Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   361 / 3960
(#) mex válasza T0m1c hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
(#) monarovauxhal válasza besi99 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Igazából nekem 3 watt lenne a tökéletes, 4 ohmon, de kapcsolást sehol sem találok hozzá, hiába keresem, esetleg vki nem segitene?
(#) mex válasza monarovauxhal hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Ez a rajz Sipos Gyula :Hifi erősitők épitése cimű könyvből való. Kb 30évvel ezelőtt megépitettem én is.... Próbáld meg,az eredeti félvezetőkkel nem volt rossz hangja,de nem hiszem,hogy különösebben kényes lenne a más tipusú végtranyókra. Ha a tápfeszt növeled 15-18V-ra kijön a 3W belőle.Az alsó kapcsolás épitsd.
Ha nincs a meghajtókkal azonos tipusú tranyód akkor helyettesitsd a BC109-et BC182-vel,a BC179-et BC212-vel,a végtranyóknak meg tedd be a tieidet. Nem kifejezetten kis zajú tranyók,de ide jó lesz mindegyik.
(#) Pék Pál hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Én nagyon kezdő de lelkes amatör vagyok.
Mindenkinek nagyon köszönöm a segitséget és most kivánok Békés Boldog Karácsonyt!
(#) besi99 válasza Pék Pál hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
maxi jó ünnepeket, és jó amatőrködést, ahogy én 1954-től tettem,és most nyugdíjasként folytatom
(#) T0m1c hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Hali,

Kösz a válaszod mex!
Az a gond, hogy Debreceni vagyok és nekem télleg nem kénne sok vagy egy 50cm kifizetném ezt, de nincs szükségem sok-sok méterre!
Valakinek esetleg nincs Debrecenbe feleslege vagy milyen ismerőst kérdezzek meg,? villanyszerelőt..stb??

üdv!
(#) szm0 válasza T0m1c hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szerintem próbálj meg keresni egy motortekercselőt Debrecenben, (én a neten nem találtam, de attól még lehet), ilyen keveset szinte biztos, hogy ingyen is a kezedbe nyom.
(#) kaqkk válasza T0m1c hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Nincs egy rossz pc tápod? abból ki tudnád termelni !
(#) besi99 válasza mex hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
elég kicsi a javasolt kapcsolás feszültség körerősítése,
lehet hogy elé kellene még egy BC109 (vagy más kiszajú) előerősítő fokozat. Egyébként kezdésnek ideális.
(#) vpist hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Hali!
Ha két tekercset sorba vagy párhuzamosan kapcsolok, hogy változik az induktivitás értéke? (összeadódik...stb.)
(#) besi99 válasza vpist hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
úgy mint az ellenállás, sorosan :összeadódik, párhuzamosan: L1xL2 osztva ( L1+L2 )
(#) besi99 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
vagy fölösleges mobiltöltő???????????
(#) vpist válasza besi99 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Köszi!
Ja, még egy kérdés:
500 mH -s tekercs kb. hogy nézhet ki? Mármint mi áll a legközelebb hozzá, miből lehetne csinálni. (Feritrúd, ..?)
Tekercselni nincs sok kedvem, na meg huzalom se.
És ha esetleg sorbakötögetéssel meg lehetne oldani valamiből...
(#) Sir-Nyeteg válasza vpist hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Lehet boltban kapni.
Idézet:
„hogy nézhet ki?”
(#) Bxncx hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Ez a labortápegység ami ezenaz oldalon található, működhet?
Köszönöm előre is
Bence
(#) Sir-Nyeteg válasza Bxncx hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Nagyon úgy tűnik hogy működhet, elég jó leírás is van hozzá, meg nyákterv is. Ez egy nagyon jó oldalka
(#) vpist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Most erre mit mondjak? Konthában 500 mikroH volt csak.
Jóvanna! Azt úgy értettem miből tok így karácsonykor, falun összegányolni egyet.
(#) Sir-Nyeteg válasza vpist hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
A 4-es villamos végállomásánál vettem 500mH-s induktivitást, mint egy színkódos ellenállás!
Otthon tekerni tudsz magadnak, vagy bontasz, de sztem előző lesz a jobb megoldás.
Ha minden igaz, akkor nekem van itthon 500mH-sem, de nem esküszöm meg rá. Merre laksz?
(#) vtnagy hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Van itt egy kapcsolási rajz, amiben nem vagyok biztos, hogy jó.
Rajz
Az alapot (az IC1B-ig) proli007 által számomra tervezett basszusra "véletlenszerűen" villogó áramköréből merítettem, az működik.
Ebből kiemeltem azt a részt, ahol csak a basszust jelzi az áramkör (basszusra villogtatott egy LED-et).
Első elgondolásomból azt szeretném ebből kihozni, hogy több LED-et villogtasson. Ezért raktam oda egy tranzisztort (elképzeléseim szerint BC547B), amivel magukat a LED-eket működtetném.
Szóval, amiben nem vagyok biztos, hogy maga a tranzisztoros rész jó-e. Szerintem kellene a tranzisztorra egy bázisellenállás, olyan 1 kOhm körülire tippelek. Az előtét-ellenállás értékét még nem tudom pontosan, mert nem tudom, milyen LED-ekkel szeretném használni (egyelőre kék LED-ek, számolásom szerint kb. 82 Ohm-os ellenállás kell oda).

Magán a rajzon csak 1x5 db LED van, de ezt majd ki szeretném bővíteni, csak a szemrevételezés miatt ilyen.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv
vtnagy
(#) vpist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ha van suli, Pesten boráros tér- mesetr utca, de jelenleg onnan jó 100 Km -re. Itt meg nincs semmi, innkább csak bontani tok. De azért kössz.
Mi a neve ennek a boltnak?
(#) Sir-Nyeteg válasza vpist hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Elektrowill. A most épülő skála melletti valami mellett van.
(#) vpist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Köszi!
(#) kaqkk válasza besi99 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Attól függ milyen vastag kell a töltőben elég vékony
huzal van
(#) gg630504 válasza vpist hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
(#) besi99 válasza vpist hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Sajnos még a kérdés sem világos, miből nem derül ki, hogy milyen frekvencián kell produkálni ez az elég macis induktivitást. Sima vas, csak handfrekiben jó, mezei ferritrúdnál lehet 3Mhz-ig is , és még attól is függ, hogy kap e egyenáramú előmágnesezést-e.
Aki enélkül válaszol, az nem ért hozzá
(#) Sir-Nyeteg válasza besi99 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Aki enélkül válaszol az veszi az induktivitást érték alapján, és nem merül bele a kb 40 további paraméterbe
(#) monarovauxhal válasza mex hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Inkább beléjük lövöm a 220-at, ez nekem bonyolult, 18 voltot amugy sem bírnék sehonnan kiszedni, 12 a max az is 14 amperen, de ez a plafon, meg nem is értek pár dolgot az ábrán ugyhogy hagyom, egyéb kapcsolás 3 wattnak 4 ohmon 12 voltról vki esetleg? lehetőleg ne bonyolult legyen, ic-s volna a jó
(#) otto8509 hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Ugylátom ez elég általános fórum ugyhogy átmásolom ide is a kérdésem mert a rózsaszin képü a tv cimü forumon senkise látta:

Sziasztok. Nem pont johelyre irok de két tv röl is lenne szo. Egy 68 cm philips amiböl szinte eltünt a zöld. Ami zöld lenne az szétmosodik leginkáb jobbra, de az is nagyon gyenge. A többi szin erös és igy tiszta piros a fehér helyett. Világos zöld és citsomsárga nincs sötétzöld valamennyire van. Biztos ez hogy képcsö fáradás?
A másik egy philips 82 cm. Sok baja volt sarkában szin foltokis és az egész sárga volt kék csak a nagyon erös kéknél mutatott gyengén egy keveset de a fehér az teljesen sárgás volt és az egész kép tul zöldes árnyalatu. Aztán a kép nagyon soká jött be még már egyszercsak be se jött mert az elektronika nem küld rá képet. Ez szerintem fáradás de ezt az elektronikát ami letilt neme lehetne valahogy kiiktatni mert a kép még sokáig látszodna ha rátenné.
Nem tud e valaki esetleg bele valo képcsövet?
Megprobálok egy képet ide tallozni ha sikerül a földön levö a 82 cm még müködik a fent az asztalon a másik a 68cm es.
Elöre is köszönöm.

És nem vagyok szerelö.
Cam000989.jpg (31.19 KB)

Cam000989.jpg
    
(#) besi99 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Akkor félrevezeted szegényt, mert nem is tudja, milyen bonyolultat kérdezett
(#) besi99 válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
pajtás, ezt pont a kezdőknél kérdezezed???
Következő: »»   361 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem