Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1333 / 3965
(#) Bishop82 válasza airsound hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Jogos, hisz a relék elé is ezért kerül, nem is értem hogy feledkezhettem meg róla. Uraim köszönöm a segítséget.
Az műr biztos hogy N csatornás volt az alany, próbálkozok akkor. Ismerősöm szerint epitaxiális tranyó kéne... ebben lehet valami?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Kár lenne elpazarolni ekkora nyákot és az átkötések is feleslegesek. A nicknevemet ne tedd rá, légyszi.

lpt.lay
    
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Ez nem lenne jó? Itt van a kapcsolások között... Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Ok, bocs.
(#) janikukac hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Ki tudna adni egy inchmilliméteres négyzethálót, amit egyből nyomtathatok?
(#) airsound válasza kabirbody hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szia! Biztos "áthidalás" az amit vettél?
Ha valójban áthidalás lenne, akkor 0 ohm lenne az ellenállása.
Az áthidalás tulajdonképp egy vezetékdarab, egy átkötés.
Tehát nincs ellenállása, vagyis rövid zár. üdv tibi
(#) krisz976 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szia!

Az AB-FET = Active Braking Mosfet

Találtam róla valamiféle rajzot az interneten, csak az a kérdés milyen típusú értékű tranzisztor kell hozzá ami
akár 60A átengedésére képes 6V-nál.

cimg0399q.jpg
    
(#) kadarist válasza krisz976 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Használj logic level FET-eket, mert ezek már kis gate-feszültség mellett is teljesen kinyitnak. Válogass innen. A P-MOS-al leszel bajban, mert kis gate-küszöbfeszültségű típust csak elvétve lehet találni. Ezt láttad már? Bővebben: Link
(#) proli007 válasza airsound hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Hello!
Ha szabad kérni, tudós elődünk iránt érzett tiszteletből a nevét pontosan írjuk le, de minimálisan nagy kezdőbetűvel.. Lenz
üdv! proli007
(#) Mtt591 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
ha vaskloriddal maratok fontos hogy 40-45 fokos legyen?
(#) airsound válasza Mtt591 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nem fontos a hőmérséklet, csak ha meleg akkor gyorsabban mar. Sőt ha melegíted, és rázogatod (rezegteted) akkor a leggyorsabb.
Ezért találták ki azt a maratóedényt, amibe levegőbuborékok jönnek felfele. Így tulajdonképp áramoltatva van a lötty.
(#) Mybuster válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Köszike!! =)
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Jó lenne ha tudnék programozni valahogy már túl kéne esnem a progrmozáson!
(#) kadarist válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Mi a gond azzal az órával? Tele van CMOS-IC-vel, neked meg olyan kell, nem?
(#) Mybuster válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
azzal nincs gond Vicsys re gondoltam!!
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Pedig, csak meg kéne próbálnod... A Watt mester féle mini LPT-s programozó kezdésnek jó lenne. Aztán ha már működik és megy az égetés, lehet komolyabban is.
(#) airsound válasza vicsys hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szeva! Próbáld meg a baji elektronikánál kapható pic égetőt! A kit ára 1200 Ft. Én már évek óta ezt használom. Kifogástalan. Na nem egy nagytudású cucc, de kezdetnek jó. A csomagban minden van (panel+alkatrészek) ami a megépítéshez kell. üdv tibi Bővebben: Link
(#) storm válasza airsound hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Amúgy ha már a programozásnál tartunk, hol kéne elkezdeni tanulni? Mivel kéne kezdeni, hogy belejöjjön az ember?
(#) vilmosd válasza storm hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nezz szet a konyvespolcon! Talalsz konyveket, mintapeldakat, demo panel doksikat. Ezek alapjan el tudod kezdeni a programozast PIC temaban. Ja es kell hozza sok turelem.
(#) airsound válasza storm hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Természetesen az alapoknál: futófény dobókocka stb
(#) storm válasza airsound hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nekem nem az lenne a lényeg, hogy minél több PIC-es cuccom legyen, én inkább átlátni szeretném.
(#) phowwad válasza storm hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Legjobb átláthatóságot akkor kapsz, ha a Microchip által adott minden PIC-re külön megírt PDF dokumentumot elolvasod (angol), abban nagyon részletesen le van írva minden és egy idő után megérted lelke minden kis zugát
(#) airsound válasza storm hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Az az igazság, hogy van egy diplomám. (igaz híradástechnikából) Lassan 10 éve foglalkozom PIC-ekkel.
De be kell hogy valljam, hogy minél többet tudok róluk, annál inkább érzem azt, hogy k..va keveset tudok....
Na nem akartalak elszomorítani, csak azt a közmondást idézném, ami így szól: "jó pap is holtáig tanul"
Szóval jó tanulást, sok sikert! Ha bármiben segíthetek, írj!
üdv tibi
(#) storm válasza airsound hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Igazából azt tudom, hogy nem kis piskóta. Főleg hogy olvasgattam pár írást a PIC-ek működéséről, néha már azis elvette a lelkesedésem. De mindíg visszajön Szóval akkor mit ajánlasz mivel kezdjek?[OFF] Időm mint a tenger és a programok beszerzése se okoz gondot
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
(#) Mybuster hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
hello mindenkinek!

Panel fúrót csinálok lenne egy kérdésem hogy a lap mellé csináljak e egy ventillátort hogy a nyák után maradt port elszívja mondjuk egy zsákba hjogy ne legyen annyi por ja és egy lámpát is raknék rá érdemes e rárakni?
(#) Hurkafej1 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Nagy fényerejű ledeket hány mA-en lehet maximum üzemeltetni? Dokumentumot nem nagyon találtam hozzá, jelenleg 20mA körül mennek, de max 25-öt is adnék nekik. Lehet?
(#) bladika válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Erre a kérdésre így nem nagyon van válasz. Nem tudod a típust? Vagy legalább, hogy hány wattos?
(#) Mybuster válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Már bocsi de általálban nem wattban adják meg ! Akár 10mA is világít mondjuk egy piros zöld led de a kéknek fehérnek 20-25 mA legalább kell tönkremenni nem fog hisz én is 20-25 adok neki!
(#) bladika válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szia!

Ventilllátort szerintem nem érdemes. Túl erős kéne. Ha elszívást akarsz akkor inkább valami feltétet csinálj ahova csak bedugod a porszívó csövét és már mehet is a fúrás. Lámpát viszont érdemes lehet.
Következő: »»   1333 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem