Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   123 / 728
(#) pl13 válasza deagle hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hát az lehet, h. így gyártják.
(#) deagle válasza pl13 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Mondjuk a SAL nem egy "túl jó" márka!De erre futotta
(#) karpi válasza pl13 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ma arra jottem gyalog de csak nem mentem be az uzletbe , majd bemegyek hatha van adatlapjuk .

Mar 20 eve varom a csodamagneses hangszorokat , aztan ugy nez ki hogy talan ez a neodinium lenne amit kiszedtek a piacra.
A TV-be mutattak aszem a Deltaban a japanok raakaszkodtak a rengeteg acelgolyora de nem tudtak leszedni a magnesrol.
Aztan kesobb hallottam hogy fenykepezogepek mikro-motorjait gyatjak , kicsi jo fraga es kevesbol sok penzt csinalnak.
Aztan nagy csend mig a merevlemezekbe jelent meg , ezeket szedem szet es jo gitarhangszedot keszithetem .

De nagy hangszoronal csak a napokba kutatva a netten lattam "neodinium"-os nagy melynyomot .

Kicsi autoajtoba valo 8" van nekem is nem tunik valmi csodanak , de konyuek. Mar ez is jo dolog a nagy hangszoroknal nem kell anyit cipelni plusz ha megcsinaljak 100dB SPL-re mar szuper es ugy nez ki nagyn tartjakk a magneseseget (?).

Most mi tartja vissza a szeleskoru hasznalatot? a tul eros "current-dumping"? Gondolok nagyon eros terre nem ugyanazt a teret elerni ami eddig is volt minek? .
Bar igy is van egy elonye ha szelessebb legrest lehet a tekercsnek hagyni , legalabb konyebb a hangszoro osszeszerelese.

Nem tudom mennyi a "mitologia" szembekotesbe de az teny hogy a hangszoro aszimetrikusan mukodik . Hogy menyit segithet ha szembeszerelunk kettot ? mert akkor lenne " szimetrikus ha mondjuk "push-pull" ba mukodne minegyik egy egy felperiodusba .Ugyanugy mit a vegerosito B osztalyba . De mi lessz a "visszafutassal ...???
Allitolag csokken a 3-d rendu harmonikusok keltese , kisebb a torzitas.Menyivel?Erdemes vagy csak igy ketszer anyi hangszorot lehet eladni?
Meg kene merni es osszehasonlitani szimplat a "duplaval" Lassam en a szkopon legalab egy mely negyszogjelet
.
(#) karpi válasza pl13 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Draga gitaresrositonel "open back" egy haverome vadonat uj volt , probald ki , es kiprobaltam .Harom utes utan ki volt akadva a hangszoro , a haver sapadt volt ...benyultam hatul elorenyomtam kicsit es megmozgattam a membrant es visszaugrott a helyre .
Valamilyen Peavey volt , de nem az igazi.


Van olyan hogy mozog a membran lassan , 1-2Hz el elore hatra ha raengedem a melyhangot teljes erovel .Elorejon a membran es ott tancol igy elore hatra es szol a hosszu bugo hang es ha meg rautsz a hurra van hogy befele mozdul . Ezt az erosito muveli nem stabil valami a teljes kivezerlesen nincs szimetria a tapegyseg is nyog ..lemerul - magahoz ter ...
Vagy oszcillaciok is lehetnek es ezt akkor mozog meg akkor is mikor a hangot leallitod .
Olyan tranziens jelensegek.

Gondolom megtortenik a doborgo zenehalgatassal tulvezerel cuccal is a nagyon sok hatarolt es nem eppen szimetrikus melyhangtol .
(#) Bassmester válasza m.joco hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ha a körmök rács felőli oldalának az alján vannak fésüszerűen sorakozó kicsi körmök, azokat tördeld le egy fogóval és máris jó lesz
(#) m.joco válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Erre gondoltam én is, hogy levágom azokat a kicsi körömrészeket, de még úgyis kb 2mm magasságban lenne a leszorító hangszóróperem felőli végének az alja a falaptól. Vagy az már úgy jó lenne? Esetleg összemenne a hangszóró peremén lévő szivacsszerűség, ha jól becsavaroznám a körmöt?
Üdv.
(#) karpi válasza m.joco hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Legalabb ketfele "korom" van .Egyik csak a halot tartana , a a masik tipus a hangszoro peremet is "beleszamitja" .
Nekem is van ilyen amit nem hasznalhattam nem neztem meg a "magassagat" es bevasaroltam .( egy csomo penz volt 4 hangszorohoz).
Ha beragasztasz kemeny gumit valami cipotalp ragasztoval a kormre , 2mm az nem sok.Nalam 7mm volt a kulombseg , igy masik 16 darabot vettem egy masik uzletbe .
(#) oregtamas0202 válasza pl13 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Üdv. Még olyan hangszórót nem gyártottak amit nemlehet leégetni és amit nem lehet a légrésből kiugrasztani . Ez nem tervezési hiba hanem meghajtás kérdése.
(#) pl13 válasza karpi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ha jól tervezték azt a hszt, akkor ilyesmik nem történnek.
(#) pl13 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Lehet, hogy kilép a légrésből a cséve, a ha jó a lengőrendszer, ugyanoda KELL vissztérnie. Ha nem így történik, akkor vmit elszúrtak tervezéskor.
(#) pl13 válasza karpi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Kb. Lényegtelen, hogy Neo, vagy Fe, csak a tömegük különbözik, meg még egy-két apróság, torzítások, felharm. arányai, ami PA használatnál senkit nem érdekel. A tömeg viszont érdekes szempont lehet, mert kevesebbet kell cipelni.
De a Neo mágnesek a Ferrithez képest magasabb hőmérséklettel szemben kevésbé stabilak.

Más az isobar, és más a push-pull. Előbbivel a szükséges dobozméretet tudod csökkenteni, utóbbival meg annyit érsz el, h. egyik hsz kifelé, másik befelé mozdul ugyanabban a pillanatban, hogy ez mennyivel jobb azt nem lehet tudni, de annyi biztos, hogy csak mélytartomáynban, 150Hz alatt használható ez a megoldás.
(#) oregtamas0202 válasza pl13 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Üdvözletem. Távol áll tőlem hogy vitatkozzam vagy tovább bizonygassuk hogy hogyan és miért lehet vagy nem lehet. Amiről szó van hangszóró azt és azokat nem minősítem. Csupán teljesítmény és okozat kell hogy egy átlagos hangszóró felakadjon. Van speciális hangszóró is de az nem ez a kategória és nem zenére való. A laza felfüggesztésű és neodymium hangszóró könyen ( könnyebben) lekoppan és kiugrik de ez sem gyártási hiba hanem a megoldás miatt van, pedig jók .Látott már jól felcsavart hanegerőn megszakadt RCA vagy kontakt hibás renszert? Kikell próbálni , meglepő dolgot tud produkálni.
(#) pl13 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Nem is kell bizonygatni, tudom hogy működik, gyártok és tervezek hangszórókat nap mint nap. A felfüggeszés keménysége lényegtelen, ha jól központosít a lengőrendszer, akkor nem akadhat fenn a cséve, mert nagy kitéréseknél is központban marad.
(#) oregtamas0202 válasza pl13 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Talán 3 het vittem a MÉH telepre 15db subwoofert és abból talán 4db volt totál felakadva és ott megsülve. Pedig nem az említett márkák voltak. Látom a hozzászólásokból a jártasságot, de én meg szerelem őket.
(#) pl13 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Jó, de ez csak azt jelenti, hogy valószínűleg rosszul tervezték őket. És ettől többet nem írtam eddig sem. Ha értették a dolgukat a készítők, akkor központosan mozog, ha nem, akkor meg bármi előfordulhat.

Ui: lényegtelen, mert semmin nem változtat, de legalább annyit javítok is.
(#) Pianotuner hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Szerintetek a Monacor SPH-100AL 8Ω hangszórót lehet mély-középnek használni? (Kisméretű jó minőségű mélyközép hangszórót és hozzá magasat keresek.)
(#) Pianotuner válasza Pianotuner hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Egy elérés hozzá:

Monacor SPH-100AL 8Ω
(#) Bassmester válasza Pianotuner hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ez inkább csak közép, mint mélyközép.
Vas: 3,2
Xmax:1,5
fs: 80 Hz
Szerintem nem mehet valami húdemélyre
(#) norbbie válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Monacor is gyárt olyan szuper hangszórókat Bővebben: Link qts:1.63 vas:697
(#) ptesza válasza norbbie hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Igen ,egyébként árat fog emelni a monacor ,ha még nem emelt.

Pianohunter kis térfogathoz (6.5-8 liter) keres ,nagyon jó minőségü hsz készletet.

(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Jeeaaahhh... ez tényleg űberszuper
(#) Andreas89 válasza norbbie hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Jah ennek van valami köze a Monacorhoz?? ilyen áron csinálna
(#) Pianotuner válasza norbbie hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hát ez a 15" egy kicsit nagy A hangszóró térfogata kb. 13-14 liter lenne és 100-130mm-s átmérőjű ami beleférhet.
(#) Bassmester válasza Pianotuner hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Az új Conrad katalógusban láttam Visaton hangszórókat, kedvező árakon, ami kicsit meglepő a conradtól. Nem tudom hogy ezek milyen minőségi kategóriát képviselnek, de ha érdekelnek, akkor holnap kiszkennelem őket és elküldöm.
(#) norbbie válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Elnézegettem ezeket a SAL-MNC hangosításra való 15-18colos professzionális mélysugárzókat ezek ugyanannyiba vagy többe kerülnek mint a jóóó öreg bevált megbízható és jó minőségű Reflex mélyek. Sztem maradjunk a jó öreg reflexnél, sal és mnc helyett
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Reflexnek a lengőrendszere nem elég jól tervezett, egyébként ezt leszámítva nem rossz hsz.
(#) pl13 válasza Pianotuner hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nekem is van egy 170mm-es szélessávúm 15 literbe, vagy a H2000-né al HA15-618 sem egy rossz hangszóró, annak meg 12 liter a nettó térfogatigénye.
(#) norbbie válasza pl13 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv!
Ennek ellenére szerintem strapabíró és jól szólnak a reflex cuccok..
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Igen, csak mozgórészek szempontjából a BEAG-tól is gyengébbek a hangszóróik, kicsit eljárt felettük az idő. Nem véletlenül kezdik a gyártásukat megszüntetni, évek óta mindig egy-egy hangszórótípussal kevesebb készül kb. a gyárban. A helyére meg ők maguk is előszeretettel Beyma hszeket szerelnek.
(#) norbbie válasza pl13 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Azt észrevettem én is.Később ha már kitermelte az árát akkor lehet venni jobbat is...
Következő: »»   123 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem