Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   362 / 3960
(#) Sir-Nyeteg válasza besi99 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Lehet, de ha valaki megkérdezi hogy mit építettél, akkor azt mondod, hogy változtatható feszültségű tápot.
Nem pedig azt hogy vált fesz tápot negatív fesszel, így kimenet lehet 0 is, és túláramvédelem 2n 3822-es tranyóval, meg megugrásvédelemmel 2n5640-es fettel, meg hővédelem MBR10100 shottky diódával...
Csak simán vált fesz táp.

Ha érdekelné szegén gyerkőcöt a sok sok rizsa, akkor venne egy főiskolai könyvet, és bemagolná a 40 oldalas leírást a tekercsekről. Nem hiszem hogy ez a vágya
(#) besi99 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
mivel te tudod, hogy a válaszod, szinte még véletlenül sem igaz, akkor legyél tisztességes: vagy elmagyarázod kompletten, vagy nem válaszolsz
(#) Sir-Nyeteg válasza besi99 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
:banplz: :bummafejbe:
(#) otto8509 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Bocs én ugyértettem hogy ide a kezdök irhatnak.
(#) lapose válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Szerintem mind a kettő képcsöves, legalábbis a jelek erre utalnak!
Költeni nemigen érdemes rájuk, hacsak nem tudsz bontásból szerezni képcsövet!
(#) otto8509 válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintemis csak hátha valaki tudna valami modszert a 80 cm es nél hogy azt az elektronikát ami nem teszi rá a képet csak ha már ö megfelelönek tartja azt kiiktatná és rögtön adná a képet amint bekapcsolom akkor sokat müködhetne még.

A 68 as ba meg szinte csak zöld nincs az az egy szin fáradt volna el csak?
(#) lapose válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Van egy két módszer, amivel esetlegesen egy kis időre fel lehet támasztani a képcsövet, de ezek szakembert igényelnek, ha nincs elektronikai jártasságod nem javaslom a próbálkozást vele!
(#) otto8509 válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintem ez már volt élesztve ahonnan vettem és utána egy honapig beadta a képet. De amugy senki nemtud ra érdemlegeset mondani, legalábbis tevagy az elsö aki egyáltalán ir valamit.
(#) lapose válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Így látatlanba elég nehéz is, és nem tud az ember semmit a TV előéletéről!
(#) Gyurix hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Sziasztok kérdésem az lenne, hogy egy 8ohm-os 120/100W-os hangszóró meddig bírja a 30V DC-t mert az én ilyenem sajna azt kapott,de csak egy fél másodpercre mert csak próbának érintettem össze az erősítővel.Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy meg-e halt a hangszóró vagy lett-e maradandó kár benne vagy olyan neki mintha nem is lett volna vele semmi csinálva? Válaszaitokat köszönöm!
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Nem hiszem, hogy baja lett!
Ha ki akarod próbálni, egy kb. 8-16 ohmos 5W-os ellenálláson keresztül kösd rá egy erősítőre, és ha normálisan szól nincs semmi baja!
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia mértem rajta ellenálást és 8ohm volt akkor valószínű, hogy semmi baja.Akkor mehet simán erősítőröl vagy kell oda a 8-16ohm-os ellenálás?
(#) h.janos hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
A sony trinitronos TV-m átment fekete-fehérbe. Valami opció elállítódott. Mi lehet?
(#) vpist hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Még egy TV-s kérdés: Orion-60 TV hangerősítője csöves? Nem akarom szétszedni potyára, mert onnan kihozni... qva nehéz.
(#) Imi65 válasza vpist hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Persze, hogy csöves, a PCL86-os csővel van megépítve.
(#) vpist válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Na ja 60, de azért mégis a biztonság kedvéért.
Köszi!
Már kapom is szét. Gondolom 2-3 watt - persze csőben bőven elég.
(#) totti91 hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
sziasztok
ha egy ilyen mikrofont hozzákötök a számítógépemhez akkor a gép venni fogja a jeleit vagy kell közéjük egy előerősítő?
(#) Sir-Nyeteg válasza totti91 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Elektret mikrofon, kell hozzá áramkör
Bővebben: Link (Szupi kapcsi)
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy két szekunder tekercsű hálózati trafóm és egyenirányítani akarom, úgy hogy legyen +, - feszültségem, és testem is.
Így jó lesz, mint ahogy a képeken van?

Köszi, és Kellemes Ünnepeket mindenkinek!!
(#) gambler hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Sziasztok! építettem egy ledes kivezérléskelzőt, akkor azt hogy tudom kalibrálni bármihez(fejhallgató erősítő, vagy keverő stb) hogy ne csak villogjon, hanem pontos infót adjon a jelről? Egyik Rádiótechnikában olvastam, hogy hangenerátorral és millivoltmérővel, de ez nekem nincs és ac feszt is csak V-onként mér a multiméterem. Mit tudok ilyenkor csnálni?
Köszönöm és kellemes ünnepeket!
(#) Imi65 válasza gambler hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Az nehéz lesz, esetleg megkérsz valakit, hogy "lőjje be" Neked.
(#) a5a hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Üdvözletem mindekinek!!

A következő lenne a gondom:
Van egy hangfalam amit rá szeretnék kötni a tv-re aminek mono kimenete van. Videoton.
Abba pedig a képen látható dugó megy bele.
A Hangfalamnak pedig nem mindegy hogy melyik a + és melyik a mínusz.
A dugón melyik érintkező a plusz és melyik a mínusz????
A tűs vége vagy a téglalapos??
Előre is köszi!
További kellemes ünnepeket mindenkinek!


lc-105.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza a5a hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Helló!
A tűs a plusz, a lapos a minusz. Mehetett volna a kezdő kérdésekhez is.
Üdv: Ricsi
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Helótok! Azt szeretném kérdezni hogy egy trimmerpotit hogyan tudok kimérni hogy az hány ohmos? köszi előre is
(#) besi99 válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
ohmmérővel
(#) TrZsolti válasza titi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Bocsanát ha felkavartam a dolgokat. Sikerült megoldanom köszönöm.
Megjaegyzem használtam én azt a keresőt, nem ez az első fórum amire írok
Csak hát nyilván nem találtam olyan cikket amiből még értettem is volna valamit
Úgyhogy köszönöm
(#) hüblerattila válasza besi99 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Azt tudom hogy ohmmérővel de hogyan? Feltekerem a potit maximumra és pl kiirja a műszer hogy 100kOhm akkor 100kohm-os a poti?
(#) a5a válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) besi99 válasza gambler hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
hát azt hiszem, hogy ha egy CORA, AUCHAN-ban kapható kínai kis multimétert használod, a legalsó méréshatára 0-200mV , 700-1200FT, szerintem ilyened van.
Hanggenerátort meg egy kis kéttekercses kis ( ha egytekercses, akkor Graetz) trafócskát (nem autotrafó) kétoldalasan egyenirányítassz, akkor már van egy 100Hz-es jeled (kb) mérheted, potival, fix egyforma ellenállásokkal oszthatod, szóval kalibrált generátorod van, 20% hibán belül meg lehet csinálni.
Pici fantázia
(#) besi99 válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
bonyolíthatod is , de a trimmer 3 kivezetése között 3 ellenállást mérhetsz A legnagyobb a névleges, a 2 másik a két részlet!
Következő: »»   362 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem