Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Köszönöm szépen. Igaz hogy egy skicc de már itt fekszik a gyárilag elkészített cucc előttem amiről másoltam, illetve fel vannak tüntetve egy táblázatban a kimenetre vonatkozó értékek.
Kadarist, hogy lehetne megállapítani a valós értékét?
Biztos,hogy nem,de ha van benne ilyen színkódú ellenállás akkor meg tudom nézni,mert a képen lehet látni a színeket,ha nem is az egészet.
A színkód ha segít: a két végén 1-1 sötétbarna gyűrű, a közepén dupla gyűrű, de sajnos a színe már nem látható.
Ez nyilván csak egy áramlökés-csökkentő ellenállás ami a kondenzátorok miatt van beépítve próbáld ki egy 10 ohm-al pótolni, de felmehetsz magasabb értékre is, mindaddig, amíg nem csökken a villogás fényereje ill. frekvenciája. Használj legalább 2W-os ellenállást (a bennlévőnél nagyobbat)! Azt nézd meg, hogy a nyákon van-e zárlatos (nulla ohmhoz közeli) alkatrész.
Hello!
Astabil 555 kimenetén RC körrel lehet háromszög (megközelítő) jelet levenni? 20 V táp, 12V-os zénerrel lefogva. Válaszokat köszönöm Szerk: pwm-nek kell, ha fix frekihez kitöltési tényezőt tudok változtatni az is jó lenne. A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
Szia!
Az astabilon már eleve van háromszög, amit egy erősítő segítségével felhasználhatsz. Bővebben: Link. A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
Köszönöm, akkor a kondenzátor + kimenetét lecsapolom, akkor meg lesz a haromszögjelem? Ha egy komparátorra ráviszem, adok neki egy Vrefet egy potméterrel, akkor elérem a kívánt kitöltési tényező valtozást? Ha indulásnál fokozatosat szeretnék teljesítményt növelni(növekvö Vref pár secig) nagy időállandójú RC kört beköthetek?
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
Az 555-el közvetlenül is lehet PWM-et előállítani, nem kell külön áramkör. Bővebben: Link.
Sziasztok!
GU 5.3 LED,12 V, AC. Üzemeltethetem autó akkumulátorról közvetlenül rákötve?
Helló!
Ezen kapcsolásban látható HA17555-es IC eltér valamiben egy sima 555-től? Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
Igen, mert ő nem bipoláris tranzisztorokból van felépítve, hanem CMOS-tranzisztorokból. Bővebben: Link.
Ha 12V-os az akku (és nem 24), akkor simán.
Persze, hogyne!
Rendben, köszi!
Köszi, azt hittem az egyenáram váltóáram különbség miatt nem lehet.
Köszönöm. Cont-ra kapcsolt kondenzátor értéke mennyire fix általában vagy az miért lenne felelős? Nincs itthon 10n-esem :/.
Nem kritikus az értéke, mert csak hidegítést csinál. Van olyan rajz, ahol be sincs kötve kondenzátor.
DVD lejátszóból az imént forrasztottam ki egy VS0038 IR vevőt.
38khz-hez megfelelő lehet vajon? TV távirányító jelét kéne hogy vegye. Illetve hogyan tesztelhetem legegyszerűbben mielőtt beépíteném áramkörbe hogy működőképes-e?
Van még egy kérdésem: az 555-ös IC-nek a 4. (reset) lábára mekkora kerámiát tanácsos tenni?
Bővebben: Link
Sziasztok!
Olvastam a Delta T tekercsről, nincs sok infó, de a lényeg, hogy a tekercsekben körüljáró mező kerületi sebessége nagyobb legyen, mint a fénysebesség. Egy 1 méter sugarú elrendezésnél ~50 THz-re lenne szükség.[/i]) Magam akarok meggyőződni, hogy tényleg történik-e valami különleges effektus (a térben lévő anyagok enyhe tömegváltozása ... stb.) . Ezért néhány THz frekvenciájú áramot kellene előállítanom. A segítségeteket a nagyfrekvencia előállításában kérem! Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
Remélem próbálkozásod sikeres lesz és végre teleporttal mehetek majd dolgozni!
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
Amekkorát nem szégyellesz.
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy miként lehet meghatározni azt, hogy egy egyenirányító Graetz hídon mekkora feszültség esik? Láttam már mindenféle értéket 0,5 és 2 V között. Vagy ez ennyire nem egyértelmű dolog? Kellene egy erősítőhöz trafót szereznem, de nem vagyok biztos benne, hogy mekkora szekunder feszültségre lenne szükségem, hogy szimmetrikus 38V-ot tudjak csinálni. Illetve még az is kérdés lenne, hogy ez a feszültség mennyire fog visszaesni a terhelés hatására. Elméletileg a trafó terhelhetősége majdnem duplája lesz, mint az erősítő áramfelvétele.
Köszi!
Ketté kell választani a dolgot.
Létezik a Graetz kapcsolás, amelyik 4 külön diódából csinál egyenáramot. Ezenkívül létezik a Graetz "híd" ami 4 darab diódát tartalmaz. Ennek előnye az egyszerűbb bekötés. Gyakorlatilag csak normál szilíciumdiódákból áll. Különálló diódák esetén lehet Schottky, germánium, illetve bármilyen diódát alkalmazni, ilyenkor alacsonyabb feszültségesést is el lehet érni. A Graetz kapcsolásban az áram mindkét periódusban két-két diódán folyik át, két dióda nyitófeszültsége a feszültségveszteség. A 0,5V-t nem tudom hol írhatták le, de eléggé ritka eset. |
Bejelentkezés
Hirdetés |