Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   151 / 254
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia!

Az a baj, hogy a menü elég sok olyan számjegyet is használ, amit az idő és dátum kijelzéshez nem kell. Pontosan ezekből lehet kideríteni melyik menüben is vagyunk.

- Az RGB panelen van 4 felhasználatlan kimenet. A két glimhez egy-egy MPSA42 -t adva, már egymástól függetlenül is villoghatnának.

- 2*6 nyomógombot is lehetne kezelni, ehhez csak 6 db dióda kellene a CD4028 kimenetéről a nyomógombok egyik kivezetésére, a másik kivezetésük a mostani nyomógomb bemenetek lennének.

Egy bökkenő van csak a 16F628A a mostani bővítésekkel gyakorlatilag megtelt...

A VFD óra peneljére 16F648A -t ültettem...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! Szerintem így marad már nem bonyolítom.. A VFD órát is megépítem majd ha ott tart a projectetek van hozzá csövem
(#) H2opok hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Lehet nagy hülyeséget írok, de nem lehetne még egy katódot csinálni,rátervezni, amin pl. mindig csak 1-es lenne. Erre lehetne tenni a glimmet.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia!

Pont ezt írtam. A kontrollernek nincs szabad lába.
- Az RGB panelon van 4 kimenet, ezek közül egy vagy kettő bázisellenállással vezérelhetne egy-egy MPSA42 -t. Arra mehetnek a glimek.
- A két nyomógomb a diódás megoldással mehetne egy bemenetre, felszabadulna egy kontroller kimenet a glim vezérlésére. Bázisellenállás, MPSA42, stb.

Mindehhez át kellene térni 16F648A -ra... Abba még a hőmérő is elférne...
(#) storm válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Nemtudom, hogy mennyi áram folyhat keresztül egy LDR-en, de ha sorosan lenne kötve a glimm-el nem működne? Tehát tápfesz, glimm előtétje, LDR, glimm.
(#) sooty válasza storm hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Az ldr-es vezérlés a glimmnél sem működne jól. Sajnos elég szűk a szabályzási tartomány, ahol még ég a glimm, mint a csöveknél is. És ugyanúgy lenne eltérés a programból történt fényerőszabályzás (tulajdonképpen kitöltési tényező változik) és az ldr-es feszültségcsökkentés között. :no: Az ldr alapból beleszól a glimm feszültségébe is, hiszen az egész nagyfeszt változtatja a tápegység szabályzásával..
(#) H2opok hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Lenne igény Z573 bontott csövekre? Kb. 50-100db lesz, igaz ez még csak a j.héten tudom meg pontosan mennyi is lesz a vége.
Tegnap voltam az Ózdi "lengyelpiacon", és egy idősebb bácsika mindenféle bontott alkatrészeket árult. elkezdtem turkálni, és rögtön találtam 4db z573-at. Ő mondta hogy van még, régi orvosi műszerekből bontja, és van több féle. Nála is volt, olyan mint a z573 csak fele olyan hosszú de nem volt rajta tipusszám. J. hétre megnézi milye van. Mondta hogy m.héten 200db vadi újat adott el.
(#) sastas01 válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szerintem lenne. Bár ez saját vélemény, de ha jól tudom nem nagyon lehet beszerezni, vagy legalábbis elég drágán. Engem tuti érdekelne vagy 10-20 darab jó árban :awink: .
(#) H2opok válasza sastas01 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Majd jelzem ha tudok konkrétabbat.
(#) bbazs válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Idézet:
„Mondta hogy m.héten 200db vadi újat adott el.”
(#) vicsys válasza bbazs hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Mondani én is tudom: Képzeljétek el, a múlt héten eladtam 1000db. vadonatúj nixie csövet!
Ha lesz cső pluszban, engem is érdekelne! :peace:
(#) H2opok hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
A Conrad-ba szokott valaki járni? 5mm-es pattintós tápcsati aljzat kellene pár db.
(#) havranarpi válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
ElektroartBt oldalán nézz szét
ha ott van akkor küldök neked
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ha más megoldás nincs, megvehetem Neked...
(#) H2opok válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Sajnos ott nem találtam.
Amúgy ILYEN kellene,
és ILYEN 2-2db.
Vagy ILYEN
5.5mm es dugóhoz kellene.

Nálunk csak a fém verzió van, ami sajna nagyon hosszú.
(#) kocsgab002 hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok.

Épp rakom össze a mule órához az alkatrészlistát.
Mi a véleményetek erről? Jó lenne zümmernek?
Köszönöm a válaszokat
(#) thomas3 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szerintem igen de én személy szerint ilyet tennék bele: Bővebben: Link
Persze ez csak az én véleményem
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok.
Én is elkezdtem a beültetést, ha valahol elakadok, akkor sikítok

Gábor

mule1.jpg
    
(#) vanzerr válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szerintem nincs min elakadni, nekem sikerült elsőre minden. A panelok feliratozása szuper, talán ami gondom volt, hogy egy-két alkatrész lába nem fért be a furatba, de ezen egy kis odafigyeléssel lehetett segíteni.
(#) kocsgab002 válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Segítsetek egy kicsit.
A képen bejelölt alkatrészek nincsenek a cikkben, illetve Vicsys kapcsi tápjában nincsenek ezek az alkatrészek. A felső jelölésnél a fet Gate lába és a föld közé megy egy 100k ellenállás, illetve mellette a táp és a föld között van egy jelöletlen kondi. Alul pedig az LDR-rel egy párhuzamosan egy ellenállás a föld felé.
Kérdésem, hogy be kell ültetni a jelölt alkatrészeket?
köszi.

mule2.jpg
    
(#) Hp41C válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia!
- Jelöletlen kondenzátor: 100nF tápszűrő,
- FET G -S közé 100k: Jobb a békesség. Ha a fet gate- jéra kerül egy kis töltés és nemtud hova elmenni, a fet kinyithat. A terhelése L1 egyenáramú szempontból rövidzár. Szóval a mérések alatt lezárva tartja ez az ellenállás a fet -et.
- LDR ellenállása: Ez az ellenállás az LDR -rel sorba van kötve. Már nem lehet kapni pontosan azt az LDR -t, ami Vicsys cikkében szerepel. Ha olyat tudnál beszerezni, aminek megvilágítva túl kicsi lenne az ellenállása, ezen a helyen ki tudod pótolni.
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, minden világos.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Lefordítottam 16F628 ill 16F628A kontrollerekre PCF8583 (A0 láb a földön) és DS1703 RTC -hez. Még a leírást is bővítettem. RGB led-es palelt is kezeli. DS1703 -mal nem tudom tesztelni.

Kb. 30 - 40 utasítás hely van még a 2k -ból.

Teszteljetek.
(#) kocsgab002 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia.

Lehet hülyeség az ötlet, lehet elvetettétek már, nem tudom, de azért leírom.
Mozgásérzékelőt, pir szenzort nem terveztek bele esetleg az újabb verzióba? Most rendeltem a képen látható szenzorból, kemény 3 dollárért, ingyen szállítással. Csőkímélés szempontjából nem lenne jó, hogy ha csak akkor menne a kijelzés, a mozgás van?
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Én tesztelném Régi Mule v2 hardverrel megy? Illetve az új hol található meg? Üdv!
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Holnap tesztelem a DS1703 a 3. lábat kifordítom kötök rá egy kis kakaót az elemről és majd jelzem felrobbant vagy sem
(#) kondorzs válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Az 5 -let nem hülyeség már én is ajánlottam H2Opok -nak is a hőmérőjébe.

Pont csőkímélés célból.

Egy LDR -el meg lehet még tuningolni, hogy világosban vagy csak sötétben érzékeljen.
(#) kondorzs válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Elírtam a DS1703 -at a helyes DS1307

Az előző egy mp3 lejátszó, gondolom nem ez épült be az órába
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Na én már próbáltam is... Szóval első tapasztalatok:

1. Autostandby: az engedélyezést nem tudom állítani, az alapról gombnyomással átugrott 3-asra és ottmaradt, onnan sehová, és nem villannak a ledek...
2. Az RGB-nél valami más lett, nem külön (8-9-0) lehet állítani a ledeket, hanem almenünként (81- 82-83) szerintem így sokkal jobb, itt működik az üzemmódváltás szuperul.

Egyenlőre ennyi, és nagyon ügyes vagy, egyre jobb!!!!

A többit még nem próbáltam, annak több idő kell, a távirányítót pedig csak szerintem hétvégén tudom letesztelni...
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok,
Kb. 10 napja megvettem az ebay-en 3 darabot abból a picike nixie-hez való DC/DC konverterből 15 dollár/db free shipping. Nagyon gyorsan kb. 4 nap alatt meg is jött, de nem a horizontal (fekvő) kivitel hanem a vertical (álló). Jeleztem az eladónak a problémát, mire Ő mondta hogy semmi gond küldi a három jót ezeket meg tartsam meg
Annyit szépítettem a dolgon hogy egy helyre jobb lesz az álló kivitel így ha megjött a jó adad veszek "papíron" még négyet de mondtam neki hogy csak hármat küldjön :yes:
Következő: »»   151 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem