Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   164 / 293
(#) zoszka válasza torta01 hozzászólására (») Jan 7, 2016 / 1
 
A felső 3 megy a panelra a réginél, azok a panellal együt kijönnek a dobozból, a 4., jobb szélső marad rajta. Az üresekből 2-re kell visszadugni az újat. Arra a 2-re amelyik balra tekerésnél a kattanás után szakadást, majd jobbra visszatekerés után rővidzárat mutat. Ha minden igaz, akkor a hátsó és a bal szélső a nyerő.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) Kovidivi válasza KAndxx hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Erre nem tudok válaszolni, hogy melyik jobb a kazánnak. De ez szerintem normál, rendeltetésszerű üzemmód, se nem védelem, se nem hiba miatt csinálja. Gondolj bele, te állítottad be a víz hőfokát 60fokC-ra. Ha elérte ezt a hőmérsékletet (minden radiátor forró), a visszatérő víz pedig 55fokC-os, akkor minek fűtsön még? Hiszen ez van beállítva (be van állítva hiszterézis is, hogy ne fél percenként kapcsoljon be a kazán, hanem csak ha pl. 50fokC-ra lehűlt a víz). A kazán egyébként is tele van védelmekkel, ha lekapcsolt a termosztát, akkor utókeringet, ha a termosztát fél percenként szeretne fűteni (pl. hibás), a kazán nem fog fél percenként bekapcsolgatni, stb.
(#) torta01 válasza sebokr hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
köszönöm
a termosztátom cserélve van akkor ez a bekötés müködni fog,?
(#) torta01 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Köszönöm megprobálom ha nem jo akkor forditva dugom rá gondolom és akkor jo lessz
(#) torta01 válasza sebokr hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
bekötve de nem kapcsolbe a fütés hiába teszem fel a termosztátot kattan de semmi
viszont a szivattyu folyamatosan megy
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) torta01 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
bekötve az uj panel de nem kapcsol be a fütés hiába teszem fel a termosztátot kattan de semmi
viszont a szivattyu folyamatosan megy
tud vki segiteni köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) JZoli válasza torta01 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A termosztáton jó helyre kötötted a két vezetéket?
(#) torta01 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
gondoltam rá én is megcseréltem semmi utána a másikra dugtam semmi azt is megcseréltem semmi
mi lehet a baj hogy a szivattyu meg megy
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) KAndxx válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Persze, világos, én is átrágtam többször a válaszod alapján.
Köszönöm a véleményed, megnyugtattál
(ez alapján azt választottam, hogy a leírtak szerint 3-4 fokot emeltem a vízhőfokon -kevesebbet megy a szivattyú,kevesebb időt is fűt- , ha melegebb az idő leveszem)
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) Kovidivi válasza KAndxx hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Nem vagyok nagy szakértő! Tehát így kezeld a hozzászólásom.
(#) KAndxx válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Ok
(#) Hutty válasza torta01 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Idézet:
„bekötve az uj panel de nem kapcsol be a fütés hiába teszem fel a termosztátot kattan de semmi
viszont a szivattyu folyamatosan megy”



Ez nem az a típus, ahol az áramló víz indítja a főégőt? Vagyis, ha a szivattyú folyamatosan megy akkor van láng is?
(#) pataikrisztian hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Elexia 22 FF kazánhoz nem tudja valaki, hogy mit jelent a 80-as hibakód?
(#) torta01 válasza Hutty hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
De aviz indulasra indul a gaz is de most csak lassan bug a szivattyu es ennyi nem reagal semmire az uj panellal
(#) csendorne hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy van egy Quadriga kombi kazánunk a fűtés bekapcsol, fűt, de egy idő után a piros lámpa kigyullad majd le áll a fűtés. Nem minden felfűtésnél csinálja, mi lehet a probléma?
(#) zoszka válasza torta01 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A harmadik verziót is megpróbáltad?
(#) Tothjozef válasza csendorne hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Ha nem éri el beállított vízhőfokot akkor a huzatérzékelők adták megmagukat mert 2 db van egybe,de elötte ellenőrizd a kazán fütő lamelláit tiszták-e nincs e eltömödve porszivóval vékony lemezzel lehet tisztitani.A füst járatokat is ellenőrizd.
(#) pataikrisztian hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Elexia 22 FF kazánhoz nem tudja valaki, hogy mit jelent a 80-as hibakód?
(#) Kékróka válasza csendorne hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Szia !
Nekem akkor csinált ilyet amikor nem volt elég huzat a kéményben.
CO veszély.
Ha a HMV fut túl, az csak simán lekapcsol, majd automatikusan vissza ha már nem kritikus a hőfok.
(#) colie75 hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy ha kazánt szeretnék cserélni, termotéka lemezes kazánt 29 kw., höterm öntvény kazánra 25 kw, kell kérni hozzá engedélyt, be kell-e jelenteni valahová. A kéménycső átmérő egyezik, 130 cm , a kivezető víz csonkok 2 coll helyett 1 coll, de van beépítve szivattyú. A gázbekötést meg lehet oldani flexibilis csővel is?
Válaszokat előre is köszönöm. Szép estét.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2016
(#) sebokr válasza torta01 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
A szoba termosztátra reagál? Úgy értem, hogy a szoba termosztát kikapcsolása esetén "halkabban" bekapcsolva "hangosabban" meg a szivattyú állandóan?
(#) sebokr válasza torta01 hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 1
 
Kezdésnek próbáld meg:
Az ...500-as végű képen látható két kék vezetéket kösd össze valamilyen dróttal, hogy ne szóljon bele. utána a szobatermosztát jól van-e bekötve. Oda csak 2 vezeték kell az 1 és 2 helyre.
a kis panelon a...??? ilyen panel leírásom nincs. elvileg ott is 2,3. nem adtak hozzá?
Bekötési leírás

Ha mindig kis fokozatban megy:
Az elektronika működése;

Szoba-termosztát Kazán- termosztát Keringetés üzemmód
BE BE Maximális fordulatszám
BE KI - Félfordulat
KI KI - Félfordulat
KI BE Késleltetve leállás (kb.30 s)
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) eszterrajnai hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok! Ferroli Domitop C24E típusú gázkészülékünk, mely a meleg vizet és a fűtést is adja, nem működik megfelelően. Van prláng ugyan, de nem lobban be, így se meleg víz, se fűtés nincs a lakásban. Készüléket, kéményt tisztíttattam, nyomást beállítottuk. Néha bekapcsol magától, de egyszer csak hirtelen leáll. Mintha a kinti nagy hideghez, fagyhoz vagy szélhez lenne köze. A hibakód: 22. Ez mit jelent? Mi romlott el és hogy javíttathatjuk? Minden neten található használati utasítást átrágtunk, és nem találjuk. Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget! Lent a video a hibáról.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) Kovidivi válasza eszterrajnai hozzászólására (») Jan 9, 2016 / 1
 
Ha jön egy nagyobb széllökés, akkor a kéményben elindulhat a levegő visszafelé, ezt érzi a kazán, és lekapcsol. Egyik ismerősnél főzés közben ment a szagelszívó, úgy kiszívta a házból a levegőt 3-4 óra alatt, hogy a kazán letiltott, mert a kéményen keresztül tudott csak ez a "vákuum" kiegyenlítődni.
(#) hbal hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok!
TERMOMAX PAB 3v gázkazán szobatermosztát bekötéséhez szeretnék segítséget kérni.
(feszültséget/kontaktust vár, esetleg kapcsolási rajz)
Köszönöm!
(#) joco75 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok! Egy kis segitsegre lenne szükségem a junkers novatherm cirkomhoz.A hibajelenség kb ugyanaz mint a you tube videon ami fent van a neten.Ha valakinek van rá valami ötlete kérem irja le.A tipus is ugyanaz junkers novatherm zw 20 ke.
(#) zoszka válasza joco75 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
A 150 videó közül, ami ezzel a készülékkel figlalkozik kb melyik az?
(#) joco75 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Amelyiken az ember megnyitja a csapot és egy kb 15 másodpercig megy a cirko utána leáll hibajellel.Mondjuk az enyém nem minden esetben áll le.A hibajel pedig néha az 1 mp- es villogás.
(#) joco75 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Gregor Kowalski
(#) Digital_Man hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Saunier Duval Combitek cirko kazánom van csak fűtésre, HMV nincs bekötve. Rendesen melegít, kikapcsolja a gázégőt, amikor eléri a beállított vízhőfokot és amikor a szobai termosztát már nem igényel több melegítést, csak a keringető szivattyú nem áll le sohasem. (Ha visszahült a víz 34 fokra, újra begyújt, ha a szobatermosztát még nem kapcsolt ki.) Semmi hibakódot nem jelez ki. Programozással állítható a keringető szivattyú üzemmódja, (talán ez lehet a probléma, hogy "elfelejtette" a beállítást?) - csak én nem tudom, hogyan lehet ezt a menürendszerében állítani. Hátha tud nekem valaki segíteni. Ha a beállítás megfelelő, akkor vezérlőpanel hibára gondolok, de addig nem szeretném a panelt szétboncolni, amig a beállítást nem ellenőriztem.
Esetleg még az is előfordulhat, hogy bekapcsolt a fagyvédelem, mert a helyiségben volt 10 C fok körüli hőmérséklet, de ebből nem tud magától kikapcsolódni? Relé működik, áramtalanításkor kattanik. Hőérzékelő hibára nem gyanítok, mert azt valószínüleg kijelzi hibakóddal. A tágulási tartály nyomása 1,8 Bar körül van, az égő kikapcsolása után kb.10 C fokot esik a vízhőmérséklet néhány másodperc alatt.
Minden segítséget, tanácsot megköszönök.
Következő: »»   164 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem