Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1624 / 2505
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ez nem a 7294 hanem 97 es az már eleve hidban van azt hiszem
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Jaa, azt hittem az amihez a nyákterv kellett.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Az az,de nem 94 es a nyákterv sem.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ja látom. Benéztem. Ezt nem lehet hidalni valóban.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Hogy mekkoraállat vagyok,van egy kimondottan sub erősitőm bedobozolva 40w.Minek dolgoztatom magam meg a haverokat.Ejnye ejnye
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Bocsánat...eirtam mono,vagy stereo pótméter,és mekkora kellene szeretném külőn hangositani a végfokokat..mf jelzésű lesz..
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ha külön szeretnéd, akkor értelem szerűen kettő monó potméter kell. 47kohm-100kohm teljesen megfelel, a lényeg, hogy B jelzésű logaritmikus (LOG) potméter kell. Ha megkérdezed, hogy hogyan kell bekötni...... Ha MF jelzésű, akkor kell majd egy kis trafó, ami 15V-os. Kisrádióból, vagy bármiből bontott kistrafó megfelel. Nem kell nagy teljesitményű.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Na, akkor meg is van oldva.
(#) sballa hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
2x15V 10VA 230V
Transzformátor EI48-16,8. Ez megfelelő igaz a 2végfoknak..?
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ahogy Ace Ventura barátom mondaná........Tökkkkkéletes.
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Még egy kérdésem maradt a tápal kapcsolatosan..
Nézegettem sok képet amin a kondi után lejővő +- között 4db biztositék található.
Ez minek a védésére van bent?És mekkorák ezek mert ha kell bele akkor én sem hagynám el..
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ez egy nagyon jó gondolat. A biztositék arra van, hogy ha valami ok folytán a végfok panelod eldurran, és zárlatba megy, akkor a tápot lekapcsolja az erősitő panelról. A biztositék mindig az előtte lévő áramkört védi. Ha a tápágba teszed akkor a tápot védi, és ezt igy is kell. Azért van belőle négy, mert a végfok panelra ugye 2-2 tápvezeték megy, igy külön vannak biztositva. Ha az egyik tönkre megy, akkor "lecsatolódik" a tápról, a másik pedig megy tovább. De ha jól látom , a panelon ez be van épitve , igy csak primer körbe, azaz a hálózati oldalra a trafó elé kell egy 2-3A-es üvegbiztositék, lehetőleg zárt házas,
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Renben akkor a panelom védve..
Meg sikerült szereznem a kondikat 1000ft áron de sajnos csak a 2db 22000uf 63-v-ost szóval a kérdésem erre is elég a100nf 63v os kerámia kondi?
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Nem jól érted. Nem a panelt védi. Mindig az előtte lévő áramkört. Jelen esetben a tápot védi. Ha az erősitőt túlterheled az le fog égni. Ha az leég, akkor kiüti a biztositékot, ezzel megakadájozva a tápegység zárlat általi halálát. A kondik jók lesznek, a 22000-es is és a 100nF is.
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Annyi kérdésem lenne még hogy a trafóm ugye 2x40v graetz után 2x39,3v ez pufferolva kb 2x55v..
Nem lesz sok üresben neki?
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ezt hányszor beszéltük már meg? Nem lesz sok. Üresjáratban 2x54v- lesz, ha meg elkezded terhelni leesik majd olyan erős 2x50v-ra. Jó lesz az.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) Phoenix82 hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok

Adott két nagyon hasonló erősítő Denon PMA-320A (200W)és 520A (220W)teljesítményben 10W a különbség csatornánként hangszínszabályzás 320A +-8db, 520A +-10db a Loudness egyforma ugyanannyit emel, és ugyanott.
Hogy lehet az ,hogy a 320A-nál csak középre állított magas és mély szabályzásnál érzékelhető egy kicsit a Loudness?
Az 520A-nál bármilyen állásban sokkal mélyebben és magasabban szól,egyszóval gyengébb hangfalakkal sokkal jobb hangja van.
Erő mindkettőben van.

Találkozott már valaki ilyennel?
(#) Tiggey válasza Phoenix82 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Valószínű, máshogy, vagy más értékekkel van a loudness megoldva. Meg kell szerezni mindkettő kapcsolását, vagy mindkettőt szétszedni, hátha lehet a "gyengébben" változtatni.
(#) sballa hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Sziasztok elkészült a quadhoz a táp...-51v,+51v
Köszönöm a sok segitséget..

DSC_0111.JPG
    
(#) Phoenix82 válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Szia

A sima 320,520-nak megvan a rajza és tényleg máshogy van megoldva,tehát lemásolni nem igazán lehet.
De esetleg a 320-nál ez lehet kontakt hiba vagy szakadás valahol?
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Jó lesz az. Első lépésnek teljesen jó. Ha a modult is nagy odafigyeléssel épited össze, akkor jó eséllyel füstmentes lesz a cucc.
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Arra is figyelni fogok nagyon....
Hűtést sem fogom sajnálni róla és a pasztát sem..
(#) joel003 hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Hello mivel lehet hejetesitení a STK-4026 ic mert kifutot széria ?
(#) mc-4 válasza joel003 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Esetleg ezek közül?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) sballa hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Lenne egy ilyen trafóm..
2x15v a védelemhez kell..
A problémám hogy 8 lába van a tetején négy be számozva 1-4 ig alján négy indel1 felírattal..
Hova kössem a 230v rá?Nem szeretném le égetni...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) granpa válasza sballa hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Némi visszaolvasás segítene! Mivel ez egy osztott csévés trafó, a vékonyabb huzallal tekert rész két végére kötheted a 230V-ot (legnagyobb ellenállású tekercs).
(#) joel003 hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Valaki tudna adni Egy sony TA-78 III service manual probáltam a elektro tanya oldalon de nem engedi.[quote][/quote]
(#) joel003 hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Sub (mély) erősítőt hogy , lehet csinálni végfokkal. Sony TA-78 III -ba szeretném beszerelni mert nincs olyan mély hangzás mellesleg úgy is feldobta a talpát a jobb ic meg nagyon torzít valaki segítene én tda 2030a lenne a sub ic re gondoltam .
(#) Tiggey válasza Phoenix82 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Ha kontakt, vagy szakadás lenne, abszolút nem működne szerintem. Pláne, hogy látod a rajzon a különbséget. De mindíg van új a nap alatt.
(#) reloop válasza joel003 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Szia! Minden gond nélkül lejön a rajz az Elektrotanyáról. A "processing..." egy szűk perc után átvált Get Manual-ra, rákattintasz, ennyi.
A végfok a rajz szerint ±19V-os, ezt azért méréssel is ellenőrizd le! TDA2030A-nak pont megfelel. Ha 4 ohm-os hangszórót is szeretnél rákötni, akkor azt azért a TDA2050 jobban bírná.
A szub erősítőnek van saját témája.
Következő: »»   1624 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem