Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
De tudom, nem értem, honnan veszitek, hogy most már nem tudom a prefixumokat. Közben 6 30kor keltem, és megtanultam mindent, a feladatok is mennek. Remélem 4-est kapok az ellenőrzőmre, mert 4-est szeretnék félévre.
Na, de sietek, már mindjárt indul a buszom a másik városból. Este 9kor jövök, majd felnézek ! Gondoljatok rám 5-6 óra körül, mikor írom a tesztet. :pirul:
Sziasztok! Nyáktervet kéne készíteni erről a kapcsolásról amit mellékeltem. Ha valaki tud segítsen köszönöm!
Úgy is lehet mondani, hogy minél többet tudsz, annál jobban tudod, hogy mit nem tudsz még.
A 80 % üresség jó arány. Azzal már Nobel-díjra is lehet pályázni.
Üdv! Van nekem egy nagy problémám és nem tudom hol tudnék segítséget kérni (ezért gondoltam megpróbálom itt). Kaptam egy tételt, amit ki kellene dolgoznom, a címe: Számítógéppel támogatott mérőrendszerek feladata a funkcionális tesztelésben. Mindenféle segítséget szeretettel várok, anyagot, vagy vázlatot, esetleg ötletet, hogy mi szerepeljen benne.
Előre is köszönöm!
Hogy gondoltad a segítséget?
Kicsit bővebben, ha lehet. Konkrét dolog, vagy csak általánosságban? Elektromos, elektronikus, mechanikai, adatgyűjtés, tesztelés, minőség vizsgálat, vagy mi.
Nézz körül IEE488, bár ma már inkább USB.
Igazából fogalmam sincs, eddig leadtam 3 féle képpen de mindet visszadobták. Eddig volt benne a a mérőrendszer felépítése és részegységei, a mérésadatgyűjtőkártyák, on-line mérés. Magáról a funkcionális tesztről is írtam pár sort és az előnyeiről/hátrányairól. A kommunikációs protokollokról illetve a tűágyas csatlakozásról. Nem tudom mit kellene még bele írnom.
Azért javaslom az IEE488 HP busz rendszert, mert ezzel a rendszerrel készültek régebben elektronikus mérőműszerek, tápegységek, amelyekből lehetett számítógép vezérelt mérő rendszereket összeállítani, a legkülönbözőbb mérési feladatokra. Nézz körül esetleg a kiválasztott téma neves műszergyártóinak kínálatában.
Rendben, köszönöm, utánanézek hátha rábukkanok néhány hasznos információra.
sprint-layout-ba kellene megtervezni.
Nezz szet az ADAM Modulok korul RS422, RS485 halozatokra dolgozo adatfeldolgozo rendszereket epitenek vele.
Sürgős segítségetek kérném az alábbi feladatokban! Az istennek nem találtam se a könyvben, se a neten információt. Méréstechnika.
1. Hány dekádos ellenállás szükséges 10^-4-es (10 a mínusz 4-en) pontosság eléréséhez technikai kompenzátorral való feszültségmérés esetén? 2. Mekkora a kompenzációs feszültségmérésnél a galvanométer érzéketlenségéből adódó hiba, ha a galvanométer küszöbárama 10^-8A (10 a mínusz 8-on), ellenállása 5 kohm,a segédfeszültség 6 V, a segédáram 0.1 mA , és a mért feszültség 1V? Mekkora a kompenzátor belső ellenállása? Előre is köszi!
Üdv!
Szeretném a segítségeteket kérni egy számításos feladatban. A helyzet a következő: Adott ez a feladat: (kép) Én abból indultam ki először, hogy XL=XC így kiszámítható XC, amiből L. XC=1/(2pí*F0*C) =994,7 Ohm Tehát L=XL/(2pí*F0) =49,47uF A másik megoldásom szerint L= 1/(4pí^2*F0*C) =158,1H A második megoldás baromságnak tűnik ránézésre is, tehát marad az első, de elvileg ezek egyenlőek nem? Vagy akkor most melyik a helyes? Másik gondom, ezen kívül, hogy Q=R/XL de R=XL rezonancián...Vagy nem? Tehát Q=1? Vagy: Q=(2pí*F0*L)r'veszteség =201,06*10^-6 Tehát itt már nem tudom akkor most mi jó, mi nem.elvesztem.segítségre lenne szükségem.
Szia! Jól számoltál az Xc=994,7 Ohm az L viszont 49,4 uH Q=XL/rL=198,9 ,ha nem jó javítsatok ki.
sziasztok!
segítséget szeretnék kérni két feladat megoldásában. a segítségeteket előre is köszönöm!
Kérem szépen segítsen valaki rajtam. Ezt a témát kaptam szemináriumi munkára amit Proteusban kellene megcsinálni,és sajnos hozzá se tudok kezdeni.Valaki tudna segíteni vagy esetleg megcsinálni?
téma: Aritmetikai modul. A és B 8bites előjellel.A+B, A-B, -A, A+1, A-1
és azokat, hogy kell össze kötögetni? h meg legyen pl a két szám összege,különbsége,negálás... meg a többi?:S egy tantárgy se okozott gondot eddig :S
Adatlap... A kaszkádosítás... A :google: kb. 2 perc alatt egy zsák kapcsolást dobott ki...
Tisztelt Fórumozók!
Egy mérési jegyzőkönyvet kell készítenem, digitális technikából. Egy előre megadott Karnaugh tábla alapján kell áramkört építeni. Vannak a témában sötét foltok, sajnos. Valamint a jegyzőkönyv utolsó pontjára, nem igazán tudok mit írni. Az alábbi pontok találhatók a házi dolgozatban: 1.) ... 2.) Adott Karnaugh tábla 3.) Konjunktív és Diszjunktív megvalósítások a) Megvalósítás képlettel b) Megvalósítás kapukkal c) Alakatrészlista 4.) Megállapítás, választás 5.) Áramkör tervezése 6.) Áramkör megépítése 7.) Igazság tábla 8.) A mérés eredménye, következtetés. Na már most én az utolsó pontra nem igazán tudom mit írjak. Egyébként az egész dolgozat, nagyon precízen meg van rajzolva és el van készítve. Kivéve a 8.) pont. Ti mit írnátok? Valami precíz válasz kéne, valakinek, ötletek? Köszönettel,
Le kéne írni, hogy a megépített verzió a várt feltételeknek hiánytalanul megfelel-e vagy sem. Ha igen, akkor ez mivel indokolható, ha nem, akkor annak mi lehet az oka. Pl. ki lehet térni a hazárdokra, hogy található-e ilyen az áramkörben. Ha nem, akkor jó, ha meg igen, akkor hol található és ennek kiküszöbölése hogyan lett megoldva és ennek milyen hatása lett végeredményben. Kb. ezt tudnám én elképzelni.
Üdv srácok!
Egy elméleti kérdésben kellene nekem segítség. Egy légréses torroid vasmagban a térerősség 100A/m. Mekkora a térerősség a légrésben, ha a vas relatív permeabilitása 400? Illetve mekkora a fluxus ha a vasmag 2cm átmérőjű kör keresztmetszetű? Megpróbáltam eddigi ismereteimből meríteni egy kis ihletet, de nem jutottam megoldásra. Annyit tudok konkrétan, hogy a vas térerőssége alapján ki kellene számolni talán a gerjesztő áramot(?)..de közben rájöttem, hogy nem, mert akkor ahhoz még kellene menetszám, hogy ki tudjam számolni a légrésben is a térerősséget. Ami képletet ismerek: B=fluxus/A ahol A a keresztmetszet, illetve, hogy a vas térerősségét így tudom kiszámolni: B/(u0*ur) De hogyan tovább?
A légrés térerőssége ur szorosa a vasmag térerősségének. B=áll
[100A/m * (1,257*10^-6)] ami 125,7*10^-6 A/m
a Fluxus meg Bvasmag*A ami 2cm. Ezt méterben kell behelyettesíteni, vagy cm-ben?
Nem jó. "ur"-szerese, szóval 100*400A/m.
Blégrés=Bvas Elégrés/uo=Evas/u0*ur
Mi áll a dimenzióban? (mértékegységben) Amper per méter. Ebből következik, hogy miben kell helyettesíteni
Jaa! Jó bocs, összekevertem hirtelen a u0-t és a ur-t.
Szóval akkor 40 000 A/m a légrésben a térerősség. A fluxus pedig egyenlő. Értem, köszönöm! Lenne még egy feladat, aminek az utolsó részén akadtam fenn. A kapcsolását mellékeltem képben. Kérdés a Tau, bekapcsolás után 50ns-al később folyó áram nagysága, a tekercsek ideálisnak tekinthetők. Itt az 50ns-os kérdés nem ment. A Tau szerintem Le/Re, tehát [(1u+1u)replusz2u]+9u és ezt osztottam 2kOhm-al. Így kijött 10u/2k =5ns De a bekapcsolás utáni áramot nem tudtam kiszámolni. Olyasmire gondoltam, hogy meg kell szorozni 0,73al az U/Re értékét. De ez csak egy merész gondolat.
Akkor a fluxus 100A/m * (2*10^-2m) = 2?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |