Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elektronikus előtét fénycsőhöz
Témaindító: Dr.God Man, idő: Feb 22, 2010
Témakörök:
A téma hozzászólásai áthelyezésre kerültek ide » Elektronikus előtét fénycsőhöz
Az elektrolitkondi 6,8 µF /400V/ vagy hasonló.
Ez az áramkör egyébként bármilyen, 20 W alatti fénycsövet képes begyújtani. Elvileg az IKEÁ-s, a konyhai felsőszekrény alá szerelhető hosszú lapos lámpákban van hasonló, és nagyjából 8 vagy 11 W-os vékony fénycsővet hajt. Az üveg "alkatrész" meg valóban egy biztosíték, amint azt a kollega is írja. Az áramát nem tudom, mert sosem szokták ráírni A képekből viszont nem igazán derül ki, hogy melyik ellenállás "szállt" el. A négy diódára (Graetz egyenirányító) érdemes még koncentrálni, nekem egyszer egy javításra kapott DVD lejátszó tápjában lettek szinte dróttá (azaz - minden irányban átvezettek), és nem ártana a kondenzátorokat átnézni. A képeken a zöld és a barna kétlábú akármik azok. Különösen a kimeneti csatoló a lényeges, a nyák legvégén található 4,7 nF 1000 V. (az 1000 V - 1K-nak van ráírva) Alkatrészt kibányászhatsz akár egy rossz kompakt fénycsőből (energiatakarékos izzó) is. A diódák általában 1N4007 jelölésűek. Próbálkozni, kisérletezgetni el lehet vele, de nagyon vigyázz, ez 220 V-tal megy ám! A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
Köszi neked is, az ellenállás éppen nem látszik, de az egyik lába le van törve és piros-fekete-arany-arany jelölésű, (R7 az utolsó képen látszik)
Ja, és ezen a képen látszik a kimenet is a cső felé, jobb szélén fentről lefelé: X1 x2 x3 x4, melyiket hova kell kötni?. A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
A piros-fekete-arany-arany színjelzés az 10 ohm-nak felel meg.
Köszi, azóta már ki silabizáltam. Amúgy már tárgytalan, elvitte a gazdája.
Üdv: Karesz
Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni. Egy házi növényes lámpát próbálok barkácsolni, 2x30W-os csövet próbálok meghajtani meghajtani, előtét elektronikával. Szépen összekötöttem a rajz szerint, de csak 2-3 mp-re világít fel, utána semmi. Mi lehet a baj? - Ha lekapcsolom és várok pár másodpercet, akkor ugyanez. - Ha nem várok, és azonnal kapcsolok, akkor nem világít fel. Előtét eletronika: OSRAM QTP-M 2*26-32 Quicktronic Lámpatestek: OSRAM Floura 30W Előre is köszönöm a segítségetek! Üdv, -logor- A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
*
Köszönöm,megoldódott. Az egyik kábel kimászott a helyéről, és az okozta a gondot. Üdv,-logor- A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a kapcsolás alkalmazható-e 36 W-os 1.2 méteres fénycsőhöz is? Előre is köszönöm szépen a segítséget. A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
Szakember Urak!
A fenti bejegyzéshez kellene egy kis segítség!
A fojtó legyen 36(40)W-os, a többi elbírja.
Kedves granpa !
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Sziasztok!
A napokban szükségem lett volna egy megbízható 13W-os T5-ös fénycsőhöz elektronikus előtét kapcsolásra. Nem igazán találtam a HE oldalain de még a neten SEM! Skori remek oldala jó volt de nem sok jót említett az ott közzétett kapcsolásokról. Közben eszembe jutott, hogy nemrég egy kompakt fénycsövünk tönkre ment, hát nosza ki belőle az elektronika. Jó pár évet üzemelt. Örömmel állapítottam meg, hogy a f-cső ment tönkre, az elektronika hibátlan. Gyorsan össze is huzaloztam a fénycsővel és csodálatosan világít. Nem volt más hátra, mint "visszarajzolni" a kapcsolást és készíteni egy új panelt, ami elfér az eredeti szűk, hosszú helyen. A rajzot megosztom Veletek, hát ha valakinek -hozzám hasonlóan- gyorsan szüksége lenne rá. Igy első nézetre nincs hiba benne, de felelősséget nem vállalok! A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
A kondik hány voltosak? 250, vagy inkább 400?
Szia! Ha már válaszolsz, akkor ne vezesd félre a kérdezőt.
2 Ω-os az az ellenállás.
Üdv.
A garázsomba nemrég szereltem be fénycsőves világítást elektronikus előtétel. A gondom az, hogy nagyon bezavarja a rádiót amikor használatban van. Van rá valami megoldás, hogy kiküszöböljem ezt???
Van. Cseréld vissza izzóra, vagy készíts a rádiónak külső magas antennát, minél távolabb a zavarforrástól.
Sziasztok.Új vagyok, remélem jó helyen teszem fel a kérdést.
Van egy Helvar 58/65W elektronikus előtétem, de nem tudom mire jó.Csak az árát találtam meg az interneten és semmi bővebb leírást.Örülnék ha valaki tudna róla valami infót adni.Itt egy link amin megvásárolható: http://www.lightbulbsuk.co.uk/helvar-58/65w-switch-start-choke A választ előre is köszönöm!
Ami rá van írva: fénycső előtét. Magyarul; 58W-tól, 65w-ig teljesítményű fénycső üzemeltetésére. Kisebbet tönkreteszi, nagyobbtól tönkremegy.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
De fénycsövekből van több féle és ezt bármilyen fénycsőhöz hozzálehet tenni, csak a teljesítménye egyezzen?Mert mostanában nézegettem akváriumhoz T5 fénycsöveket és ez az előtét ahoz is jó lenne?
Mindegy milyen alakú, színű, stb., a lényeg a teljesítmény azonosság.Jó nagy akvárium, ha ekkora fényt akarsz hozzá. Fénycső!, nem Neon, nem (akármilyen)gáztöltésű!
Karikába, 'S'-be <50cm. Nem tudom ezeknél is lehet-e sorba kötni, pl.3 db. 20W-ost?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
Ok köszönöm a választ, sokat segítettél.Ezt az előtétet nem vásároltam, csak találtam itthon és ezért érdekelt, hogy pontosan mire lehet felhasználni.Az akvárium világítás csak egy ötlet volt, de arra majd vásáolnom kell egy megfelelőt.
2-őt biztosan, de háromnál már lehet, hogy kicsi az egy csőre eső feszültség.
Üdv!
A linken lévő előtét nem elektronikus. Gyanítoim a tiéd sem, ha kinézetre ilyen. Ez csak egy db 58 vagy 65W-os T8 vagy T12-es csőhöz jó.
A T12-es csövek a régi vastag fénycsövek. Kb 40mm átmérőjű. Már nem gyártják. A T8-as a (a T12-es helyett lévő) azt hiszem 26mm átmérőjű. Ebből a fajtából az 58W-os jó a szóbeli előtéthez.
Vannak a legújabb T5-ös csövek, ezek 16mm átmérőjűek. Ezek viszont csak elektronikus előtéttel használhatók.
Írd be a keresőbe!
De nem baj, én is le vagyok maradva. Pl. csak nemrég tudtam meg, (lehet itt a fórumon) , hogy létezik egyenáramot mérő lakatfogó. Hát hiába, mindennel nem foglakozhat az ember.
Helló,
Van egy gyári kétcsöves lámpánk beépített Trodonic előtéttel. Alternatív kapcsolással van bekötve, ezért nem volt földelve lévén a lámpatest kettős szigetelésű. Namost a lámpa sosem működött megbízhatóan (több be kikapcsolás után kapcsolt be csak), majd egyszer már abszolút nem lehetett bekapcsolni. Nekiestem szétszedni és konstatáltam, hogy a lámpaburkolatot levéve a csöveket tartó fém konzolon kint van a fázis. A ballasztot kiszerelve meglepő dolgot tapasztaltam: az egyik szála a hálózati betápnak egy 2200pF-os kondin keresztül a rögzítőcsavar alatti átkötésekre van kötve. Konzultálva a ballaszt adatlapjával Azt olvasom, hogy a földelés bekötése nem kötelező. Én értem, hogy ha kettős szigetelésű a lámpám akkor elveileg azzal a fém résszel nem találkozhatok, de ez nekem akkor is furcsa. ----- Eszmefuttatás vége A csövek jók, a gyujtó triviálisan kiméregethető alkatrészeit (dióda tranzisztor, ellenállás) kimértem és jók. Van esetleg valakinek valami ötlete arra vonatkozóan, hogy mi lehet a hibája?
Szia! Akkor ugye nem így van bekötve, mert a képen a nulla van megszakítva a kapcsolóval ami balesetveszélyes, szabálytalan és az előtét működése szempontjából sem elhanyagolható.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |