Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1362 / 2514
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Úgy 50-60W-ig kilehet hajtani. Ennyi meg elég nekem.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Sikerült összeraknom az egész végfokot és kiválóan működik!!!
Köszönöm a segítséget!!!
(#) blasz hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Sziasztok,csináltam segédpanelt,szerintetek igy 3 szál vezetékkel bekötve nem okoz gondot?
Köszönöm
(#) pucuka válasza DRAWS hozzászólására (») Júl 8, 2013 / 1
 
Úgy úgy. A hálózati trafó vasmagja, és a fém doboz legyen összekötve a hálózati érintésvédelmi földdel, (zöld/sárga) ide kötheted a potméterek, DIN csatlakozók fém házát is, ha van, de a jelföldet, árnyékolást csak jól elhelyezett, több 1 nF 500 V -os kondival kösd össze. A DIN csatlakozóban ha van, akkor a vezeték árnyékolását se kösd össze a csatlakozó házával. Ha RCA, vagy Jack csatlakozót használsz, annak a földje sem lehet fémes kapcsolatban a fém házzal.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Örülök! Magával az erősítővel mennyire vagy megelégedve? Megpróbálnám utánépíteni, tetszik az áramkör feképítése.
(#) DRAWS válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Rendben. Köszönöm.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Jó lesz! A vezeték azért legyen minél rövidebb. Nincs szabály, hogy milyen hosszú lehet, de minél hosszabb annál zavarérzékenyebb lesz az erősítő.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Köszönöm
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Tökéletesen müködik és szép dinamikus hangja van.
Csak némelyik szériát nem eléggé pufferelik táprészen.
Ugyanis nekem ebből 2 db van itthon. Az egyikben 6 db 3300 µF puffer kondi van, a másikban csak 4 db. Ez észre is vehető a hangzásban.
Persze hely viszont 8 db-nak van a panelon.
Sok sikert az után építésnek!!!
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Köszönöm válaszod, akkor NYÁK-olom szorgalmasan
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
De jó erősítőd lesz István, irigyelni fogom.
(#) Koncsar válasza szaka hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia Szaka!
Nincs kedved lefotózni az erőlködőt belülről?
Köszi.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
A Tiéd biztos jobb lesz. Azért az tök jó ha valaki tud kabátot készíteni a gombhoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Na ...utólag lett hozzá rakva még 1-1 MJL?
Mi történt? Nagy volt a tápfesz?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia! Az végig nagy volt +/- 93V DC. A tranyó magját nem akartam, hogy átüssön a szilikon burkolaton, ezért egy próbára ráakasztottam még 1-1 MJL-t.
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Lehet, hogy menne +/- 100 V DC ről is, csak teljesítmény kivételkor lehet, hogy megégeti magát a tranyó (k).
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Hú,.... az úgy hány ohm -os lett ?
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
4 ohm -on lett tesztelve.
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Értem, az úgy nem rossz. Mekkora volt az áramfelvétele a hsz-kimenet és a teher közt, és közbe hány V-on tette mindezt?
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
A műterhes tesztre gondolsz 1KHz szinusz jel mellett?
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Igen. Csak úgy érdekelődöm mit sikerült kihozni belőle?
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Lesz egy kis időm akkor csinálok egy mérést, és felteszem.
(#) szaka válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Holnap reggel felteszem!!!
(#) szaka hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Valaki gondolkozott azon, hogy valami féle elektronikus túláram védelmet kellene használni az erősítők tápoldalán, hogy a hirtelen zárlat miatt ne égjenek le a tranzisztorok vagy ne lehessen túlterhelni őket. Tehát egy megadott áramfelvétel felett korlátozzon.
Vagy ez létező dolog az erősítőkben csak nem működik megfelelően?
válaszotokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
(#) Koncsar válasza szaka hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Szia! Köszönöm előre is.

Üdv. K.Gy
(#) voodoo válasza szaka hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Igen, én gondolkoztam rajta. Az erősítő tápoldala az azt jelenti, hogy a tápot védi meg (kapcsolóüzemű), de nem az erősítőt. Hagyományos trafónál maximum kiég a biztosíték. Egy túláramvédelem hasznos, de nem mindig. Sokszor képes úgy viselkedni egy 500W-os erősítő mintha csak 50W-os lenne. Érkezik a basszus negyed hangerőn és klatt..... relé leold, síri csend. Ez még elmegy otthoni Hi-Fi felhasználásnál, de egy szabadtérinél már nem igen. Vagy másik: 100W-os erősítőnek szekunder tápoldalának bedobsz egy pl 60W-os izzót. Akkor az max 60W-ot fog szólni. Vagy vannak a tranyós megoldások, ahol nagy borda hővé alakítja csak ugye akkor védd meg azt is. Ez pár miliamperes kakónál még elmegy, de amikor nem tudod mekkora az erősítő kivezérlése (mert ugyebár a védelem dolgozik) akkor azt kell védeni (megfut). Vagy soros ellenállás megoldások... Vagy IC-s, mikrovezérlős. Onnantól kezdve az IC-az agy. Nekem az tetszik a legjobban. Komolyabb erősítőkben mind ez van, plusz a tápnak is és a hangszórónak is. Figyeli a feszültséget, ha kritikus alá esik, először leveszi a hangerőt vagy ha tovább akkor: küld a relének +12V-ot, villog a LED, LCD felirat: FAULT. stb.
Jó móka.
(#) saca200 válasza voodoo hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Hellosztok Jó lenne ha valakinek volna egy ilyen kapcsolása, megcsinálnám én is.
(#) Ge Lee válasza szaka hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Amiről beszélsz azt áramkorlátnak hívják, minden valamirevaló végfokban van egy adott teljesítmény felett. Oda kell tenni, és nem a tápba. A táp áramát nem célszerű korlátozni. Nagy baj esetére az olvadóbiztosító tökéletes, de egy jól méretezett és megfelelő áramkorláttal ellátott végfok az életben nem megy tönkre, esetleg csak más hiba okán (kiszáradt elkó, dobozba folyt kóla stb.).
Rajzot kismilliót találsz, bonyolultság/hasznosság tekintetében ezekbe a végfokokba a visszahajló karakterisztikájú a legjobb. Persze normálisan kell méretezni, és gerjedésmentesre kell megépíteni. Teljes kivezérlés esetén sem korlátoz (tehát ha úgy van beállítva nem szól bele a klippelő hangba sem), viszont hosszabb ideig fennálló zárlatot is elviselnek általa a végtranyók.
(#) szaka válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Itt vannak a képek!
(#) szaka válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Értem. És ilyen karakterisztikájú áramkorlát kapcsolási rajzod van neked?
Következő: »»   1362 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem