Fórum témák
» Több friss téma |
Acces nem gatyázott bele lökte a lakkos kannába (bemártotta), Egy darabig a lakk szaga mutatja a transzformátor hőmérsékletét. A forgatós pecsenye sütő lenne az igazi szárító eszköz, na meg a lassú beeresztés. Egyébként nitro lakkot használt.
Vagy egy óráig csepegett, mire kifolyt a lakk java része. Egyébként az áztatás úgy történt, hogy párnás székre raktam a lakkos dobozt a bele merített primerrel, és fogtam a fúrót, befogtam a tokmánykulcsot, és pörgettem neki, úgy, hogy hozzá nyomtam a lakkos dobozhoz, így a lakk rendesen rázkódott, és befolyt mindenhová.
Kinn van a napon, szerintem legalább 50-60 fokos most.
Jó lesz az!
Meg gondolom nem azonnal akarsz vele hidat és hajót hegeszteni! Vagyis a szakaszos munkák során is fog kifelé száradni a belseje.
Bizony, még nincs kész a szekunder se hozzá, meg kocsi, mert ezt szállítani nem egy emberes feladat lesz.
Van itthon 25mm^2-es alu kábel, abból terveztem a tekercselését, de inkább másfele hajlanék, csak nincs elég 16mm^2-es kábelem. Szóval arra gondoltam, hogy 16-os kábelből lenne 4 szekunder, 4x22-25V, amiből ha mind a négy sorba lenne kötve, akkor lehetne kétutas egyenirányítást csinálni 2 diódával vagy 2 tirisztorral, ha meg mind a négy párhuzamosan lenne, a sönt meg kitekerve, co trafónak lenne jó, 22-25V 400A-500A-t tudnia kellene 4x16mm^2-en, azaz 64mm^2-en összesen. Ja és ha a primer ablak-kihasználásával számolok, pont be kell férjen a 4x22-25V 16-os kábellel.
CO-nál 22-25 V melett 400-500 A ?...itt van egy pici ellentmondás . A fázis számot ( persze gondolom 1F-ú ) és a vasmag keresztmetszetet már meg sem kérdezem .
230V 30A-32A körül vagy 400V 17A-18A körül
56cm vasmag 1,4T-ra gerjesztve, 6150W környéke 6150/22=280A, és mivel null-átmenetkor nem ég az ív, ezért ez az ív áramnak csak kb 90%-a, tehát 310A körül kell legyen az áram, amikor ég az ív. Elismerem, egy 100-assal felé lőttem. Ja, és ekkora terhelésnél 5 A/mm lenne a primer és szekunder áramsűrűség, ami még olyan 60-80%-os Bi-t jelent.
Ha ilyen egyszerű lenne de jó lenne . 22 V ívfeszültséghez 170A dukál . 280A-hez min. 27 V ívfeszültség kell .Null átmenetnél is ég az ív köszönhetően a kondenzátornak és a fojtónak de hát azoknak sem az égből hullik az elektron eső ... már előtte "feltankolnak". Nem tudom mit mondjak ... 310A ... szerintem kérdéses nagyon .
A lényegen nem változtat, hogy bitang erős lesz.
Pedig olyan jó volt dobálózni a nagy számokkal , amperekkel .
Rövidzárba lesz vagy 600A
Mire kell neked 4x 22 volt?
Nem elég csak 3x22? Vagy valami spéci pálcákkal is akarsz hegeszteni? Ja és mivel kapcsolgatsz több 100 ampert? Vagy kötözgeted majd állandóan?
Biztosan van ilyen spéci kapcsolója .
Szerintem itt még keverve is van az üresjárati feszültség meg az ívfeszültség is ..vagy mégse ? Mostanában olyan bizonytalan vagyok .
Az üresjárási feszültség co-hoz 22V mma-hoz 88 volt ha a 4x22 voltot vesszük alapul.
Csak azt nagyon nehéz elérni hogy a 88 voltból 20-30 voltra essen a feszültség hegesztés közben. De hát én magyarázzam ezt neked!
Az átkapcsolás megoldható lenne még két darab brutális kontaktorral néha a vaterán lehet találni hegesztő méretü darabokat is.
A kézi kapcsolók ezt a nagy igénybevételt nem tudom meddig bírják kontakthiba nélkül.
Sok féle képen el lehet érni de hát én az egészet nem értem . Dániel párhuzamosan gondolta a négy 22 V-os tekercset de hát ha mma-ra van tervezve a transzformátort akkor még a 22 V is leesik hegesztés közben úgy meg nem lesz 500 A-es a CO-ja . Mondjuk pont nem rég bontottam egy AWI-MMA gépet aminek a transzformátora tipikus CO trafó . Egyenirányítás után puffer majd egy komoly elektronika végezte a szabályozást .
Bocsánat , most nézem Danied nem is Dániel !
2x50V-ról lehet jól hegeszteni, úgy, hogy a két szekunder közös pontja a negatív vagy a pozitív, a két magányos végre meg raksz egy-egy diódát, így lesz 50V egyenáramod, 2db félvezetővel, az egyik félperiódusba az egyik szekunder hajtja az elektronokat, a másik félperiódusba a másik. Tehát nem kell 4 dióda vagy tirisztor. Kötözgetésen még nem gondolkoztam, csak elméleti szinten mondtam, hogy így lehetséges lenne egy transzformátor több célra használata.
Ha kitekerem a söntöt meg laposodik a karakterisztika, tehát betekert sönttel szépen fog esni a feszültség, kitekert sönttel meg kevéssé.
Ezzel a kitekert -betekert sönt -laposodó karakterisztika témában is tévedsz szerintem . :no:
Szia Lajos!
Örömmel látlak itt a fórumon újból ! A sönt dologgal kapcsolatosan acces-nek igaza van. Valóban így működik a söntös szabályozású trafó, azaz betekert söntnél nagyot esik a feszültség, kitekerve viszont lényegesen kevesebbet, tehát a trafó karakterisztikája jelentősen laposodik a söntöt kitekerve. Milyen AWI/MMA gépet bontottál?
Szia Pisti . Unatkoztam egyedül itthon ezért a sok hozzászólás .. Biztos igazad van mert én tényleg csak ugatom a témát de viszont szeretek vele foglalkozni és mostanában egyben hobbim is lett . Soha nem bánt ha tévedésemben kiigazítanak mert így sokkal könnyebben megjegyzem a dolgokat . Akkor visszavonom a véleményem ! Egy REHM TRANSWIG 200 G gépet bontottam szét mert hiányos volt . Persze többi része jól használható . Más is van a tarsolyomban de inkább privát kereslek nehogy moderáljanak .
Legyél nyugodt jó úton jársz. Azért itt található egy érdekes meglátás Freedomocska tette ráadásul, igazol valamit (mit bontott mire hasonlított). Az átkapcsoló gyártható is, otthon. A képzeletednek ne szabj határt nagyon sok fajta megoldással készültek ilyen kapcsolók. A csatolás fog gátat szabni a teljesítménynek. Ez a sönt szabályzás ára "valami van de nem az igazi" Majd tapasztalod.
Az egy érdekes transzformátor de még nem fényképeztem le - bár igyekszem mindent megörökíteni és persze majd közzétenni ( szerintem képekkel "színesebbek" a dolgok) .
Ezt csináltam meg. Szerzek majd erősebb triakot.
Szia mindenkinek! Nagy kéréssel fordulok ismét hozzátok. Elkészült a hetra 100 bol átalakított co gépem de sajna az eredeti söntös szabályozása áldozatul esett a nagyobb áramigényemnek. Szeretnék egy lehetőség szerinti olcsó még működőképes szabályzót építeni.Ha tudnátok egy beültetési rajzot mutatni nagyon megköszönném. A kapcsolási rajz nekem sajnos értelmezhetetlen ezért kéne a nyák. Azt gond nélkül megcsinálom. Előre is köszönöm:Gy
Primer vagy szekunder oldalt szeretnél szabályozni? Van teljesítmény tirisztorod meg diódád (100-200A)? Ha nincs, akkor primer oldali szabályzóba lesz érdemes belefognod. Az általam lebutított impulzuscsomagos szabályzót kipróbálom primer oldali tirisztorokon, mert szerintem az messze jobb kell hogy legyen, mint a többi. Van sok másik jó szabályzó, de mindbe van kompromisszum, vagy fojtótekercs kell bele, amin esik némi feszültség, melegszik, vagy izzót kell pluszba bekötni, szóval macerás.
Szia Access! Bíztam benne hogy dobsz egy üzit. Igazából nekem csak az lenne a lényeg hogy valamennyire tudjam szabályozni az ív erejét. Szabad kezet adok a hogyanban mert úgysem érteném. Ez ügyben rád bízom a megoldást. Semmim nincs hozzá mert eredetileg söntel szabályoztam de 0.6os drótról átálltam 0.8asra ehhez viszont össze kellett tolnom a tekercseket igy a söntnek nem maradt hely. Bízom benne hogy találunk egy számomra megvalósítható lehetőleg olcsóbb (nem ipari)megoldást.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |