Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   153 / 254
(#) CIROKL válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szépek de mi is az a 4?
(#) kocsgab002 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
A 4 legnagyobb, nixie, Z568M típusú.
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
A fél szemem rajta volt, de üdvözlet a klubban
(#) H2opok hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Nos összeraktam egy újabb z573-at. 2db mule nyákom van beültetve, és egy z573panel. De! Čs itt kellene valami tipp.
Müködik, 180v megvan,viszont mind a 6 csöben a 8-as világit. Anódellenállás 20K. Lŕtni hogy az óra megy,de valami nem kóser. Ha rámérek az anód és katódokra, minden szegmensnél 10V van de a 8 asnál 21v. Átmértem,átnéztem a nyákot. Ha ráteszem a másik mule nyákra,ugyanaz. Viszont most csak 1db 74141 em van igy azt át kellett tennem a mŕsik muleba. Igy erre gyanakszok hogy a 74141 nem jó. Ha mégsem ez lesz a baj akkor mi lehet? Kizártnak tartom hogy a 20db csöböl pont a 6db rosszat vettem volna ki. Ha leveszem a feszt sem jó, akkor meg nagyon szellemképes,stb.
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szia! Valami zárlat valami a multipexben.. Vedd ki a 74141-et úgy nem volna szabad világítani semminek.. Lehet rossz a 74141.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Ha mindegyik csőben a 8-as világít, az azt jelenti, hogy a 8-as katódja folyamatosan megkapja a gnd-t, mivel össze vannak kötve párhuzamosan, így mindegyik csőben ugyanannak a számnak kell megjelennie. Ha a 8-as katódját mellédugod a csatlakozónak (megszakítod) mi történik? Ha úgy is maradnak a 8-asok akkor a kijelző panelen rossz valami. A menüben a kioltott számok helyett is 8-ast látsz?
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Próbáld meg először a 74141-et cserélni, én is játam így, és az segített.
Üdv:
Csupasz
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szia!

Ellenőrizd le:
- Jó irányban van-e beillesztve a 74141,
- Megkapja-e rendesen a tápját,
- A pic kivezetései eljutnak-e a 74141 A, B, C, D kimenetére.

Az a gyanum, hogy a D nem jut el, ekkor a 74141 ezen a bemeneten magas szintet érzékel.
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Megoldódott, tényleg a 74141 volt a rossz. Viszont miután jó lett, észrevettem hogy az óra (balról a második cső) csőben a szegmensek többségének csak a fele világít. Sooty barátom adott is egy tippet, (be van égve a szegmens) átkötöttem csak ezt a csövet, direktbe a katódot, (izzott mint egy xenon) járattam 20 percig. Majd a többi rosszat is, és most már pöpec az összes szegmens. Gondolom leégett róla a "salak".
(#) H2opok hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Elkészült egy újabb, igaz még az rgb nincs benne.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Le a kalappal, gyönyörű! :kalap:
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Nagyon szép lett, gratula.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szép.

Király a szegecs

üdv
(#) H2opok hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Melyik menüpontnál lehet beállitani az óránkénti hangjelzést? Mi a kijelzés itt?
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hang engedélyezése:__.2_._e hang engedélyezése
0, 2 - nem engedélyezett,
1 - egy csipogás egész órakor
3 - a 12 órás órának megfelelő számú csipogás

tehát az a menüpont, ahol középen az M10 helyén 2-est látsz.
(#) Hp41C hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok!
A legújabb készülék...
(#) H2opok hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Azt vettem észre a nixin, hogy néha, rendszertelenül, némelyik cső egy pillanatra elhalványodik. Szinte észre sem venni. Ez miért lehet?

A másik pedig, hogy a 7805 re bordát kellett tenni mert meleg. Nem vészes, de a másik kettőhöz képest jóval melegebb, pedig ugyan azok a cuccok vannak mindben.Erre tipp?
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!
Lehet, hogy nem ugyan azt a tápegységet használod. Nagyobb bemenő feszültség - nagyobb disszipáció a 7805 -ön, ha a terhelés azonos.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Az elsőre: RTC elem kivesz, óra áramtalanít -> elem vissza -> újra beállít -> jelenség elmúlik
(#) TL54 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Igaz csak részben vág ide,de hátha tudtok segíteni.

Építettem egy Pic (16F628A) vezérlésű DCF órát. Az óra két hónapig kitűnően üzemelt,mikor is az történt ,hogy a zárlatos búvárszivattyúnk lecsapta a kismegszakítót.
Ettől a pillanattól kezdve az óra nem szinkronizál (egy hete). A kijelzőn látható a kis antenna jel és a hullámok is változnak fölötte,de az idő adatok nem aktualizálódnak. Az óra jár,de csak a saját időalapja szerint. Hogy jobb legyen a vétel, felraktam a padlásra, ki az udvarra,de semmi.
Szerintetek mi mehetett tönkre? Csatolom a kottát.
Köszönöm.

hauptuhr2.png
    
(#) Hp41C válasza TL54 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia!

Első próbálkozásra a ferrit antennát állítanám vízszintesre, Frankfurt irányára merőlegesen. Lehet, hogy ma nagyobbak a vételi zavarok, figyelni kellene néhány napig.
A DCF77 vevő modul táp és föld pontja közé tennék 33µF/16V tantál és 100nF kerámia kondenzátort párhuzamosan közvetlenül a modulhoz. Ha továbbra sem szinkronizál, akkor a modul táp kivezetésére soros 100 ohm ellenállással adnám a tápot. A kondenzátorok továbbra is a modul kivezetéseire csatlakozzanak.
(#) kondorzs válasza TL54 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia!

Kezdetnek szerintem mérd meg a feszültségeket, kezd a DCF csatlakozóknál.

Milyen adapterről megy ? volt K1 -en 2-3 volt feszültségesést mérhetsz. Gondolom a kijelző szépen mutat mindent.

Nekem is van ilyen, de ha nincs rajta LCD akkor semmi nem megy a polarizációváltás sem.
(#) TL54 hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Az antennát már mindenhogyan forgattam,de semmi. A szűrőt már láttam egy korábbi hozzászólásban,azt mindenképp bele fogom építeni.

Feszültségeket mértem. A dcf modulon meg van az 5 volt. A K1-en nem tudom. Hétvégén tudok majd foglalkozni vele. A táp egyszerű. A nyákon van 4 dióda és 470mikro.A tr.24-os Kb50W-os.Az 5V-ot egy 78L05 stabilizálja,bár a bemenetén 36-38V esik.

A Pragotront lépteti és az LCD ?is mutat,de a zárlat óta januárt,illetve mindent 0-ról indított.

A dcf működését tudom leddel (+tranzisztorral).
ellenőrizni?Valahol olvastam,hogy lehet .Le skiccelnétek? Aztán nem zavarok tovább.
köszi
(#) Csupasz válasza TL54 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia
Téma képeit megnézed, van benne DCF modul bekötés, amin rajta van a LED,De azon kívül, hogy van vagy nincs jeled, semmit nem fogsz látni.
Mérjél a kimenetén feszültséget, az inkább segít.
Üdv:
Csupasz
(#) Hp41C válasza TL54 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Skicc a lap alján.
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Na, ma beszereztem 62 darab Texas Instruments féle új 74141-et
Figyelembe véve a már meglévő készleteimet részemről ezzel a nixie meghajtó téma remélhetőleg örökre lezárva
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Gratula! Én is bespájzoltam pár évvel ezelőtt, és még van talonban megvehető magyar MEV gyártmányú is kb. 80-100 db a látókörömben.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Ha megépítek mindent ami nixie téren érdekel és van is hozzá csövem (mert venni már tényleg nem tudok mit) akkor ez a 62db lesz a tartalék pulsz még a 15db használt.
Egyébként postával együtt 300ft/db áron jutottam hozzá ami a ruszkinál drágább de igen-igen jó ár
(#) H2opok hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
IN-4 csöhöz nem volna valakinek nyákterv?
Következő: »»   153 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem