Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2063 / 3975
(#) hpsamsung8 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Köszi a válaszod
(#) Antesz8482 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy érdekes kérdést hoztam Nektek, remélem tud rá valaki válaszolni.
Szóval, adott egy billentyűzet, sima PS2-es, meg lehet -e oldani valamilyen módon, hogy pár billentyüt kivezessek belőle? Müanyag fóliára van nyomtatva az áramkör, és nemtudom miként lenne kivitelezhető... (probáltam forrasztani, de az nem járható)
A dolog lényege annyi hogy van egy virtuális dob program, melyet szeretnék ugy üzemeltetni, hogy rendesen ütővel ütök valami lapot, amin fémlemezek zárnának ütéskor, ez már házi barkáccsal megoldható, a gondot a kicsatlakozás okozza .
Régen még meg tudtam csinálni egy házi kormányt váltóval a ColinMcRae Ralley-hoz, de akkor még nem ilyen volt a billentyüzet Ott egy fűnyíró kereke volt a kormány, és pár 6-os csavar az érintkező stb, de ez most már meghaladja a fantáziámat ...
Ha valaki érdemben tud segiteni azt nagyon megköszönném ! Üdvözlettel: Anti
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) jog27 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy vezeték nélküli kapucsengő beltéri egységének (ami zenél) kb. mekkora lehet az áramfelvétele? Tudom, ez az ahány féle annyi szám kategória, de mégis kb.? 3db ceruzaelem van benne. Csak azért kérdezem, mert egy dugasztápról szeretném hajtani és tudnom kellene, hogy kb. mekkora teljesítményűt keressek.
Köszi szépen!
(#) nedudgi válasza jog27 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Nem tudok olyan kis dugasztápról, ami nem lenne elég a feladatra. A probléma inkább a feszültség, mert a dugasztápok nem arról híresek, hogy feszültségük megfelel a ráírt adatnak. A legjobb egy 7805 stabilizátort a szükséges kondenzátorokkal használni a dugasztáp után.
(#) kadarist válasza jog27 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Szia!
Mérd meg! De szerintem a legkisebb teljesítményű is teljesen megfelelő lesz a számára.
(#) Zaustuv hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Üdv!

Az AUX portról először router-modem összekapcsolásánál hallottam, viszont nemrég láttam, hogy az audió berendezések pl. 3,5 mm-es jack kimenetére is ugyanez van írva. Én nem tudom elképzelni, hogy a kettő ugyanaz lenne, ugyanis a routert-modemet összekötő konzolkábelen digitális az adatfolyam, hangszóró/fülhallgató felé viszont ez nem volna kellemes...
A két rövidítés teljesen más, esetleg digitális adatátvitelre is használják az audió kábelt a jack csatlakozós interfészen? Segítsetek légyszives!
(#) nedudgi válasza Zaustuv hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Az AUX az auxiliary rövidítése, ami kiegészítőt jelent.
(#) Zaustuv hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Szóval ezt gyártó és eszköz válogatja, hogy mire használható ez a port? Lehet akár periféria, akár kommunikációs interfész is?
(#) nedudgi válasza Zaustuv hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Igen, bármi lehet, a gyártó dönti el.
(#) Zaustuv hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm, nedudgi. Így már világos minden
(#) wallair hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezzel: Fénycső 6-12V-ról mekkora (Watt) fénycsövet tudok meghajtani? (Azt tervezem, hogy szivargyújtóról kapná az áramot.)
Köszi a válaszokat!
Üdv
(#) Davidd hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok! Kellene nekem egy ontarto kapcsolasi ami egy bizonyos ideig megtartja magat. Pontosabban egy monostabil kellene. A feladata az lenne hogy egy power led[3w] bekapcsolas utan kb fel orat kellene vilagitson utanna pedig hogy kapcsoljon ki. A tapfeszultseg 5V 1A[telefontolto]. De rendelkezesemre csak tranzisztor all meg ne555. Meglehet oldani egy ne555-el ekkora tartast?
(#) resystance válasza Antesz8482 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Üdv! Sajnos nem tudok így hirtelen megoldást a problémádra, de nagyra becsülöm, amit csinálsz. Én is mindent megcsinálok magamnak, ami kell. Gondolom több mindent meg tudsz oldani, mint az összes ismerősöd összesen. Próbáltál már rákeresni a kérdésre a neten? (Persze angolul.)
(#) BEMcorp válasza Antesz8482 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Esetleg megpróbálhatnád ellenállásmérő műszerrel visszakövetni a gombok csatlakozását, ahogy a vezérlő panelre befutnak a fóliáról a vezetősávok. Mátrixban vannak kötve, de szerintem ellenállásmérővel ki tudnád mérni, hogy melyik két sávot zárja össze. És ott a panelról (ahol a normál panel és a fólia találkozik) ki is tudsz talán csatlakoztatni vezetékkel a külső egységedhez.
(#) proli007 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Mert mindig elfelejtitek..
- Használni a keresőt, mielőtt kérdést tesztek fel.
- A "Kezdő kérdések" nem arról szól, hogy ki kezdő amatőr, ki nem, hanem a kérdés szintje tartozik a kezdő témába.
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Hello! Fél órát már nem szokás 555-el időzíteni. Egy kivételt mutatok, ezzel azért megoldható. (De nem egy 555-el, vagy az első astabilt, tranyókkal kell megoldani.) üdv!
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
El is mentettem a rajzot. Ne556-al ki is vitelezem holnap megtervezem hozza a panelt. A kerdesem az lenne hogy ennek magas vagy alacsony a kimeneti jelszintje amit tart fel oraig? Mert egy tranzisztort tennek akkor a kimenetre ami kapcsolja a ledet. A 3W os ledet kell kulonosebben huteni? Ha igen hogyan tudom felfogatni?
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Természetesen magas a kimeneti szint késleltetés alatt. (Led hűtését kérdezd a teljesítmény Led-ek topikjában.)
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Oke koszonom szepen. Fejlemenyekkel majd jelentkezem mas temakban.
(#) Antesz8482 válasza resystance hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Köszi! Igen jól látod a dolgot, igyekszem amit tudok megbarkácsolni. Mikor sikerül nem kevés forintot tud fogni az ember fia. Sajnos nem tudok más nyelven csk magyarul, ezért nem kerestem a google-ban.
BEMcorp: megprobálom, de kell keressek egy másik billentyűzetet, ugyanis a tegnapiról "leforrasztottam" az érintkező felületeket. Délután keresek egyet, és akkor innen megyünk tovább.
Üdvözlettel: Anti
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) Csupasz hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok
Szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki nekem egy egyszerű ötletet adni.Van egy Led, ami világít Egy PIC kiad egy 5V-os kapcsolójelet, ekkor a világítónak el kell aludnia,és egy másiknak kigyulladni.Ablakdiszkriminátorra gondoltam, de hátha van valami egyszerűbb megoldás....
Köszönöm
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Egy jelfogó váltó (morze) érintkezővel megoldja a problémát?
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Valami elektronikus megoldást szeretnék inkább...
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Úgy érted, félvezető alkatrészekből? Milyen LEDről van szó?
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
RGB,és a kék világít folyamatosan, majd a kapcsolójelre a pirosnak kellene kigyulladni.
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A piros nyitófeszültségén a kék meg se nyikkan. Egy tranzisztoron keresztül a kékkel párhuzamoson kötött piros elviszi a szuflát, világít. A kék meg elhallgat.
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Köszönöm.Ez így eszembe nem jutott volna!
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Annyi a megkötés, hogy a tranzisztor biztosan telítésbe menjen a kapcsolójel hatására.
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
5V esetén milyen ellenállást használjak?
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A piroshoz kell méretezni, 20mA esetén legalább 180 Ohm jó lehet
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
Következő: »»   2063 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem