Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1737 / 3960
(#) jandark válasza blackdog hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia.
Jó az elgondolás amennyiben az 50VA teljesítmény elég lesz,a stab ic is elvisz valamennyit belőle.
Ez egy laborasztal trafója ami 3-24v feszültséget ad,általában nem külön tekercsek vannak rajta,hanem csapolással van megoldva,mintha egy 24voltos trafó tekercsén leágazásokat készítesz 3-6-12-18 voltnál..
Kérdés a leendő összteljestmény..
(#) tanulo99 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Nincs, de ha egy szekunderrel több lenne ami egyenirányítva éppen 12 volt akkor egy stabkockát megúszol ugyan ez van az 5 voltnál is de az már nem nagy áram mert szerintem digitális áramkör megy majd róla vagy ic. Attól függ mennyi áram fog folyni a 12 voltos ágon. Ha az is valami vezérlésé akkor lehet stabival is csinálni. Ha főbb tápellátás akkor tekerj fel egy másik szekundert ami pont 12 volt lesz egyenbe. Attól függ megéri-e? Bár így profibb.

Jandark: Megelőztél de az is jó ha egy szekunder van és meg van csapolva. Még egyszerűbb és akkor 24 vac a két vége között meg valamennyi az 5 voltnak meg a 12-nek ami egyenirányítva pont annyira jön ki. Ha nagyon stabil kell akkor még azokat stabilizálni is lehet de az már nem fűt annyira mint 5 volt a 17 ről 12 re mert 5 ampernél 5 volt az 25 watt. Ami nagyon fűt...
(#) blackdog válasza jandark hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Az összteljesímény az elegendő, de van belőle nagyobb is.
24VAC oldalon max 100 mA (optocsatolók); 12DC oldalon 500-800 mA (relék, ledek), 5VDC oldalon max 50-100 mA (MCU).
(#) tanulo99 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Módosítottam a hsz-emet csak hogy elolvassátok...
(#) blackdog válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Pont a nagy disszipációt akarom elkerülni ezért a 24VAC kört nyersen használom.
A 12VAC-ból stab kockával előállítom a 12VDC-t és ebből az 5VDC-t. Itt nem tudom mennyire melegedne a stab IC.
(#) tanulo99 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Hát annyira nem melegedne de én csapolással oldanám meg úgy hogy pont 12 meg pont öt jöjjön ki egyenirányítás után...
(#) (Felhasználó 1947) válasza vidra8 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Vonalmeghajtó erősítő.
Ha rákeresel, rengeteg találatot, És IC tipust találsz.
Pl: SSM2142 stb.
De egy egyszerű szintemelő erősítővel is megpróbálhatod.NE5532 stb.
(#) fjani20 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy egyenáramú generátorom (dinamo) 12V 16A, és szeretnek egy egyszerü feszültségstabilizátort hozzá egy 12V-os auto aksi töltesere de nem tudom hogyan kell.
A genarátor kepes akkár 40V leadására is magas fordulaton.
Kérlek segítsetek.
Elöre is kösz.
(#) kadarist válasza fjani20 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
Itt a jó topik a kérdésedhez.
(#) jandark válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Természetesen jó az egy szekunder is.Azért is írtam meg a trafó mivoltát,mert így egyértelmű.
Erősítőhöz,előfokhoz szoktak tenni független tekercseket.
Ide talán megfelel..
(#) jandark válasza blackdog hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Értem..
Csak ötletként,az asztali dvd lejátszók (némelyik)-e olyan kapcsolóüzemű tápot tartalmaz amiben van 24 -12-5volt stabilan.
Esetleg ez is egy lehetőség...
(#) vidra8 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Köszi a válaszokat.
Mindjárt rákeresek, de igazából az is érdekel, hogy nem kell valami védelem ha a laptopomat összekötöm az erősítőmmel és mondjuk max. kakaón hallgatom?
(#) kadarist válasza vidra8 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
Attól ne félj, hogy az erősítő "visszadolgozik" a laptopra, tehát ilyen értelemben nem kel védelem. Használj jó minőségű, vastag árnyékolt kábeleket és akkor teljesen jó hangzásod lesz. De az igazán korrekt megoldás ilyen távolságokra a szimmetrizálótrafós, földfüggetlen átviteli megoldás lenne.
(#) _vl_ válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Az "itthon megvétel + repülőztetés" nem biztos, hogy a legjobb ötlet. Mondjuk hidrogénperoxidot vagy sósavat akkor se vinnék fel a repülőre, ha nem tiltanák. Mindkettő elegendő galibát tud okozni, ha kiszabadul. Ha jó szívvel végiggondolom, én személy szerint a nátriumperszulfátot se vinném fel. Egészen pontosan nem szívesen ülnék olyan repülőn, amin ilyen anyagok laknak, akár engedélyezik, akár nem.
Ezért jó a rendelős megoldás: mások oldják meg valahogy, hogy az anyag eljusson hozzám (persze ha nem vállalják, akkor gond), legyen az ő felelősségük.
Amúgy néztem neked helyben elérhető cuccokat.
Nátriumhidroxid Nátriumperszulfát Vasklorid
(#) fjani20 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia.
Nem tudsz véletlenül egy kész rajzot vagy tervet???
amit küldtél azt nem nagyon értem és nem jók benne a linkek.
Köszi.
(#) speed008 válasza vidra8 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Üdv!
Nyugodtan kössed össze őket. A kötéshez használj jó minőségű kábelt, különben nagy háttérzajt felvesz ekkora kábel.
Az előerősítő szerintem nem igazán szükséges, bár lehet javíthat a dolgon, de a rádiós erősítőnek is van előerősítője, a laptop általában nagy jelet ad ki. Ha a jel mégis kevés lenne, keress valami egyszerű előerősítő modult.
A hangkártyának ennyit bírnia kell.
A tökéletes hatásért a jelet szimmetrizálni kellene, a zaj elkerülés végett, de az kétszer annyi kábelt is jelent. Valószínűleg elég jel lesz a kapcsolathoz, ha jó kábelod van kevés zajjal megúszhatod.
(#) Adam87 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy autóhifiben kissé jártasabb vagyok mint másféle elektronikában. Tehát az lenne a kérdésem hogyha veszek egy pc tápegységet mondjuk 400w-osat arra rá lehet e kötni egy autó erősítőt és arra hangszórót vagy egy mélynyomót?

Köszönettel
(#) reloop válasza Adam87 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia! Rákötheted. Azt vedd figyelembe, a 400W-nak csak egy részét tudja a táp 12V-os része. Témája.
(#) Adam87 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
mondjuk ha egy 4Oh-os erősítőt kötök rá, ami névlegesen 3000 w ot tud (4Oh-on), akkor kb mekkora teljesítményű táp szükséges.
Illetve stabilan 12v ot ad kifele a tápegység?Tehát baja nem lehet a rákötött termékeknek?
Előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza Adam87 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
3000W-ot? Akkor egy 3500W-os táp elég lesz.
(#) lóri hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok! JANI írta régebben: "Egy soros biztosíték és a 400V-os varisztor beépítése szinte kötelező,
még a legegyszerűbb kapcsolásnál is! " Csinálok egy termosztátot,amiben van egy relé,ami 230V-os motort kapcsolgat. Kell-e a relével kapcsolt 230-után varisztor,és soros ellenállás,vagy bizti? Azért kérdem ,mert sok helyen láttam.Pl. itt: Bővebben: Link
Köszi:Lóri
(#) Adam87 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
bocsi megszaladt nem 3000 hanem csak 300watt akart lenni.
(#) janikukac hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Philips SHP-2500-as fülesem, aminek az egyik oldala alig szól, illetve a dróton lévő hangerő-poti totál recseg, ezért át szeretném drótozni, de nem tudom hogyan essek neki, mivel nem látom hol lehet szétszedni. Ki mit ajánlana? Bővebben: Link
Várom azok jelentkezését akik szedtek már ilyet szét, vagy van nekik is, és tudják. Én ezt több mint két éve, a nap 24 órájába itthon nyüstölöm.
(#) Balaa16 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
Ahogy köbzoli is mondta: vedd le a fülpárnát, akkor hozzáférsz a hangszóróhoz.
Üdv! Balázs
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Az oké, de nem tudom hogyan. Nem látok alá.. Esetleg ha egy móricka ábrával segítenétek..?!.
(#) speed008 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Üdv!
A poti recsegését kontakt spray megoldja.
A fülpántot csak fogjad meg egy olyan helyen, ahol meg tudod húzni. És húzzad ki a vájatából, majd szépen szedd le körbe, mint a gumit az abroncsról.
Nekem is ilyen fülesem van.
Nem lehet, hogy csak a csatlakozója rossz és azért nem szól az egyik oldal? Lehet, hogy csak azt kellene cserélned.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Itt a javított.
(#) janikukac válasza speed008 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Nem hiszem, de ha az is, akkor is le szeretnék metszeni az 5m kábelből.
De még sajnos mindig nem értem ezt a levételt, vagy ennyire érthetetlen vagyok? ..
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
De mit értetek a fülvédő alatt. Meg mi az a fülpánt? Ezeket nem értem.
Van a puha rész, ami a fülemre megy, meg a belseje ahol a szivacs van. A belseje bőrözött, illetve a külső puha rész széle is. Namost azt a külső részt kell elkülöníteni a szürke PVC résztől? Attól félek szakad, vagy törik.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Á, megvan. Csak hogyan rakom azt majd vissza...?!...
Következő: »»   1737 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem