Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2159 / 3961
(#) mikrokapcsolo válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Egy diódán kb. 0,6-0,7V esik, így egy darab is elég, hogy 3,3V alá vidd a tápfeszt.
(#) vladcepes válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Köszönöm.És melyiket rakjam be? 4148? vagy 4007-est? Ezt a két fajtát találtam.
(#) mikrokapcsolo válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szerintem az 1n4007-est, mert az nagyobb áramot bír, mint a másik.
(#) vladcepes válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) vladcepes válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Végül vennem kel Feszültségszabályzó IC-t mert az adapter amin 3,7V ot ír majdnem 9V jön ki rajta.
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
sziasztok még nagyon kezdő vok az elektronikában szóval az a kérdésem lenne ha van egytalo aksim egy potméter azt hogy lehetne megcsinálni hogy ha a potméteren egy picit állitok már a led is egy picit világit valami tranzisztort kell ilyenkor betenni?
(#) zsolti900 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok! Adott egy 12voltos akkumulátor. Hordozhato telefon töltőnek szeretném használni. Ha erre rákötök egy szivargyújtós töltőt, tölti a telefonomat ugye. De ha merül ez az akkumulátor mondjuk 10v-ra, akkor már elméletileg nem tölti a telefonomat. Milyen alkatrész beiktatásával érhetem el, hogy töltsön egészen addig amíg teljesen le nem merül?
(#) pucuka válasza zsolti900 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Ha 10 V, akkor már lemerült az akumlátorod. Ha tovább meríted, tönkremegy. A szivargyújtó töltő ilyenkor még vidáman végezné a dolgát, de az akku védelmében már le kellene kapcsolódnia.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza zsolti900 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Tölteni minimum 5V-ig (illetve egy kicsit felette) tudsz, mivel gondolom, hogy az autós átalakítódban egy 5V-os stabIC van, ahhoz, hogy 5V-ot adjon, nagyobbnak kell lennie a bemenetnek; körülbelül 7V. Eddig tudsz vele tölteni.
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Tégy egy kis terhelést, mindjárt leesik a fesz., állítsd be a 3.7V-ot, és aztán sorba dióda.
(#) storm hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék összerakni egy mozgásérzékelős kapcsolást, ami annyit csinál hogyha a mozgásérzékelő jelez, akkor egy ne555-tel megvalósított monostabil multivibrátor húz egy relét, aztán fél óra múlva elenged. Összeraktam szimulációba ott működik is, de a problémám az, hogyha mondjuk kap egy impulzust a 0. percben meg a 15. percben is, akkor nem indul újra a számlálás hanem a 30. percben elejt a relé. Viszont nekem ezesetben a 45. percben kellene hogy elengedjen remélem érthető. A valóságban is így működik vagy ott nincs ilyen probléma?
(#) laszlo raduj válasza pjg hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
A ventis csillárokban van olyan kapcsoló, egyesekben 2db is.
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok azt szeretném megtudni hogy multiméterrel a tranzisztor emitterét és collektorát hogyan mérem ki mert a bázisnál pl: rárakom a pozitivot a középső lábra és a negativval mind két felén mérek ott lesz a bázis ,de a másik két lábon mindig nullát mutat a műszer akkor a tranzisztor zárlatos?
(#) krisztian990621 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
okés köszi
(#) pucuka válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Igen, ez kollektor emitter zárlatos. kuka
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Hát csak azt nem értem hogy lenne zárlatos mikor újan vettem és még nem is használtam.Nekem a BC 546b npn tranzisztor lábkiosztása kellene.
(#) kadarist válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Beírtam helyetted.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) krisztian990621 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
köszönömmondat vége írásjel

Ha nem okoz nehézséget, nyomd meg a shift gombot mondatkezdéskor.
Köszönöm!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) pucuka válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Nem keverted össze véletlenül a nullát a végtelennel, ohm mérő állásban?
Kollektor emitter között két szembe kapcsolt dióda mérhető, aminek meglehetősen nagy a mérhető ellenállása, így értéket csak MOhm állásban mérhetsz. Mivel a két dióda nem egyforma, eltérő értéket kell mérned fordított polaritással.
(#) elektro777 válasza krisztian990621 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Ha kimérted, és a B-E és a B-C közt a diódavizsgáló megfelelő értéket mutatott, és minden más esetben szakadást mértél akkor a tranzisztor nagy valószínűséggel jó és ha van a multimétereden hFE mérő (áramerősítési tényezőt mér) akkor csak annyi a dolgod hogy a tranzisztort helyes lábkiosztásával bele helyezed és ha nagy értéket mutat (álltalában 50-500) akkor a tranzisztor jó. Ha meg ismeretlen tranzisztort mérsz tehát nem ismered se a lábkiosztását se a típusát, akkor meghatározod a Bázist úgy mint ennél, ugye amennyiben PNP lenne akkor a bázis lenne a negatív mérővezeték és ahhoz képest fogsz mérni értéket a másik két kivezetésen, és ha megvan bázis innen már csak két mérést kell elvégezni a hFE mérővel, amelyik mérésnél nagy értéket mutat a műszer az a helyes lábkiosztás.
(#) riddler17 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudom,eléggé kezdő kérdés de már sehogysem tudok rájönni,hogy is működik...
Van itt ez a kapcsoló. Van neki "+" "A" és "föld" kivezetése.
Amire használni akarom:
-ha be van kapcsolva,akkor világítson benne az izzó,egyéb esetben nem.
Ahogy elgondoltam bekötni: "+"-ra a "+" tápfeszt, "föld"-re a földet. Ekkor ha bekapcsolom,világít az izzó. Amit működtetni akarok, annak a +ját a "+"-ra a földjét pedig az "A"-ra. De akkor a + és az A közt 5-6V van a 15V-ból. Tettem be akkora ellenállás,hogy az izzóra kb 10V jusson.
Valaki szánjon meg egy egyszerű rajzzal,mert már megőrülök :S

Ui.: kisípolgattam már multival,de így se értem :S
(#) eyess válasza riddler17 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Mivel két állású a kapcsoló ez , azt jelenti , hogy ha mondjuk felkapcsolód akkor be , ha lekapcsolód , akkor ki kapcsolást tudsz vele végre hajtani.Viszont , azt nem írtad , hogy milyen világító alkatrész van benne led , vagy rizs szem izzó ?Mert nagyon nem mindegy.
(#) riddler17 válasza eyess hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Nem LED-es,hanem rizsszem izzó van benne.
(#) Matyesz hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy balance potmeternek pontosan milyen potmetert érdemes használni, és azt hogy kell bekötni?

Köszi:Matyi
(#) laszlo raduj hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Újra egy alkatrész, működő képes, UPD16312 (CS16312EN) , arra kernelek hogy 2 mondatba írjatok le nekem hogyan tudnám szóra bírni, a környezete , és PIC nélkül.

A tápokat azt tudom hova kössem, inkább a vezekléssel van meggyűlve a bajom.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) mindenes válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Üdv.
Idézet:
„nekem hogyan tudnám szóra bírni, a környezete , és PIC nélkül.”
uC vagy uP nélkül sajnos sehogy.
(#) Matyesz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Köszi!
(#) laszlo raduj válasza mindenes hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Idézet:
„uC vagy uP nélkül sajnos sehogy.”


És az mi??
(#) laszlo raduj válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Idézet:
„SPI kommunikációnak”


Ez szinten túlhaladja a tudásom, nem kell hogy értelmes dolgokat mutasson a kijelző csak valamiket, krikszkrakszok is jók, mind terminátorban .
(#) pucuka válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Mikrovezérlő, PIC, AVR, stb.
Meglehet oldani enélkül is, kapcsolókkal, csak meglehetősen babrás. Ezért írta simpi, hogy nézz utána az SPI komunikációnak.
Következő: »»   2159 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem