Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2331 / 3965
(#) gernerakos hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Miért zöld a nyáklapok többsége?
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 21, 2014 / 1
 
Hello! Miért piros a kék szilva? Mert még zöld!
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Szemnyugtató és jól elkülönül a környezetétől.
(#) Bakman válasza brato hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Igen, lehet vele annyit is kapcsolni, bár ez egy analóg (de)multiplexer. Konkrétabban szabad tudni, mit akarsz kapcsolni?
(#) brato válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Néhány miliamperes külömböző feszültségeket kell egy ic lábára kapcsolgatni.
(#) Bakman válasza brato hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Akkor hajrá!
(#) tiborjan válasza proli007 hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Akkor hogy döntöm el, hogy most jó a trafó avagy sem? Ha leföldelem a fém külsőt nem fog lekapcsolni a fi relé?
(#) Balu12 hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Nem tudnátok nekem valami egyszerű ledes kapcsolást?

Nagyon kezdő vagyok, vannak ledjeim ellenállásaim stb.

Esetleg olyat hogy a ledeket USB ről lássam el árammal?
(#) nedudgi válasza tiborjan hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Ellenállásmérőd van?
Mérj ellenállást a vasmag, és a primer, illetve a szekunder között. Ha van valamilyen vezetés, akkor a trafó rossz, vagy rosszul mértél. Ha nincs, akkor váltóáramú állásban kapaciítv csatolással mértél valamilyen feszültséget.
Ha leföldeled a fémházat, és leold az érintésvédelmi relé akkor rossz, vagy rosszul kötötted be. Ha nem old le, akkor jó, vagy rosszul földelted.
(#) qwertzuiopőú hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
A képen látható módon szeretnék összerakni egy Jack-elosztóval egy TV-t, egy PC-t, és egy 2.1-es hangszóró settet. A kérdésem az volna, hogy így kötve a TV-ből érkező áram nem nyírja-e ki a Hangkártyámat, és fordítva?
( Az osztóban azért két drótnál több lenne (3 db xD), de ez csak egy sematikus rajz)
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014

Névtelen.jpg
    
(#) abcdabcd válasza qwertzuiopőú hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Esetleg egy kapcsolót rátenni? Bár tudom, akkor kézzel kéne átkapcsolni... vagy legalább valami ellenállásokon keresztül közösíteni a jelet, nekem a tippem így elsőre 10kOhm sorba, minden ágban... bár nem tudom lehet másnak más ötlete van az értékkel kapcsolatban... vagy az egésszel úgy általában
(#) vicsys válasza qwertzuiopőú hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Akkor ha jól értem, te nem elosztani, hanem keverni szeretnéd. Csinálhatsz egy passzív keverőt. Bővebben: Link Bár, az, hogy mi jön ki a TV-dből, csak te tudod...
(#) aroxol hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy áramkör ami 4.6V-al működik. Ezt a tápfeszültséget mc34063 állítja elő egy 12V 4.2Ah
akkumulátorból. A kérdés az lenne hogy ha 6V 4.2Ah akkut használnék akkor kb. mennyivel csökkenne a használati idő? Tudom hogy elvileg felére mivel teljesítményben a fele, de gondolom a veszteség nem akkora 6V-rol mint 12V-rol.
(#) Bakman válasza vicsys hozzászólására (») Jún 22, 2014 1 /
 
Ezen a rajzon RCA közösítés van, a kérdező pedig Jack-ben gondolkodik, mellesleg az sem jó, erősítőkben nincs Jack bemenet. Van Jack - RCA átalakító kábel, de általában nem az igazi a dolog, lévén a fejhallgatókat árammal, míg az RCA bemeneteket feszültséggel kell vezérelni.

Két Jack kimenetet összekötni nem egészséges, persze lehet, hogy egyiknek sem lenne baja, de a lehetőség benne van. Marad az átkapcsoló.
(#) bbalazs_ válasza aroxol hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Ha nincs lenyeges aramfelvetel (tobb szaz mA), akkor nem kell a hatasfokkal foglalkozni, kb. fele lesz, papirforma szerint. Esetleg annyi, hogy a 12V-os cuccot jobban lemeritheti az aramkor, ha nincs vedelem, igy az virtualisan hosszabb ideig ment eredetileg.
(#) nedudgi válasza aroxol hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Ha 34063-at használsz, a veszteség 6V esetén magasabb, mint 12V esetén. Alacsony áramfelvételnél 6V akkunál megfontolandó egy LDO használata is.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014
(#) aroxol hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) qwertzuiopőú válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Akkor hogyan tudnám megoldani kapcsoló nélkül?
(#) Bakman válasza qwertzuiopőú hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Milyen bemenetek vannak az erősítőn és milyen kimenetek a számítógépen illetve a TV-n?
(#) qwertzuiopőú válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Csak Jack a jó. Valami bonyolultabb kapcsolás nincs erre?
(#) proli007 válasza tiborjan hozzászólására (») Jún 22, 2014 / 1
 
A transzformátorokat szigetelésvizsgálóval szokták ellenőrizni, primer-szekunder, és primer-vas között.
De ennek hiányában feszültségmentes állapotban ellenállásmérővel megmérheted ezen pontok közötti ellenállást Ha a 20Mohm tartományban sem mutat semmit, akkor várhatóan jó lesz és folytatható a vizsgálat.
A védőföldhöz képest egy soros izzón keresztül (hogy még hiba esetén sem legyen zárlat), hálózatra kapcsolt primerrel mérhetsz váltóáramot, a szekunder és földelés, valamint a Vas és földelés között. Ha így néhány mA-nál nagyobb áramot nem mérsz, akkor a FI relét sem fogja leverni. Méréskor a primer feszültségpontjait célszerű megcserélni, és úgy is mérni.
De ha van FI reléd, akkor földeld le a vasat, és kapcsold hálózatra a trafót. Ha hiba van, úgy is leveri. Itt is célszerű második menetben a primer kapcsait felcserélni. Szekunder földelésével is próbálkozhatsz.
De a méréseidből számomra úgy tűnik a trafód jó, csak a műszer nagy belsőellenállásának figyelmen kívül hagyása adott okot az aggodalomra.
(Ha a fázis és nulla közötti mérési eredményt összeadod, akkor nem jön ki a 230V. Ebből jó eséllyel csak a kapacitív áramot mérted. Mert ha galvanikus kapcsolat lett volna valahol a primer-szekunder között, akkor az összeg kijött volna.)
(#) Bakman válasza qwertzuiopőú hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Ha az erősítőn az RCA bemenetet használod, jó lehet egy 4066-os IC-vel készített kétcsatornás bemenetválasztó. Ebben négy analóg kapcsoló van, elég is lesz. Igaz, ezt majd kapcsolgatni kell valamilyen módon.
(#) qwertzuiopőú válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Mondom, mindenhol jack van...
(#) Gattoahigh hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Üdv!
Van egy egerem és megpróbáltam kicserélni a mikrokapcsolókat mert kezdték felmondani a szolgálatot. Sajnos mire sikerült kiforrasztanom, addigra a nyák kicsit felpuposodott a hőtől és a lyuk körüli "gyűrű" amihez az ón diffundálna a három lábból kettőnél lejött a nyákról. Szerintetek orvosolható valamilyen formában vagy dobhatom ki?
(#) eSDi válasza Gattoahigh hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Üdv!

Lekaparod az oda menő vezetősávról a lakkozást és egy darab dróttal odaforrasztod.
(#) Bakman válasza qwertzuiopőú hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Az erősítő bemenete is Jack? Érdekes. Ha lehetne tudni, milyen impedanciájú az erősítő bemenete, könnyebb lenne tanácsot adni. Legrosszabb esetben marad a mechankus váltókapcsoló.
(#) qwertzuiopőú válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ez csak egy Genius márkájú PC hangszóró szett
(#) reloop válasza qwertzuiopőú hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Rajzoltam neked egy dobozt. A TV-t és a hangkártyát egyesíti.

Doboz.gif
    
(#) Leaslie hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Félve teszem fel a kérdésemet itt is (reméljük nem lesz megint törölve a moderátor által)
Tehát, csináltam egy kis hangzásjavító kapcsolást amit alul mellékelek is.
Viszont valamiért semmi hang nem jut át rajta. Akármit csinálok a potméterrel is.

Értékek:
Rbem: 1M
Rsource: 2,2K
Cs: 2nF
jFET: tranzisztor
Cki: 1uF
jFET: BF244A

Ötletek esetleg, hogy mi lehet a gond?
(#) reloop válasza Leaslie hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Szia! Vizsgáld meg az áramkör egyenfeszültségű működését! Mekkora a telepfeszültség, valamint a source és a drain feszültsége testhez képest? Add meg mekkora a poti ellenállása!
Következő: »»   2331 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem