot nem rajzoltam be amúgy pentódára gondoltam.
(#) rhesus23 válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Az előfokcső biztos, hogy közvetlen fűtésű? Azért gondolkodtam DC csatoltban mert egyrészt egy alkatrésszel kevesebb kell, másrészt ez már nem változtatna a hangon, de ha tényleg "magával viheti" a végcsövet akkor nem kockáztatok. Ezt nem fogom megépíteni (van már jó csatolókondi amit erre szánok).
(#) tungsram válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Nem az hanem a végcső.
(#) Imi65 hozzászólása Dec 20, 2009
No, azért halovány eredmények csak vannak ezzel a 6P15P-vel. Most 260V-al egész alacsony (35mA körüli) anódárammal nem mutat egyoldalú határolást.
(#) tungsram válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Próbáld meg a katódellenállást elfelejteni és helyette egy változtatható előfeszültséggel belőni, a cső munkapontját. Az adatlapokon levő értékek nem mindig fedik a valóságot. Létezik csúszó munkapontos A-osztály is csak ezt nem olyan egyszerű megcsinálni mert kell hozzá visszacsatolás ami nélkül nem megy Itt viszont cső üresjáratban alig fogyaszt valamit.
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Meghajtócsőnek Te is kipróbálhatnád a 6E5P-t.
(#) rhesus23 válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Használtad már valamiben ezt a csövet?
(#) Imi65 válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Nagyjából jó lesz ez így már. A PCL trafójával bőven tud 3,5W-ot, ennél többre nemigen lehet számítani. Ez lesz az én Picollóm.
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Egyszer tesztképpen meghajtottam vele a néhai 6c33c SE-met jó is lett volna csak a ház már kész volt, és nem tudtam volna mit csinálni a megmaradó 2 csőfoglalattal.
Macskaszemet meg nem akartam bele tenni.
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
A macskaszem a kerékpáron van! Amit te mondasz az VARÁZSSZEM...
(#) mayky válasza tungsram hozzászólására (») Dec 20, 2009
Tudom ...... csak meg akartam viccezni a manyusokat
(#) rhesus23 válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Hol vetted ezeket a csöveket és kb. mennyiért? Nézek adatlapot még nem biztos, hogy nem ezzel lesz.
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Én egy mohai sráctól vettem azt hiszem 500 Ft/db itt is szokott hirdetni HAxxxx valamilyen rádiós nick neve van.

de más is árul ilyet itt

http://www.hobbielektronika.hu/apro/hirdetes_12700.html
(#) mark.budai hozzászólása Dec 20, 2009
Nézem a 6Zs2P adatlapját, de nem találom, hogy mi a "tokozása". Milyen foglalt kell ennek, mi a neve? (Ez az a 7 lábú kis cső.)
(#) Müszi válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Mini-szeptár
(#) rhesus23 válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Sejtem kire gondolsz egyszer felvettem vele a kapcsolatot, de nem volt olyan csöve amilyen nekem kellett volna. Ennyiért nem volt sok, még utánanézek jobban ennek a csőnek. Nem túl elterjedt vagy lehet valamilyen ismertebb megfelelője?
(#) tungsram válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 20, 2009
Most neked fejből meg nem mondom,hogy trióda vagy pentóda stb. D e egy biztos un. miniatűr foglalat kell hozzá..
(#) tungsram válasza mayky hozzászólására (») Dec 20, 2009
Oke...
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 20, 2009
Hát szerintem ez egy orosz specialitás. Nem olyan mint GU50 amit ha jól rémlik a wermacht-os LS50-esről koppintottak.
Itt az apróban is árult valaki ilyet még a horogkereszt is rajta volt.
Következő: »»   834 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem