Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   154 / 254
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia!

Gratulálok a beszerzéshez...
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia,
Köszönöm, ez az a bizonyos ember akit a Te segítségeddel sikerült újra megtalálnom. Ráírtam a vaterán és visszakeresett privátban mert neki még meg volt az én elérhetőségem szerencsére!
(#) H2opok hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Végre bele került az rgb és az előlapi világítás is.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Pfúúúú, de zorga! Gratula!
(#) TL54 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Rendben.Jó a rajz.
(#) H2opok válasza diocles hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Amit küldtél múltkor ZM1000 nyáktervet, az a mule v2-höz jó? Mármint a csatlakozó tüskesor és lábkiosztásra gondolok. Mert j.héten legyártanám.
Köszi
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szép!

Erre mehet a licit
(#) H2opok válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Nem tud valaki egy táp csatiról polaritás szimbólumot? A szokásos, közepe a + külső a - jellel. Egy kép kellene, nem találok sehol. ki kellene nyomtatnom.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia!

Itt válogathatsz:Bővebben: Link
(#) vanzerr hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Készítettem a mule 2 csövei alá egy független RGB világítást. Igaz még csak félig próbapanelon létezik, de azért a lényeg látható. Erről lenne szó, igaz egy kicsit a LED-ek szempontjából átalakítottam (minden LED külön-külön párhuzamosan, saját áramkorlátozó ellenállással), de szuperül működik. A FET-ek SMD tokozásúak, melegedés sehol sem tapasztalható, szóval indulhat a "nyákosítás"

ITT egy kis videó a működésről (bocs a minőségért, de csak ezt tudja a telim, a lényeg azért látható)
(#) patexati válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia! EZ már működik és az új program kezeli is a menüből és távirányítóval is..
(#) vanzerr válasza patexati hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Igen tudom, nekem is megvan az a verzió is, inkább azt mondom, hogy ezt a csővilágítást ehhez próbaként, főként pedig egy régebbi órámhoz készítettem.

Amúgy az "autostandby" üzemmód állítási lehetőségében történt már valami változás?
(#) patexati válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Egyenlőre nincs még javítás..
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki piros színű IN-12 nixie csővel?
Nem a festése piros, hanem maga a kijelzés.Lehet eredeti, vagy egy jó fotomontázs? Én még nem láttam csak narancs színben...
Üdv:
Csupasz
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Egy kép sokat segítene, ha belinkelnéd. De szerintem nem létezik ilyen. Photoshop-olt képeken láttam én már kéket, citromsárgát és zöldet is. A neonnak alapértelmezetten olyan narancssárgás-rózsaszínes árnyalata van, de a csövek még adagolva vannak mással is. Előfordulhat vöröses árnyalat is, de messze nem az a valódi vörös-piros.
Valódi nagyon szép pirosat én elérakott színszűrő plexivel csináltam belőle, csak ezt meg nehéz jól lefényképezni, nem adja vissza.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Sajnos csak olyan képem van, ami nem engedi magát...
De még nem láttam pirosat.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Készül a doboza az új z573-nak.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
És a Ferrari mit szól a dologhoz?
Vagy kooperáltok?
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Nemrég még arról panaszkodtam, hogy alig-alig fér bele a program a 16F628 -ba. Egy kicsit átdolgozva, kibővítve még mindig kb. 90 helyem van.

Itt a tesztelendő... Az infra parancsokat és a készülékcímet a programozás előtt ellenőrizni, javítani, átírni... Most már 32 parancsra van lehetőség a 0x40 .. 0x5F címeken. A 0x60 címre került a lezáró 0x80 kód. Az értelmezés a leírásban.

Javítások:
- Autostandby - remélem jól ébred,
- Ébresztés automatikusan visszakapcsolja a kijelzést,
- Gombról történő idő állításánál a túlcsordulás nem növeli a következő egységet,
- Lehetőség van az idő gombokkal visszafelé történő állítására is,
- Egy infra paranccsal az első ébresztést lehet megjeleníteni,
- LED fényerő értékek RTC -beli tárolási helye változott,
- Standby állapotban csak piros vagy változó színű villogás 10 másodpercenként - a villogás le is tiltható,
- RTC újrakiolvasás gyakoriságának az RTC -ből való kiolvasása javítva,
- DS1307 kezelés javítva (nem tudom tesztelni),
- Csőregenerálás 0 hosszú időtartama tiltja a regenerálást...
(#) H2opok válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Gondolom a falusi "búcsúban" kapható 300ft-os ferrari kulcstartóhoz sem szól semmit.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia!Köszönjük!! Csak holnap tudom sajnos belerakni mert melózok..
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Akkor erre én is frissíthetek?
Mert nekem nincs benne az rgb.
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Persze megy vele csak az mi nincs bent az nem fog működni.
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Üdv
Az autostandby kb 20 perc múltán kikapcsol, az RGB-s piros led villogással jelzi 10 mp-es időnként. A visszatérítés nem lehetséges az autstandby-ból legalábbis a számok nem jönnek elő, a világítás viszont visszakapcsol. Hát ennyi egyenlőre a rövid teszt.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Az autostandby-t próbáltam elsősorban.

0: kijelzés kikapcs. nem tiltja, led tiltva
1: ua. mint a nulla
2: kijelzés kikapcs. nem tiltja, led engedélyezve
3: ua. mint a kettes

Szóval a ledeket mostmár jól vezérli, viszont a kijelzés tiltás/engedélyezés még nálam nem akar működni.

Nekem a visszatérés működik.

A ledek villogtatása jó, viszont a DCF esetében most összevisszaság van, szinkronizál de se az óra nem jó, se a dátum...

Az RGB sorrend szupi...

Egyenlőre ennyi, most a távirányítóval szenvedek, mert az sem akar összejönni.

Egyre jobban tetszik a progi!
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
A dátum és az idő váltogatása működik. Ez őrülten tetszik benne...
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Van még egy észrevételem. Ezzel az új progival ha a ledeket bekapcsolom akkor olyan lenne mintha kontaktosak lennének. Villognak (főként a másodperc csövei alatt) a bekapcsolt színek. Ha visszateszem a régi programot akkor ismét rendesen működik.

Ja és még valami, a ledek üzemmódváltása hány fokozatú? A leírásodból 3 fokozatot vettem ki, a menüben pedig 0-7-ig állítható.
(#) patexati válasza samsys hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia! Elemet vedd ki,hogy az RTC reseteljen (várni kell mert a kondi is tartja a tápját) és úgy próbáld meg! Az auto standby működik csak a tiltását nem veszi tudomásul a 0 és a 2 parancsra nem tiltja le kikapcsol.. A ledek tiltása engedélyezése az jó..
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Akkor még egyszer...

DCF az átrendezés áldozata volt. Az autostadby engedélyezését vizsgáló sort valahogy kitörölotem a helycsinálás közben.
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia!

A DS1307 beindult, először az óra nem ment, azt csinálta, hogy az elsőnek betárolt időtől kezdte az órát.

Aztán kivettem és vissza, majd megint az első betárolttól kezdte és egyszer elindult.

A dátumot már először is szépen betárolta.

Most már tökéletesen működik, az óra is megy benne.

Viszont az évnél (2012) a utolsó két cső (másodpercek) ködös, vissza kellett vennem a potméteren, de akkor meg a 4. csőben a 7 es alsó fele nem látszik.


üdv.
Következő: »»   154 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem