Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Helló!
Szerintem jó választás. Nekem is ilyen pákám van Én meg vagyok vele elégedve. Üdv Petjaa
Sziasztok.
Elkészült az állomásom, a kérdésem, az a normális működés, hogy másodpercnél gyorsabban ki-be kapcsol? Ha igen akkor jó, viszont, amikor letekerem a szabályzó potit minimumra akkor mint a stroboszkóp, úgy villog a led, kicsit feljebb már villog rendesen, mitől lehet. Thanks
Viszont a kijelzőm nem megy, 201-et mutat és nem reagál semmire
Most 001-et ír a kijelző és semmire nem reagál? Valakinek ötlet?
Ennyi ötletet, csak kapkodom a fejem
Ha nem tudjuk miről van szó hogy segítsünk? Ha a szabályzás jól működik akkor máshol van a hiba. Nézz körül esetleg a kijelző és meghajtója környékén, rossz értékű alkatrész, gyantamaradvány a nyákon, rossz alkatrész a legfőbb hibaok.
Nos arról van szó, hogy a kijelző panel nem mér semmit, feszek rendben, ha kötök a bemenetére feszt, akkor is 000-t mutat, ennyi, lehet az ic döglött.
Nyákhiba, alkatrész elültetése még mindig nincs kapcsolási rajz, sem fénykép a panelokról ami ha gyantás vagy rossz minőségben kidolgozott adhat támpontot a hibakereséshez. így sötétben tapogatózva bármi lehet.
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/forrasztoallomas_digital...4.html
Erről van szó, átnéztem nyákon minden jó, lemostam denszesszel, alkatrészeket mértem (ami mérhető). Ha a C4 100pF, ahogy a rajzon, a kijelzőn 000, semmilyen bemeneti feszre nem változik, ha kicserélem pl. 220nF, akkor össze-vissza mutat számokat, ennyi a helyzet.
Mérj rá a 30 31 es lábra az ic nél, akár ki is veheted a tokból. Multi 200mV os állásba, ha a multi is ugrál akkor nézd meg szkóppal mi zavarja, ha itt szkóppal is minden rendbe hidegítsd az icl tápját közvetlenül a lábaknál. Nálam labortápnál szívatott egy rossz kondi, dvm el tökéletesen mért a modult visszatéve meg össze vissza ugrált. Érdemes az icl 7107 ajánlását és kapcsolásokat is átnézni. Persze ha a szabályozás normálisan megy. Alapkapcsolás, pl egy kép:
Bővebben: Link Bármi lehet a gond, lehet a mérendő jelen van valami, vagy alkatrész érték rossz. Én megnézném az adatlapját az icl nek ha amúgy multiméterrel jó a dolog. (az oszcilloszkóp is itt azért kell hogy lásd mit is kap az ic ) . Valami nálad nem optimális ha a szerzőnél működött.
Ebben az alapkapcsolásban 47 kOhm szerepel a 28-as lábnál, a másikban meg 470 kOhm. Mi ennek szerepe?
HQ Solder/30 linkje helyesen HQ-Solder/30 de az SMA 051 is kísértetiesen hasonlít de hozzájuk való pákahegyek másképp néznek ki.
Sziasztok! Nemrég vásároltam használtan egy Weller WS51-es állomást és adtak hozzá egy pákát ami első ránézésre LR-21-nek tűnt mivel ha jól tudom gyárilag is azzal adják. Na most vettem észre hogy nem LR-21 van beleütve hanem TCP-S. Ez azt jelenti hogy a burkolat az LR-21 pákából megmaradt és a belső rész ki lett cserélve TCP-S re? A TCP-S-es páka is alkalmas a külső hőfokszabályozásra vagy csak a gyári LR-21?
Köszi! Feri!
Szia!
A Tcp-s nem alkalmas külsö hőfok szabályzásra.Szerintem átalakíthtó egy kis bűvészkedéssel.
Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az Attila féle forrasztóállomás 1-hez lehet használni fahrenheit pákát? (ugyanúgy 24V 48W hőelewmes)
Üdv!
E között a két állomás között vacillálok. Szerintetek melyik lenne a jobb? Solomon SR 976 Solomon Sl 10 A fő kérdés az lenne, hogy melyik az újabb és korszerűbb? (Tudom erre a válasz az hogy egy Weller, de szigorúan ezek közül..) Előre is köszönöm a segítséget!
Szia. Nem lehet kérdéses, csak az sl10 jöhet számításba. 24V-os páka, ezáltal galvanikus elválasztás a hálózattól. Valós hőfok-szabályozás, bőséges hegy választék - ezek mind mellette szólnak.
Köszönöm, akkor ez el van döntve!
Én is ezt választanám.!
Sziasztok!
Egy nagy kérdésem lenne a Fahrenheit 28003 forrasztó állomással kapcsolatban. Ez elvileg rendelkezik egy viszonylag egyszerű visszacsatolással. Legalábbis a kapcsolási rajzából azt látom, hogy a fűtőbetét hőfokfüggő ellenállását méri. Mennyire stabilan tartja a hőmérsékletet? Eléri a "használható" szintet? (Lenne egy számomra, bőven bolti ár alatt, de ha nem jó, akkor kevésért sem kell. Amolyan "alternatív" célokra kellene.)
Üdv!
Szerintem ennek a pákája hőelemes, olyan lehet, mint a Solomon, az jól működik.
Ez nem hőelemes, hanem az fűtőszál ellenállását méri. Ezzel módszerrel a fűtőbetét hőmérséklete elég jól stabilizálható, viszont a szabályozás nincs valami szoros kapcsolatban a pákaheggyel.
Ezért is kérdezem, hogy valakinek van-e valamiféle tapasztalata ezzel a típussal. Mert elvileg nem olyan jól szabályozott, mint a hőelemes pákák, gyakorlatilag viszont a hőelemeseknél sincs elég szoros kapcsolat a pákahegy és a hőelem között (gyak. ott is inkább a fűtőbetéttel van szorosabb kapcsolatban), illetve a kompenzálás sem megoldott (pl. Solomon és társai). Ezek alapján mégsem lehet annyira rossz a hőelemesekhez viszonyítva... Ami tetszik benne az a páka nagyon aprócska mérete (az 50W ellenére), kicsi súlya és a fogás helye közel esik a pákahegyhez, ami pl. SMD -nél nem hátrány... Egyedül a szabályozás hatékonysága kérdéses számomra (mondjuk a túlhevüléstől biztosan nem kell tartani).
Akkor biztos így van, de a rajz alapján simán kapcsolgatja rá a triak a 24 voltot. Nem tudom, hogy méri.
Mindenesetre itt dicsérik: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_924811.html.
A pozitív félhullámban méri az ellenállást az első, lineáris kapcsolásban dolgozó OPA, méghozzá viszonylag pontosan. Az invertáló bemenetén a fűtőbetéttel soros ellenállásról vesz mintát, a neminvertálón a tápfeszből. A soros ellenálláson átfolyó áram fordítottan arányos a főtőbetét ellenállásával így a kapcsain mérhető feszültség is. Ez a felerősített különbségi jel arányos a fűtőszál ellenállásával. Az első OPA után lévő dióda gondoskodik arról, hogy csak a pozitív félhullámban mért érték integrálódjon a két OPA közötti kondin. A második OPA komparátorként működik, a hőfokszabályozó poti által leosztott feszt hasonlítja össze a kondin lévő, ellenállással arányos feszültséggel.
Az 555-el felépített időzítőre azért van szükség, mert ellenállást mérni csak bekapcsolt fűtőszál mellett lehetséges, így az OPA-k közvetlenül nem vezérelhetnék a triakot, időzítő tag nélkül megszakadna a szabályozási kör. Így megvalósul egy zárt szabályozási kör, ráadásul elég nagy relatív pontosságra képes. Eddig nem is kérdéses számomra a dolog. A kérdésem kifejezetten a gyakorlati használhatóságra vonatkozik. Annyi biztos, hogy túlfűteni nem tud, illetve terhelés (hőelvezetés) nélkül stabil a hőmérséklet. Azt nem tudom terhelésre hogyan reagál. Rövid próbával erre nem kaptam választ, ott és akkor mérni nem állt módomban.
Ha Te mondod Akkor Te többet tudsz erről.
A rajzon melyik az az ellenállás, amelyik sorba van kötve, vagy az a pákában van?
0,33 / 2W
Jaaaa, tényleg, már látom
Tök érdekes, hogy ennyitől tud hőfokot szabályozni, akár pár fokot. Ez speckó fűtőbetét?
Szerintem valami speckó lehet, mert legtöbb esetben alacsony hőfokfüggésű fűtőszálat használnak, ami ide nem igazán lehet jó.
Bár ennyire közelről nem ismerem ezt a pákát... (Ezért is kérdezősködök ) |
Bejelentkezés
Hirdetés |