Fórum témák
» Több friss téma |
Előre is elnézést kérek a kérdésemért, de nem tudok eligazodni. Van egy vadiúj pákám 30W-os 220 V-ról megy. Az első használat előtt próbáltam befuttatni a hegyét ónnal (gyantás ón), de egyáltalán nem tapad meg a páka hegyén. Kaptam olyan választ, hogy a hegyet meg kell reszelni és akkor megtapad rajta az ón, mástól olyan tanácsot kaptam, eszembe se jusson megreszelni a páka hegyét. Nos eddig még nem reszeltem meg, de az ón lepereg róla. Mit tegyek? Tudom, meglehetősen földhözragadt a kérdés, de nem vagyok se szakember, se gyakorlott, forrasztásban jártas amatőr. Előre is köszönöm a választ.
Szia köbzoli!
Nem réz színű, megpróbálom az ajánlott csiszolást, talán segít. Köszönöm a segítséget.
sziasztok!
Tudnátok tanácsot adni, hogy 0.8mm körül megfizethető áron kapható (1000Ft/100g körül), használható minőségű forrasztóónt mit érdemes venni? köszönöm!
Szerintem is jó, nekem ilyen van otthonra.
Igaz nekem 0,5mm-es van, de ez Felder RA. Nagyon jó cucc, és hibátlanul lehet vele forrasztani, még forró levegővel is forrasztottam vele pici lábakat.
Ilyen, még az apródon találtam.
Sziasztok!
A Stannol HS10 -et vagy a Stannol HF32 -t ajánljátok normál, elektronikai célú forrasztásra? Az 1mm -es huzalátmérő ideális? Köszönöm A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
Szia!
Én szinte kizárólag stannol forraszanyagokat használok. Ha nem hobby célra kell, hanem normális forrasztásokat szeretnél, akkor a HS10-es folyasztószerrel ellátott SnAgCu összetételű ECOLOY TSC-t választod, 0.7 vagy 0.8mm méretben. Azt viszont mondhatom, hogy ezek nem olcsó forraszanyagok. Amatőr célra ezeket nem ajánlom. A sima SnCu összetételű forraszanyakok nem (hobby) felhasználóbarátok.
Én egy S-PB60SN40, Fg 2,5% összetételű, 1mm vastag verziót találtam, elég jó áron.
Sziasztok!
Lehet hogy butaságot kérdezek, valamint nem is ez a legalkalmasabb topic, de nem találtam jobbat. Szóval azt szeretném tudni, hogy lehet-e kapni olyan "festéket", ami vezető és forrasztható tulajdonsággal is rendelkezik száradás után. A vezető "festék" része az nem gond, mivel az autó szélvédő javító emberek is ilyesmit használnak a páramentesítő csík szakadás javításakor. De azt nem tudom, hogy ez forrasztható is? Vagy van külön erre alkalmas festék szerű anyag? Ha valakinek lenne ebben tapasztalata, szívesen venném a tanácsát. Üdv: spgabor
Nem forrasztható. Ha mégis kell akkor egy forrasztható fém darabot ragassz a felületre és fesd össze a vezetősávval.
Köszönöm a gyors választ. Nem is létezik olyan, ami forrasztható is?
De biztos létezik, mert az áramkör nyomtatókban is olyat használnak. Pontosabb infóm sajnos nincs róla.
Nem így van. Ott a nyák lemezre nyomtatnak közvetlenül rajzolatot és azt maratják. Bővebben: Link
Nem így van... Bármilyen szigetelő anyagra tudnak közvetlenül vezető réteget nyomtatni.
Bővebben: Link
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy mivel kezeljem a panelt ami hosszú távon is véd a korróziótól, de a később forrasztást sem gátolja. Az ónozás nem igazán jöhet már szóba, mivel már be van ültetve az alkatrészek és valahol biztosan zárlaot csinálnék. Köszönöm!
Helló!
Plastik 70, az direkt erre a célra van, vagy SK 10 ez viszont kicsit ragadós marad. Ezen felül lefújhatod sima akril lakkal is. Egyikkel se kell vastagon lefújni egy vékony egyenletes réteg elég. Üdv Petjaa
Szia!
Régi bevált módszer az alkoholban oldott fenyőgyanta. De a felszórt nitrolakk sem rossz és ő sem gátolja a forrasztást.
Én plastik70el fújom, miután kész van. Szép vékony rétegbe kell fújni, száradás után szépen fed, nem ragad.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
Fenyőgyantát olvastam, de azt hittem csak folyaszószerként használják. Múltkor szedtem némi fenyőgyantát. Alkoholban oldott gyanta hosszú távon is véd? Higítóbanis oldódik?
Hát a gyantás oldat inkább forrasztásnál, utána legyen rendes lakk. Az tuti nem fog ragadni.
Rendben. Következő rendelésbe bedobok egy flakon Plastik70-et.
Sziasztok. Hogy kell egy alkatrészt a NYÁK-ba beforrasztani? Mert az oké, hogy mondjuk a NYÁK-ot befogom a satuba, de egy kézzel tartanom kell az alkatrészt, eggyel a pákát, eggyel meg a forrasztóónt. De 3 kezem nincs... Hogy szoktátok csinálni?
Ja hogy neked csak két kezed van? Egyébkét így.
Szia.
A legegyszerűbben úgy, hogy miután beraktad az alkatrészt a beültetés felől, lefordítod, hogy a forrasztási oldalt lásd és leteszed az asztalra. Ekkor az alkatrész nem esik ki, mivel az asztal lapja tartani fogja. ebben a helyzetben meg kell forrasztani az alkatrészt, majd a lábakat levágni a forrasztás felett közvetlenül. Fontos, hogy a legalacsonyabb alkatrésszel kell kezdeni a beültetést, mert csak így garantálható, hogy az asztal lapja, illetve síkja megtartja soron következő alkatrészt.
Sziasztok!
Normál ólmos forrasztó ónnál 2% ezüst tartalom sokat változtat az olvadásponton? Köszi |
Bejelentkezés
Hirdetés |