Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1321 / 2501
(#) Jaksi válasza reloop hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Igen csak már 2 éve próbáltam ki akkor lehet, hogy tudtam hogy ezek fel vannak cserélve csak már kiment a fejemböl azóta. De van még egy kérdés. A potméter amit beszereltem csak egy nagyon kicsi középtartományban változtatja a hangerőt azaz kb 1mm-es tartományban változtatja a hangerőt középállásban valahol. A többi részen vagy teljesen halk vagy teljesen fel van hangosítva. Lehet hogy a boltban a logarintmikus helyett lineárisat adtak a potibol vagy mitöl lehet ez?
(#) Gabó válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ezt a lineáris- logaritmikus dolgot könnyen meg tudod nézni. Multiméter elő, és ráteszed a megfelelő pontokra, és elkezded tekergetni. A tekerés mértékéből látod, hogy milyen. De lehet, hibás is a poti.
(#) Jaksi válasza Gabó hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
És ha 100K a poti akkor 50%-os tekerésnél ha 50K-t mutat akkor lineáris? Vagy hogyan kell néznem?
(#) Gabó válasza Jaksi hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Igen. Ugyanis a lineárisnál a tekerés nagyságával megegyező változás van. Azaz ha kicsit tekersz kicsit változik az érték, és ez végig így van. Logaritmikusnál az elején finoman állítható, a vége fele meg dúrván. Tehát az elején és a végén nem akkora a változás értéke ugyan akkora elmozdulásnál.
(#) Jaksi válasza Gabó hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ok. Köszi.
(#) Jaksi hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Ez egy másik folyamatban lévő projektem:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1439960.html#1439960
Igaz másik fórumban is kérdeztem már de belinkelem ide is, hátha tudja valaki a választ.

A kérdésem továbbra is az ha a mélyládát arccal lefele fordítom reflexcsövestül akkor így megfelelő-e a hangzás. Illetve ha 1015-ös gépet látott már vki szétszedve akkor hogy van megoldva a mély?
(#) MusicMan válasza reloop hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Köszönöm, látom nagyon egyszerű meg minden de ez nem lesz kevés egy mobil kihangosítóhoz?
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia! Ültetsz?
(#) skulled hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Ilyen fajta Végfok Ic-t keresek! 2SC3284 46Y!! pl.:ilyen csak 46Y legyen a vége!
Ha valaki tud írjon már legyen olyan szíves!

Kösz szépen előre is! További Szép napot mindenkinek! Üdv
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia még nem,előbb küszöb csere a kocsimon meg javitó iv ha kész vagyok vele akkor jön a forrasztás
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) promise válasza skulled hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia!
Amit keresel,az nem IC,hanem egy NPN teljesítmény tranzisztor.
A 46Y miért fontos a végén?
Itt beszerezhető.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 1 /
 
Szia!Elkészült a másik monoblock a Cressendoból, de ugylátszik egyik darab se indul zökkenőmentesen. Meg akartam mérni a kimeneti offsetet a tp3 és a test között, és negatív tábfesz van a nulla helyett a két 10ohm be van kötve a tápfeszek elé, nem melegszik a ledek üzemszerűen világítanak. Szerinted mi lehet?
(#) atesz95 hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
sziasztok! Kerdesem az lenne hogy a tda2050-et lehete hidba epiteni es igy milyen teljesitmenye lenne??
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Megoldódott, r8 és r10 között szakadás volt. Olyan, hogy szabad szemmel nem is láttam a vezetősávon, r8-on 0V esett onnan gondoltam, müszerrel csipogtatva lehetett csak felfedezni. Az alap ármfelvétel viszont nagyon magas, 0,056V van tp1 - tp3 - on mérve, nem lehet jobban letekerni a potit, nem lehet az a propléma, hogy csak 930ohm az értéke, a másik monoblock-ban meg 1010ohm? Cseréljem egy nagyobra?
(#) atesz95 hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
sziasztok! Kerdesem az lenne hogy a tda2050-et lehete hidba epiteni es igy milyen teljesitmenye lenne??
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Megelőztél
Hagyd a potit, az R28 270 ohm-ot cseréld nagyobbra, 470-1k között bármi jó.
(#) kokozo válasza atesz95 hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia! Minden a képen!
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia István! Levizsgázott az St-nk. Bián volt egy iskolai rendezvény, 3 órán át nyúztuk szünet nélkül. A diritől dicséretet kapott, pedíg egy fa lapon volt kiterítve. Kicsit melegedett, de nem veszélyes. Reloop megint küldök egy pozitív értékelést Neked.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Köszönöm
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Nagyon ügyes vagy. Sok sok gratula Neked.
(#) atesz95 hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Nyak rajzot valaki tudna kuldeni hozza??
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Üdv.
Most hallgatgatom itt az erősítőt hidalva és az ajánlott alapján de nekem úgy tűnik, mint ha ugyan akkora lenne a teljesítmény. :/
(#) reloop válasza atesz95 hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia! Néz szét a TDA2030-40-50 témában!
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia! A teljesítmény P=U2/R. A párhuzamosítástól az U feszültség egy fikarcnyit sem növekedett. A többletteljesítményt úgy érheted el, ha az R-rel jelölt hangsugárzó-impedanciát csökkented. Erre úgy ad lehetőséget a párhuzamosítás, hogy az amúgy korlátozott terhelő áram így két fokon oszlik meg, tehát duplázható.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Üdv. Végül is most akkor szakmailag párhuzamosítva is van és utána hidalva is nem?
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
A híd kapcsolás alapból sajátja az IC-nek. Amit készítettél kizárólag arra az esetre jó ha van egy osztatlan 2 ohm-os tekercsű hangszóród hozzá. (szerintem nincsen)
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szerintem értem... Lentebb vihetem így a terhelő impedanciát (2 ohm alá?) . Vagy rosszul gondolom?
(#) tyraw hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Heyho!

Egy kis segitség kéne, végfok tervezgetéshez keresnék valami szakirodalmat. Merült fel annak kapcsán, hogy pl MJ11032G;MJ11033G-vel lehetne-e HF erősitőt épiteni. Na igen, az egy dolog hogy kiválasztottam a végtranyómat, de hogyan tudom meghatározni egy pár végtranyóhoz a minimális terhelőimpedanciát?
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Kicsit jobban utána néztem a projektednek. A TDA8560q legnagyobb terhelő árama 7,5A. A párhuzamosítás révén ez 15A-re emelkedik ideális esetben. A híd kapcsolást így lehetőség nyílik 1 ohm-mal terhelni. Nem sok értelmét látom mert tudtommal nem gyártanak szériában ilyen impedanciájú hangszórót. Ha 2x2 ohm-ból, vagy 4x4 ohm-ból állítod elő az 1 ohm-os terhelést, akkor egyszerűen megosztod azokat a két csatorna között, nem kell a párhuzamosítással járó ellenálláson keletkező veszteséget elviselned.
(#) emersys hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Hétvégén végre volt egy kis időm közben, így kitudtam próbálni a kimeneti fokozatot.
Gyakorlatban történő végleges beállítása után jöhettek a statikus tesztek.
140mA-es nyugalmi áramot céloztam meg neki +-50V tápfeszen, -ezt 5% belüli ingadozással igen stabilan tartja. Offset-je is nagyon jó. 10mV (+-5) a mért maximum ingadozása.
-Kimondottan sikeresnek ítéltem a tesztet.
Csöves meghajtása remélhetőleg jövő hétre aktuális lesz..

Beszéljen pár kép:
Következő: »»   1321 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem