Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1211 / 2500
(#) peter1995 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok. Kéne egy kis segítség. Igaz, hogy nem asztali erősítő, hanem autós de erősítő. 4 csatornás ebből 2 egy IC erősítő ezzel nincs is baj. A másik 2 oldalt tranzisztoros. Mikor megkaptam az egyik oldal szólt ahogy kell a másik nagyon torzan. Aztán kapcsolgatás után jól szólt mind a két oldal. Ma ismét hallgattam szólt ahogy kell (itthon használom PC tápról még) majd egyszer elkezdett torzítani és azóta az az oldal megint torzan szól. Mi történhet ami üzem közben egyszer csak elmegy? A jellel nincs gond. Próbáltam, hogy tápfesz le majd újra rá de nem változott.
Egy Supertech SAQ-6850-es szerkezetről van szó. Egy autós EQ.
(#) Beringer 600 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szevasz! Nézd már át légy szíves a vég tranyóknál a forszemeket,lehet valamelyik felvan szakadva,vagy vezetősáv van felválva.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Hali! Én olyan dologba kérném a segítségeteket,hogy van egy erősítő,amelybe upc1225H a driver íc.Azt szeretném kérdezni,hogy nem-e lehetne kitalálni valami okosságot,hogy az esetleges vég tranzisztor zárlatnál ne menjen tönkre a driver íc.Ez az íc a vég tranzisztorok zárlatakor a tranyó bázisán keresztűl kap vissza áramot,ami nem szerencsés szerencsétlen íc-nek.Köszönöm.
(#) djnyary hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Üdv! Van 2 db toroid trafóm 2x18V AC kimenettel 200VA-es mind a 2 trafó. Milyen végfokot lenne érdemes építeni köré?
(#) reloop válasza Spyro1411 hozzászólására (») Jan 7, 2013 / 1
 
A teljesítmény földet (Táp GND) ezen az ábrán vonalkázás jelöli. Ezen van a hangsugárzó, Zobel tag és a helyi hidegítés kondenzátorai.
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Tudom, hogy unalmas, de ez van
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Hát egy Quad után lehet Na azért erre a TDA7294-re is kíváncsi vagyok akkor már ne árválkodjon az a két trafó!
(#) agyar14 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok! Én szeretném megépíteni a Skori féle Quad405 erősítőjét. Ha a tápom +/-50V akkor 4 ohm -on le e adja a 200W-ot ? És milyen tranzisztorokat javasolnátok bele ha 4 ohm -os hangdobozt akarnak vele hajtani?Ti hogy oldottátok meg a 0,091 ohm ellenállást ? A válaszokat előre is köszönöm szépen
(#) Tiano hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Ha tekerem a potit ami az erősítő bemenetére van kötve és közben a hangszóró ki-be mozog ennek hatására akkor mi a hiba? Túlterhelt a bemenet?
(#) Szabi1 válasza Tiano hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Próbáld leföldelni a potit, úgy hogy a GNDt rákötöd a poti vázára.
(#) Lőrincz Zoltán hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek,
Van egy Vermona 1060as erősítőm. Potik rendben nem recsegnek, (ami elég ritka ennél a példánynál) a problémám az hogy úgy kb 1/2 hangerő a mélyhangoknál recseg. A hangfalakkal nincs probléma azok 2x400W Omnictronic hangfal. Mi lehet a probléma ? Tudna valaki segíteni esetleg bemérni ? Normál pl videoton 100-150W os hangfalakkal nem igazán lehet kipróbálni azokat kinyírja pedig csak 2x50VA s 4ohmon.
(#) blasz válasza Lőrincz Zoltán hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia lehet az elkók öregek
(#) Lőrincz Zoltán válasza blasz hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
köszi, Azt hogyan lehet bevizsgálni?
(#) Ge Lee válasza Lőrincz Zoltán hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
ESR mérővel.
(#) blasz válasza Lőrincz Zoltán hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Vagy inkább csere nem olyan drága
(#) janikukac hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Megépítettem ezt. Indulni indul, de 2 másodpercnél tovább nem merem engedni, mert úgy zúg mint az apjafüle. Mi lehet a gond? A táp neki egy trafó hálózatról, 2200µF helyett mindenhova 4700µF került. A nyákot csatoltam.
Esetleg ami okozhatná az az, hogy a jelet úgy kapja, hogy egy jack végű gyári kábelt leblankoltam kb. 5cm-re, hogy bebírjam kötni a dolgokat, és az árnyékolás szigeteletlenül van..De ez csak az én vesszőparipám.
A rajz és a beültetés között a változtatás annyi hogy rosszul lett a potiknál bekötve a 10µF elkó, ezért megfordítottam a polárt.

2wattos.JPG
    
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Kedves János!
A tanácsaimból miért nem fogadtál el semmit? Bővebben: Link
(#) blasz hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Szia reloop,kérdezném hogy a bemenő inpedenciát mi határozza meg,es akkor milyen potit kell használni hozzá értékben?
Pl: 100k bemenőhöz a poti értéke?
Köszönöm
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia!
A szöveget akkor elolvastam, amit linkeltél (jó hosszú), de kokozo már akkor átjavított, és azt hittem jó. De, amúgy nem hiszem, hogy az lenne a gond, hogy a nem jó a tervezés, max valamit én szúrtam el. A TDA-s erősítők nem szoktak így zúgni..
Ötlet?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Szia! Válaszd azt a legkisebb értéket, mely a jelforrásodat még nem terheli túl. Infó hiányában legyen 10k logaritmikus.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
A nyugalmi áram mennyi? Az 1 ohm emitter-ellenálláson eső feszültségből ki tudod számolni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Köszönöm, ezt általánosságban kérdezem,az előző az példa volt csak,hogy tisztába legyek azzal hogy van e valami séma,szentirás erre,bemenő+poti érték.
(#) janikukac hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Valamit tuti én ronthattam el. A bal oldalon tudtam megmérni csak az emitteren eső feszültséget, úgy, hogy az 1R két lábán mértem, és 0,46V-ot mutatott, ám ez az egész volt max 10sec, és sütött az összes tranzisztor hűtőfelülete, mert szerencsére volt annyi eszem, hogy egyből kihúztam, és ellenőriztem. Most újra átnézem, hátha zárlat van valahol.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Nem találtam zárlatot.
Az nem lehet esetleg gond, hogy a trimmert még az egyik felébe nem raktam be,mert nincs itthon? Amúgy a trimmerrel mit is kéne beállítani?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
De létezik, hogy attól zúgna, meg forrna a tranzisztor? Rakjak be egy fix 250R-t pl? (az a középút..)
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ezt. Zárlatot nem találtam, 2x átnéztem, tranzisztorok helyesen vannak benn, elkók nincsenek felfordítgatva.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Azt írta Neked Valaki: Írd össze mi kellhet, mielőtt a boltba mész, nehogy otthon dühöngj, hogy valami lemaradt!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Okés, berakom. Van esély arra, hogy így helyreáll a gond, vagy ennek semmi köze a tapasztalatimhoz? Az normális, hogy így felmelegednek még terhelés nélkül a tranyók. Múltkor azt mondták, hogy nem muszáj bordát rakni, de keresek valami kis lemezeket akkor...
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Ja, csak az 500R trimmert, 500R potinak hittem, és meg is vettem. De fel tudtam használni hangerőpotinak..
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
A trimmer meg a potméter ugyanaz a dolog, csak a trimmernek nincs tengelye. A tranzisztorokat szigetelten erősítsd fel!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
Következő: »»   1211 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem