Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   87 / 254
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Ezek szerint a "nagyfesz" csinálhat valamit a programmal, (már ha közben a PIC lábaihoz érünk működés közben), mert más miatt nemigen lehetne ilyen tüneteket előidézni.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Csak azért mert mintha azt hallottam volna hogy a környező országok már "leszoktak" róla mert nincs jelentős energia megtakarítás
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia!

A >4 MHz órajel használatához a pic-nek képesnek kell lennie ekkora órajelről járni a (-04 -et tartalmazó típusok csak 4 MHz -ig működnek: pl 16F84-04...), és a konfigurációban HS oszcillátort kell választani.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Köszi, a 16f628a tudja 20MHz-ig ezért is lepett meg, hogy nem indul, valószínű a progit nem vette be elsőre, mert az ujrapogramozás után megy. Azóta már változtattam is benne azok is mennek... @janocsi: ebben most nincs nagyfesz a TIL-nek nem kell, hapro-nál viszont valószínű, hogy az vágott neki oda.
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia!
Igazából nem is Neked szántam a megjegyzést, csak arra akartam mutatni, a programok nem "szoktak" véletlenül elszállni. Komoly oka van, és ott az a nagyfrekis nagyfesz generátor lehet elsősorban a felelős mindezért. (Üzem közben kézzel, szerintem nem egészséges dolog ott a PIC lábainál matatni.)
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
A HS-t javítottam, akkor ez tényleg nem volt csoda, hogy bizonytalan... köszi mégegyszer. @janocsi: mint autodidakta, naív művész, mindenkitől szívesen tanulok valamit...
(#) hapro válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Na jó ez amiket írsz logikus nekem is, de az nem, hogy cirka 3 hete kikapcsolom, akkor még tökéletes, addig semmi nem történt vele, ma be akarom kapcsolni, természetesen akkor amikor megmutatnám valakinek és b.szikse menni. Tehát nagy feszültség magas frekvencia a közelében sem volt tudtommal, hacsak nem a 2,5 éves vagy 0,5 éves lányom szerkesztett ott valamit amíg nem voltam otthon.
Ezt csak amolyan lábjegyzetnek szántam...
(#) sooty válasza hapro hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Tipikus esete a negatív kisugárzásnak. Nálam fordítva szokott lenni, meg akarják mutatni, hogy nem megy valami, és persze ha én nézem meg elindul
(#) hapro válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Ez elgondolkodtató...én is ilyen javító mágusnak tartom magam és mások is. Csak oda kell állnom egy "hibás" elektromos készülék/számítógép mellé és akkor megy, ha elmegyek akkor megint meghal...egyszerűen a kezemben megjavulnak. Ez az óra kirívó eset. De megtöröm őt!
(#) sooty válasza hapro hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
[OFF]Vagy az lehet, hogy saját cuccal ez nem működik, vagy akinek mutattad, nagyobb mágus volt...
(#) hapro válasza sooty hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Akkor még nem tanultam meg mindent apámtól...
(#) janocsi válasza hapro hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia Hapró!
Erre csak azt tudnám mondani, "csodák márpedig nincsennek", vagy valamit mi magunk követünk, (rontunk) el, de nem is vesszük észre a legtöbb esetben. Nekem is működik már jó ideje egy Mule1_3 verziós hatcsöves nixie órám, (Sooty tervei alapján készült), még be sincs dobozolva, de ilyen hibát nem produkált, és nincs ez sem kimélve egyáltalán. Hol ide, hol oda rakom, ennek ellenére még mindig elindult hibátlanul.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Megjegyzés szinten: Nem tudom már hány darab PIC-et programoztam fel, de ilyen jelenséggel még soha a büdös életben nem találkoztam. Ott valami más volt, szerintem a program nem tűnik el csak úgy, magától! :yes:
(#) Honki válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Kaptam egy ilyen ic-t majd megépítem és beszámolok.
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!
Lemértem a Mule2_RTC_Infra/DCF77 áramkörét, nem fedeztem fel eddig sehol eltérést. A nyákterveknek megfelelően van minden alkatrész a helyén, többszörösen leellenőrizve. A PIC kivételével már mindegyik IC is bekerült az áramkörbe. (Ezeket már feszültség alatt is lemértem!) A kijelző panel összekötése is a glimmek kivételével megtörtént. Már csak a programra várunk, aztán minden kiderülhet hamarosan.
- A DC-DC konverter bemérésénél az első tapasztalatok. Olyan az LDR, hogy 60 Ohm-ra is le tud esni az ellenállása átlagos fényerőre, (Ezzel kell sorbakötni egy 470 Ohm-os ellenállást, mert így ez nagyon hajtja a tápot. Ekkor 225 mA-t vesz fel DC12V-ról a táp, 176V-on 16mA-rel terhelve. (11K!) A FET nem melegszik ekkor sem! Az LDR-t takarva 135mA a felvett áram, 9mA-es terhelésre.

Mule2_02.jpg
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!

Nagyon szép a felépített óra. A pic programja is készül... Addig is pic nélkül mérd meg, hogy a pic bemeneti lábai vezérelhetők-e, a kimeneti lábait max. 470 ohm ellenállással a földre illetve a tápra lehet-e húzni. Valamikor készítettél egy LED sort a dekóder tesztelésére. Ha még megvan, azzal le tudod tesztelni, hogy a 74141 jól működik. Minden bemenetét (D, C, B, A BCD bemeneteit) húzd le földre - ekkor a 0. kimenete lesz aktív. Ha csak az A -t magasra húzod, akkor az 1., ha csak a B -t, akkor a 2., ha csak a C-t, akkor a 4., ha csak a D-t, akkor a 8. kimenete lesz alacsony szintű... Hasonlóan az anódokat vezérlő dekóder is bemérhető..
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Szia!
Egy halom 1K-s ellenállást forrasztottam ideiglenesen a PIC A,B,C,D kimeneteire, és a CD4028 3 bemenetére is. Alacsony és magas szintekkel váltakozva végigmértem minden nixie cső kijelzőt, Itt egy kép a negyedik éppen kiválasztott kijelzőről. Így nem is volt szükségem a ledsorra, mert ki tudtam válsztani, éppen melyik kijelző működjön.
(#) kaqkk válasza hapro hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Figyu nem lehet hogy az előző beégetést code-prtotect -el csináltad ? Akkor a programozó olvasáskor "üresnek "látja a picet !
(#) hapro válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Az előző beégetést nem én csináltam. De hogy öröm is legyen benne ma beüzemeltem tök készen dobozolva a helyén látni már itt: Bővebben: Link
(#) Gery78 válasza hapro hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szép lett! Gratulálok! A kárpitot mivel csináltad?
(#) sooty válasza hapro hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szép a burkolat, talán egy maratott logo vagy felirat még feldobná. Gratula!

Logo.JPG
    
(#) kaqkk válasza janocsi hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Tegnap eddig jutott a projekt
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
És még egy pár kép
(#) hapro válasza sooty hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Igen egy réz lapka dukálna még az elejére, szép réz csavarokkal. Talán fog kapni. Kicsit ormótlan a kép egyébként, mert a valóságban az oldallap jóval vékonyabb mint a képen nem ilyen bumszli. A logó helyett mondjuk egy szerény Nixie óra felirattal is megelégszem.
Azt hogy érted, hogy a kárpitot mivel csináltam? A kis kezeimmel. Vagy ragasztó típus kell? Vagy hogyan ragasztottam föl? Egy diego-s kárpít ragasztó, azzal bekentem egy spaklival a felületet, és ráragasztottam A lukaknál utánna kivágtam a kárpitot és kész is volt. A fölöst levágtam mindenhol és ennyi.
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Nagyon tetszik! Az elensúly és a tengely hol lesz? Gondolom a tömegközéppontjában forgatod majd, hogy a csapágy bírja.
(#) (Felhasználó 20218) válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szépen halad, gratula! Nekem is van még egy kimaradt Z573M, lehet csinálok belőle 1csöves órát...
(#) Honki válasza hapro hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Nagyon szép lett a dobozolás! Gartula!
(#) janocsi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia!
Először is gratula az eddigi eredményeidhez!
Gondolom, csúszógyűrűkkel oldod meg a feszültségek átvitelét a forgó propellerre. Nagyon kíváncsi vagyok én is a működésére, és főleg a nixie kijelző fényerejére, hogyan fog majd mutatni pl. sötétben ill, világosban.
(#) janocsi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Még valami…
Ha a forgó áramkör tartalmazza a nagyfesz konvertert is, akkor célszerűbb lehet egy forgótrafós áramátvitelt is megvalósítani, mert csak egyfajta feszültséget kell átvinni. Ehhez tudnék egy-két javaslatot adni, hogyan lehet kialakítani a meghajtással együtt.
(#) kaqkk válasza janocsi hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Oké köszönettel elfogadom a javaslataidat .
Következő: »»   87 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem