Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1403 / 2500
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Eltekertem mindenfelé,de sokat nem változott,a mód választó panelt még nem szedtem szét méregetni,de nem hiszem hogy ott baj lenne.Ahogy a hangerőt tekerem fel irányba úgy kezd a búgás erősödni,ha letekerem teljesen akkor az erős búgás abba marad,de van alapzaj azért,halk búgás.De a többi állásban csak halk búgás van más nincs,bármit tekerészek rajta.Nem néztem szkóppal a jelet merre van,egyébként ha a 3,20, lábhoz ujjal érek elképesztő visítás jön a hangszóróból.Gerrjed.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Jól értem, bekötötted mind a két csatornát? Nagyon optimista vagy
A bementi pont érzékenysége természetes.
Szkópot feltétlen köss rá, lássuk mivel állunk szemben!
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Pont azon vagyok,rajta a szkóp
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Szkóppal nézve mind a két ic-hez menő bemeneten ott a jel,sinust kötöttem rá,de a hangszíneket nem látom változni rajta,csak a balansz működik.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
A hangszínt csak a kimeneten látod, mert a végfok is része a hangszínszabályzónak.
A kimeneten látni valamilyen frekvencián oda nem illő jelalakot? (gerjedést)
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Nem látom a gerjedést,de csatolok képeket a mérésről,1v sinus van rákötve.Ezeket mértem.
A középső kép a padló hangerő
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Szia! A legegyszerűbb megoldás, ha megkeresed a készülékben azt a relét, ami bekapcsoláskor a hálózati feszültséget a főtápegységre kapcsolja és az érintkezőket összekötöd.
Kicsit kifinomultabb, ha ezt a kontaktust kivezeted a készülék hátára (jelvezetékektől távol) egy kapcsolóra, melynek bontásával visszaállítható bármikor az eredeti állapot.
Igazán jó, és elmés megoldást úgy lehetne kieszelni, ha belinkelnéd (némi böngészés árán) a kapcsolási rajzát
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
A beikszelt alkatrészeket eltávolítottad? Erősítenie azért kéne becsülettel.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
köszi a választ.
Megpróbáltam ha a relé át van kötve akkor is kell a fő nyomógomb
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Lássuk a kapcsolási rajzát! Van típusszáma amin el lehetne indulni?
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Technics Sa-Ex100 a típusa
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Egyenlőre nem a leirt módon kötöttem be,de ettől szólnia kellene és nem búgnia.Megpróbálom a lehető legrövidebb vezetékekkel megpróbálni,hátha az volt a baj.Elég ha az x -elt alkatrészeket áthidalom egyszerűen?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Búgnia valóban nem kéne, bizonyára érzékeny a külső zavarokra.
A jelölt alkatrészeket simán el kell távolítani. Ezek szerint eddig volt egy szép földhurkod, mert a régi és az új panelen is volt jelfölded.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Megnéztem a rajzát, sajnos valóban kevés neki a tápot ráadni, kell a bekapcsoló gomb jele. Ezt jobb lesz nem berhelni. Processzor vezérli a működését, kockázatosnak tartom egy idegen áramkörrel összekapcsolni.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Tehát akkor nem lehet semmiképp módosítani?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Nem,az új panelről nem vittem jelföldet,akkor csak kiveszem a jelölt alkatrészeket és kész?Megpróbálom,de szerintem közel 1V megy az ic-re a bemeneten annak elégnek kellene lennie,szerintem,de lehet rosszul gondolom
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Természetesen megoldható, például a saját kapcsolóját, vagy a távirányítóét összezárni egy-egy impulzus erejéig a be és a kikapcsoláskor.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Értem.
Ez hogyan lenne kivitelezhető előre megadott időpontban?
(#) johny999 hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Sziasztok,

a véleményeteket kérném a következő OPAkról. NE5532, OPA2604, LM4562. Melyik jobb?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Az időzítő be és kikapcsolásakor is indítható egy monostabil áramkör, de ez már nagyon messzire esik a topic tárgyától. A megvalósítását elég macerásnak tartom.
(#) reloop válasza johny999 hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Szia! Az adatlapjaikból nem sikerült semmilyen következtetést levonnod?
(#) johny999 válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Az adatlapokat böngészve NE5532<OPA2604<LM4562, csak gondoltam megkérdem hátha valaki tesztelte már őket élesben.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) accaboj válasza johny999 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Nekem a LM2604 a jobb hangú.
(#) Buvarruha válasza accaboj hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Részemről a MAX412 a nyertes, főleg zajszint szempontjából.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szia jó-reggelt,akkor valószínű hogy egy nagy adag gerjedéssel állok szemben?A szkóppal mérés azt mutatta hogy gerjedésnek nyoma nincs, az új panel nélkül,külön külön próbálva akkor mind kettő tökéletesnek bizonyult,az erősítő is,és az új bele szánt végpanelek is.
(#) blasz hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Na megszólalt és egész szép hangja van de nincs hangszín szabályozás csak a balansz poti megy a mély magas nem.És kicsit még búg,mint a régi tv-k. Van megoldás?Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
(#) blasz hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Pár kép a bekötésről
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Üdv.

Hozzám került egy Vermona Regent 660 mindenki álltal ismert keverőerősítő. Jó állapotban van, minden része működik, nem recsegnek a potik stb, de elkezdtem méregetni.

Mértem: Kimeneti feszültség 100-120mV ez 3-5 perc alatt lemegy 70-74mV-ra
Nyugalmi áram 13mA-ról 3-5 perc alatt növekszik 30mA-re.

Nyugalmi áramot beállítottam 70-74mA re de 1 nap állás után bekapcsoláskor 30mA-röl indúl és szintén kell 3-5 perc hogy beálljon, kimeneti fesz is 120mV-ról lemegy 74-80mV-ra

Szépen szólt beállítás előtt és után is, nem vettem észre változást. Kis alap zaja van de ezt így ismerem. Ha bemenet nélkül feltekerem a magasakat 1 csatornán és a mastert+csatornát feltolom(hangerőt) akkor begerjed, és egyenáram jelenik meg a kimeneten pár volt, ez normális ? Valaminél ezt már tapasztaltam de nem emlékszem hogy gondja volt vagy normális ez a dolog.

Várhatok javulás ha kondikat cserélgetem és kimérem az alkatrészeket ? Esetleg bűn belepiszkálni ?

köszönöm az infókat.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Úgy látom az általad épített panelre testet vittél. Jó az jelföldnek?
(#) jandark hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy Sony TA 2650es szép állapotú erősítőt.
Eredetileg 2SD523-2SB518 végtranzisztorral szerelték,hozzám már úgy került hogy megbarkácsolták, és jelenleg 2SA808-2SC1619 pár egyik oldalon,a másik oldal BD317-BD318 tranzisztorral szerelten megy,a két oldalon hangzásbeli eltérés is van (de üzemel)..
Az interneten fellelhető adatok alapján cserére az MJ15015-MJ15016-os párt javasolják..
Nekem MJ15003-MJ15004es tranzisztoraim vannak,ezekre tudnám cserélni a most vegyes felépítésű oldalak tranzisztorait.
Jó megoldás lehet e szerintetek ezzel a tranzisztorokkal a csere?
Egy másik kérdésem is lenne,a végfokpanelen oldalanként egy-egy trimmer van,gondolom a nyugalmi áram beállítására,,mennyi nyugalmi áram beállítása célszerű ehez az erősítőhöz?
Képet mellékelek a trimmerekről,és az erősítőről .
Köszönetem előre is.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2013
Következő: »»   1403 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem