Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   152 / 254
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Annyira rájöttem még, hogy Autostandby üzemmódban az SW2 rövid lenyomására a kijelzés kikapcsol, ebben az esetben 10mp-két villognak a ledek, ezután bármely gomb megnyomására visszajön a kijlezés. Az időzítés lejárta után pedig szintén működik a villogás...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia! A stanby engedélyezése 3 nem változik,hogy írták,nem ébred fel a távirányítóra.. Még tesztelem A csövek alávilágítása is szépen kikapcsol villog a stanby állapotban.. Már majdnem jó .)
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia! A menüben most nem jó az RGB sorrend most GRB.. A csőregenáció időbeállítása sem jó nem az órának megfelelő intervallumban lehet állítani (elmegy először százig az óra utána meg csak1-0-ig és meg is hülyül nem jól van valami) standby lehetne csak piros villogás,hogy legyen köze szabványhoz is .)
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
A DS1307 Teszt:

Az órában beindult az RTC. Tápot levettem, majd visszaadva
mutatja az aktuális időt ráfagyfa, majd kb 20mp után folytatja az időt ott ahol ráfagyott.

Pl. 18:13:58 -----15-20mp 18:14:00 és megy.

Ha az első gombbot megnyomom és vissza akkor rögtön elindul.

Az évet tárolja, de a hónapot és napot azt nem.

Röviden ennyi, Ha van új frissítés akkor szívesen próbálgatok.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!

Olyat lehetne kérni, hogy a távirányító parancskódjait pontosan melyik helyi értékre kell beírni? Követtem az útmutatásod de a "6C" kódtól nem hajlandó működni.

Amúgy őrülten tetszik ez a progi! Az RGB sorrendet én is elfelejtettem mondani...
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
...na ma meg is jött a három fekvő modul! Még a leírásban a bemenetre ajánlott 330mikroF/16V-os elkót is adták hozzájuk, 105 fokos [OFF]
(#) storm hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok!
A mule v2-nél a távszabályzón milyen gombokat kell nyomkodni, hogy csináljon valamit az óra? Hossza vagy elég csak röviden nyomni?
(#) sooty válasza storm hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
A távirányítónál nincs rövid-hosszú nyomkodás, minden gomb egy funkciót valósít meg. A leírásban szerepel, hogy melyik kód mit csinál, ha az a gomb van a távirányítódon, ami azt a kódot adja, akkor működni fog. Célszerű előszörre kikapcsolni a távirányító egységszámának a figyelését.
Egy lehetséges kiosztás kódjai.
Funkciók ezzel a beállytással: On/Off-> kijelző Ki/Be kapcsolás, 1-4 -> év +/- , 2-5 -> hónap +/-,
3-6 -> nap +/-, 0 -> másodperc=0, vol +/- -> óra +/-,
play/stop -> másodperc +/-, next/prev -> perc +/-,
pause -> hang kikapcsolása ébresztéskor, 7/8 -> menüben jobb/bal érték módosítása, 9 -> léptetés a menüpontok között. Ezzel a távirányítóval is működik pl.
(#) Csupasz válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Szia
Nem tesztelted még véletlenul a DC/DC modulokat, mit tudnak?
Üdv:
Csupasz
(#) H2opok hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
Z1000 nixit össze lehetne hozni a mule v2-vel? Ma szerztem 8db-ot, meghajtó ic-kkel együtt.
(#) kisgeri válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Gondolom ZM1000-re gondolsz. Szép csövek ezek, nekem sajnos csak 5db van. Biztos, hogy össze lehet hozni, csak saját nyákot kell gyártani neki, esetleg az anódellenállás értékeken változtatni, de utóbbin nem is biztos, hogy kell.
(#) H2opok válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Egyet adok ha kell.
(#) kisgeri válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszi szépen! Priviben megbeszéljük majd, hogy mit hogy.
(#) diocles válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Ha megfelel,akkor itt az én zm1000-hez készült nyákom.

zm1000.lay
    
(#) H2opok válasza diocles hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Hú ez super. J. héten le is gyártom. Az rgb megvilágításra már van is 5letem.
Kisgeri, küld el a címed küldök egyet, ha kész a nyák abból is. Mule (fekete) nyákom is van hozzá, azt is adok ha kell. Ingyen.
(#) kisgeri válasza diocles hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Hú én is köszönöm, gondoltam ma este megtervezem, de jó, hogy nem kezdtem neki.
H2opok, neked is köszönöm, bár nem érdemeltem ki szerintem semmivel. Megy a privi.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Szia!

Az első váltás előtti 20mp hiba megvan. A hónapot nem olvasta vissza, de a napot jól kiolvasta. A hónap elrontása miatt korrigált egyet a dátumon.
(#) Hp41C válasza diocles hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szia!

A csatlakozóknál mindenképen átmenő furatokat kellene használni, mindkét oldalon forrszemmel. Ha beforrasztjuk a csatlakozót vagy vezetéket, a forrasz egy kis szegecset képez, a kötés mechanikailag tartósabb lesz.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Az Irf740 helyett jó a K2043?
És az 555 mellett lévö 56k helyett elég a 47k?
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szia!

Ha a 2SK2043 -ra gondolsz, akkor jó lesz az IRF730 helyett. Szerintem, a 47 is jó lesz.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Ok, igaz közben találtam egy IRF840 et, az lehet jobb lesz.
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szia!

Örülök, ha megvan a frissítés szívesen próbálom, mert valahogy a 1307 elérhetőbb.

Mármint a boltokban Az csak jó ha bővül a szoftver.

üdv.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Egy kis újítás, pénteken lett kész a nyák. Remélem nem húz át sehol a nagyfesz és a led vezetőinél.
Viszont az anód ellenállások már nem férnek be, mert olyan alacsony, lehet ki kell venni a tüskesor aljzatot. De ha meg beforrasztom, nem lehet majd szétszedni.
(#) kocsgab002 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok.

Én is haladtam közben az órával, már csak pár alkatrész szükséges, és mehet a próbamenet.

P1130272.JPG
    
(#) H2opok hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Gyors segítség kellene.
A mulet most próbáltuk, pont itt volt Kondzsor barátom is. Max 70V jön ki belőle. Az IRF-et cseréltük, és a Uf4007-et is. Ugyan az, max. 70V.
Valakinek ötlete?
(#) H2opok hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Meg van. Az 1K trimmer mellett kimaradt a 470ohm.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Az SN7475 mire való? Van vagy 12db.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Király
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
4 bites D tároló közös órajellen és törléssel: Adatlap A frekvenciamérőkben a számlánc (7490) és a kijelző dekóderek (7445, 7447, 74141 stb) között szokott lenni.
(#) kocsgab002 hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok.

Megmutatnám a kollekciómat. A 4 nagy darab ma jött meg, annyira örültem neki, el sem tudom mondani. Egy kisebb minimálbért költöttem a 4 csőre, de szerintem minden nixie rajongónak muszáj legalább egy ilyen.
Azt hiszem most a föld felett 10 centivel..

P1130374.JPG
    
Következő: »»   152 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem