Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   127 / 293
(#) irnik hozzászólása Júl 1, 2014 / 1
 
Sziasztok,

Van valakinek esetleg egy Honeywell 45007556-005 REV B, aminek ép a D003-D004-D001-D0002 diódák környéke és egy jó felbontású, ne adj Isten átvilágított jó minőségű képet tudna küldeni?

A diódák úgy néz ki megúszták, azonos feszre nyitnak, viszont nem egyértelmű, hogy a jobb oldalon hogy kellene lennie a kötésnek (ez kiégett).
(#) moele válasza irnik hozzászólására (») Júl 1, 2014 / 1
 
Szia!
Talán tudtam ezekkel a képekkel segíteni.
Üdv.: moele
(#) irnik válasza moele hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Köszönöm, ezeket én is megtaláltam, csak sajnos nem látszik pontosan, illetve egyértelműen (számomra), hogy a diódák hogyan vannak kötve. A párral ezelőtti hsozzászólásomban csatolt kép minőségű fotóra gondoltam.
A HW pedig még a saját dolgozóinak se adja ki a rajzot. :S
(#) DoDo69 válasza irnik hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Szia! Sikerült megoldani?
(#) dematic hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Lehet valaki már találkozott ilyennel:
kazán (Buderus U104W), fűtés nyári üzemmódban, tehát leállítva, kb 10 napja, áramszünet óta elindúl a fűtés, majd leáll, tehát úgy viselkedik, mintha tél lenne és fűtenie kellene, de nem is fűthetne, illetve ha fűthetne is, csak akkor ha a hőmérséklet alacsonyabb lenne a beállítottnál, de nem, mert 25C van bent..
Váltószelepet ellenőriztem, az rendben van, mert melegvizet csinál; csatlakozókat ellenőriztem, igazítottam, kb 1 napig jó is volt, de ez csak véletlen lehetett..
Nem lehet , hogy a relé prellezik ?
Többféle német leírásom is van hozzá(sajnos németül nem tudok), többek között toro mesternek köszönhetően, de nem találom, hová kellene nyúlnom...
(#) dematic hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
- hibajelzés nincs;
- ha engedélyezem a fűtést és kézi módban felhúzom a hőmérsékletet, akkor szépen elkezd fűteni, ha lehúzom leáll; ettől függetlenül elindúl a fűtés időnként nyári üzemmódban és lehúzott (18C) hőmérséklet mellett is..
(#) ktibor69 hozzászólása Júl 16, 2014 /
 
A fűtésrendszerem padlófűtéskörét (sajnos nem nem oxigéndiffúziós csövek + rézcsövek) szeretném iszaptalanítani. 3 évvel ezelőtt már megcsináltam egyszer a tisztítást. Az lenne a kérdésem hogy milyen töménységben kell elkészíteni az oldatot (sajnos elfelejtettem az arányt) Hány liter vízhez kell 1kg citromsavat adni?
(#) povicsevics hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Buderus Logamax U052 24 T kazánunkban szerencsésen ráfolyt a kondenzvíz az elektronikára..
Biztosíték elsült. Kicseréltem, hátha. De sajnos 6A hibajelzéssel leáll, ami azt jelenti, hogy nem ismeri fel a gyújtólángot.
Szerelő volt,az egyéb tesztek után kijelentette, hogy vezérlés csere.
Majdnem kaptam egy infarktust amikor leinformálta a vezérlés árát: 160000. Ft.

Kérem segítségeteket, javítható-e ez a vezérlés? Üdv,
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) toro válasza povicsevics hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Konyítsz valamit az elektromossághoz vagy van ismerősőd aki?
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Júl 18, 2014 / 1
 
A buderus és junkers ára nem földi árak. A 8,50-es minimál euró órabérhez szabták!
A 6A az jelenti, hogy az ionikus elektróda nem érzékeli a láng meglétét. Nincs gyújtóláng!
Szét lehet húzni a csatlakozóját és mérni lehet az ion áramot. Ez az érték 3 mikróA feletti kell, hogy legyen.
A panelt ki lehet langyos levegővel szárítani, lehet, hogy még mindig párás valahol.
Az megér egy misét, hogy miért nem lehet úgy megcsinálni a vezérlés rögzítését, hogy vízoldali hiba esetén ne árassza el a panelt. Biztos megéri nekik sokat eladni.
(#) povicsevics válasza toro hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Üdv.
Sajnos nem nagyon. Szemrevételezésben jó vagyok, de se forrasztás, se mérés....

Ezért keresek valakit, aki tud segíteni.
(#) toro válasza povicsevics hozzászólására (») Júl 18, 2014 / 1
 
ok, próbálkozz!
(#) jonny68 hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Chaffoteaux et Maury kazán a melegvízcsap megnyitásakor a kazán begyullad kb.20 mp.-ig ég
utána kialszik kb.10mp.-ig majd újra begyullad és folyamatosan ég tovább.
Mi lehet a baj forrása?
Válasz köszönöm.
(#) toro válasza jonny68 hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Ha pontos kazán típust írsz, a válasz is pontosabb lehet(ne).
Ionikus elektróda oxidos-, villásdugó fordítás-, kazánhőcserélő szennyezettsége stb.
(#) renovaproblema hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Beírom ide is mert több topik van:

Renova mini vezérlőpanel, hibajelenség az volt hogy nem indított csak egyet kattant, szervizbe elvittem nem találtak hibát(?) mivel van másik tesztpéldány végső megoldásként processzort átcserélték hátha az a baj, de nem. Azóta már nem is kattan de ugyanúgy nem indít és a kijelzés sem világít. Valakinek valami megoldási javaslata?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2014
(#) Vera73 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Sziasztok!Minden bizodalmam az itt lévő Okos emberekben van!!!Segítségre van szükségem.Valaki tud nekem segíteni hol lehet jó árban keringetőszivattyút venni Vesten energi 240 fi kombikazánhoz.Ma kaptam egy olyan árajánlatot amitől majdnem sírva fakadtam.Segítségeteket előre is köszönöm Vera
(#) toro válasza Vera73 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Keress a vaterán, vagy valamelyik hasonló oldalon használt kazán alkatrészt hozzá.
Ez egy Grundfoss 15/50-es szivattyú. Elvileg hasonló keringető szivattyúk vannak a különböző fűtéskörökben is.
Alkatrészként minden gyártó aranyárban méri az anyagokat.
(#) JZoli válasza Vera73 hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Pont most tettek fel egy ilyent az apróhirdetések közé!
(#) zagor hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Igazából nem ide való a kérdés, de sehol nem találtam megfelelő fórumot vagy választ a kérdésemre. Adott egy Westen Star Condens 24 kondenzációs gázkazán. Azt szeretném ha nekem egy jelzőlámpa kigyulladjon ha működik a kazán (fűt). Ugye a termosztát egy kapocssinen rá van kötve a két erre kialakított érintkezőre. Ha zár a termosztát reléje, indul a fűtés. Ez az áramkör elbírna egy kis jelzőlámpát? Egyátalán milyen feszültség van itt? Van valami jobb megoldás ennek az áramkörnek a kihagyásával?
(#) pizzas hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Sziasztok!
A problémám saunier duval isotwin condens f 30 e kazánnal van!
Villámcsapás érte a házunkat, és azóta a kazán nem melegíti fel a vizet, bekapcsol el kezdi fűteni a vizet de fél perc után lekapcsolja a víz fűtését. Amikor fűt a radiátorokba is átnyomja azt a kevés meleg vizet. Egyszer kétszer ki írja az f6 hibát. Szerelő jött de csak a fűtési előremenő érzékelőt nézte meg, az rendben van, ez után azt mondta, hogy vezérlőpanel hiba. A panelt kiszereltem elküldtem szervizbe ahol azt mondták, hogy szerintük a panel jó. Ötleteket várok ( nagyon rossz hídégvízbe fürödni)
(#) toro válasza zagor hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
A termosztát reléje "csak" egy rövidzárat ad a kazán felé!
A termosztát "kör" egyébként kisfeszültségű.
De miért nem veszel hozzá egy Siemens termosztátot és ki tudod maximálisan használni a kondenzáció isten adta lehetőségeit. A termosztát ki-be kapcsol, a Siemens viszont változó ellenállást küld vissza a vezérlőpanelnek, s ezáltal a ventillátor fordulat változásokkal szabályozza a bevitt hőt.
(#) kuz válasza renovaproblema hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Cseréld ki a reléket, mert az egy dolog, hogy kattan, de az nem jelenti azt, hogy az érintkezők kapcsolnak is (ha beégett, nem kapcsol)! Kb. 4-500 Ft darabja, egy próbát mindenesetre megér!
(#) bsd_szerviz válasza pizzas hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Az lehet tartály ntc is,
a váltószelepet tisztítsd meg
a lemezes hőcserélővel 1etemben
a tartály töltő cső melegszik, lehet az van eldugulva,
visszacsapó még benne van?
(#) miti50 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Napokban elázott a vezérlőpanelem a szerelő mesterek remek karbantartása miatt, kiszárítottuk, azóta olyat csinál h minden beindul működik csak a szivattyú nem.Fűti a vizet a hőcserélőbe,melegszik,de a szivattyú nem megy ezért gondolom mikor eléri a 80 fok körüli hőmérdékletet leáll az egész,se kép se hang,hibakód sincs..
vezérlőpanelba szállhatott el valami??
köszi üdv!
(#) toro válasza miti50 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Szép amit írtál és tanulságos!
Elfelejtetted a kazánod típusát is közölni a világgal!
(#) miti50 válasza toro hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
jajj,igaz!
demrad HKA 224 digitális kijelzős.
üdv!
(#) toro válasza miti50 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Nem volt benne a potméterek fedlapja (szürke ovális a hátsó lapon)!
Elég macerás egy panel (Bartelli & partner). Valami meghalt rajta.
(#) miti50 válasza toro hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
de rajta van most is, én se értem így utólag hogy hogy lett vizes, fent bal szélen a hőcserélőnél szivárgott a víz, végigfolyt, de a panel miért lett vizes ? szerelőt hívtuk vissza ő nyúlt hozzá (bontotta szét) a panelt is hajszárítózta, de azt is kinézem belőle hogy kamu az egész, azt se tudja mi baja, az elázásért is mossa kezeit, ő arról nem tehet, panelen valami rövidzárlatot kapott és kiment, azt nem kellene látni?
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) toro válasza miti50 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Igen, a csatlakozás ennek a kazánnak elég hülyén van kivitelezve. Pláne az a vékony biztosító lemez. A cső csatlakozásnál van egy "O" gyűrű. Egy kicsit kellett volna csak megmozdítani és eláll a csepegés.
Nem marad más, mint a hajszárító kíméletes használata a kazán feszültség mentes állapotában.
Ha rövidzár lett volna, akkor kiolvad az üvegcső biztosíték. Ez egy kis zárlat volt, egy IC bánta.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
(#) miti50 válasza toro hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Éjjel történt az egész, hozzányúlni meg nem is akartunk direkt,mert előző nap volt karbantartás, lássa csak az ezermester mit rontott el....
Szóval akkor szerinted is csak a panel halt meg, vagyis egy alkatrésze, azt elvileg javítani tudják nem?? szivattyut ha direktre kötöm úgy ki lehet próbálni nem (lekövettem hogy melyik a csatija), vagy annak kicsi a valószínűsége h pont most romlott el,és tegyük fel a panel jó?
Köszönöm a választ
Következő: »»   127 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem