Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   37 / 193
(#) Petjaa válasza kamaro hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Helló!

Szerintem jó választás. Nekem is ilyen pákám van Én meg vagyok vele elégedve.

Üdv Petjaa
(#) satlokk válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szerintem ez jobb választás!
(#) Johnny0004 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok.
Elkészült az állomásom, a kérdésem, az a normális működés, hogy másodpercnél gyorsabban ki-be kapcsol?
Ha igen akkor jó, viszont, amikor letekerem a szabályzó potit minimumra akkor mint a stroboszkóp, úgy villog a led, kicsit feljebb már villog rendesen, mitől lehet.
Thanks
(#) Johnny0004 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Viszont a kijelzőm nem megy, 201-et mutat és nem reagál semmire
(#) Johnny0004 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Most 001-et ír a kijelző és semmire nem reagál? Valakinek ötlet?
(#) Johnny0004 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ennyi ötletet, csak kapkodom a fejem
(#) SALáta válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ha nem tudjuk miről van szó hogy segítsünk? Ha a szabályzás jól működik akkor máshol van a hiba. Nézz körül esetleg a kijelző és meghajtója környékén, rossz értékű alkatrész, gyantamaradvány a nyákon, rossz alkatrész a legfőbb hibaok.
(#) Johnny0004 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nos arról van szó, hogy a kijelző panel nem mér semmit, feszek rendben, ha kötök a bemenetére feszt, akkor is 000-t mutat, ennyi, lehet az ic döglött.
(#) SALáta válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Nyákhiba, alkatrész elültetése még mindig nincs kapcsolási rajz, sem fénykép a panelokról ami ha gyantás vagy rossz minőségben kidolgozott adhat támpontot a hibakereséshez. így sötétben tapogatózva bármi lehet.
(#) Johnny0004 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/forrasztoallomas_digital...4.html
Erről van szó, átnéztem nyákon minden jó, lemostam denszesszel, alkatrészeket mértem (ami mérhető).
Ha a C4 100pF, ahogy a rajzon, a kijelzőn 000, semmilyen bemeneti feszre nem változik,
ha kicserélem pl. 220nF, akkor össze-vissza mutat számokat, ennyi a helyzet.
(#) SALáta válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Mérj rá a 30 31 es lábra az ic nél, akár ki is veheted a tokból. Multi 200mV os állásba, ha a multi is ugrál akkor nézd meg szkóppal mi zavarja, ha itt szkóppal is minden rendbe hidegítsd az icl tápját közvetlenül a lábaknál. Nálam labortápnál szívatott egy rossz kondi, dvm el tökéletesen mért a modult visszatéve meg össze vissza ugrált. Érdemes az icl 7107 ajánlását és kapcsolásokat is átnézni. Persze ha a szabályozás normálisan megy. Alapkapcsolás, pl egy kép:
Bővebben: Link

Bármi lehet a gond, lehet a mérendő jelen van valami, vagy alkatrész érték rossz. Én megnézném az adatlapját az icl nek ha amúgy multiméterrel jó a dolog. (az oszcilloszkóp is itt azért kell hogy lásd mit is kap az ic ) . Valami nálad nem optimális ha a szerzőnél működött.
(#) icserny válasza SALáta hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ebben az alapkapcsolásban 47 kOhm szerepel a 28-as lábnál, a másikban meg 470 kOhm. Mi ennek szerepe?
(#) Brown hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
HQ Solder/30 linkje helyesen HQ-Solder/30 de az SMA 051 is kísértetiesen hasonlít de hozzájuk való pákahegyek másképp néznek ki.
(#) frigos hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok! Nemrég vásároltam használtan egy Weller WS51-es állomást és adtak hozzá egy pákát ami első ránézésre LR-21-nek tűnt mivel ha jól tudom gyárilag is azzal adják. Na most vettem észre hogy nem LR-21 van beleütve hanem TCP-S. Ez azt jelenti hogy a burkolat az LR-21 pákából megmaradt és a belső rész ki lett cserélve TCP-S re? A TCP-S-es páka is alkalmas a külső hőfokszabályozásra vagy csak a gyári LR-21?
Köszi!
Feri!
(#) satlokk válasza frigos hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
A Tcp-s nem alkalmas külsö hőfok szabályzásra.Szerintem átalakíthtó egy kis bűvészkedéssel.
(#) frigos válasza satlokk hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Izeg. hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az Attila féle forrasztóállomás 1-hez lehet használni fahrenheit pákát?
(ugyanúgy 24V 48W hőelewmes)
(#) pepe091 hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Üdv!

E között a két állomás között vacillálok.
Szerintetek melyik lenne a jobb?
Solomon SR 976
Solomon Sl 10

A fő kérdés az lenne, hogy melyik az újabb és korszerűbb? (Tudom erre a válasz az hogy egy Weller, de szigorúan ezek közül..)

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) SzervízMacska válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia. Nem lehet kérdéses, csak az sl10 jöhet számításba. 24V-os páka, ezáltal galvanikus elválasztás a hálózattól. Valós hőfok-szabályozás, bőséges hegy választék - ezek mind mellette szólnak.
(#) pepe091 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Köszönöm, akkor ez el van döntve!
(#) satlokk válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Én is ezt választanám.!
(#) llax hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy nagy kérdésem lenne a Fahrenheit 28003 forrasztó állomással kapcsolatban. Ez elvileg rendelkezik egy viszonylag egyszerű visszacsatolással. Legalábbis a kapcsolási rajzából azt látom, hogy a fűtőbetét hőfokfüggő ellenállását méri.

Mennyire stabilan tartja a hőmérsékletet? Eléri a "használható" szintet?

(Lenne egy számomra, bőven bolti ár alatt, de ha nem jó, akkor kevésért sem kell. Amolyan "alternatív" célokra kellene.)
(#) Johnny0004 válasza llax hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Üdv!
Szerintem ennek a pákája hőelemes, olyan lehet, mint a Solomon, az jól működik.
(#) llax válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Ez nem hőelemes, hanem az fűtőszál ellenállását méri. Ezzel módszerrel a fűtőbetét hőmérséklete elég jól stabilizálható, viszont a szabályozás nincs valami szoros kapcsolatban a pákaheggyel.

Ezért is kérdezem, hogy valakinek van-e valamiféle tapasztalata ezzel a típussal. Mert elvileg nem olyan jól szabályozott, mint a hőelemes pákák, gyakorlatilag viszont a hőelemeseknél sincs elég szoros kapcsolat a pákahegy és a hőelem között (gyak. ott is inkább a fűtőbetéttel van szorosabb kapcsolatban), illetve a kompenzálás sem megoldott (pl. Solomon és társai).

Ezek alapján mégsem lehet annyira rossz a hőelemesekhez viszonyítva... Ami tetszik benne az a páka nagyon aprócska mérete (az 50W ellenére), kicsi súlya és a fogás helye közel esik a pákahegyhez, ami pl. SMD -nél nem hátrány...
Egyedül a szabályozás hatékonysága kérdéses számomra (mondjuk a túlhevüléstől biztosan nem kell tartani).
(#) Johnny0004 válasza llax hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Akkor biztos így van, de a rajz alapján simán kapcsolgatja rá a triak a 24 voltot. Nem tudom, hogy méri.
Mindenesetre itt dicsérik:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_924811.html.
(#) llax válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
A pozitív félhullámban méri az ellenállást az első, lineáris kapcsolásban dolgozó OPA, méghozzá viszonylag pontosan. Az invertáló bemenetén a fűtőbetéttel soros ellenállásról vesz mintát, a neminvertálón a tápfeszből. A soros ellenálláson átfolyó áram fordítottan arányos a főtőbetét ellenállásával így a kapcsain mérhető feszültség is. Ez a felerősített különbségi jel arányos a fűtőszál ellenállásával. Az első OPA után lévő dióda gondoskodik arról, hogy csak a pozitív félhullámban mért érték integrálódjon a két OPA közötti kondin. A második OPA komparátorként működik, a hőfokszabályozó poti által leosztott feszt hasonlítja össze a kondin lévő, ellenállással arányos feszültséggel.
Az 555-el felépített időzítőre azért van szükség, mert ellenállást mérni csak bekapcsolt fűtőszál mellett lehetséges, így az OPA-k közvetlenül nem vezérelhetnék a triakot, időzítő tag nélkül megszakadna a szabályozási kör.
Így megvalósul egy zárt szabályozási kör, ráadásul elég nagy relatív pontosságra képes.
Eddig nem is kérdéses számomra a dolog. A kérdésem kifejezetten a gyakorlati használhatóságra vonatkozik. Annyi biztos, hogy túlfűteni nem tud, illetve terhelés (hőelvezetés) nélkül stabil a hőmérséklet. Azt nem tudom terhelésre hogyan reagál. Rövid próbával erre nem kaptam választ, ott és akkor mérni nem állt módomban.
(#) Johnny0004 válasza llax hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ha Te mondod Akkor Te többet tudsz erről.
A rajzon melyik az az ellenállás, amelyik sorba van kötve, vagy az a pákában van?
(#) llax válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
0,33 / 2W
(#) Johnny0004 válasza llax hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Jaaaa, tényleg, már látom
Tök érdekes, hogy ennyitől tud hőfokot szabályozni, akár pár fokot.
Ez speckó fűtőbetét?
(#) llax válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szerintem valami speckó lehet, mert legtöbb esetben alacsony hőfokfüggésű fűtőszálat használnak, ami ide nem igazán lehet jó.
Bár ennyire közelről nem ismerem ezt a pákát... (Ezért is kérdezősködök )
Következő: »»   37 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem