Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1771 / 2501
(#) blasz válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Nem azt keresi a kolléga amit keres az már az univoxos verzió de nagyon sehol sincs hozzá rajz.
(#) Beringer 600 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Heló!
Ez a régi apt100 rajza,nekem az új Univox apt100 rajzára lenne szükségem,vagy akinek ijen Univox-os apt100 van,arról kellene 4-5 fotó,jó minőségbe
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2015
(#) MauriceSamuelovic hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Szevasztok!

Ilyesmi (kimenő trafós félvezetős) erősítők készítésével kapcsolatban mik a tapasztalataitok?

Bővebben: Link

Annyira kipróbálnám, már pusztán a működési elv miatt. Szívesen csinálnék csövest is, de előtte lehet megépítek valami hasonlót egy nagyságrenddel kisebb feszültségen.
Végül is - más alkatrész szinte alig lévén - úgyis a kimenőn áll a dolog legjava. Köszi az infókat!
(#) (Felhasználó 46585) válasza MauriceSamuelovic hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Visszaköszönnek a dolgok. Kb. ilyesmit csináltam egy uzsonnásdobozba ezelőtt 45 évvel, ASZ 1015-ös Ge tranyókkal...20 W-os volt. Egyébként, lehet rá csinálni negatív visszacsatolást is, csak még egy tekercs kell a meghajtótrafóra. Egy M8-as magnó hajtotta meg, a teljesítménykimenetéről. De manapság 2015-öt írunk és vannak igazán jó kapcsolások is...
(#) BiG_Lui-Gee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Üdv. Ezek régebbi képek, ha kell holnap tudok csinálni jobbakat. Jó minőségben töltöm fel, fórum valószínűleg átméretezi kisebbre.
(#) MauriceSamuelovic válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Köszi! Kissé célzottabban kérdezném: Lenne-e esetleg valamilyen készülék, amiből lehetne bontani valami trafót, ami alkalmas lehet arra, hogy ezekkel a kapcsolásokkal kísérletezgessek. Nyilván egyik sem lesz HQ audió, és valóban vannak igazán jó kapcsolások, de - nekem legalábbis - fontos a próbálgatás és a "retró" is. Van egy BEAG Qualiton-om darabokban, annak a 100V-os trafója gondolom alkalmatlan, miután (szerintem) nincs középleágazása a primerén. Van még egy 100W BEAG APT100 100V kimenőtrafóm is, ami ugyan kiküszöböli ezt a hibát, de....
(#) (Felhasználó 46585) válasza MauriceSamuelovic hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Nem nagyon tudok ilyen kész trafót, vagy hogy miből lehet bontani. De azért nem olyan bonyolult tekerni egy trafót. És itt nincsenek is nagy menetszámok. De én nem foglalkoznék ilyesmivel, kár az időért. Bár, ebből is nagyon sokat lehet tanulni.
(#) Beringer 600 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a képeket,de ha tudod még jobb minőségbe,azt is nagyon meg köszönném,még annyit kérnék,hogy a víz szintes emitter ellenállásnál van,jobb oldalt bal oldalt 1-1 fekete kis tranzisztor,légy szíves add már meg a típusait,és hogy melyik kis fekete kis tranzisztor melyik oldalhoz tartozik.
Igazán sokat segítettél
(#) BiG_Lui-Gee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Szívesen, holnap tudom megnézni neked. Egyébként 1 éve még fent volt neten a Twin Line 600-1200 kapcsolási rajza(ugyan ez csak 4pár végtranyóval) és sok egyéb infó. Már nem találom sajnos, kár hogy nem mentettem le
(#) CIROKL válasza MauriceSamuelovic hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Jó pár éve kreáltam hasonlót , mai napig meg is van néha leveszem a polcról és hallgatom egy ideig , aztán visszateszem a polcra .
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza MauriceSamuelovic hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Bontani trafókat nem fogsz tudni hozzá , tekercselni kell mind mert eléggé speciális tekercselésre van szükség hozzá .
Meglepően szépen szól ám ez ha a fázisfordító és a kimenő trafó is rendesen van megtekercselve és ha még a vas alapanyag is jó minőségü!
(#) (Felhasználó 46585) válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hát ez nem ér! Te még belecsempésztél két meghajtótranyót is...
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ja ja .
(#) petitrial válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Valóban ez volt a probléma, a 2N5101 lábkiosztása nem egyezik meg a 2SA984-el.

Az előző hozzászólásomban rosszul írtam, a 2SC2274 helyére a BC639 került.

Beringer_600:
A diódákat mértem, én is gyanakodtam rájuk, de nem zárlatosak.

krisz69:
Gondoltam az eBay-re, de időhiány miatt nem játszik a dolog sajnos

richmond:
A nyugalmi áram beállításához kérhetnék esetleg segítséget?

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! Hasznos volt
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) mindenes válasza petitrial hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Egy rajz mindenképp kellene a javításhoz. Pontos tipus?
(#) petitrial válasza mindenes hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Sanyo System 220 - de én nem találtam hozzá rajzot sajnos

sanyo.jpg
    
(#) gyuszo válasza petitrial hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Én SANYO JA220-nak látom.
(#) mindenes válasza petitrial hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Üdv. Ja-224 van manuálom, ha hasonlítanak jelezz vissza s feltöltöm.
(#) Jubilate hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Üdv!
A mellékelt rajzon lévő erősítő szerintetek működne?

Névtelen.png
    
(#) eSDi válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Üdv!

Nem igazán! Mondjuk hangszórót tönkretenni, tökéletes.
(#) Gafly válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Bizonyos körülmények között elképzelhető...
(#) Jubilate válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
BC109 bázisát kéne máshova?
(#) eSDi válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Nem, ez egy teljesen rossz kapcsolás. Ha te magad alkottad, akkor tanulmányozd még az erősítőket. Ha nem, akkor gyorsan felejtsd el.
(#) Jubilate válasza eSDi hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Nem én voltam
(#) pucuka válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Végül is dudálásra, beepepelni jó. Másra nem.
(#) MikulaSan hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Sziasztok került hozzám egy sherwood ai1110 nevű erősítő de valamely oknál fogva nincs a kimeneten feszültség. Végig próbáltam az összes bemenetet és kapcsolási lehetőséget. Nincs egyenáram a kimeneten. Potméterek és biztosítékok jók ellenőriztem. Előzőleg belenyúlás/berhelés nyoma nem vehető észre. Valakinek valami ötlete?
(#) reloop válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 27, 2015 / 1
 
Szia! Azért az a biztos, ha a végtranzisztorok kollektorán (hűtőfül) megméred a tápot. Ellenőrizd a vezetést a végtranzisztor emitter-ellenállások és a hangsugárzó kapcsok között! Akár a fejhallgató-csatlakozónál is elakadhat a jel.
(#) Karesz 50 válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szerintem akkor lenne nagyobb a baj, ha lenne egyenáram (egyenfesz.)a kimeneten.
(#) MikulaSan válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2015 / 1
 
Mindenféleképp megnézem az ellenállásokat is, viszont mikor bekapcsolom 0 -hangerőn egyet reccsen a hangaszóró, tudom másik erősítőnél is előfordul de érdekesnek tartom a fentebb leírt hibajelenség végett.
(#) reloop válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Minden esetre biztató jelenség a reccsenés is. A ki és bemenetválasztó kapcsolók érintkezését is ajánlott ellenőrizni.
Következő: »»   1771 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem