Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3899 / 3959
(#) proli007 válasza jimitek hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Hello! Az csak a Fet belső és az áramkör parazita kapacitásai lesznek. A kis kimeneti ellenállása mellett a frekire való hatása elhanyagolható. (Ha van mikrofonkábel a kapszula után, annak 100..300pF/m kapacitása lesz.)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2023
(#) jimitek válasza proli007 hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Világos, köszönöm, csak azt furcsállom, hogy más típusoknál nincs feltüntetve.
Ezek szerint ott is ott van, csak hanyagságból nem tüntetik fel?

-Amúgy 2,5méter vezeték lóg rajta, mire bejut az erősítőbe.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2023
(#) proli007 válasza jimitek hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Igazából, nem foglalkozom a mikrofonok lelki világával, de az elektret mikrofon egy különösen olcsó és ahhoz képest jól használható eszköz. Mindegyikben van egy JFet vagy külsőleg vagy belsőleg. De ha érdekel a dolog, ezen az oldalon számos információt találhatsz.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Azt az 1,5A-t megmérted, vagy csak ez van megadva a meghajtóra? Mert lehet, hogy csak ritkán vesz fel ennyi áramot, vagy egyáltalán nem, és általában pedig sokkal kevesebbet.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 2, 2023 /
 
Egy ilyen 12V → 5V USB modullal tervezek tartós használatban hajtani egy 1,5A áramfelvételű CD meghajtót. Tartós használat = időnként egy-két CD lejátszása, amúgy lekapcsolom.
Idézet:
„1A felett hűtőborda használata javasolt.”
A próba sikeres, szépen működteti a CD meghajtót, de a kérdés az, hogy 1,5A áramfelvétel esetén mennyire melegedhet a modul? Elvileg csak 0.5A-rel lépem túl azt, ami alatt még nem kell hűtés.
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Pici (kb. 40 x 40-es) , 12 V-os ventilátor az 5 V-os kimenetre kötve, örök élet és egy nap.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Hello!
"Elvileg csak 0.5A-rel lépem túl " Az nem "csak", hanem 50%..
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Elég lesz az, amit Bakman javasolt?
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Nem néztem én azt, csak azért szóltam, hogy hogyan kell tekinteni a dolgokat. Arányok vannak, nem abszolút értékek.
(#) Régi motoros válasza Rudiur hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Ezt nézd mit találtam neked.
És én is elírtam, nem a kimeneti feszültség lesz 1V, hanem a λ érték lesz 1 ami kb 0.5V környéke.
Viszont azt jól sejtettem, a fűtés nem direkt 12 V, hanem PWM jellel modulált.
(#) Fidel hozzászólása Nov 4, 2023 /
 
Sziasztok!
A képen egy ultrahangos mosó elfáradt panelje látható.
Volt két 400V 2,2uf kondi amik kifolytak.
Jelöltem két ellenállást, az egyiken teljesen kilyukadt a bevonat, a csere is elhegesztődött, ez a jelölt FET középső lábára megy.
Gondolom, a FET mehetett tönkre és emiatt ég el az ellenállás is.
A képen lévő ellenállás ha jól gondolom, 1ohm, de hány W-os lehet ránézésre és mi a típusa?
A fet IRF830, ezt, hogyan kell kimérni?
Gondolom, hogy túl sokat ment egyfolytában és ez lett a vége, nem ártott volna gyárilag valami hűtő felület rájuk?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2023
(#) kadarist válasza Fidel hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Szia! Kiforrasztva a FET középső és jobb szélső lába között mérj ellenállást úgy, hogy feléd van a felirat.
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
2-3W körül lehet, ránézésre szénréteg.
A feteken nyilván nem dísznek van fém felület.
Az, hogy a gyárban lespórolják a hűtőbordát, az én szememben felér a tervezett elavulás beépítésével.
(#) Fidel válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
És mit mérek, ha jó és mit, ha rossz? Nyilván ez alap dolog, de nem vagyok teljesen képben a FET működésével. A source a bemenet, a drain meg a kimenet, a gate meg vezérli az áteresztő képességet?
Gondolom, akkor G és D közt alapból nem jó, ha mérhető ellenállás van?
(#) Fidel válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Ha sikerül megcsinálni, rakok rá valami nagyobb hűtést, van oda kivezetve valami, mehetnek egy fém felületre, vagy el kell szigetelni őket?
(#) proli007 válasza Fidel hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
(#) Fidel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Köszönöm!
A kínai alkatrész teszter tud mérni FET-et.
jfet, igbt, mosfet funkció van rajta.
Csak nem tudom, mit hová kell rajta kötni
Teszter
Mi az a KAA csatlakozás ezeken?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2023
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Ha a két FET hűtőfelülete azonos potenciálon van, akkor mehet azonos hűtőre.
Ha nem ez a helyzet, akkor külön hűtő kell neki, vagy szigetelni megfelelően (bár azzal meg az a bajom, hogy a kelleténél két kissé erősebben meghúzott csavar, és máris rövidzár van a két FET közt).
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2023
(#) pipi válasza Fidel hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
zéner dióda mérés esetén a Katód, Anód vagy Anód
(#) Fidel válasza pipi hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
A FET akkor meg az 123-ba kell, hogy menjen, a gép meg kitalálja, hogy mi az?
(#) pipi válasza Fidel hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
általában mindegy mit hogy dugsz, kivéve a zénert, mert a mérőfeszültséget nem tudja bárhová kapcsolni
(#) Alkotó hozzászólása Nov 5, 2023 /
 
Felújítás során felszabadult a mellékleten lévő fényforrás, és néhány hasonló társa. Ezek mind mozgásérzékelősek, ami nekem most hátrány, mert helyi műhelyvilágításként akarnám használni.
Kérdezem, hogyan lehet a mozgásérzékelőt kikötni a rendszerből, azaz csak közönséges lámpaként szeretném használni.
A fényforrás nem bontható, össze van ragasztva, de a mozgásérzékelőt azt jó eséllyel le tudnám venni. De az áramköri bekötését nem ismerem, nem szedtem még szét ilyet.
Van jó megoldás?
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Szia!
Egy Alkotónak nem lehet kihívás egy szétszedés és két vezeték átkötése.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Szerintem ha magát a mozgásérzékelőt le tudod szedni, vagy megbontani egy belenézés idejére, akkor előbbre vagyunk.
Ezt azért szerintem fusd át, mert lehet hogy nem is kell csinálni semmit:
Idézet:
„Mi az a kézi felülírási funkció?
Egy olyan logikai megoldás amelyet a tervezők kényelmi szempontból terveztek és építettek a mozgásérzékelőkbe, azonban ennek úgy tűnik több hátránya van mint előnye. De lássuk pontosan mit is csinál, vagy tesz lehetővé ez a funkció.
Van olyan eset, hogy a terasz lámpáját mozgásérzékelővel szereltük, vagy szereltettük. Ez jó megoldásnak tűnt az adott pillanatban, azonban a használat során kiderült, hogy a teraszon üldögélve (például egy nyáresti beszélgetés alkalmával) sokszor kell megmozdulni, ha állandó fényt szeretnénk. Erre nem csak mi de a gyártók is rádöbbentek és kialakítottak egy olyan lehetőséget, (ez a kézi felülírási funkció) hogy a kapcsolóval felszerelt mozgásérzékelőknél bekapcsolt állapotban egy rövid ki-, majd visszakapcsolással kiiktathatjuk a mozgásérzékelő működését és állandó módba válthatjuk azt.”

Egy próbát megér...
(#) Lacika válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Ha a LUX nevezetű potenciométert maximális állásba tekered, nem fog állandóan világítani még ha közvetlen napfény éri is?
Én első nekifutásra mindhárom potenciométert maximumra tekerném ...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Én csak szétkapnám. Az üveg oldalon a peremnél lehet ragasztva, látszik a rés. Kicsit megmelegítve feszegetve lehet hogy szépen kinyílik.
Aztán ha már látod a belsőségeit, lehet boncolni. Az a kis fekete doboz, csavarokkal csak sima kötődoboz?
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Jó egy ilyen funkció, de minden egyes alkalommal, csak rituáléval lehessen felkapcsolni a műhelyvilágítást?
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Nincs véletlen felkapcsolás és/vagy jelzi a rendszer, ha volt egy rövid áramszünet.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) vision61 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Szia!

Szerintem két eset lehetséges:
3 vezeték megy a mozgásérzőkelő részhez, mert saját előtét kondenzátoros tápja van. A relé kontaktust, ami kapcsolja a világítást, áthidalod, az elektronika tápját megszünteted. (Csak hogy ne kattogjon fölöslegesen.)
Másik verzió, 4 vezetékes, mert a lámpatestben lévő tápot használja a mozgásérzékelő is. A fotón van egy "fekete doboz" a tápkábelen, abban akár a tápegység is lehet. Ekkor is jó a relé áthidalása, érzékelő táp megszüntetése.
Ha elfér a felszerelés helyén, akkor a mozgásérzékelő doboza így maradhat is, csak inaktiválva lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
Következő: »»   3899 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem